Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

daveeeee 1 napja Creative Commons License 34922

Sziasztok,

partner fűnyíró traktorom késkuplungja megdöglött. Szétszedtem, két tárcsa teljesen el van kopva, az egyikről a fogazás (ami a tengely fogaira megy) teljesen eltűnt. Nem nagyon értem, max 100 órát használtam. A lényeg hogy a husi kereskedésben csak az egészet tudják egyben beszerezni, az ára 85e. Lehet rá esély hogy valahol megkapom csak a tárcsákat? Győr-Veszprém-Bp vonalon gyakran mozgok, ha van tipp, megköszönném.

Dolmi mackó 1 napja Creative Commons License 34921

Kikönyökölt Kipor dízel motor:

https://www.youtube.com/watch?v=Dcz1s7PComE

astra 14nz 3 napja Creative Commons License 34920

végre sikerült                            

astra 14nz 3 napja Creative Commons License 34919

ime a kép

astra 14nz 3 napja Creative Commons License 34918

Bocsánat a kép lemaradt.

astra 14nz 3 napja Creative Commons License 34917

astra 14nz 3 napja Creative Commons License 34916

Sziasztok.

Van egy Murray dynamark  fűnyíró traktorom hidro váltóval sajnos nagyon gyengén megy olajat cseréltem, rpm 64 hidraulika olaj.le is légtelenítetem. elindul , minél jobban nyomom annál gyengébb mi lehet a hiba. hátrafelé jól megy.Szét szedtem a váltóját  a dugattyú tengelyben van egy 2 rugó és 2 golyó de a rugó és a golyó között a távolság 30 mm ( nem értem akkor ez a golyó a szelep és a rugónak rá kellene nyomni a fészekre de a golyó lötyög) segítséget szeretnék kérni aki már ismeri a működését. A szelep fészket a nyíl mutatja. szivességét előre is köszönöm.

MorvaiK 5 napja Creative Commons License 34915

Kedves B. Kálmán és M. Gábor!

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a megküldött gépkönyvet!

Megosztanám tapasztalataimat a fórum -érdekelt- olvasóival, hogy MARUYAMA MS100E típ. permetezőgépemmel, amelyet pár napja használtan vásároltam, sikerült az összes tujámat (15 db 6m-es) megpermetezni.

Ezt követően próbáltam -az előírás szerint- tiszta vízzel kimosni a gépet, de a szivattyú ekkor már nem szívta fel a tartályból a tiszta vizet.

Mivel ez többszöri rövid próbálkozás után sem sikerült, így a szívócsonkra (szívótömlő helyére) felhelyeztem egy 1/2"-os tömlővéges csatlakozót és rácsatlakoztattam a kerti csapra.

A rányitott kerticsap mellett elindítottam a gépet és így sikerült jól átmosnom a szivattyút. Ez után a gép önállóan könnyedén felveszi a vizet a tartályból és továbbra is kiválóan működik.

(A fenti hibát -úgy gondolom- a tartály alján lévő, nem teljesen feloldott (szemcsés) permetszer felszívása okozta!)

Megjegyzés: a géphez (szivattyúban) olajcserénél (1 dl.) és a napi olajozáshoz CSATROL Edge 5W-30 (SAE 30) szintetikus motorolajat használok.

Előzmény: MorvaiK (34899)
-balu28- 5 napja Creative Commons License 34914

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 5-6 éves Makita EUM-430, rendszeresen karbantartott fűnyírónk az idén elkezdett "dadogni". Vagyis hol leesik a fordulatszám, hol visszaáll a rendesre, mindezt félpercenként, zabálja az üzemanyagot, már nem tudunk mit kitalálni mi lehet a baja. A karburátoron nem lehet állítani. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm.

anegytech1 szept. 10. Creative Commons License 34913

Szia! Egyszer már darabokra szedtem a karbit és kitakarítottam, de nem lett jobb. Lehet, hogy el lett állítva, sőt én is állítgattam rajta, nem lett jobb. Viszont, ha veszek hozzá egy új karbit, az elvileg be van állítva, azzal lehet, hogy működne? Nameg plusz új gyertya. A karbi 10ezerből megvan, azért gondoltam, hogy megpróbálnám.

Előzmény: -Tsunami- (34912)
-Tsunami- szept. 10. Creative Commons License 34912

Próbáld meg így, alaposan kitakarítani a karburátort és próba.

Ha nem megy továbbra se, akkor a szelephézagot ellenőrizni és max egy új gyertya kell bele+ légszűrő.

