Keresés

Részletes keresés

Topacsenkó Creative Commons License 2 órája 0 0 38218

Azt nem tudom elképzelni, ha valaki valamit szétszed, hogy lehet hogy szemre kb saccra rakja össze, ahelyett hogy JÓL rakná össze... ha ez nálad azt jelenti hogy nincs, akkor valóban nincs.

Előzmény: Fázosficko (38216)
studiod1 Creative Commons License 2 órája 0 0 38217

Még egy érdekesség bár itt szerintem nem játszik, a gyári-utángyártott kf04 kuplungfelsők között 2mm is lehet magasságban eltérés ráadásul van amelyik "fel ül"a főtengely végre és van ahol egy nagy alátéttel kell felfogni, nálam javításkor mind a négy variáció volt.

Előzmény: Fázosficko (38214)
Fázosficko Creative Commons License 3 órája 0 0 38216

Én meg az ötleteket várnám kíváncsian !! de majd ha haza érek este fele meg nézem és mondom sikerült-e?  Amúgy nem értem ennyire nincs képzelő erőtök?? Mert más is ezzel jön mindig ha kérdek valamit hogy még el képzelni se tudja!!!

Érdekes.

Amúgy lehet ha szerelték a motort a közdarabra egy padon fel szerelték szemre sacc, és a helyén az 1.2 mm is számít a kuplungnál mert ugye a köz darabot meg azzal a körbe szorító bilincsel húzod a saját helyére így akár el is lehet menve pár milit valamerre!  Nem??

Előzmény: Topacsenkó (38215)
Topacsenkó Creative Commons License 8 órája 0 0 38215

Ezt így nehezen tudom elképzelni, hogy hogy lehet nem központosan beszerelni, de kíváncsian várom az eredményt, esetleg fényképpel kiegészitve.

Előzmény: Fázosficko (38214)
Fázosficko Creative Commons License 8 órája 0 0 38214

:(     Nem jól tippeltek!!

Meg volt ez a próba is!!

Semmi eredmény!

A robikapa fórumon kaptam egy tippet azt még meg nézem aztán onnantól passz.

A tipp:  a motorblokk a 3 csavarral a közdarabra nem központosan van fel rakva ezért  a  kuplung nem teljes felületen érintkezik ezért csúszik is!

És lehhet is mert még a régi gazda cseréltette a blokkot 4 lóerősre mert 3.75 ös be halt neki!  És a szerelő hibázhatott!

Topacsenkó Creative Commons License 19 órája 0 0 38213

En is erre tippelek.

Előzmény: csabci76 (38212)
csabci76 Creative Commons License 20 órája 0 0 38212

Akaszd ki a bowdent,és úgy próbáld beindítani a földben. egyből forognia kell, és nem fog megcsúszni szerintem. ha így van, akkor a bowden spanolóján kell lazítani. Szerintem csak ennyi a gond vele.

Előzmény: Fázosficko (38211)
Fázosficko Creative Commons License 24 órája 0 0 38211

Szeretnék kis segítséget kérni, ha lehet. :-))

Nos adott egy KF-04 briggs 4 lóerős motoros kapálógép. Az a fajta amin kuplung olyan mint egy kismotoron hogy kézzel kuplungot huzod meg áll ha el engeded megy!

Nem a röpsúlyos fajta!

Na a kérdés a következő: Pont a kuplung, terhelés nélkül simán pörög a kapa  azaz ha jár a motor kuplung ki és meg emelem hogy a kapák ne érjék a földet.

Ha viszont a kapákat bele eresztem a földbe a motor pörög a kapák meg nem akarnak menni, csak olyan csúszós kuplung formán hiába engedem ki a kuplungot nem akar pörögni!

Az alja ha le csatolom a motort simán könnyedén pörög kézzel is azaz nincs meg szorulva! alsó kuplung tányér nem nyalta el a 6 bordát!

Felül motoron is épp a felső kuplung rész. ék a helyén az sincs el nyalva.

Amikor a motort vissza csatolom egy kb 1-1,5 cm kell a rugó ellenében le nyomni a motort hogy a helyére menjen.(gondolom az eléggé hozzá ér akkor a két rész egymáshoz)

Mi lehet még a hiba??

Járt már így valaki?

A kuplungba van az a ferador ami érintkezik az kb 3-4 mm  vastag az jó úgy?  És nem olajos.(hanem száraz)  Nem jövök rá mi lehet a gond  :-((

Segítsen valaki!!!

Kösz előre is.

sandorkattila Creative Commons License 1 napja 0 0 38210

Innen:

https://www.toolman.ro/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=73&virtuemart_category_id=101004

1800+450=2250 lei = 500 euro. Lehet egyezkedni velük, mindig engednek az árból. Csak románul tudnak, Bukarestiek.

