Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zerger88 Creative Commons License 25 órája 0 0 35664

Sziasztok. Új vagyok itt ezen a fórumon Dellorto fhc 2013-as karbi alapbeállítását/beállítását keresem. Néztem már a guglin de csak robbantott ábráig jutottam. Valaki közületek esetleg nem tudja? vagy esetleg linkelne? (lehet rosszul kerestem)

-Tsunami- Creative Commons License 1 napja 0 0 35663

Nem gondoltál rá hogy eladod azt a "szart"?

Ha vigyáztál volna rá, biztos megvettem volna.

Arra nem gondoltál hogy gyakorlatilag "spenóttá" darálja a kitűnő késeivel a műtrágyával meghajtott és vágás előtt megáztatott vizes füvet?

Amit esetleg nem tudtál időben lenyírni és negcsúsztál a fűnyírással.

Nézd meg hogy mekkorára vágja a dupla késsel a füvet a honda és mekkorára a viking.

Sokkal több és apróbb nyesedék kering a késházban, ami vizesen szépen össze tud tapadni.

Ezek extrém helyzetek,  95 százalékban nem ez a jellemző a "szent" hondára.

Majd szerzek egy csúcs vikinget és megnézem hogy pontosan azonos magasságban ( mert a hondához képest a fokozatok kissé magasabbak), jó vizes műtrágyától dagadó fűben mit produkál.

Előzmény: sz_attila (35661)
Silvan Creative Commons License 1 napja 0 0 35662

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Tecumseh Vantage 35 fűnyíró motorhoz kellene gyújtótekercs.Hol lehet ilyet vásárolni?

Köszönöm a segítséget!

sz_attila Creative Commons License 2 napja 0 0 35661

Késház kialakítás terén a Viking tud valamit.

Összehasonlítva a Szent Hondával (HRX537) ugyanolyan vizes füvet nyírva a Viking késházába szinte SEMMI nem rakodik fel, míg a Honda késházát 10 percenként kell tisztítani a trutyi lerakodástól, érezhetően nem szív rendesen.

Ezt nem értem, pedig így van. A Vikinget munka után szinte sosem kell takarítani, a Honda meg csupa kosz alul.

Előzmény: Khaosz5 (35652)
fefe73 Creative Commons License 2 napja 0 0 35660

Nincs basszus,most fogtam be az utolsót....:-(((

Találtam egy típust aminek ugyanez a késháza  meg mindene,de egy szutyok briggs motor van rajta,most azon megy a huzavona,hogy kértem rá egy gcv 160-ast,de nem tudnak hozni hetek óta.....

Várok.

Előzmény: napalm. (35659)
napalm. Creative Commons License 3 napja 0 0 35659

hej!

a partnereiddel mi van?

lezsírozva a padláson?

;)

Előzmény: fefe73 (35635)
gylab2 Creative Commons License 3 napja 0 0 35658

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Van valakinek egy Lux B FS 43 robbantott rajza? Főleg a karbiról lenne jó.

Mitsu101 Creative Commons License 3 napja -1 0 35657
Nem tud egy Husqvarna 143R Bontot főtengelyt ?
nyurga01 Creative Commons License 4 napja 0 0 35656

Köszi,ezt már néztem.

Gyári méretü a szíj,minimális kopással.

Van pár vezető a kaszán a görgőkön kìvül,aminél nem tudom hogy a szíjat át kell e rajta füzni vagy sem.

ezért kellene egy pontos rajz vagy egy felülnézeti kép.

Előzmény: MCA-001 (35655)
MCA-001 Creative Commons License 4 napja 0 0 35655

Itt találsz hozzá dokumentációt.

http://www.ereplacementparts.com/murray-lawn-tractor-parts-c-17887_17888.html

Nem csak a hossz számít, fontos az is, hogy a szíj teljes felületen felfeküdjön a tárcsára.

