Keresés

Részletes keresés

Vida Norbert Creative Commons License 2014.08.11 0 0 34827

Sziasztok!

 

Tegnap kaptam apámtól egy Black&Decker GL301 típusú elektromos fűszegély nyírót, amit ő már évek óta nem használt. Amikor hazavittem, és megpucoltam, észrevettem, hogy a damilfej házban lévő damil adagoló körömnél olyan, mintha hiányozna egy rugó. (Legalábbis mintha lenne hely kialakítva rugónak.) A kérdésem az lenne, hogy aki ismeri ezt a típust, mondja már meg legyen szíves, hogy valóban kell oda rugó, vagy ez rugó nélküli kivitel. Addig nem merem használni, amíg nem tudom biztosan!

Töltök fel képet:

Kétfészeres Creative Commons License 2014.08.11 0 0 34826

alapvetően igazad van, bár láttam pár olyan esetet, amikor megelőzhető lett volna a motor beragadása. biztos a benzin vagy az olaj minőségén múlik, láttam pár olyan motort, ami belülről vastagon be volt lepve ilyen karamellszerű mázzal, és ettől beragadt a csapágy vagy a dugattyú, és károsodtak az alkatrészek. és ezt csupán a hosszú idő alatt lerakódott mocsok okozta.

én se javaslom csak úgy szétszedni a motort, de baj se lesz belőle, ha az ember kicsit ért hozzá.

Előzmény: Móncsa (34825)
Móncsa Creative Commons License 2014.08.11 0 0 34825

Azt ki mondta Neked HOGY IDŐNKÉNT SZÉT KELL SZEDNI A MOTORT ÉS KI KELL PUCOLNI?

 

Veszel egy autót és 50 000km-enként szét kell szedni motort és ki kell puciolni?

 

Akkor kell szétszedni amikor tönkre ment addig  gondosan kell használni.

Előzmény: bandika753 (34822)
mcnick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 34824

Itt látom, hogy vmelyikhez gyep permetezéshez még külön cuccos is van:

 

https://www.youtube.com/watch?v=NODGvi08594

 

 

mcnick Creative Commons License 2014.08.10 0 1 34823

Sziasztok!

 

Otthoni használatra, elsősorban bokrok, és gyep permetezésére (gomba, gaz) vennék egy jobb permetezőgépet. Gyümölcsfa nincs, csak egy platán, amit mostanában sajnos már szintén permetezni kell, ezért gondolkoztam el rajta, hogy lecserélem a sima hátit.

 

Az alábbiakban gondolkozom, és az a kérdésem, hogy a fenti céloknak mi felelne meg a legjobban, ha 80eFt körül szánnék rá, és használt is szóba jöhet, ha tökéletes állapotú:

 

- benzines vmi jobb márka (Solo, Stihl, stb.)

- akkumulátoros (látom van ez a Froggy és társai), csak fogalmam sincs, hogy milyen használati tapasztalatok vannak??? Ezek szimpatikusak amiatt is, hogy van földön gurulós változat, és nem kell végigcipelni pl. gyep permetezésekor a 700m2-en.

 

 

Köszi előre is, ha valaki ad bármilyen tanácsot!

bandika753 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 34822

Üdv mindenkinek.

 

Van egy Husqvarna 153r fűkaszám,és 4 év használat után szétszedném, és kipucolnám a dugót és környékét.

Van erről valami leírás vagy egy videó valahol?

Megköszönném ha valaki megdobna eggyel.

 

ronya1 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 34821

üdv!

elektromos sövényvágókkal van valakinek tapasztalata?

milyet érdemes venni az olcsó kategóriában?

egy 25 méter hosszú 1 méter magas&széles sövény lenne vágva vele évi 2-3 alkalommal

köszi!

Zolika5125 Creative Commons License 2014.08.08 0 0 34820

Üdvözlök mindenkit!

 

Van egy Maruyama MS100E motoros táska permetezőm. Régebben írta valaki, hogy lenne neki hozzá gépkönyve és szvesen elküldi e-mailban. Kérem akinek van hozzá, küldje el p.zoltan555@freemail.hu címre. Köszönöm előre is!

