Keresés

Részletes keresés

panelfarmer Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34847

Sziasztok!

Egy időben sokan vettünk a Kawasaki motoros MTD PKM 48 fűnyíróból. Meg tudná mondani valaki pontosan melyik cikkszámú kést kell rá választani? Az enyém eléggé megkopott, nem tudok róla pontos hosszméretet venni a pótláshoz.

Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34846

Értem, és akkor a folyadéktartálynál nincs szerepe, csak ha átcserélem a porszóró tartályra?

Előzmény: Illés Ferenc (34845)
Illés Ferenc Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34845

Aldcheimer! az valószinü porszorószabályozó, ami a vegyszertartály alját nyitja, tipusmegirás nélkül csak találgatni lehet

méray Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34844

Szia! 

A robbantott ábra szerint nincs ott rugó. 

 

 

Üdv méray

Előzmény: Vida Norbert (34827)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34843

Majd veszek hozzá oregon gumicsövet az agroforgban.

Azt nem értem hogy miért nem tudnak normális csöveket rátenni, valszeg a szerviz forgalomra gyúrnak.:-)

http://www.hawaii247.com/2012/04/04/husqvarna-recalls-grass-and-hedge-trimmers-due-to-fire-hazard/

 

"The 122HD45 was my first exposure to the Husqvarna brand. Positive online reviews of the product motivated my purchase. I bought it in Spring 2012 and used it for about 2 hours over the next 12 months. I carelessly stored it with fuel in it. I tried to use it recently, but it wouldn't start. I shipped it to Husqvarna to have them inspect it. The estimate to replace the carburetor and fuel lines was $89 and was not covered under warranty. I declined to service it. It cost $69 for the estimate fee. I took it to a local, reputable lawn equipment retailer and I was told Husqvarna products are unreliable and intended to be disposed of after reaching their useful life. I now exclusively purchase Stihl products that are serviceable at a reasonable cost and have better warranties."

 

 

"Improper fuels and improper use of ethanol enriched fuels causes many unit failures. The problem is the fuel and the fact you stored fuel in the unit. The same issues will happen to your new Stihl units, if you repeat the process. Stihl will not cover it either, check their web site.

 

Husqvarna ResponseBy Richard H., Technical Services, August 4, 2014"

Előzmény: sz_attila (34842)
sz_attila Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34842

Ha gariban ki is cserélik a slagot, akkor is bármikor újra előfordulhat, hiszen gondolom, ugyanolyat raknak bele...

Előzmény: -Tsunami- (34839)
Zolika5125 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34841

Üdv!

 

Gábornak szeretném megköszönni, hogy elküldte a Maruyama Ms100E gépkönyvét. Tecumseh Vantage 35 fűnyíró motorral kapcsolatban tudok segíteni, ha valaki ilyen géppel szenvedne.

Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34840

Sziasztok, itt is megpróbálkozom:

segítsetek légyszives. Vettem egy motoros háti permetezőt. két kar van rajta, az egyik a motor fojtószelepét állítja, a másik bowdenje a vegyszertartályhoz csatlakozik és egy csapot? állít, de nem látom hogy bármit is változtatna a kiáramló vegyszer mennyiségén. Mire való az?

-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34839

2Hete úgy tettem le a gépet hogy semmi baja nem volt.

Tegnap beindítás után azonnal leállt.

 

 

Előzmény: sz_attila (34837)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34838

Shell és ritkán mol kúton szoktam tankolni.

Előzmény: sz_attila (34837)
sz_attila Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34837

Na, most nézem, az enyém is ugyanez.

Akkor várható itt is a probléma.

Vagy más a benya, amit tankolsz? Azokban én nem ismerem ki magamat.

Előzmény: -Tsunami- (34828)
sz_attila Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34836

A fotón nem jól látszik, de írom: 5443249/12W16/G/1

Nálam teljesen jó a slag, a gép is, ellenben a 135-ös kis fűrész magá alá hugyozza a lánckenő olajat, ha félre van téve... :)

Előzmény: -Tsunami- (34835)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34835

Attila, fényképezd már le a benzincsöved a husi gépeden, ha leveszed a tanksapkát akkor látni a számsort a csövön.