(MTD trakival jártunk úgy, hogy a nem gyári meghajtó ékszíj miatt nagy terhelés esetén csúszott a szíj, ezért lelassult a traktor. A csere gyári ékszíjra megoldotta a problémát)

Előzmény: nyurga01 (35653)
Khaosz5 Creative Commons License 4 napja 0 0 35654

Az mtd fűnyírómon 625-ös motor van és mégis ratyi. Én véleményem hogy egyik leglényegesebb a ház kialakítás. A castelgardent nem ismerem nem próbáltam még. Egyszer egy Torro önindítós 675-ös gépet próbátam, rohad nehéz volt és pont sikerült félig megtölteni az óriási fűgyűjtőt, aztán már el is hagyta a füvet. 

nyurga01 Creative Commons License 4 napja 0 0 35653

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy Murray IC 40-es fünyírótraktorom.

Kicsit elhanyagolt állapotban került hozzám.

Olyan problémája van,hogy nem elég feszes a szíj a kaszánál.

Gyári hosszú a szíj és minimálisan van megkopva.

Pár perc fünyírás után nem pörög fel rendesen a kasza.

Olyan kép vagy rajz kellene nekem amin pontosan látszik hogy hol fut a szíj,mert van egy-két dolog ami nem tiszta.

A görgőkön átfűzés jó de van pár kisebb terelő szerü dolog amin nem tudom hogy át kell e füzni.

Köszi előre is.

Khaosz5 Creative Commons License 4 napja 0 0 35652

Én most vettem egy Viking 448 Tx-et. Volt 1-2 fűnyíróm előtte, de ez a viking nekem bejött.  Ok tudom b&s motor, de az előző is 6 éves volt és még kutya baja. Csak annyi akartam mondani hogy az előző mtd-vel 4x ürítettem a gyűjtőt ezzel meg 2x , pedig ugyan akkora.  Az mtd kb 60 % pakolja teli a viking meg fullra. Annyira, hogy olyan érzésem van mintha még mókusok lennének elrejtve a kosárba és folyamatosan tapossák össze a lenyírt füvet. :)

A kis 500-as motor meg elégségesnek bizonyul. A lóerő nem minden, mivel a forgatónyomaték a lényeg...

batista40 Creative Commons License 4 napja 0 0 35651

Sziasztok! 

Véleményekre lennék kíváncsi. Nagyapàmnak vennék fűnyírót, ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy a típus amit kinéztem mennyire tartós. Eddig egy Viking MB 400 volt használatban, legalább 8 évig hajtotta, most úgy tűnik felüjítás lesz belőle, aztán csak nagyon ritkán lenne elővéve. 

Kinéztem egy Castelgarden Honda motoros fűnyírót, ami szerintem teljesen megfelelne ugyanarra a heti  1500 négyszetméterre amire a Viking elment ilyen sokáig. Nem nagy a fű, körülbelül 8-10 cm amikor vágja. Mindenképp honda vagy kawasaki motorost szerettem volna, a kereskedésben egy darab van ebből igen jó áron, szóval, ha sokat kibír akkor holnap jönne is házhoz az új jövevény. 

Itt a link a gépről: http://m.barkacsonline.hu/kepnagyitas.php?kep=Casterlgarden_464_H_01.jpg&termek_ID=1914

4,5 ló, honda, szóval szerintem minden tekintetben jobb, mint az eddig használt Viking.

Várom a véleményeket, köszönöm! :)

anegytech1 Creative Commons License 5 napja 0 0 35650

Nem vagyok ugyan szakértő, de nemrég vásároltam fűnyírót és a javaslatok alapján az jött le nekem, hogy a Briggs motorok nem olyan érzékenyek, mint a Hondák, de az utóbbi jóval tovább bírja mint a Briggs. Honda GCV160-as motor volt a korábbi fűnyírómon. Ahhoz képest, hogy érzékenynek mondják, kb nulla karbantartás mellet 15 évig bírta, az utolsó öt évében én karbantartottam, de előtte olaj sem volt rajta cserélve és meg is döntötték sokszor úgy, hogy a szűrőn folyt ki az olaj.

Tehát én a Honda motort ajánlom, aztán hátha valaki válaszol még a kérdésedre, de javaslom inkább a Fűkasza topicot, ott nagyobb élet van.

