Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tantoknife 2008. aug. 30. Creative Commons License 62
Egy talán itt nem off:
urak, bp.-iek közül tudna valaki segíteni audio-grabbelés témában?
Pontosabban visszagrabbelni kellene wma kiterjesztést mp-3-ra.
Valamikor megcsináltam a grabbelést, d emost sokat kellene visszakódolni .
Vélemény, javaslat ?
Köszi
Tanto
tere 2003. febr. 26. Creative Commons License 60
Kazetta:
Magnó line out -> hangkártya line in. RCA - 3.5 ST. Jack

LP: Lemezjátszó -> RIAA korrektor -> hangkártya line in.
A korrektor lehet egy erősítő Phono bemenete is.

Video: Videomagnó audio out ->hangkártya line in.

A felvétel konzolon a számgépen ki kell jelölni a line in-t, mint bemenetet, a lejátszás vezérlőn mindegy, hogy hallgatod-e vagy nem.

Keress egy hangszerkesztőt (pl. SoundForge) és azzal rögzítsd és editáld az anyagot.

Előzmény: Professzor úr (56)
tere 2003. febr. 26. Creative Commons License 59
Tökmindegy, hogy bejelölöd-e.
Előzmény: kezol (57)
pragesz 2003. febr. 26. Creative Commons License 58
Sziasztok
Tudna valakai ajanlani egy jo mp3 cuttert?
koszi
kezol 2003. febr. 17. Creative Commons License 57
Tehát, teljesen mindegy, hogy bejelölöm-e valamelyiket, vagy nem??? Egyébként eddig úgy tömörítettem, hogy egyiket sem pipáltam ki...
Előzmény: tere (55)
Professzor úr 2003. febr. 17. Creative Commons License 56
Nem kötődik szorosan a topik témájához, de azért megkérdezem, mivel hülye vagyok a témához, ugyanakkor érdekel az elv:

-hogyan lehet audio kazetta anyágából mp3-at csinálni?
-ugyanez bakelit lemezzel
-hogyan lehet egy videókazetta anyagából videó fájlt csinálni?

tere 2003. febr. 16. Creative Commons License 55
Ezek csak az állomány jellegével kapcsolatos jelzések. Copyright = jogvédett, Original = eredeti, Private = saját, vagy nyilvánosságra nem hozható
kezol 2003. febr. 14. Creative Commons License 54
Sziasztok!
Tudtok ollyan progiról amely a fraunhofer iis enkóderét használja??? Egyenlôre a cooleditben tömörítek mp3-ra, de ott sajnos csak egyesével lehet és a megnyitás is sokáig tart... Egyébként tudja valaki mit állítanak a következôk (cooledit fraunhofer): private bit, original bit és a copyright bit?

köszi!

kezol

tere 2003. febr. 14. Creative Commons License 53
A bitráta nem is érdekes annyira, a hangzás viszont annál inkább.
Én AudioCatalyst 2.1-et használok, 160, 192, vagy 256k-n, stereo-ban. Most állok majd át EAC-LAME párosra.
EAC: Erre a hibajavítós olvasás miatt van szükségem.
LAME: Új generációs tömörítő, állítólag jó a hangzása is. (ezt nem mértem még meg, de ha lesz időm rá, letesztelem)
Anno nálam a Xing nyert hangzásban és sebességben egyaránt, az l3enc volt a legpocsékabb minden szinten.
Dextra 2003. febr. 14. Creative Commons License 52
Én a Streambox Rippert használom. Ez direktbe csinál cda -ból mp3 -mat. Régebben sokáig kerestem olyan progit ami ra kiterjesztés? fájlokat is felismer és konvertál, na ez ezt is tudja.
Amúgy kizárólag 256 kBps bitrátával szoktam mp3-ba grabbelni.
Előzmény: Abszolút Nulla (51)
Abszolút Nulla 2003. jan. 29. Creative Commons License 51
Kicsit régi ez a topic... Szóval milyen encodert ajánlotok, emberek? A minőség az elsődleges, a sebesség nem izgat különösebben.
daunerni 1999. nov. 23. Creative Commons License 50
Kedves Amigo

Az ASPI meghajtót sajnos nem én írtam - én is csak a netről töltöttem le :-))
Mindazonáltal elküldtem, használd egészséggel.

Amigo2 1999. nov. 22. Creative Commons License 49
Tisztelt daunerni!

Köszönettel venném ha el tudnád küldeni azt az NT-s ASPI meghajtót amit írtál.

