Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalBike címlap TotalBike fórumok
sz_attila 2014.04.23 21:18:59 © 34467

Kék bosch, zöld bosch, mind fos :)

Előzmény: halaloszto (34453)
sz_attila 2014.04.23 20:50:30 © 34466

Viking 545T kitűnő gép. Kérdés hány éves, nincs-e meghalva a motorja, a Briggs ugyanis nem egy tartós fajta.

A Hondán van ez a Versamow állító kar. Sosem használtam, mert úgy berakodik nyesedékkel, hogy mozdítani sem lehet, patika tisztaságúra kellene takarítani, amire se kedvem, se energiám, örülök, ha este nem ájulok el a fáradtságtól. Úgyhogy ehhez nem tudok hozzászólni.

Előzmény: lrobertoB (34465)
lrobertoB 2014.04.23 09:25:39 © 34465

Szia sz_attila,

láttam egy Viking MB545T modellt használtan, azt leszámítva, hogy 43cm-es, ez milyen gép?

Egyébként a Hondán jól látom, hogy egy karral állítható a mulcsozó funkció? És elvileg ezzel az is beállítható, hogy egyszerre mulcsozzon is és a kosárba is tegye (pl 3cm-et vágok és nincs kedvem 2x végigmenni elvileg beállítható, hogy 2cm-et a kosárba 1cm-et meg szórjon vissza)?  

Előzmény: sz_attila (34403)
caterina3 2014.04.23 08:35:39 Creative Commons License 34464

Köszönöm szépen! Nem is gondoltam, hogy ennyi mindenre kell ennél figyelni a fűnyíróvásárlásnál, annak idején ötletszerűen megvettük a régit, és remekül bevált. Ezek szerint irtó nagy szerencsénk volt vele. :-)

Előzmény: sz_attila (34463)
sz_attila 2014.04.23 06:54:10 © 34463

Leírásod alapján úgy vélem, hogy neked nem műanyag, hanem vászon gyűjtőkosaras gép kell. Ha nem sűrű, homogén fűben dolgozol, természetesen a szívóhatás felkapja a laza talajt is, megoldás lenne, hogy nem csontszáraz terüelten nyírni, hanem mondjuk locsolás utűn, amikor nedves a talaj. A vászonkosaras gépek jobbak, mert ott kisebbek a lyukak. Igaz, többet kell tisztítani, mert jobban eltömődik. Ha eltömődik, nincsen huzata a gépnek és inkább elhagyja, amit lenyírt. Nem tudom, olcsóbb kategóriában van-e ilyen gép, vagy csak műanyagkosaras. Azt tudom, hogy pl. a Viking gépemen is műanyag a kosár és ha elhanyagolt területen dolgozom vele, oldalra fújja ki bizony a cuccot. De felülre nem, arra vigyáztak, hogy ott minimálisak legyenek a rések.

Előzmény: caterina3 (34461)
sz_attila 2014.04.23 06:47:49 © 34462

Fogalmam sincsen, olyanom nem volt. Házi használatra biztosan megteszi. "Egyszerű" fűnyíró témában inkább olyan tud ajánlani, aki házi használatra vásárol(t), nekem inkább profibb gépeim vannak, vagyis drágák.

Előzmény: caterina3 (34450)
caterina3 2014.04.22 22:27:30 Creative Commons License 34461

Nem is! :-)) A mi eddigi fűnyírónk nagyon csendes volt, és nem porolt egyáltalán. Igaz, az huszonévvel ezelőtt nem volt olcsó darab, sőt -- azt hiszem -- kifejezetten drága volt. A márkáját meg nem mondom fejből, német gyártmány. Egyre jobban sajnálom, hogy tönkrement.