A keverőpumpa és a felszívó pumpa között annyi a külömbség, hogy a felszívó pumpának még van egy váltószelepje amit a hátadhoz nyúlva el tudsz fordítani s akkor elkezd szívni. Ehhez az kell, hogy előzetesen már a pumpa tele legyen folyadékkal. Nagyon vigyázz, a szivattyúval szerelt gépet el ne indítsd folyadék nélkül mert akkor a szivattyú tönkremegy. Ha meg permetezel, ne maradj folyadék nélkül (ne várd meg ameddig kifogy mert akkor már úgysem fog szívni s a pumpa tengelyét, tömítését nincs mi kenje és hűtse.)

Előzmény: Topacsenkó (38209)
Topacsenkó Creative Commons License 3 napja 0 0 38209

Gratula. Elárulnád, hogy honnan rendelted? a pákaduplexnél még nem sikerült jobb árat találnom. Hamarosan én is megrendelem, de még keresem a kihagyhatatlan ajánlatot. Keverőpumpa alatt a feltöltő szivattyúra gondolsz?

Előzmény: sandorkattila (38208)
sandorkattila Creative Commons License 3 napja 0 0 38208

Végül a cifarelli m1200 ra esett a választás. Műszakilag ezt tartom a legfejlettebb gépnek, az előző modelhez képest hatalmasat fejlődott, majd a gyakorlati tesztelés után még írok. Köszönöm szépen a hozzászólásotokat. Keverőpumpát is kapott.

Előzmény: sandorkattila (38064)
Gypsy56 Creative Commons License 4 napja 0 0 38207

A Solonál biztosan a nagy része szerviz is. Cifarellit sajnos nem ismerem, nem tudom. De az biztos amit írtál, hozzáértőt nem kunszt szerezni, az alkatrész meg ugye ... Érdemes megkeresni a Cifarelli nagykereskedőjét,azért adtam meg az elérhetőséget, szerintem mondanak egyből közeli szervizt.

Előzmény: Topacsenkó (38206)
Topacsenkó Creative Commons License 4 napja 0 0 38206

Az alkatrészforrást Gypsy Úr megadta. És hogy azt ki teszi bele?  Lényegében bármelyik cég amelyik kisgépekkel foglalkozik. Ezek a masinák azért nem az űrtechnikát képviselik. Szerintem a jelen lévők 80%-ka magának javítja, egy 10-es 13-as, egy csillagvillás és egy kalapács + egy kis netes turkálódás segítségével. Bár konkrét szervíztapasztalatom nincs de szerintem ebből a szempontból az említettek közül bármelyiket megveheted.

Előzmény: Sliderke (38204)
Gypsy56 Creative Commons License 4 napja 0 0 38205
Előzmény: Sliderke (38204)
Sliderke Creative Commons License 4 napja 0 0 38204

Igazából nem arra gondoltam, hogy márkaszerviz. Csak annyi, hogy mikor rákerestem hogy Ciffarelli szerviz vagy Solo szerviz akkor a Google nem adott ki semmit. De még olyan szervizeket sem ahol mindent szerelnek. Éppen ezért számomra nagyon fontos, hogy van-e egyáltalán Budapesten olyan hely ahol ezeket a gépeket megfelelő szakszerűséggel javítani tudják. De nem gányolnak hanem valóban új megfelelő alkatrészt tudnak behelyezni. Lényegében erre lennék kíváncsi és nagy segítség lenne a döntésben.

Előzmény: Topacsenkó (38203)
Topacsenkó Creative Commons License 4 napja 0 0 38203

Ha pl opeled van, akkor csak az opel szervízben tudják kicserélni az üzemanyagszűrőt? .... De ott legalább jó vastagon fog a ceruza!

Ez is lehet egy fontos szempont amikor kiválasztod a megfelelőt permetezőt. :)

Előzmény: Sliderke (38202)
Sliderke Creative Commons License 4 napja 0 0 38202

Köszönöm a válaszokat. Igazából a kérdés már csak az akkor, hogy melyik permetező márkának van nagyobb szervizhálózata?

Igazából megértem, hogy van amit hosszú ideje nem kellett javítani, de mivel én nem vagyok az a szereld magad ember ezért nekem az is fontos, hogy ha baj van akkor a javítás ne legyen gond.

Valaki meg tudná írni, hogy fokozatosan lefele melyik gép az aminek a support-ja itthon jó? A Ciffarellinek melyik azaz új típusa ami önfeltöltő és nem kell hátról levenni?

Előzmény: Kapa bácsi (38192)
-Tsunami- Creative Commons License 4 napja 0 0 38201

"Mi van abban az esetben, ha csak egy szivattyú üzemel nyomáskapcsolóval."

Erre válaszolt Gypsy.