Vida Norbert Creative Commons License 2014.08.06 0 0 34819
Előzmény: istennyila 01 (34818)
istennyila 01 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 34818

sziasztok érdeklödni szeretnék van egy mtd 40 PO benzines fünyirom s a gyertyát szeretnék cserélni benne de sajnos az asszony kidobta az eredeti gyertyát s nem tudom milyen kell bele valaki tudna segiteni mert sehol sem találok hozzá irást hogy milyen kell bele elöre is köszönöm

jann82 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 34817

Köszönöm a sok segítséget kétfészeres, nem vacakoltam a géppel tovább tegnap bevitem szervizbe hogy csinálják meg, jövőhétre lesz kész.

Vida Norbert Creative Commons License 2014.08.01 0 0 34816

Köszönöm, ez hasznos volt! :)

Előzmény: Kukuma (34815)
Kukuma Creative Commons License 2014.08.01 0 0 34815
Előzmény: Vida Norbert (34813)
Kukuma Creative Commons License 2014.08.01 0 0 34814

Az olaj nivópálca kell megnézni. ha nincs akkor utántőlteni az olajat 

szerintem ezt találtam 

Előzmény: Vida Norbert (34813)
Vida Norbert Creative Commons License 2014.08.01 0 0 34813

Sziasztok!

 

A Tesco-ban van most akcióban MTD 51 fűnyíró 33.000-ért. (talán a BO, de ez az újságból nem derült ki, személyesen pedig még nem mentem be.)

Valószínűleg fogok egyet venni, mert több pénzem sajnos nincs rá.

A kérdésem az, hogy ezek gyárilag fel vannak töltve olajjal, vagy kell külön olajat vennem, és feltöltenem az első használat előtt? Ha igen, milyen olaj kell bele? Továbbá be kell járatni ezeket a Thorx motorokat? Ha igen, hogyan?

 

Köszönöm

Kétfészeres Creative Commons License 2014.07.30 0 0 34812

ha nem sikerülne megjavítani, karburátor csere segíthet szerintem. mert az a gond ilyenkor, hogy kikopnak, berágódnak a mozgó alkatrészek, szerintem ezért lesz nehézkes az évtizedek alatt ez az automata szivatós megoldás.

vagy hideg indításkor belöttyinteni egy kis benzint, ahogy most is csinálod, ez a legolcsóbb megoldás.

Előzmény: jann82 (34811)
jann82 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 34811

Szia!

 

Értem, és ha javíthatalan az automata szivatója akkor nemtudod lehet venni/kapni hozzá újat? ha igen kb mennyi lehet? vagy egy komplett karbi csere inkább?

Kétfészeres Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34810

na, akkor most felejtsd el, amit eddig a szivatóról mondtam. azt hittem, másik fajta motorod van, mert ott van értelme "start" állásnak a gázbowdenen.

a tiédnél nincs érdelme a start állásnak, az tulajdonképpen a maximális fordulatot jelenti csak. biztos cserélve lett a gázbowden, és azért van rajta ez a "start" feliratos.

a szivató automatikusan működik. alaphelyzetben bezárva kell lenni a szivató pillangószelepnek. igen az, amit fölülről látsz. (korábbi kérdésedre: a közepébe megy a levegőszűrő csavarja)

tehát minden indításnál működik a szivató, dúsítva indít. aztán a beinduló motor szívó hatása egy membránt megszív, ami egy rudazattal nyitja a pillangószelepet.

ha alapból nem zár le a szivató pillangószelep, akkor nehéz indítani. ezen segíthet a membrán cserélése.

a membrán dobozában van egy lap, amire le van rajzolva, hogy kell összerakni. a lényeg: a rugó és a csészéje NEM a tank oldalára való, hanem fölülre a karurátorba. a másik lényeg: mielőtt meghúzod az 5 csavart, félig nyitva fogd meg a szivató pillangószelepet.

némi wd40 a szivató tengelyére meg rugójára is segíthet.

ha levegőszűrő nélkül próbálgatod, akkor is tedd be a levegőszűrő csavarját, hogy elfogja a levegő útját a szivató lyukában.

egyébként ez a típus, ha elég régi, szokott olyan lenni, hoy akármit csinálsz vele, nem lesz jó az automata szivatója.