Nálunk homoktalaj van, és ez a "csodamasina", amit vettünk, kb. két méter magasan mindent homokkal terít be, egyszerűen fölszívja a homokot a fű közül. Az eddigi fűnyírónk semmi ilyesmit nem csinált. Előtte egy Wolf volt, az sem adott elő ilyesmit. Amúgy a fapadosság nem gond. A magasságot úgyis csak egyszer állítjuk be, és úgy marad. :-)

Előzmény: halaloszto (34460)
halaloszto 2014.04.22 22:20:24 Creative Commons License 34460

Ez egy kőegyszerű fűnyíró. Hangos, mint minden fűnyíró. Ha por van, minden fűnyíró porol. Vannak amik jobban manőverezhetőek szűk helyeken. Meg ennek ugy allithato a magassaga hogy kitekered a kerekeit, es egy masik lukba betekered :-) szoval tenyleg nagyon fapados. biztos vagyok benne hogy a dragabbak kozott sok van ami kenyelmesebben hasznalhato.

Vajk

Előzmény: caterina3 (34459)
caterina3 2014.04.22 22:07:34 Creative Commons License 34459

Hű, de kár, hogy nem előbb kérdeztelek meg Titeket! :-( (Őszintén szólva nem is tudtam, hogy létezik ez a topic, most adta a linket egy topictársnő.) Ez szerintem nekünk teljesen jó lett volna, ha amúgy nincs vele semmi gond. Ez nem köpködi a füvet, nem porol, nem zajos?

Nekünk a körülbelül 1000 nm-es telekből eléggé kicsi, kb. 200-250 nm a gyepfelület, amely még csökkenni fog egy új sütögető + ücsörgő építésével. (Dúsan beültetett angolkertünk van rengeteg virágággyal.)

Előzmény: halaloszto (34456)
halaloszto 2014.04.22 21:59:15 Creative Commons License 34458

nekem is van 14 eves skill furokalapacsom, ami meg mindig szuper. pedig az mar bosch garilevellel jott.

viszont ket honapja vettem egy skill vezetekes csavarozot, elismerem furtam vele sokat (de nem ez a szakmam, szoval csak hobbibol) es log a tengelye mint allat...

Vajk

Előzmény: MCA-001 (34457)
MCA-001 2014.04.22 21:48:32 © 34457

A kerti gépeiket nem ismerem, de az akkus fúrójuk nem rossz.

Amíg az ipari Bosch fúró a szervizben volt azt használtam.

Előzmény: halaloszto (34453)
halaloszto 2014.04.22 21:46:54 Creative Commons License 34456

nem az a baj hogy nem tudjuk a makita funyiro mennyire megbizhato. az a baj hogy fogalmunk sincs hogy mekkorak a lukak a fugyujtojen. pedig kiderult hogy ez nagyonis fontos. el kell menni egy boltba, es megkopkodni egy makita funyirot. nincs mas megoldas.

amugy az a minimum lenne, hogy mekkora teruletet akarsz vele vagni. maskeppen fogalmazva milyen vagasszelesseg kell. 

nekem egy ilyesmi van, hasonlo aron vettem: http://krinor.hu/hu/termekek/funyirok/elektromos_funyirok/mtd_32e_eletromos_funyiro

atom egyszeru, es minden alkatresz kaphato hozza.

Vajk

Előzmény: caterina3 (34455)
caterina3 2014.04.22 21:33:31 Creative Commons License 34455

Igen, ez igaz, jogos, amit írsz. Arra azt esetre kérdezem, ha pénzt nem adnak vissza, csak levásárolhatom. Van náluk egy Makita elérhető árkategóriában (24 körül, annyit még ráfizetnék ennek az árára), azonban fogalmam sincs, fűnyíróban az mennyire megbízható.

Annál többet semmiképp nem szánok rá, a gyepre ennél többet nem költök, nem játszik központi szerepet a kertünkben, és nem is sok a gyepfelület. 