Előzmény: anegytech1 (34911)
anegytech1 szept. 10. Creative Commons License 34911

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy fűnyíróm, amin egy Honda GCV-160-as motor van. Már jó régi a gép, minimum 10 éves. Bár ennyitől nem kéne megdöglenie, de ez anno céges használatban volt, sokan sokféleképpen használták. Amikor hozzám került, az egész légszűrő át volt itatva benzinnel, mivel lépcsőn fel le hordozták, így átfolyt az olaj a motoron, valószínűleg nem is egyszer. Nagyon nehezen indult, füstölt mint állat, de a füstölés abbamaradt egy idő után. Gyertyát cseréltem, olajat is, légszűrőt is.

Viszont most már kezd teljesen megdögleni. Alapjáraton mindig lefulladt, alig indult. Kiszedtem a karburátort, megtisztítottam, majd vissza. Semmi változás. Állítottam kicsit a karburátoron, de nem értek hozzá, így nem szeretnék vele próbálkozni komolyabban. Jelenleg úgy tudom beindítani, hogy ha a gyertyát kiszedem, nyomok bele egy kis benyát, majd második-harmadik rántásra indul. Ha ezt nem teszem, akkor szétrángathatom, az Istennek sem indul be. Viszont ha beindul, akkor fel le ugrál az alapjárat és nagyokat durran a kipufogó. Szóval egy ideje inkább fűkaszálok, de ez nem az igazi.

Kb 500 nm-t szoktam vele nyírni, ehhez nem feltétlenül kéne ekkora motor, de mivel kaptam, ezt használtam. Most döntés előtt állok: vagy megpróbálom megjavítani/megjavíttatni ezt a Hondát, vagy veszek valami kisebb benzines fűnyírót.

Kérdésem az lenne, hogy az olcsó benzinesek között van-e valami darab, amit ajánlanátok? Fuxtec fűkaszám van, nekem tökéletesen megfelel. Itt van fűnyíró is 50-ért, kérdés, hogy hasonló áron van-e jobb?

A másik lehetőség, amire gondoltam, hogy veszek új gyertyát és egy új karbit a Hondához, és beszerelem őket. Azt nem tudom, hogy ez vajon segítene-e a helyzeten? Nem tudom, hogy ez a puffogás a karbi rossz beállításától vagy állapotától, illetve az elhasználódott gyertyától lehet-e, vagy már menthetetlen a motor.

Illetve a harmadik, hogy elviszem szervizbe a motort, de gondolom csodát már ott sem tudnak művelni, és ha nem úszom meg húszezerből a dolgot, akkor inkább egy kisebb, de új gépet vennék.

Vehetnék ugyan egy új Honda motort 60 körül, aminek örülnék is, csak éppen fűnyíróházam nincs hozzá. Ami most van, az ugyanis már nagyon rossz állapotban van, a kroábbi motor konkrétan kiszakadt belőle, a kerekek el vannak ferdülve, stb. Szóval sajnos az új motorhoz kéne gépház is.

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm!

sz_attila szept. 8. Creative Commons License 34910

Mi ez a kocsmai szintű duma.

Nem lehet minden gépe Honda az ember fiának...

Előzmény: kicsikocs (34909)
kicsikocs szept. 8. Creative Commons License 34909

Mit csodálkoztok ??? Ha igazán használható krtigépet szeretnétek, akkor vagy 30 éves "szocreál" gépet(ket ) kell használni. A magyar, de az európai piac is telitve a "vedd meg- dobd el" eszközökkel !!!

És itt nincs kivétel a "neves gyártók"- nál sem !! Ez a fogyasztói társadalom Uraim !

Mert akkor nem gyárthatbának milliós nagyságrendekben, de akkor hol a profit? Ja, hogy Ti csak bosszankodtok, szentségeltek, anyagi kárt szenvedtek? - az a gyártót- forgalmazót ( és a lőtéri kutyát sem) nem érdekli !! Majd vesztek (veszünk) másikat!!

Előre Uraim a legközelebbi vagy legtávolabbi szatócshoz, vagy "szak"bolthoz, mélyen zsebbenyúlni, és boldogan hazavágtatni a legújabb gagyival !!!

Előzmény: -Tsunami- (34901)
Dolmi mackó szept. 7. Creative Commons License 34908

Mi a magassági ágvágón nem gyári benzincsövet raktunk be, de még mindig nem az igaz a gép, elküldjük karbi beállításra, de ahhoz vissza kellene rakni a rossz gyári benzincsövet, a szervizben azt ki fogják cserélni és a karbihoz nem fognak nyúlni.

Vigasztaljon titeket, hogy egy ilyen magassági ágvágó több sövényvágó ára :-)

sz_attila szept. 7. Creative Commons License 34907

Sokat rágódtam ezen vásárlás előtt, lehet azt kellett volna venni.