Amigo2

Előzmény: daunerni (48)
daunerni 1999. nov. 21. Creative Commons License 48
Dear Amigo2

Van ilyen eszköz, de az NT-nél saját kezüleg kell majd beirnod a registry-be a szükséges sorokat.
A howto - és maga a program meg van valahol,
kuldhetek-e emilben neked cca. 500 kb. zipfájlt?

Amigo2 1999. nov. 19. Creative Commons License 47
Heló mindenki!

Audiograbbert vagy AudioCatalist-et szeretnék használni NT 4.0 alól. (SONY 4011-es CD-m van, és a gépemben nincs SCSI eszköz) ASPI error-al elszállok, vagy nem is látszik a CD meghajto. ASPI32-őt szerettem volna telepíteni, de az Adaptec site-ján csak upgrade van. Létezik olyan ASPI driver mai olyan gépre telepíthető amiben nincs SCSI eszköz és nem upgrade?

Ha valakinek lenne ilyen küldje már el!

u.i Win98 alatt MSCDEX-en keresztül megy a grabbelés.

Kösz:
Amigo2

daunerni 1999. nov. 19. Creative Commons License 46
Kedves barátaim,

a tömörített hangminőség sokban függ a zenei anyagtól. Én elsősorban komolyzenét hallgatok, a szóló zongorafelvételek sokkal kevésbé érzékenyek, mint a dúsan hangszerelt szimfonikusok. Többfélét kipróbáltam (BladeEnc, Fraunhofer Radium, Xing - sőt a Xingen belül külön meghallgattam változó bitrátás tömörítéssel is.)
Természetesen nem aktív dobozon, vagy fejhallgatón, hanem a csöves végfokkal hajtott hangfalaimon.
Igazából mindegyik módszer elég rosszul szól, bár a kazettás magnókkal azért többnyire versenyben van. A xing codec valóban más, de talán éppen a kevésbé fájdalmas, kevésbé "csörgő" magasai miatt hallgathatóbbnak itéltem, mint a többit. A rosszból jobb a kevesebb?! :-))
Lehet, hogy ez csak komolyzenénél érvényes - jobb ha mindenki kipróbálja - már csak a lelki békéje miatt is!

syrius 1999. nov. 19. Creative Commons License 45
Én is az Audiocatalyst-et használom, ráadásul az 1-est és úgy tűnik süket vagyok, mert meg vagyok vele elégedve. Igaz nincs igazi HIFI cuccom. Viszont nem tudom mi az a Joint stereo, amit mindig rámeröltet a program, én meg ráhagyom. És tudsz-e lehetőséget újabb változat letöltésére, használatára. Kö-sy-rius
Előzmény: vbela (43)
vbela 1999. szept. 27. Creative Commons License 44
Asszem a legújabb AudioCatalist vagy MusicMatch tudja azt, hogy lejátssza a zenét és tökéletes szinkronnal felveszi egy wav fileba. Igaz így a zene egyszer átmegy a CD lejátszó DA konverterén, meg a hangkártyád AD konverterén, de nem fog pattogni.

Még egy lehetőség: az Adaptec EasyCD creatornak van egy modulja, amit pont az ilyen problémás audiograbbekhez találtak ki. Egyik kollágámnak aki kipróbálta nem vált be, de lehet, hogy neked jó lesz.

Előzmény: Boca (28)
vbela 1999. szept. 27. Creative Commons License 43
A Xing AudiCatalistja korábban tényleg vacak volt. Igaz, nehéz volt meghallani a különbséget, de ha a laptopomban valami 3d-s hangzást bekapcsoltam, akkor rettenet volt.

Az újabb 2.x már nem produkálja ezt, és ez a leggyorsabb. Ha jó a Cd olvasód, akkor meg a rippelés is mehet pl. 8x sebességgel. Javaslom a VBR módot, hagyományos sztereo (nem joint-stereo) és legalább normál minőségben kódolni. Nem is érdemes tovább keresni, a Xing a King.

Előzmény: Zsiráf (40)
Leonsky 1999. szept. 21. Creative Commons License 42
Van tippetek, milyen prg-mal, és milyen beállításokkal érdemes olyan wave file-t átalakítani mp3-ba, ami csak beszédet tartalmaz?
Mono mindenképpen elég, de a frekvenciát/bitmélységet nemtudom mire érdemes állítani.
Xikita 1999. szept. 21. Creative Commons License 41
Hát, úgy tünik a BSA nem tétlenkedik.
Zsiráf 1999. szept. 20. Creative Commons License 40
Hiall,

Miért szídjátok a Xinget? Nekem az van, semmi baj nincs vele! Ezt valaki kitalálta, hogy szar, erre mindenki azt mondja. Ugyanolyan jó minöség mint a többi, aki pedig hallja a különbséget, az UFO :). Most jönnek a suxxolások...