Előzmény: halaloszto (34454)
halaloszto 2014.04.22 21:16:17 Creative Commons License 34454

Egyszer mar megegetted magad azza, hogy kep es cimke alapjan vettel funyirot. Menj egy egy aruhazba, es nezzel meg 10 funyirot. Meglatod mekkora a luk a kosaron, milyen nehez, mennyire szivas a magassagallitasa. Kerdezz meg ismerosoket hogy nekik milyen van, es mennyire elegedettek vele. Es utanna valassz.

Nekem mtd van, kb a noname kategoria felett fellel. par ev mulva allandoan kitekeredik a kereke, ha napon hagyjak elporlik a muanyag. De olcso volt, es tizevente belefer egy.

Vajk

Előzmény: caterina3 (34450)
halaloszto 2014.04.22 21:13:50 Creative Commons License 34453

De, a skil bovli. 15 eve nem volt az. Megvette a bosch, utanna egy ideig tartottak a szinvonalat, utanna viszont a skil lett a fekete bosch. Europaban ugy nez ki hogy kek bosch, zold bosch, skill. Az usaban a bosch nem hangzik jol, ott skill neven rendes cuccokat arulnak.

Vajk

Előzmény: MCA-001 (34447)
halaloszto 2014.04.22 21:10:43 Creative Commons License 34452

nem tudom hogy szerencses-e. az utobbi par evben terjedt el. az elott minden olcso funyiroban aszinkron motor volt tengelyen a kessel. halk, olcso, tartos, nehez. tobb rez kell bele mint a porszivomotorba ami az ekszijasokban van.

Vajk

Előzmény: caterina3 (34438)
MCA-001 2014.04.22 20:58:49 © 34451

Nincs mit:)))

Előzmény: caterina3 (34449)
caterina3 2014.04.22 20:45:17 Creative Commons License 34450

Az erős túlzás azért, hogy a Skil "nevenincs", :-) a többivel egyetértek. Nos, akkor a lényegre térve: Makita fűnyíróban milyen?

Előzmény: sz_attila (34446)
caterina3 2014.04.22 20:41:34 Creative Commons License 34449

Igazad van, így fogom intézni. Köszönöm szépen.

Előzmény: MCA-001 (34445)
sz_attila 2014.04.22 20:34:13 © 34448

Hát mert a Bosch ér is valamit... :) Eldobtam messzire mindent ami olyan néven volt itthon.

Előzmény: MCA-001 (34447)
MCA-001 2014.04.22 20:29:29 © 34447

Azért a Skil annyira nem "bóvli".

Lebutított Bosch.

Ők forgalmazzák és szervizelik.

Ez alól pont a netes áruházak lehetnek a kivételek, mert ők szeretik a "szürke" importot:-(((

Előzmény: sz_attila (34446)
sz_attila 2014.04.22 20:24:24 © 34446

Az eseted legyen tanulság a jövőre nézve másoknak is: először kérdezel itt másokat, és csak utána vásárolsz. Nevesincs "márkájú" gépeket meg messze kerülöd. Sajnos ismát bebizonyosodott, hogy az olcsó termék tulajdonképpen drága...

Előzmény: caterina3 (34443)
MCA-001 2014.04.22 20:16:08 © 34445

Abban biztosan igazad van, hogy a fűnyíróval valami nem stimmel.

A csere, levásárlás és pénz visszafizetési igényed teljesen jogos.

DE: Letelt a 8 nap, ezután a veled közvetlen kapcsolatban lévő forgalmazó(E.Digital) csak a szerviz bevonásával tud intézkedni. (pont ezért van a szavatosság/jótállás).

Értsd meg, hogy nem ő hibázott. Ő sem szeretné ilyen számára felesleges dolgokban tartani a pénzét. Miután tőled visszavette a fűnyírót ő is ugyanabban a cipőben lesz mint te. A forgalmazó csak akkor fizeti neki vissza a vételárat, ha azt a szerviz szakvéleménye/csereutalványa alapozza meg.

