Keresés

Részletes keresés

Jack71 Creative Commons License 7 órája 0 0 37303

Valaki meg tudná mondani hogy a négyütemű kerti gépek (pl. fűnyíró vagy dobkasza) max mekkora terep emelkedésig használhatók? (fokban vagy százalékban)

nagy-K Creative Commons License 8 órája 0 0 37302

Köszönöm !

Utána nézek..    :-)

Előzmény: ötbites stihles ziles (37301)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 8 órája 0 0 37301

Én nem vagyok szőlész,csak tudás nélkűl,muszályból csinálom a sajátunkat.Permetezéshez javaslom,ha van rá lehetőség,a gabonában használt szereket.Fuzárium elleni szerek igen jól viszik a lisztharmatot,a szotyi tányérrothadás elleni szerek meg a peronoszporát többek között.Ha valakinek van ilyen,nagyüzemi kapcsolata,érdemes utánajárni.Nekem a Falcon,a Tanos,a Tango,a Bumper,stb bevált,ajánlom másoknak is.

Előzmény: nagy-K (37299)
rock_the_night Creative Commons License 9 órája 0 0 37300

Sziasztok!

Briggs Quantum 190ccm fűnyíró motor melegen is csak 1-2 pumpálás szivatóval indul. Lendkerék ék jó, gyújtás hézag jó, gyertya jó, karbi elvileg tiszta. Aúgy szépen jár. Mi lehet a gond?

Másik: ugyanezen motorba beletört az egyik kipufogó csavar. És a kúpos tőcsavarkiszedő is beletört:( Ki lehet ezt még szedni valahogy?

Mert a beletört szerszámacélt nem tudom kifúrni.

Köszönöm a segítséget.

nagy-K Creative Commons License 9 órája 0 0 37299

Nagy munka egy szőlő !

Ami munkát, permetezést leírsz, megfutamodnék...

Hol volt ez a sok eső, mert nálunk (Nyíregyházán) szinte semmi nem volt az elmúlt 4-5 napban.. ?

Előzmény: fefe73 (37297)
egonca Creative Commons License 13 órája 0 0 37298

Sziasztok!

Szerintetek be szabad indítani egy benzines fűnyírót (MTD P48B, Briggs) úgy, hogy nincs benne a kés?

Tegnap észrevettem, hogy az olajbeöntőnyílás nincs teljesen lezárva. Talán kirázódott vagy olajcsere alkalmával nem jól tekertem be (ezen van a nívópálca). Ennek lehet valamilyen káros következménye?

Üdv. egonca

fefe73 Creative Commons License 16 órája 0 0 37297

Igen,ősszel már senki nem foglakozott vele,nálam is lemaradt,de idén biztos,hogy lemosom mindhármat,maradt még nevikén meg vegesol is,úgyhogy valahogy beütemezem az ősszel.A szőlők itt vannak egymás szomszédságában a siófoki "szőlőhegyen",ami tulajdonképpen Kiliti nem is Siófok.Nem annyira sok ám,kábé 20 hekto terem összesen.Ebből ami ténylegesen az enyém az olyan 3-400 liter a többi bérmunka.Elég nagy felelősség,mert  a tulajokat nem igazán érdekli az időjárás-fertőzési nyomás-évjárat-fagykár....szóval igazábó semmi,csak az eredmény.Ezeknél nem lehet olyan,hogy elvitte valami a szőlőt......

Én még fújok egy felszívódót szerintem a jövő hét vége felé(ma éjjel megint leömlött 1.5 óra alatt 36 mm és egész jövő hétre mondják a zivatarokat),aztán még egy kontakt és talán vége.De nem biztos,lehet lesz még egy......hát ez van.

Jó pihenést!