 

-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34834

Ez érdekes hogy csak a mcculloch gépeken, mert a husi oldalán a husi söényvágóra is ezt írják.

Majd megnézem hogy a husi benzincsövén is ez a számsor van e, ha igen, akkor nincs miről beszélni.:-))))

A havernak tegnap szóltam hogy nézze meg az ő gépén a benzincsövet hogy milyen, egyszerre vettük a két gépet.

Neki melegen mostanra nincs alapjárata a gépnek, azt mondta.

 

 

"Right out of the box, I fueled the unit and couldn't be more impressed. Then, about the fourth time I used it, I couldn't get the unit started nor could I keep it running unless I left the choke engaged- an obvious air leak. I noticed (like many on these reviews) that the fuel supply line in the tank had disintegrated. I have four Husqvarna chainsaws, two weed trimmers that I purchased from Lowe's- all awesome and reliable products. The fuel filter and supply line system for the 122HD45 is unstable and absolutely unreliable. Husqvarna needs to recall this product and fix this problem immediately."

Előzmény: fefe73 (34833)
fefe73 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 34833

Nem egyedi,láttam egy ugyanilyet tegnap,garban cseréltéka csövet.A szerelő mondta,hogy elég sűrűn előfordul,de csak a mcculloch gépeken....:-(((

Előzmény: -Tsunami- (34828)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.16 0 0 34832

"mert levegőt szív a kirepedt benzincsőnél, ha nincs tele a tank."

Előzmény: -Tsunami- (34831)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.16 0 0 34831

Igen, levegős a pumpája és nem megy, mert levegőt szív a kirepedt benzincsőnél ha tele a tank.

Az első képen látni ahogy kirepedt a cső a bilincsnél és ahogy hozzáértem, szétmállott.

 

 

Előzmény: sz_attila (34829)
Sera26 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 34830

Sziasztok!

 

Nem találtam külön fórumot, ezért ide írok.

A manapság divatos rönkhasítógépekkel kapcsolatban lenne kérdésem.

Hozzám került egy Matrix LS-4-1500 típusú csodagép, eléggé újszerű állapotban.

Legelső meglepetés, hogy orrán-száján folyt az olaj már az első rönknél, ami szimplán a csavarok meghúzásával orvosolható volt.

 

A második sokk akkor ért, amikor a "4 tonna" nyomóerő belefulladt egy kb. 10 cm átmérőjű, 25 cm hosszú, görcsmentes bükkbe.

Nos van ezen egy csavar, amit ugye tilos állítani, mivel szakemberek, ellenőrzött körülmények között állították be ezen keresztül a max nyomóerőt.

Kérdésem, hogy mi történhet ha ezen állítok minden tiltás ellenére?

Lényegesen változhat a nyomóerő?

 

Néztem hasonló gépeket, amik szinte sem motorteljesítményben, sem dugattyú átmérőben nem különböznek, mégis képesek 37 helyett akár 52 cm-s rönköket is hasítani, immáron 4 helyett 5 tonna erővel. Mi ezeknek a szerkezeteknek a titka? Pusztán a hosszabb dugattyúút?

Tudtok esetleg ezekhez a szerkentyűkhöz pótalkatrész forrást? Gondolok itt esetleg tömítésekre például...

sz_attila Creative Commons License 2014.08.16 0 0 34829

Ez a sövényvágón van? A jelenséget tapasztalni a gép működésén valahogy?

Előzmény: -Tsunami- (34828)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.08.16 0 0 34828

Kb 4-5 tank benzin után, a "husi" benzincső így néz ki.

Egy xar kis benzincső, utána meg lehet szétszedni a karbit ha telemegy szétmállott gumi darabokkal.

Vida Norbert Creative Commons License 2014.08.11 0 0 34827

Sziasztok!

 

Tegnap kaptam apámtól egy Black&Decker GL301 típusú elektromos fűszegély nyírót, amit ő már évek óta nem használt. Amikor hazavittem, és megpucoltam, észrevettem, hogy a damilfej házban lévő damil adagoló körömnél olyan, mintha hiányozna egy rugó. (Legalábbis mintha lenne hely kialakítva rugónak.) A kérdésem az lenne, hogy aki ismeri ezt a típust, mondja már meg legyen szíves, hogy valóban kell oda rugó, vagy ez rugó nélküli kivitel. Addig nem merem használni, amíg nem tudom biztosan!