dinyus 1999. szept. 19. Creative Commons License 39
hűazannyát, akkor egy óra alatt akár 12 albumot is benyomhatsz! de jó neked... :/

nem hallottál még olyanról, h egyszer tömörítesz, sokszor hallgatsz? miért éri meg neked xing-gel gyorsan benyomni, amikor szar lesz a minősége? de te tudod... én inkább csinál audioactive-val, ami mondjuk lassabb, de legalább jó lesz a minősége.

dinyus

WTRiker 1999. aug. 16. Creative Commons License 38
Re All...
Kiprobaltam a CDFS.VXD-t egy regebbi OSR2 alatt, de nem muxik :(. Ugy latszik az egyszerusegert meg kell az arat fizetnunk (a W98 gepre telepitese)...
A CD-meghajtokra reagalva: altalaban a jol karbantartott, tisztitott regi es markas meghajto a kiraly grabbeleshez - Pl.: 4x Panasonic, 8x Sony <- the best - de az ujabbakkal is vannak kellemes csalodasok Pl.: 32x LG!!!! vagy 40x ASUS. Azok, akik VideoCD-ben is utaznak, jobb ha tudjak, hogy szarul grabbelo meghajto altalaban VideoCD-t is szarul olvassa. (szetesik a kep, jellegzetes csikorgo hangot ad stb.)
Na, mara ennyit belolem. Csa!
lobo 1999. aug. 12. Creative Commons License 37
Boca!
Amit WTRiker írt teljesen igaz.
A pattogás viszont elsősorban nem a szoftwertől, hanem a CD játszótól függ. Amit leírtál a 32X-es Sony típusokra emlékeztet. Sajnos én még nem találkoztam olyan játszóval, ami adatra és hangra egyformán tökéletes lenne (pedig nagyon sokat kipróbáltam), de van néhány ajánlatom:
AOpen - kicsit exotikus, de nagyon jó, csak CD-másolásra nem mindíg használható.
BTC - csak a 44X-es mindenre viszonylag jó
40X Creative, minden Panasonic - hangra jó, adatra nem annyira
Qkac 1999. aug. 10. Creative Commons License 36
Szerintem az Audiocatalyst a legjobb!
Fél perc, azaz 30 másodperc alatt begrabbel 1 számot, tehát egy cd-t (10 szám) 5 perc alatt begrabbel!
TnT 1999. aug. 9. Creative Commons License 35
A 'G' -pont :) az akármilyen furcsa is, most közös :) (vagy test, föld, sasszi, negatív, vagy hívd, aminek akarod :) ), a 'D' pedig a digitális kimenet. Ez a fránya 'd' betű most épp soros digitális jelet takar. Tehát oda azt fogadni tudó eszközt kell csatlakoztatni. DAT-ot, Minidisc recordert, vagy amit csak akarsz, lényeg, hogy legyen SDI-csatlakozása, (Serial Digital Input) vagy D/A átalakítója. Számítógépen belül ezt nem célszerű használni, mert az IDE, vagy a SCSI csatlakozó jóval gyorsabban működik. :) (cdfs.vxd még mindig...).
Esetleg ha elégedetlen vagy a hangkártyád D/A konverterével, kiválthatod egy igényesebbel, vagy saját gyártmánnyal, viszont az csak a CD-ből jövő jelet szólaltatja meg.

Akinek kell a cdfs.vxd file, letöltheti a http://www.geocities.com/televisioncity/2018/cdfs.html címről.

Szel Miklos 1999. aug. 9. Creative Commons License 34
Bocs, hogy nem a topicnak megfelelo a tema, de szerintem hasznos:
nagyon jo mp3 adatbazis keszito (szöveg es albumkepet is tamogat, html kimentes (nagyon szep) stb...)
letoltheto:
http://kubik.mute.cz/english.htm
Sok sikert
Jóqtya 1999. aug. 2. Creative Commons License 33
A CD olvasókon van egy olyan csatlakozó, hogy "digital audio", s ennek van két érintkezője (D, G).
Hova a fenébe kell ezeket dugni? (a végbélnyílásomon kívűl :o) )
Ha így kötöm a géphez lesz valami javulás?
Köszi
Jóqtya
wamzer 1999. júl. 30. Creative Commons License 32
Ha egy jobb erositovel fasza hangfalakon hallgatod, akkor van kulombseg, az mp3 sokkal tompabb, mint a sima wav. A gep aktiv hangfalain hallgatva persze teljesn mindegy