Előzmény: Kersti (35648)
Kersti Creative Commons License 5 napja 0 0 35649

Ja a Briggs és Hondánál természetesen a motorra gondoltam :-)

Kersti Creative Commons License 5 napja 0 0 35648

Üdvözlet a fórumozóknak!

Egy kis felvilágosítást kérnék fűnyíró témában:

önjárós fűnyíróban melyik a jobb az első vagy a hátsó kerék hajtású?
A másik kérdésem, hogy mit takar az egysebességes és a szabályozható hajtás az önjárós fűnyíróknál.
És az utolsó ráadás kérdésem, hogy milyen motoros fűkaszát érdemes választani Briggs&Stratton vagy HONDA ?
Nagy teljesítményűt szeretnék mindenféleképpen ha Briggs akkor Quantum 675 széria ha HONDA akkor GCV 190.
Ja és Mcculloch lesz a kiszemelt áldozat.
Köszi a segítséget.

Bohócapu Creative Commons License 5 napja 0 0 35647

Köszönöm neked is.

Előzmény: puru (35643)
Bohócapu Creative Commons License 5 napja 0 0 35646

Köszönöm szépen a segítséget, körül fogok nézni.

Előzmény: anegytech1 (35641)
Hooliboy Creative Commons License 6 napja 0 0 35645

Tudna valaki segíteni fűnyiró kerék felfogatásban?
Van egy Flymo fűnyiróm (partner, mcchuloch hasonló) a négy kerék négy irányba hajlik a kerekek furata nincs kikopva mert az ujnál is igyan így áll. Az állítás kézzel állítható. Képet sajna nem todok adni róla

anegytech1 Creative Commons License 6 napja 0 0 35644

Mondjuk ő 80 ezer körül keres, ez meg 110ezer. Viszont ha jól látom, ezen ugyanaz a motor van, nem fűgyűjtős, és csak 85ezer:

http://www.megatool.hu/ryobi_funyiro_benzines_rlm1956meb_3030

Ez motorikusan sokkal jobb, mint az általam korábban ajánlott McCulloch. Szóval körül kell nézni.

Előzmény: puru (35643)
puru Creative Commons License 6 napja 0 0 35643

Én pár hete egy Ryobi-t vettem Subaru motorral, eddig kb 1500nm-et nyírtam vele,  nekem egyenlőre bevált.

http://www.megatool.hu/kerti_es_kerteszeti_szerszamok_58/funyirok_funyirotraktorok_387/benzinmotoros_funyirok_388/ryobi_benzines_funyiro_rlm5319smeb_2987

Előzmény: Bohócapu (35637)
anegytech1 Creative Commons License 6 napja 0 0 35642

Ja, amúgy én is szemezgettem a Fuxtec-kel, mivel a fűkaszám ilyen. De egyrészt ugye most nem lehet kapni, másrészt a fűnyírót többet használom, és feltételem volt, hogy valami jobb márkájú motor legyen rajta. A Fuxit, ha szervizeltetni kell, akkor tudtommal Nyíregyházára kell küldeni, ott van szerviz. A McCulloch-kal, meg több szervizt is találok a közelemben, ahova besétálhatok a géppel.

A másik, ami a Fuxi ellen szólt, hogy én max 65ezret szántam a gépre.

Előzmény: anegytech1 (35641)
anegytech1 Creative Commons License 6 napja 0 0 35641

Én most vettem egy McCulloch M46-125-öt. Tegnap le is nyírtam vele 700nm-t 1,5 óra alatt (nem egybefüggő terület, sok mindent kell kerülgetni). Szépen viszi a sűrűbb vastag szárú gazt is. Csapágyazott kerekei vannak, könnyű tolni. A fűgyűjtőt kb háromnegyedig pakolja meg. A motor Briggs 450e, könnyen indul, egyenletesen jár, mondjuk új motornál ez a normális.

Ennek a hátsó kereke is kicsi, így neked inkább az M46 125R önjárós változatot ajánlom. Annak nagy hátsó kerekei vannak. Ha önjárós kell, akkor jobb lehet az M51-140F, ennek erősebb a motorja és szélesebben vág, de 90ezer körüli az ára.

