Keresés

Részletes keresés

-Tsunami- Creative Commons License 1 órája 0 0 38617

Szia!

Milyen gyorsan keringeti a vegyszert a tartályban?

Függőleges permetezésnél 1-2 másodpercig lassan jön a vegyszer, amíg felépül a nyomás a tartályban, ezen is javított a szivattyú?

A szűrőt ki tudom könnyen venni, csak a tisztításhoz nem tudom elkülöníteni a géptől.

Ha ki akarom mosni, akkor az macerás, nem úgy mint a stihlnél és a makitánál.

Nem tudom miért nem tudnak ilyen apróságra odafigyelni.

A stihlnél, makitánál  egy tömlőt is be lehet rakni a szűrő mellé, ha csapról akarom tölteni a tartályt.

Stihl

Előzmény: Tomsza74 (38616)
Tomsza74 Creative Commons License 2 órája 0 0 38616

Szia! Én vettem hozzá felszívó és nyomásfokozó szivattyút, mert a sima nyomásfokozótól nem sokkal drágább és talán nem is forgalmazzák ezt itthon pont ilyen okból kifolyólag. A vegyszertartály tetején lévő szűrőre gondolsz?  Mert azt igaz kicsit nehezen de kézzel ki lehet venni, egy kicsit játszani kell vele. Kicsit megemeled vagy félrefordítva meghúzod kicsit a tartály fedelét, akkor megbillenik a szűrő és körömmel, újbeggyel alányúlsz és kijön a szűrő.

Előzmény: -Tsunami- (38609)
frey7 Creative Commons License 3 órája 0 0 38615

Vágd sűrűbben. Magas füvet egyik sem gyűjti szépen, főleg ha még nedves is.

Előzmény: angyaloutlet (38614)
angyaloutlet Creative Commons License 3 órája 0 0 38614

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek, van egy CubCadet 1020 BHN típusú fűnyíró traktorom. Magas fűnél már nem dobja a gyűjtőbe!

Ajánlották már, hogy vágjam két szerre egyszer magasabb másodjára alacsonyabbal.. De ez nem életszerű, mert 6,5He területről van szó.

Tudnátok nekem ötletet adni, hogy hogyan tudnék segíteni a fűgyűjtésben?

Előre is Köszönöm

BigFic Creative Commons License 27 órája 0 0 38613

Akkor megpróbálom szétszedni.

A kábel ügy abszolút nem gond. Cseréltem már másik rendszeren kapcsolót. 

Előzmény: Stabilmotor 007 (38612)
Stabilmotor 007 Creative Commons License 1 napja 0 0 38612

Szerintem, ez egy közbetét .   Ha nem lenne ,nem tudnád a szivattyú csonkjától felcsavarozni .

Bár így sem egyszerű, mert a kapcsoló vezetékét ki kell kötnöd !

Előzmény: BigFic (38611)
BigFic Creative Commons License 1 napja 0 0 38611

Na itt látszik rendesen:

Előzmény: BigFic (38610)
BigFic Creative Commons License 1 napja 0 0 38610

TIP törpe vízműnél a nyomáskapcsolónak van egy hatlapos keresztmetszetű hosszú csonkja. A tartályra ezzel csatlakozik. Cserélt már ilyen nyomáskapcsolót valaki? Az érdekelne, hogy ez rá van gyógyítva a nyomáskapcsolóra és ugyanilyen speciálisat kell valahonnan vennem, vagy normál nyomáskapcsoló ez is csak rá van csavarva egy ilyen.

Nem nagyon látszik a képen, de erről van szó:

http://www.tip.hu/hww_produkte.php#produkt1

-Tsunami- Creative Commons License 1 napja 0 0 38609

Valaki nem használ cifarellin booster szivattyút?

Vettem egy cifarelli m1200-es gépet és hiányzik a vegyszerkeverés a makita után.

Megszoktam hogy a tartályban kevertem korábban a vegyszert és lehet beruháznék rá.

A függőleges permetezésnél is rásegít úgy láttam.

Kicsit böszme gép a makita után, a kombi b4 passatba kicsit beleér a plafonba, szarabb szállítanom, kerítés mellett a szomszédot is vegyszerezi, sövény tetejét nem lehet szépen végigfújni, a szivattyús géppel könnyebb volt a növények belsejét is elérni.

Vegyszert viszont kevesebbet fogyaszt, fúj mint az állat és kényelmesen lehet vele dolgozni.

Teljesen korrekt gép, a vegyszertartály szűrőjét viszont csinálhatnák már kivehetőre.

Nem igaz hogy nem jöttek rá ennyi év után, hogy nem épp felhasználó barát a tisztítása.

ali kis Creative Commons License 1 napja 0 0 38608
Előzmény: Buszos166 (38607)
Buszos166 Creative Commons License 1 napja 0 0 38607

Üdv Nektek! Köszi az info.-kat. Tehát a fűnyírónál ajánlatos az olajozás (mértékkel). Még a tavalyi használat után nem néztem meg milyen állapotú a szűrő szivacs, (csak a fűtől tisztítottam meg a késházat) de ez, ahogy írtátok, befolyásolhatja a motor fordulatot is. Most majd jobban rá figyelek a szűrő állapotára és ahogy írtátok kimosom és az ajánlottak szerinti olajozás vagy spray.