Azt megteheti, hogy a szervizzel kapcsolatos ügyintézést megteszi helyetted, amennyiben megkéred rá őket. De jobban jársz ha saját magad intézed.

A legegyszerűbb  és leggyorsabb megoldás, ha beviszed a márkaszervizbe a gépet és beadod hozzájuk.

Ragaszkodj ahhoz, hogy nem javítást szeretnél, hanem csereutalványt, mert te elvesztetted a bizalmadat a fűnyíróban.

A csereutalvánnyal ezután bemész az E.Digitalhoz és veszel helyette egy másik fűnyírót, vagy visszakéred a pénzt.

Valószínűleg a te fűnyíród is 1170AA, nézd meg a matricát a gépen:) Ezt a típust elég sok helyen árulják Európában.

Előzmény: caterina3 (34443)
drotszamaras 2014.04.22 20:10:18 © 34444

Üdv mindenkinek !Valakit nem érdekel MPM 10 es gép kapa kések ? Van 16 -16 db késem vadi újak,vagy is 18-20 évesek csak gépen nem volt egyszer sem! 

caterina3 2014.04.22 19:21:38 Creative Commons License 34443

Ebben messzemenően nem érted Veled egyet. :-) Ezzel csak a veszteségeinket növelnénk, ha több ezer forint benzinpénzt kidobnánk egy pluszfelmenetelre Pestre + elvesztegetnénk a szabadságot + félbehagynánk emiatt a teraszkövezést. Előrébb semmivel nem lennénk vele.

Az tény, hogy jobb lett volna alaposabban átnézni átvételkor, sajnos ezt a férjem nem tette meg, de tegyük hozzá, a dobozban darabokban volt, még össze kellett rakni, utána pedig nem szállítható a dobozban, ezért nem látta értelmét a pesti lakásban összerakni. Darabokban pedig nem volt szembeszökő az eltérés (a fűgyűjtő tartály más, nem maga a gép).

Dehogynem tud. Vissza kéne vennie, illetve cserét felajánlani. Ez a fogyasztóvédelmi hatóság álláspontja (beszéltem velük ma). Javítást vagy cserét kérhetsz, ott áll a honlapjukon is írásban. Az, hogy a fűgyűjtő kosár konstrukciója olyan, hogy kiköpi a füvet, nem lehet (nem rendeltetésszerű) használatból eredő hiba semmiképp, mint ahogy az sem, hogy az ékszíj gyárilag szabadon áll, és beverődnek oda a piszkok. 

De igen, abban igazad van, hogy tudomásul kell vennünk, ha ilyen a hozzáállásuk, a szerviz nem mellőzhető.

Én csak 1170aa típusjelű terméket találtam cseh oldalakon is, pont ilyet nem. De amúgy az is furcsa, hogy csak ott van, nem?

Előzmény: MCA-001 (34442)
MCA-001 2014.04.22 18:56:28 © 34442

Most én is cinikus leszek: Ha ennyire fontos neked a probléma megoldása, akkor azonnal fel kellett volna hozni a nyaralóból, hogy minél előbb tudj intézkedni! + volt 8 napod arra, hogy kipróbáld a fűnyírót + a kiszállítás után nem bontottad ki a csomagolást és akkor nem látszottak az eltérések a képekhez képest? 

A lényeghez:

Az üzlet maga nem sokat tud tenni. A szerviz szakvélemény nélkül neki sem írja jóvá a magyar forgalmazó a készülék beszerzési árát. (Mit tegyen egy használt géppel? Nézegesse a raktár sarkában? Rosszabb esetben a hibás döntése miatt az illetékes kolléga fizetéséből levonják a fűnyíró árát.)

Ők nem tudják eldönteni, hogy a gyári hiba miatt nem tökéletes a gép, vagy esetleg a kedves vásárló nem úgy használta úgy, ahogy kellene.

Csere készüléket már elég régóta nem kell adni. A 30 napos javításra is csak "törekedni kell".