Előzmény: fefe73 (34906)
fefe73 szept. 7. Creative Commons License 34906

Stihl hs 45 esetleg?

Előzmény: sz_attila (34902)
-Tsunami- szept. 7. Creative Commons License 34905

Vegyél kettőt, az egyiket leadod a szervizbe és lesz cseregéped:-)

Előzmény: sz_attila (34904)
sz_attila szept. 7. Creative Commons License 34904

Egy olyan vállalkozónak, akinek sok munkája van, nem lehet ideje folyton a szervízbe mászkálni. Ez kizárt. Most vittem először a szervízbe, ha a későbbiekben még 1-2x ugyanazzal a hibával kell oda vinnem, már le is adtam nekik.

Miért, esetleg el tudnak adni megfelelő üzemanyagot? :)

Előzmény: -Tsunami- (34903)
-Tsunami- szept. 7. Creative Commons License 34903

Az egyik manus ezt írta az új gépére.:-)

"it's nothing more than a $300 paperweight now."

Vissza kell vinni a szervizbe és beállítják a karbit rajta.

Utána majd jó lesz talán egy darabig.

Esetleg elbújnak majd a nem megfelelő üzemanyaggal történő használat mögé, mert ez is szokás.

Előzmény: sz_attila (34902)
sz_attila szept. 7. Creative Commons License 34902

Mi lehet a megoldás?

Mert ha nekem is ezt fogja csinálni, akkor visszaadom és visszafizetik a pénzt.

De mit veszek helyette? Pont ilyen gép kellett, ami kicsi és könnyű és nem villanyos. Asszem marad a stihl.

-Tsunami- szept. 7. Creative Commons License 34901

No, nekem is sokáig bírta.

Itthon gondoltam kicsit visszavágok 20 méter loncot, az első 5 perc után lefulladt, torpant, stb.

Ez a husqvarna szégyene, hogy ilyen fostalicska gépet árulnak.

Gyakorlatilag az összes olyan hibajelenség, amiről írtak a husqvarna.com oldalon a fogyasztók mint.

-Szétmálló benzincső. 

-Instabil üzemanyagrendszer.

-Leáll, lefullad,stb.

-Folyamatosan szervizbe kell hordani.

-Már megint szar.:-)

Szépen előjött.

Vásárlás után kb öt perc üzemóra után torpant, lefulladt.

Husi márkaszerviz tekergette a karbit és jó lett.

Kb 2 tank benzin után a benzincső szétmállott.

További kb fél tank benzin elhasználása után hibátlanul letettem a gépet.

Egy hét mulva meg  úgy veszem kézbe, hogy megy 5 percet és kezdődik az első fulladásos, leállós szarakodás.

Előzmény: sz_attila (34891)
MorvaiK szept. 6. Creative Commons License 34900

Szia Uram!

Nekem is küldenél egy Maruyama MS100E gépkönyvet mailen ( morvai.k@digikabel.hu )?

Köszönettel és üdvözlettel!

Előzmény: zr-7 (33232)
MorvaiK szept. 6. Creative Commons License 34899

Sziasztok!

Tud nekem küldeni valaki e-mailen ( morvai.k@digikabel.hu ) MARUYAMA MS100E permetezőgéphez magyar nyelvű Kezelési Utasítást?

-Tsunami- szept. 5. Creative Commons License 34898

Igen, megvan.

Elektriko.hu

Előzmény: Dolmi mackó (34896)
fefe73 szept. 5. Creative Commons License 34897

Hát nem hát.Ezért mondom,hogy gyengék.Nekem is van egy,de ezek csak habverők,az élet 50 köbnél kezdődik....:-)))

Előzmény: Dolmi mackó (34895)
Dolmi mackó szept. 5. Creative Commons License 34896

Tsunami, te a négyütemű permeteződet hol vetted, meg van még?

Előzmény: -Tsunami- (34887)
Dolmi mackó szept. 5. Creative Commons License 34895

Én nem mondanám őket gyengének, a nagyobbikkal lehet gazt is kaszálni (haladósan), de nem telek tisztításra való, oda én is 52 ccm-es kétüteműt használok, de megjegyzem hogy kétüteműből sem bírná annyira a 35 ccm-es a telektisztítást.

Előzmény: fefe73 (34893)
golfdva szept. 5. Creative Commons License 34894

Köszönöm! :)

Előzmény: jános 55 (34892)
fefe73 szept. 5. Creative Commons License 34893

Hát igen,a honda az honda.

De ha nagyobb gazt is kell majd vágnod,akkor vegyél egy kaszát,mert sajnos a hondának nincsenek komoly kaszái.Azok a kis négyüteműek gyengék mint a harmat.

Előzmény: sz_attila (34891)