Apropó egy kérdés: ezt a szűrőszivacs spray-t hol lehet beszerezni?

Kapa bácsi Creative Commons License 2 napja 0 0 38606

A legegyszerűbb megoldás a szivacs szűrőre a légszűrő spray.A tisztítást meg szappanos,vagy mosószeres vízben kimosni.

Előzmény: Buszos166 (38603)
amper_vadasz Creative Commons License 2 napja 0 0 38605

Fűnyíró 4T motornál én is alkalmazom a szivacs légszűrő betét 2T olajjal való beolajozását, kisgépszerelő is mondta, kezdenek visszatérni a gyártók is rá ( anno pl. az olajtükrös légszűrők igen mostoha körülmények között igen jól dolgoztak.. ) . 4T fűnyíró igen poros közegbe dolgozik közel a talajhoz, érdemes pl. féktisztítóval kimosni az elkoszolódott szivacs szűrőt, majd száradás után újra olajozni és bele nyomkodni kb. 1 kávéskanál, pár cm3 olajat, hogy az minden részébe bekerüljön. Eltömődött légszűrő szivacs miatt csinált pl. fel le ingadozó fordulatszámot a B&S gépem, kipucoltam a légszűrőjét, a jelenség megszűnt. Az újabb B&S motor légszűrő háza műanyag, itt eleve kevesebb levegőt tud szívni, mint a fém légszűrő házasnál volt még anno.

2T motornál a szívóoldali gázlengések miatt úgyis olajos lesz a légszűrőd.

Előzmény: Buszos166 (38603)
studiod1 Creative Commons License 2 napja 0 0 38604

Nekem még nem volt szükségem elvinni ultrahangos tisztításra,bár hoztak olyan gcv motort ahol a pillagók is berohadva a főfúvóka feletti "csövet" áztatás után imbusszal alig bírtam kinyomni.

Előzmény: Vestax (38601)
Buszos166 Creative Commons License 2 napja 0 0 38603

Üdv a kerti gép tudoroknak! Általánosban kérdezném, hogy az az info., mely szerint, úgy a benzines fűnyírók, mint a benzines fűkaszák légszűrőjének szivacsbetétjét, célszerű pár csepp motorolajjal átitatni, mennyire helytálló? A YouTube egyes ilyen videóin hangzott el ez az info., de a használati utasításban ilyet nem találtam. Idáig szárazon használtam, ez most  jó vagy nem jó?

A fűkaszám kétütemű, a fűnyíróm négyütemű motoros. Természetesen ennek megfelelő üzemanyagot (a kétüteműnél az előírt keverék, a négyüteműnél az olaj a karterba) használok.

rock_the_night Creative Commons License 2 napja 0 0 38602

Köszi az ötlelet.Rengeteg Honda karbival elbántam már, egyiknél se okozott ilyen problémát, ha koszos. Egyébként pucoltam kétszer is.

Lehet szétszedem harmadszor is....

Előzmény: Vestax (38601)
Vestax Creative Commons License 2 napja 0 0 38601

Karburátor takarítás. Karburátor tisztító sprayel vagy ultrahangos berendezéssel

Előzmény: rock_the_night (38600)
rock_the_night Creative Commons License 2 napja 0 0 38600

Sziasztok!

Honda GCV 160-as motor egyenletenül jár, folyton ingadozik a fordulat, kis gázon és nagy gázon is. Csak szivatón nem. Jól indul.

Briggsnél ilyenkor a szabályzó rugó csere segíteni szokott. Próbából kicseréltem mindkét rugót egy jól műkodő másik motorról, de nem javult semmit. A regulátor beállítása szerintem jó: a tengely is meg a kar is teljesen hátra tolva/fordítva lett meghúzva a rögzító csavar.( de más beállítással is ugyan olyan rossz, csak más a fordulat...)

Szerintetek mi a hiba? Köszönöm.

fefe73 Creative Commons License 3 napja 0 0 38599

Nem tudom,sosem szedtem még szét,vidd be egy szervízbe utrahangosra.

Előzmény: poli9n (38598)
poli9n Creative Commons License 3 napja 0 0 38598

A karburátor házban lévő 2-3 fúvókát ki lehet valahogy szedni?

Előzmény: fefe73 (38595)
poli9n Creative Commons License 3 napja 0 0 38597

Nem, nem vettem észre, hogy enné az olajat.

Előzmény: BigFic (38594)
arpo77 Creative Commons License 3 napja 0 0 38596

Sziasztok! Kaptunk kölcsönbe egy gyepszellőztetőt. Ma használat közben a tengely egyik végén ahol a szíj megy rá szétment a csapágy a tengelyen. Kiszedtem és ahogy nézem szétszedhető. Elvileg ezek az alkatrészek cserélhetőek? Köszönöm a választ előre is!

fefe73 Creative Commons License 3 napja 0 0 38595

Nekem is ilyen van és ennél sokkal többet használom.Ez a kínai motor meglepően jó,teljesen megbízható és üzembiztos egyébként.Egészen más kategória mint a sima fekvő thorx motorok.Szerintem egyszerűen csak dugulása van,amit valószínűleg csak ultrahangos tisztítással lehet megszüntetni.