Tehát igen, a szakszervizbe kell bevinned, hogy bármi történjen.

Ez a szakvélemény a "hatósági vizsgálathoz" is szükséges!

Ha nem bízol a márkaszervizben, akkor beviheted egy a márkától független szakszervizbe is.

Ui.: Valószínűleg azért nem találod a fűnyírót más helyeken, mert ez egy lebutított Kelet-Eu-i modell. (a cseheknél is árulják)

Előzmény: caterina3 (34440)
-Tsunami- 2014.04.22 18:38:08 Creative Commons License 34441

Itt egy honda tisztítós videó, valami hasonló részletességgel kellene a tiédet is kipucolni.

Legközelebb ne hagyd benne télen a benzint és ne olajozd be a papír légszűrőt se.

Előzmény: runner 125 (34439)
caterina3 2014.04.22 18:17:58 Creative Commons License 34440

1. Telefonon tudtam beszélni az eladó cég ügyfélszolgálatával. Meglehetősen cinikusnak tűnt nekem a hozzáállásuk. Közölte, hogy szervizbe lehet beadni javításra, nem érdekelte, hogy a konstrukciós hiba nem javul meg ettől. Erre egy hónapot mondtak, cserekészüléket addig nem adnak. Semmiféle számunkra is elfogadható megoldásra nem volt hajlandó. Persze ez még nem lefutott kör, a cégvezetéshez fogok fordulni tértivevényes levélben, mely egy hatósági vizsgálatot alapozhat meg elutasítás esetén.

Megvan az eredeti csomagolás és tartozékok, igen.

2. Még nem. Lent vagyunk a nyaralóban még pár napig, ezt valószínűleg otthonról fogom megtenni jövő hét elején. (Mobilról nagyon durva itt a hosszas telefonozás.)

3--4. Köszönöm szépen.

Előzmény: MCA-001 (34437)
runner 125 2014.04.22 18:16:20 © 34439

Hmm, akkor lehet veszek ilyen karbitisztítót és nekilátok még egyszer, de aggasztó. Ma is próbáltam indítani. 5. húzásra sem akarta megtartani alapjáratot. Elindul és rögtön (le is "fullad") meg is áll.

fefe73

Kéz alól vettem újonnan, belinkeltem ide is, talán van aki emlékszik is rá. Franc sem tudja honnan szerezte őket a fickó, de egész eddig semmi baja nem volt, és tényleg vadi új volt. 80k-t fizettem érte azt hiszem, akkor ez 130-140k volt újonnan, bótból számlával.

S, ahogy írtam, kifejezetten kényes vagyok minden műszaki holmimra. Ebben is rögvest lecseréltem a "bejáratási" olajat Husqvarna fűnyíróolajra, légszűrőt is gondosan pucolom mindig, s lám, még is baszakszik velem.

alfi13

Köszi, utánanézek.

sz_attila 

Mondjuk régi Briggs 35 fémtartályoshoz képest jóval összetettebb a karbija, pontosabban a rajta lévő vezérlése. Egy részből önjáró, aztán kézi gázos is.

A lényeg h szépen levettem a légszűrőt (két 8-as csavar fogta a karbihoz a légszűrőtalpat), majd kiakasztgattam a rugókat - fém pálcákat, lehúztam a benzincsövet és újabb 2db 8-as csavarral levettem a karbit.

Itt nem voltak furcsa csavarméretek, mind szabvány volt. 

Az úszóház központi csavarja 17-es kulccsal lazult ki, az is stimmel. Nem láttam még ilyen karbimárkát, de "Nikki" volt beleütve.

Előzmény: -Tsunami- (34424)
caterina3 2014.04.22 18:08:15 Creative Commons License 34438

Ezek szerint jól gondoltuk, hogy ez az ékszíjas megoldás eleve nem szerencsés. :-(

Előzmény: halaloszto (34436)