Előzmény: Kapa bácsi (37296)
Kapa bácsi Creative Commons License 16 órája 0 0 37296

Köszönöm a válaszod!A fertőzési nyomás az idén azért erős,mert tavaly hosszú enyhe ősz volt,és a szüretek után még a peronoszpóra,és a lisztharmat is megjelent a lombon.Senki sem foglalkozott már vele,/a tavalyi év egyébként nem volt bonyolult,a fertőzés szempontjából,én megúsztam 6,permetezéssel/az enyhe tél miatt a kórokozók"jól"átteleltek.A fertőzést a termelők nagy része,csak virágzás körül észlelte,e miatt a széllel,esővel könnyen terjedt a fertőző anyag.A szőlők érzékenysége nem egyforma a Cabernet,vagy pl a Bianca nem olyan érzékeny a fertőzésre/lehet az peronoszpóra,lisztharmat,szürke,vagy egyébb rothadás/,mint pl a "Kék Opertó,Chardonnay,Rizling Szilváni.Az utóbbiakkal "szenvedek rendesen,míg az előzőekkel el vagyok.A peronoszpórára sokkal jobb szerek vannak,mint a lisztharmatra.Nyaralunk felszívódó vegyszerekkel fújtam,majd a jövő héten letolom,ha hazaérünk,de vaalószínüleg már csak kontakt szerekkel.Hol van a szőlőd?Jó munkát!

Előzmény: fefe73 (37291)
nagy-K Creative Commons License 17 órája 0 0 37295

Már, megint herdálsz ...    :-)

Előzmény: -Tsunami- (37294)
-Tsunami- Creative Commons License 22 órája 0 0 37294

Ez egy 15 éves gép, de nem látszik rajta a kor.:-)

A késkuplung gyári csapágyát kicseréltem, mert egy kicsit rágott ha kézzel megpörgettem.

Ahogy kinyomattam a csapágy házból, rögtön látszott a külső futógyűrűn hogy melegedett.

A hrx dupla kése is pont jó rá, igaz a két kés egyszerre szerintem fölösleges, mert nem lesz mulcsozásra használva.

A két kés úgyis annyiba kerül mint egy gyári rá, max jobban fog aprítani.:-))

Előzmény: fefe73 (37292)
fefe73 Creative Commons License 1 napja 0 0 37293

Hmmmm....Hát ha tényleg ebből élsz,akkor felejtsd el az mtd-t.Sokkal rosszabb mint  a viking,ebben biztos vagyok.A Te esetedben annyi volt,hogy egy -amúgy fasza- viking gépre egy teljesen alap briggs motor került,ami szintén nem lenne baj,ha nem görbült volna el a főtengelye.A vikingek és a hondák a tolós-önjárós fűnyírók között valószínűleg a legjobbak.Nem mtd kategóriás egyik sem az biztos.A viking annyiban hülye,hogy egy tök jó gépre a költéshatékonyság jegyében rábiggyeszt egy gagyi motort,pedig a jó motor nem lenne sokkal húzósabb....ez nagyon nagy hiba a vikingnél....be vannak kicsit "gyöpösödve",azt gondolják,hogy 20 éve még szuperek voltak a briggsek(ez tényleg így volt)akkor most is azok....sajnos ez elmúlt......

A hondával nem tudsz mellé nyúlni,a honda az honda,tök mindegy hogy autó-motor vagy fűnyíró.Annak párja nem sok van.

De a főtengelyét annak is el lehet b@szarintani ettől függetlenül......

Előzmény: leoka1970 (37279)
fefe73 Creative Commons License 1 napja 0 0 37292

Ezzel megint jól jártál basszus....:-)))

Előzmény: -Tsunami- (37273)
fefe73 Creative Commons License 1 napja 0 0 37291

Szia!

Kicsit elvagyok kapva mostanság.....

Most előjött a peronoszpóra is,a sok eső meg a hideg megtette a hatását,gyorsan adtam neki egy kis rezet....

Egyébként szépek a szőlők,a lisztharmat szórakozna-ha hagynánk....:-)))Amúgy igen érdekes év az idei,annyira nem gáz az időjárás,mégis valamiért nagyon komoly a fertőzési nyomás,szinte folyamatosan.....

A szereket veszem kis és nagy tételben is,mikor hogyan férek hozzá,hiszen elég sok "kategóriás" szert használok,amit nem egyszerű beszerezni.....

Damilból általában a 2.4-es hq whispert használom,damilvágó nélkül-hosszabbra kiengedve,persze ésszel-okosan,figyelve mit bír a gép.

