Keresés

Részletes keresés

pukoon Creative Commons License 3 órája 0 0 265942

váo

Előzmény: tcaoe (265940)
sztyopa80 Creative Commons License 7 órája 0 0 265941

Sziasztok!

Cagiva Mito 125-hoz kellene nekem kipufogo tomites+tuzkarika. Par motorsbolt webaruhazat atbongesztem, de nem nagyon talaltam. Valakinek van valami otlete esetleg, hogy hol erdemes erdeklodnom?

Esetleg ha nem lenne, akkor mibol lenne erdemes tomitest csinalni?

Tuzkarikat honnan lenne erdemes szerezni? 2 kell, az egyiknek eleg elbaszott merete van(43x3mm és 39.34x2.6mm).

tcaoe Creative Commons License 12 órája 0 0 265940

Ez kb. akkor jellemző, ha a szíj nagyon kopott, a görgők nagyon kopottak és a kontrasztrugó is gyenge. De ezt csinálja akkor is, ha a hátsó tárcsa beakad, mert összerohadt, vagy elkopott.

Előzmény: prodigy0914 (265938)
pukoon Creative Commons License 12 órája 0 0 265939

a boncolás majd kideríti!

Előzmény: prodigy0914 (265938)
prodigy0914 Creative Commons License 19 órája 0 0 265938

Sziasztok ! Hibával kapcsolatba kérdeznék tőletek. Nekem van egy Aprilia Area 51 robogóm. Az a hibája, hogy amikor emelkedőn megyek felfelé szépen húz de ha 40 km/h óra alá esik és újból húznám a gázt nem gyorsul a motor a fordulat alacsony marad. Ha még vissza lassítok 20-25 km/h-ig és akkor húzom rá a gázt akkor megindul és újból felpörög és lekezd húzni. következő kanyarba megint ugyanez. Csak emelkedön produkálja ezt. Köszi mindenkinek aki tudd segíteni.  

etniez Creative Commons License 1 napja 0 1 265937

Szia! Kínai robi, el kell adni amíg megy és nézni valami jót.

Előzmény: tere (265936)
tere Creative Commons License 2 napja 0 0 265936

Még az jutott eszembe, hogy amikor beindítom és a szívató működik, akkor indul rendesen, azonnal felpörög gázadásra. 

Előzmény: tere (265935)
tere Creative Commons License 2 napja 0 0 265935

Meg vagyok én áldva... :) 
Akkor teszek majd rá rendes karbit. Hátha.

Előzmény: tcaoe (265934)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 265934

Akkor meg ez ilyen.

Előzmény: tere (265933)
tere Creative Commons License 2 napja 0 0 265933

Vadi új. A vario is. A régivel is ilyen volt, bár a régi kuplungban eltört az egyik lengő, azért cseréltem. Most 4,7g-os görgők vannak benne, hogy pörgősebb legyen, de lényegtelen, hogy ez, vagy az 5g-osok vannak benne. Mindkét robogó motorja ugyanezt csinálja.

Előzmény: tcaoe (265932)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 265932

Ez sokkal inkább kuplungnak hangzik.

Előzmény: tere (265930)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 265931

Béreltem már párszor ilyet, városba, kis forgalmú helyekre nagyon jó, máshol viszont pont olyan, mint minden ekkora robogó.

Óra szerint 100 fölött megy, de nagyon rövid, szóval inkább csak hetvennel, szélcsendben nyolcvannal jó vele menni, különben az ember folyamatosan csak küzd vele, hogy egyenesben maradjon. Különösen rossz úton.

Erővel jól bírja, de ez függ a két személytől is persze.

Viszonylag jól megbirkózik velük, az a kerék kb. akkora, mint a 14-es nem ballonosak. Persze ez kisrobogó szinten értendő.

A gyenge pontjai ennek is az elhanyagolás, a szíj cseréjének kihagyása, meg persze a törések. Egy jól karbantartottal nemigen van baj.

Semennyire sem kényelmes, ez egy Typhoon.:) Ebben a méretben kizárólag a Vespákat lehet kényelmesnek nevezni. De egy fél-egy órás úton semmi bajod nem lesz rajta, két személlyel viszont kevés rajta a hely, úgy messzire nem jó menni (Én 184 centi vagyok, szóval nem sokkal nagyobb, mint te.)

Nem erősebb, ugyanaz a kettő, csak a kerekek mások (még a sárvédő cikkszáma is ugyanaz).