Ha nem fontos az önjáró (elég könnyű tolni őket), akkor az M53-140W-t ajánlom:

http://www.mcculloch.com/hu/products/lawn-mowers/m53-140w/

http://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/mcculloch/m53-140w-p217305666/?gclid=CKT86MDjhMUCFWMUwwodbCUAKg

Elég sokat nézelődtem, mivel én is múlt hét pénteken vettem a fűnyírót, de ezen a márkán kívül csak kínai fűnyírókat találtam ilyen áron. MTD-ből is vannak Briggs motoros gépek, de tapasztalatból mondom, hogy maga a gépváz minősége nem túl jó ezeknél a gépeknél (épp egy ilyen esett szét a kezeim között, ezért vettem újat). A másik előnye, hogy akármelyik Husquarna szervizbe lehet vinni, ha szükséges, de fontos figyelni, hogy olyan boltban vegyed, ahol hivatalos magyarországi garanciát adnak rá.

Ezek mondjuk nem oldalkidobósak, hanem gyűjtősek, de gyűjtőkosár nélkül is lehet használni. A nagyobb kerekű, önjárós oldalkidobós kicsit drágább: http://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/mcculloch/m56-140wf-p253459017/

Ekkora területre akár erősebb gépet is lehetne venni, csak azok ára már 100felett kezdődik (Makita, Viking, Husquarna, Honda, stb).

Előzmény: Bohócapu (35637)
superzetor Creative Commons License 2015.04.19 0 0 35640

Köszönöm az infót!

Előzmény: scania01 (35639)
scania01 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 35639

Nekem itt gyártottak.

http://gepmuhelytoalmas.hu/pg000.html

Előzmény: superzetor (35638)
superzetor Creative Commons License 2015.04.19 0 0 35638

Üdv!Érdeklődöm hogy tud-e valaki olyan céget ahol túlméretes briggs szelepet árulnak vagy gyártanak sprint és classic motorokhoz?Köszi:Gábor

Bohócapu Creative Commons License 2015.04.19 0 0 35637

Sziasztok!

Milyen fűnyírót ajánlotok 1000m2-es területre, ahol nem túl egyenletes a talaj, ezért valami nagykerekűt szeretnék. Nem feltétel a fűgyűjtő, lehet oldalkidobós is. Masszív, strapabíró gép legyen, a keret 80000 forint. A Fuxtec nem játszik, onnan akartam megrendelni, de nincs nekik...

Köszönöm!

hamvasat Creative Commons License 2015.04.18 0 0 35636

Fefe73!

Nekem tele rakta a gyűjtőt mindig dugig. Annyit mondtak a szervízben, ahol vettem, hogy "kétcélú" kés van benne gyárilag, ami mulcsoz is, meg gyűjt is, de nem nyír nagyon szépen. Azt mondták, hogy sima gyűjtős kést kell venni bele, azzal gyönyörűen vág. A gyári kése hamar életlenedik és rusnyán nyír, tépi a füvet. Megvettem a gyűjtős kést, azzal meg sok volt az elszórt fűszál, amit nem szedett össze a masina. Vizes nyírásnál nem volt se jobb, se rosszabb, de úgy hamar eltömődött a kidobónyílás, de ez normális szerintem.

Végül miután eladtam, Apum Partner márkájú fűnyíróját használtam az év második felében. Igaz, hogy levedlette a festéket magáról, meg kicsit gagyi, de szépen nyírt és egész jó volt kezelni. Igaz az élettartama nem túl hosszú, alig 50-60 üzemóra van csak még benne, de már szimmeringet és csapágyat kellett cserélni a hajtásban, bowdent kellett cserélni, meg nemsokára a berántó zsinór is szakadni fog. Az, hogy merő rozsda a háza az már nem is érdekes :-) A kése viszont tűrhető anyagból van, ritkán kell csak élezni.

Előzmény: fefe73 (35635)
fefe73 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 35635

Majdnem vettem egy ilyet.Az üzletben a fülembe súgták,hogy nem rakja tele a gyűjtőt csak félig,ha meg vizes akkor.....:-((((

Azért ennyi pénzért röhej nem?

Előzmény: hamvasat (35633)