Ennek a szellőztetőnek a motor a legjobb része,a késsor és csapágyai,az ékszíj és a kerekek kritikán aluliak....

Előzmény: poli9n (38593)
BigFic Creative Commons License 3 napja 0 0 38594

Nem az olajat eszi és az okozza?

Előzmény: poli9n (38593)
poli9n Creative Commons License 3 napja 0 0 38593

sziasztok,

van egy kb 4-5 éves MTD VG45-ös gyepszellőztetőm, MTD Thorx motorral, évente 2x 500m2 gyepnél használtam itthon.

Elővettem és most meleg motornál használhatatlan. Amíg a szivató rajta van jár a motor rendesen, amint melegszik és visszanyomnám a szivatót, elkezd iszonytosan nagyokat durrogni és ingadozni a fordulatszám, majd le is áll.

A karburátort szétszedtem, kifújattam, bár nem láttam semmi szemetet vagy dugulást. Ha jól láttam ezen a karburátoron nem lehet a keverék összetételét állítani?!

Valakinek esetleg valami ötlete, hogy mitől lehet?

Köszönöm előre is!

Balázs

Kisfiatal Creative Commons License 3 napja 0 0 38592

Vettünk ma egy Agrimotort, KK4217, 1700W, ÉKSZÍJMENTES DIREKT MEGHAJTÁSÚ, szénkefe nélküli indukciós motorral, központi magasságállítással, ez jó lesz? :) Ugyanannyiba került mint az AL-KO, ami csak 1400Wos és ékszíjas, nem központi magasságállítású..

Előzmény: Gypsy56 (38561)
studiod1 Creative Commons License 4 napja 0 0 38591

Én is jártam így,a késsel nem tudtam átforgatni a főtengelyt,szétszedés és ment egy ismerős esztergályoshoz a főtengely, ki egyengedte és nem rezgett.

Előzmény: csabika11 (38590)
csabika11 Creative Commons License 4 napja 0 0 38590

Én is jártam már így: néhány évvel ezelőtt egy betontuskóból kiálló vas kerítéscsonkba toltam bele a fűnyírót. Az eredmény: a főtengely elgörbült, a kés meg összegyűrődött, a szimeringen keresztül meg szivárgott az olaj - na nem nagyon, csak annyira, hogy a javítás után is mindig kissé olajsáros volt a gép alja. A fűnyírót elvittem egy kerti gépszerelőhöz Érdre, aki állítólag tengelyt is tudott egyengetni. Talán egy tízesből én is megúsztam az egyengetést, de új kést kellett bennem és mint írtam a szimeringen keresztül szivárgott az olaj. Az egyengetés nem sikerült valami jól, mert enyhén rázott (ütött) a gép. Ezt követően magam álltam neki az egyengetésnek, hasonlóan, mint a lenti videóban (sok ilyent lehet találni a neten). Kicseréltem a szimeringet is, így megszűnt az olajfolyás. Ebbe a motorba még betettem kb. 200 üzemórát, tavaly év vége felé kezdett el enyhén füstölni. Amikor levettem róla az üzemóra számlálót, az 312,6 órát mutatott. Ezt a motort én használtan szereztem, korábbi gazdája több évig használta. A 312,6 órát magam tettem bele, én szereltem rá az üzemóra számlálót, nulláról indult. Kíváncsi voltam rá, hogy egy Briggs Q4 motor mennyit bír, ugyanis a legenda szerint a kis Briggs motorok - mint ez is /148 ccm/ max 200 üzemórát bírnak.  Ehhez képest ...

Ja és a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=wjSZu2hlmsk

https://www.youtube.com/watch?v=KDES2USZd8U

https://www.youtube.com/watch?v=CWJG9Rp5vZI

A hozzászólásommal nem azt akartam erőltetni, hogy így csináld, sőt nem is javaslom ezt a módszert, de én úgy voltam vele, hogy mielőtt még kidobnám a motort, adok egy esélyt neki - és bejött. :)

Előzmény: leoka1970 (38587)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 38589

Itt a videó. Érdemes rendbe hozatni.

https://www.youtube.com/watch?v=CLP0Vw9sF6s

Előzmény: leoka1970 (38584)
Roberto8709 Creative Commons License 4 napja 0 0 38588

Csatlakozok Gypsy fórumtárshoz, mindenképpen meg kell csináltatni, felénk ez úgy néz ki  (kb.) 6-7000ft a szerelési költség + 3000 a főtengely egyengetés + az esetleges járulékok (tömítés, olaj....)

Szóval tekintve, hogy 100e körül lehet alsó hangon a fűnyíród, mindenképpen megéri megcsináltatni.
Hogy kivel, abban sajnos nem tudok segíteni, mert Csongrád megyében lakom.

Előzmény: leoka1970 (38584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!