Töltök fel képet:

Kétfészeres Creative Commons License 2014.08.11 0 0 34826

alapvetően igazad van, bár láttam pár olyan esetet, amikor megelőzhető lett volna a motor beragadása. biztos a benzin vagy az olaj minőségén múlik, láttam pár olyan motort, ami belülről vastagon be volt lepve ilyen karamellszerű mázzal, és ettől beragadt a csapágy vagy a dugattyú, és károsodtak az alkatrészek. és ezt csupán a hosszú idő alatt lerakódott mocsok okozta.

én se javaslom csak úgy szétszedni a motort, de baj se lesz belőle, ha az ember kicsit ért hozzá.

Előzmény: Móncsa (34825)
Móncsa Creative Commons License 2014.08.11 0 0 34825

Azt ki mondta Neked HOGY IDŐNKÉNT SZÉT KELL SZEDNI A MOTORT ÉS KI KELL PUCOLNI?

 

Veszel egy autót és 50 000km-enként szét kell szedni motort és ki kell puciolni?

 

Akkor kell szétszedni amikor tönkre ment addig  gondosan kell használni.

Előzmény: bandika753 (34822)
mcnick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 34824

Itt látom, hogy vmelyikhez gyep permetezéshez még külön cuccos is van:

 

https://www.youtube.com/watch?v=NODGvi08594

 

 

mcnick Creative Commons License 2014.08.10 0 1 34823

Sziasztok!

 

Otthoni használatra, elsősorban bokrok, és gyep permetezésére (gomba, gaz) vennék egy jobb permetezőgépet. Gyümölcsfa nincs, csak egy platán, amit mostanában sajnos már szintén permetezni kell, ezért gondolkoztam el rajta, hogy lecserélem a sima hátit.

 

Az alábbiakban gondolkozom, és az a kérdésem, hogy a fenti céloknak mi felelne meg a legjobban, ha 80eFt körül szánnék rá, és használt is szóba jöhet, ha tökéletes állapotú:

 

- benzines vmi jobb márka (Solo, Stihl, stb.)

- akkumulátoros (látom van ez a Froggy és társai), csak fogalmam sincs, hogy milyen használati tapasztalatok vannak??? Ezek szimpatikusak amiatt is, hogy van földön gurulós változat, és nem kell végigcipelni pl. gyep permetezésekor a 700m2-en.

 

 

Köszi előre is, ha valaki ad bármilyen tanácsot!

bandika753 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 34822

Üdv mindenkinek.

 

Van egy Husqvarna 153r fűkaszám,és 4 év használat után szétszedném, és kipucolnám a dugót és környékét.

Van erről valami leírás vagy egy videó valahol?

Megköszönném ha valaki megdobna eggyel.

 

ronya1 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 34821

üdv!

elektromos sövényvágókkal van valakinek tapasztalata?

milyet érdemes venni az olcsó kategóriában?

egy 25 méter hosszú 1 méter magas&széles sövény lenne vágva vele évi 2-3 alkalommal

köszi!

Zolika5125 Creative Commons License 2014.08.08 0 0 34820

Üdvözlök mindenkit!

 

Van egy Maruyama MS100E motoros táska permetezőm. Régebben írta valaki, hogy lenne neki hozzá gépkönyve és szvesen elküldi e-mailban. Kérem akinek van hozzá, küldje el p.zoltan555@freemail.hu címre. Köszönöm előre is!

Vida Norbert Creative Commons License 2014.08.06 0 0 34819
Előzmény: istennyila 01 (34818)
istennyila 01 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 34818

sziasztok érdeklödni szeretnék van egy mtd 40 PO benzines fünyirom s a gyertyát szeretnék cserélni benne de sajnos az asszony kidobta az eredeti gyertyát s nem tudom milyen kell bele valaki tudna segiteni mert sehol sem találok hozzá irást hogy milyen kell bele elöre is köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!