Előzmény: Kapa bácsi (37269)
Ali-bá Creative Commons License 2 napja 0 0 37290

vásárlád helyett  vásárlás

Ez jónak tűnik?  Wolf-Garten LBV 2600 E

/Murván is használnám - nem kapja fel a köveket?/

Előzmény: Ali-bá (37289)
Ali-bá Creative Commons License 2 napja 0 0 37289

A vásárládra gondoltam, nem a használatra.

Előzmény: -Tsunami- (37288)
-Tsunami- Creative Commons License 2 napja 0 0 37288

Vigyázz, hogy meg ne rázzon az áram.:-)

Előzmény: Ali-bá (37287)
Ali-bá Creative Commons License 2 napja 0 0 37287

Elektromos lombszívót szeretnék venni. Mire vigyázzak?

ali kis Creative Commons License 2 napja 0 0 37286
Előzmény: leoka1970 (37285)
leoka1970 Creative Commons License 2 napja 0 0 37285

Köszönöm Tsunami,

Ennek miért jbb a motorja?

Előzmény: -Tsunami- (37282)
-Tsunami- Creative Commons License 3 napja 0 0 37284

Itthon a Hondában rendeltem az alkatrészeket, a késkuplung csapágyat meg a csapágyboltban.

Előzmény: Zsal (37277)
-Tsunami- Creative Commons License 3 napja 0 0 37283

Még nem próbáltam, szerintem elkaparna a kereke.:-)

Előzmény: nagy-K (37278)
-Tsunami- Creative Commons License 3 napja 0 0 37282
Előzmény: leoka1970 (37281)
leoka1970 Creative Commons License 3 napja 0 0 37281
leoka1970 Creative Commons License 3 napja 0 0 37280

Kösz, sikerült!

Nagyon szimpatikus, korrekt szerelő, elviszem hozzá!

Előzmény: smith (37271)
leoka1970 Creative Commons License 3 napja 0 0 37279

Kösz a segítséget Fefe!

Ha új gépet akarok venni,melyiket javaslod?

Tulajdonképpen egy Briggs motoros MTD akkor nem is annyival rosszabb, mint egy Viking?

És közel sem kerül annyiba...

Nekem nagyon sokat megy a gép,ebből élek.

Hondával ugyanez előfordulhat?

Kösz előre is!

Előzmény: fefe73 (37267)
nagy-K Creative Commons License 3 napja 0 0 37278

Ezzel, lehet havat seperni... ??      :-)

Előzmény: -Tsunami- (37276)
Zsal Creative Commons License 3 napja 0 0 37277

Gondolom azzal te is tisztában vagy, hogy az nem volt pénz érte. ;) Főleg ha az új árát vesszük figyelembe. Ha most fűnyíró "nepper" lennél szerintem nem keveset kereshetnél rajta. :) 

Szépen letakarítottad mintha új lenne. Gratula mégegyszer. 

Egyébként az alkatrészeket a lenti linkről rendelted? 

Előzmény: -Tsunami- (37276)
-Tsunami- Creative Commons License 3 napja 0 0 37276

Én takarítottam meg egy kicsit azért néz most így ki.:-)

Persze nem volt nehéz dolgom mert látszott a gép horganyzott és műanyag alkatrészein hogy nem egy lestrapált darab.

Úgy vettem meg látatlanban, egy ismerősömhöz vitték be és úgy hozták el hozzám.

A motorja is teljesen bontatlan volt, a berántófedél csavarján is látszott hogy nem nagyon volt szétszedve.

56e ft volt.

Most is árulják ezt a gépet, ugyan ezzel a motorral csak újabb motorburkolattal.

http://www.mansier.com/Html/producten/producten/nederlands/online/Item2161.html

Előzmény: Zsal (37275)
Zsal Creative Commons License 3 napja 0 0 37275

Köszönöm a sok segítséget Tsunami,  és egyben gratulálok az új géphez! Nagyon szép darab külön dicséret az előző gazdájának az igényes üzembentartásért! Csak halkan kérdezném meg, hogy mennyiért vált meg tőle a tulajdonos? 

nagy-K Creative Commons License 3 napja 0 0 37274

Szép gép ! Egyben van...      :-) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!