Előzmény: Schmidt Robert (265928)
tere Creative Commons License 2 napja 0 0 265930

Sziasztok! 
Motowell Magnet 4t. Motor teljesítménye rendben. Végsebesség rendben. A gyertya szép. Kuplung, vario, szíj OK. Egyetlen bajom van vele, hogy elinduláskor olyan rossz a gázreakciója, hogy az valami szédületes. Nagyon lassan pörög fel a motor. Van, hogy felpörög egy pillanatra, majd visszaesik és onnan pörög fel. 1-2 mp "csak", de bosszantó. Próbáltam az alapjárattal variálni, a súbertűt ide-oda tenni, az alapjárati csavart is mindenfelé állítani, semmi. Olyan, mintha gázadáskor a súbert nem húzná fel időben a vákuum. A gyorsítófúvóka működik, azt is néztem. Létezik az, hogy ez a fajta karbi ilyen és kész? Vagy van ennek a jelenségnek a megszüntetésére valami megoldás? 
(Tökmindegy a típus, a Yoyo 4t is ugyanezt csinálja, ugyanaz a motor és környezet.)

etniez Creative Commons License 2 napja 0 0 265929

Szia!

Nekem ugyan nincs, de pár dolgot elmondok:

10 ló :) Hivatalos végsebessége 96 km/h. 12 colos kerék, kicsi test.

Ez városi szaladgáló, vagy egyszemélyes "kiugrom a telekre horgászni" utakra alkalmas, arra is csak komoly elszántsággal.

Utassal, ezzel a robogóval nem lehet kimenni városból, jó ha fogja tartani a 80-at, és akkor elkezdenek majd előzni a kamionok is...

Előzmény: Schmidt Robert (265928)
Schmidt Robert Creative Commons License 2 napja 0 0 265928

Sziasztok,

Szükségem lenne egy olyan ember tapasztalataira, aki 2010 utáni Piaggio Typhoon-t hajt, a 125 köbcentis négyüteműt.

A szokásos dolgok érdekelnének:

mennyi a Gép átlagos utazósebessége,

a két személyt rövid-közép távon mennyire bírja,

mik lehetnek a gyenge pontjai ill. hogy a 12-es, de ballonos gumi mennyire birkózik meg az úthibákkal - főként vidéki úton használva

mennyire kényelmes egy 180 ccm-es átlagos testalkatú ridernek.

Ezek a blokkok még a kétszelepes karburátoros verziók, ugyanez a blokk van az Aprilia SR motardban is, csak ott 14 collos hagyományos gumis kerékkel.

Úgy tudom, hogy a Typhoon-nak erősebb a futóműve, de a erőműval kapcsolatban szívesen fogadom SR Motard tulajok véleményét is.

Sajnos klubot nem találtam a Neten.

Széles utat: Roberto

etniez Creative Commons License 3 napja 0 0 265927
jakuza80 Creative Commons License 3 napja 0 0 265926

Azt nem tudom(nem vagyok sem szerelő, sem vegyész) állítani, hogy az olajtól lett ilyen, az viszont tény, hogy ahogy beleöntöttem az új olajat, az első indítástól kezdve más(rossz) lett a hangja, de először csak kicsit. Jöttem vele melóba 3-szor(210) km. A hang nem erősödött. Megmutattam egy emberenek, aki sok motort szerlt(de már nem), azt mondta, semmi gond, menjek vele, lehet a görgöknek van hangja.

Most pár napot pihent. Ma reggel indítottam, most már jobban hallatszott a hiba. Eljöttem(35 km). Itt mikor ebéd előtt indítottam(hogy megmutassam szerelőnek), már nagyon rossz lett a hang. Erre mondta, hogy csapágy.

A fogyasztást azért tudom, mert az olajcsere után tankoltam, ma reggel meg megint, és nem változott semmi.(azt nem tudom, hogy ha csapágyas, akkor rosszabbul menne-e, többet enne-e, vagy nehezebben indulna-e. Ennél semmi változás).

Ennél csak a kis fém szűrő van, az teljesen tiszta volt(szemre), de átmostam azért.(ugyanúgy, mint az előző olajcserénél).

Előzmény: Roadkill (265925)
Roadkill Creative Commons License 3 napja 0 0 265925

Ennyire rossz nem tud lenni semmilyen olaj ami egyáltalán olajnak néz ki.

Nehezen igazodok ki ezeken, de úgy látom legalább egy durva olajszűrője van vagy még külön egy cserélhető szűrője is. Vagy ezeket nem cserélted/tisztítottad, vagy egyéb szerelési hiba volt és nem volt (megfelelő) olajnyomásod.

De most már sajnos mindegy.:(

Akartam is kérdezni az elején, hogy ha egyszer kopog, akkor mi az, hogy "jól fogyaszt"? Mert akkor vagy csak minimális hangkülönbség van amit az olajak közti különbség okozhat, vagy nem fog az olyan hosszan menni.

Előzmény: jakuza80 (265921)
etniez Creative Commons License 3 napja 0 0 265924

Akkor valami nem stimmel azzal az olajjal.