És igaza is volt hogy ki-be fog kapcsolgatni a nyomáskapcsolóval.

Te meg jössz neki az áramlásszabályzóval.

Meg hogy hülyeséget beszél.

Csak ugye nem az áramlásszabályzó volt a téma az előzményekben, amire te utaltál.

Előzmény: japofan (38200)
japofan Creative Commons License 4 napja -1 0 38200

A press control alatt a nép és a bótos is az áramlás szabályozót érti, ennyike.

(a nyomáskapcsolót viszont nyomáskapcsolónak mondja)

Előzmény: -Tsunami- (38198)
Gypsy56 Creative Commons License 5 napja 0 0 38199

Az egyáltalán nem érdekli. :-)))

Előzmény: -Tsunami- (38198)
-Tsunami- Creative Commons License 5 napja 0 0 38198

A nyomáskapcsoló az nem press control.

Nézd már meg miről volt szó.

Előzmény: japofan (38197)
japofan Creative Commons License 5 napja 0 0 38197

Hülyeséget tetszik beszélni...

Nem, nem áll le rögtön!!!

Hanem csak úgy 10 másodperc után (emlékezetből), ha elzárod csapot.

Vagyis, ha egészen rövid időn beleül újra nyitod,  akkor MÉG megy... az előző nyitás okán.

Tehát

- beindul gyakorlatilag azonnal, ha víz levételt érzékel (csökkent nyomás a csőben)

- dolgozik, amíg van érdem vízelvétel

- ha MÁR NINCS vízelvétel vagy csak minimális, akkor egy kis kivárási idő (~ 10 sec) leáll

Egész pontosan akkor áll le, ha már nem változik nyomás egy ideje a csőben.

Azaz amikor úgy érzi nincs már vízelvétel.

Előzmény: Gypsy56 (38196)
Gypsy56 Creative Commons License 5 napja 0 0 38196

- meg elindul, és leáll, meg elindul... úgy 10-szer 2 mp alatt???

Előzmény: japofan (38195)
japofan Creative Commons License 5 napja 0 0 38195

Ez sem probléma...  majd leáll.

Előzmény: Gypsy56 (38190)
japofan Creative Commons License 5 napja 0 0 38194
Előzmény: kacagógerle (38183)
jános 55 Creative Commons License 5 napja 0 0 38193

Üdv.

4 oldalt kellene visszaolvasni. A hozzászólásokból sok információ hasznosítható, talán neked is segít a döntésben. A 38073-as hozzászólásban volt a kérdés.

Előzmény: Sliderke (38191)
Kapa bácsi Creative Commons License 5 napja 0 0 38192

A Cifarellinek van új változata is,nem igen kel javítani.Jók a Solo permetezők is,de drágábbak,mint a Stihl.Az Oleo-Mac gépek is jók.Nekem 5,éve Stihl van/SR 430/nem volt vele probléma,szőlőt,és gyümölcsfákat gondozok vele.Nagyon komfortos gép,talán a piacon kapható leg ergonómikusabb ma.Jó választást.

Előzmény: Sliderke (38191)
Sliderke Creative Commons License 5 napja 0 0 38191

Sziasztok!

Permetezőgépet szeretnék vásárolni. Olyan gépet szeretnék venni ami megbízható illetve ha gond van vele azért van szervizhálózata is Budapesten. Én nem tudom és nem is szeretném magam bütykölni. Ezért fontos nekem, hogy be tudjam vinni kétévente karbantartásra (már ami a motorikus rész illeti). Igazából nem nagy területről van szó (1200nm), de ahhoz nagy hogy kézi permetezővel szenvedjen az ember. Kevés szabadidőm miatt gyorsan szeretnék végezni vele.

Ha jól emlékszem pár éve a Cifarelli-nek volt olyan gépe amit a hátról le sem kellett venni mert önfelszívó volt. Ilyen gép már nincs? Az a baj hogy ehhez a márkához még szervizt sem látni. Stihl-be pedig az ember minden kerületben belebotlik. Viszont a gépei nagyon drágák a többihez képest. Ami nem baj csak jó ha minőségibb is. Pici occo "kínai" szuper-permetezőt pedig nem szeretnék. Olyan kellene amivel dolgozni lehet megbízhatóan.

Gypsy56 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 38190

Működhet, a probléma egyedül ott van, amikor a vízkivétel kisebb, mint a szivattyú termelése.

Előzmény: kacagógerle (38188)
ali kis Creative Commons License 2017.02.12 0 0 38189

A tartálynak nem kell a szivattyú mellett lennie. A csővezetéken bárhol elhelyezhető. Lényeg a fagymentes hely. A saját tartály is megoldható. Vastagfalú anyag és rendes varratok. A belső rozsdamentesítésről nem árt gondoskodni.

Előzmény: kacagógerle (38188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!