Előzmény: jakuza80 (265923)
jakuza80 Creative Commons License 3 napja 0 0 265923

A hanggal az a baj, hogy durván erősödik, reggel még nem volt durva (35 km), mot hogy elmentem vele a szerelőhöz, elég sokat hangosodott.. Gyakorlatilag azt mondta, 1 métert se menjek vele(nem kókler..). Fasza..

Előzmény: etniez (265922)
etniez Creative Commons License 3 napja 0 0 265922

Ezért írtam így. Ő tudja, hogy mibe mi került.

Csak a hangja miatt nem kell aggódni.

Előzmény: Roadkill (265920)
jakuza80 Creative Commons License 3 napja 0 0 265921

Malagui Madison 125 5DS Yamaha blokkos, YamaLube 10W40 olaj, bele való, most fejből nem tudom, de a márkaszervizben ezt hozta hozzá(meg ilyen speckójú volt benne előtte is).

Közben kimentem itt egy szervizbe(melóhelyen vagyok, és itt van szerelő, csak otthon nincs). Szerinte hajtókar... Leszedtük a burkolatot jobb oldalon(állórésznél), megmozgatta, és nem kotyog, de a motor hangja alapján hajtókarra tippel.

Előzmény: Roadkill (265920)
Roadkill Creative Commons License 3 napja 0 0 265920

"Ha teljesíti azt amit a gyártó előír"

Mondjuk ez az ami pont nem derül ki, mert a motorra meg az olajra is csak célozgat.:)

Előzmény: etniez (265918)
jakuza80 Creative Commons License 3 napja 0 0 265919

Ez OK! :)

Gyári bontatlan doboz volt, kaptam számlát is. 100 km-re vettem otthonomtól, majd magam cseréltem(mint előtte is). Sajna nekem kell cserélnem, semmi szerelő a közelben.

Ettől még a szép csendes járás megszűnt...

Előzmény: etniez (265918)
etniez Creative Commons License 3 napja 0 0 265918

Az történhetett, hogy más olajat tettél bele, melynek mások a tulajdonságai :)

Az olajat nem a hang vagy a váltás érzete alapján kell megítélni. Ha teljesíti azt amit a gyártó előír, akkor nyugi. És mivel márkaszervizben rakták be, gondolom megfelelő.

Előzmény: jakuza80 (265917)
jakuza80 Creative Commons License 3 napja 0 0 265917

Sziasztok! Olajjal(?) kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Adott egy 125 4t Yamah blokkos robogó. Megvétel után lecseréltem az olajat(nem volt fekete, híg, habos). 10W40 félszint. került bele. Mentem vele 2000 km-t minden gond nélkül. Szép motorhang, jó teljesítmény, jó fogyasztás.

Most lecseréltem Yamaha szalonban vásárolt Yamalube félszint. olajra. Azóta sokkal erősebb, kopogósabb a hangja, meg még a kuplung felől is van egy cicergő hang. A dolog  pont az olajcsere óta van. Más változás nincs, ugyanúgy indul, megy fogyaszt.

Mi történhetett??

lapar Creative Commons License 5 napja 0 0 265916

bocsi, én csak magamból indultam ki. Amikor benzinszintet állítok, azt nem úgy csinálom, hogy feltöltöm az úszóházat, oszt 2-3 nap múlva megnézem.

Persze, ha ilyen gyanú van, akkor érdemes, ezért kérdeztem.

Előzmény: badboy33 (265915)
badboy33 Creative Commons License 5 napja 0 0 265915

Ha nem ellenőriztem volna akkor hogyan mondhatnám ,hogy jó a szint . Saját érdekem, nem is értem a feltételezésed !

Előzmény: lapar (265907)
kaposznyak Creative Commons License 5 napja 0 0 265914

Lehet, hogy igazad van...

A robogóval a rendes úton mennék: a táv 13 km, 2 nagyobb dombbal.

Biciklivel a földúton megyek, 8 km, kisebb dombokkal, de persze jóval szarabb úttal.

Ha produkálok egy 40km/órás átlagot, akkor 20 perc a menetidő a 40 helyett...

Inkább felszívom magam és hozzácombosodok a feladathoz:-)

Előzmény: Roadkill (265912)
gravicam Creative Commons License 5 napja 0 0 265913

Sziasztok!
Nekem nincs saját motorom(csak robogóm), mindig bérlek immáron 4 éve, többnyire Honda CBR600-at. Most szünetel az összes hely, ahonnan lehetne bérelni, így segítséget szeretnék kérni az ügyben. Tudom autót-motort-asszonyt nem adunk kölcsön, de már szeretnénk menni a barátnőmmel, így megkérdezem, hogy kivel tudnék üzletelni 1-2 napos bérlésre? Adok kauciót, írhatunk szerződést, árban megegyezünk. Mindenféle sportmotor érdekelne 600cm3 és fölfelé, akár 1000cm3 is. Honda CBR, Suzuki GSXR, Kawasakik... Budapesten.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!