 

Előzmény: jann82 (34809)
jann82 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34809

Nemtudom van e jelentősége de ez a szivatószelep csak akkor mozdul meg hogyha a berántózsinórt meghúzom.

jann82 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34808

Nem tudom menyire kivehető,sajna nem tudok jobb képet csinálni :S

jann82 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34807

Lemaradtak a képek :)

jann82 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34806

Szia!

 

Az első képen lévő a szivatószelep? (ez van közelebb a levegőszűrőhöz)

 

A második képen lévő rugós valami pedig a karbi oldalán van ebbe megy egy cső. Ezt a műanyag rugós valamit ha elmozdítom kézzel akkor nyílik meg záródik rendesen a szelep.

 

Ehhez a szelephez kelene menni külön bowdennek vagy csak a zágbovden működteti ezt is, azért kérdem mert nekem csak a gázbowden van nincs másik bowden a gépen.

 

 

Kétfészeres Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34805

a szivató pillangószelep lyukába nem kell semminek akadnia, az azért van, hogy amikor teljesen lezárod, akkor is kapjon levegőt (bár kevesebbet, pont ez a lényege, de ne semmit) a motor

Előzmény: jann82 (34803)
Kétfészeres Creative Commons License 2014.07.29 0 0 34804

levetted a tetejét? látod a regulátor rudazatot? ilyen?

http://www.selfhelpforums.com/attachment.php?attachmentid=4823&d=1398139163

a szivató tengely fekete műanyag tetejébe van akasztva az a rugó, amit mondtam.

próbáld meg levett bowdennel, kézzel működtetni

ezt a rugót is leakaszthatod, hogy megvizsgált, mi a gond. rugó nélkül nem nyílik és záródik végállásba a szivató, de kézzel könnyedén tovább lehet lökni.

picit trükkös, nehéz elmondani, nézegesd, próbálj rájönni, hogy kellene működni, és mi szorul, akad, stb.

Előzmény: jann82 (34803)
jann82 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 34803

Szia!

 

a Bowdeállítás nem segített rajta megse mozdul a szivatószelep, igen jól mondod van rajta egy lyuk, abba kellene valaminek beleakadnia? Kézzel ha megmozdítom a szelepet akkor visszazár, de ha start állásba teszem megse mozdul.

 

a Rugó volna a laudas? vagy mégjobban húzzam meg a bowdent, nekem megy valami cső is arra az oldalra a szivatóhoz.

 

Ha a rugó a baj lehet kapni hozzá? hogy kell kicserélni?

 

Nagyon köszi a segitséget, kicsit most minden összejött egyszerre ennek a gépnek :S

Kétfészeres Creative Commons License 2014.07.27 0 0 34802

nem indul Start állásban?

lehet, hogy nem működteti a szivatót.

ha leveszed a karburárot fölül a lemezt (vagy ha a tank olyan alakú, hogy fölé lóg, akkor azt), meg a levegőszűrőt, akkor láthatod, hogy működik-e a szivató. a szivató az a pillangószelep, ami a karburátorban a levegőszűrőhöz közelebb van. olyan szokott lenni, hogy lyuk van rajta, hogy azért levegőt is kapjon a motor.

naszóval start állásban ezt teljesen el kell fordítania.

lehet az a hiba, hogy a bowdennel kellene még egy picit többet húzni, ezt úgy lehet orvosolni, hogy ahol rögzítve van a bowden hüvelye, fellazítod, és rögzíted picit odébb húzva.

a másik hibalehetőség, hogy a szivató pillangószelep tetejébe akasztott rugó eltörött vagy kiakadt. ez a rugó arra való, hogy bepattanjon a zárt és a nyílt állapotba.

Előzmény: jann82 (34800)
Ali-bá Creative Commons License 2014.07.27 0 0 34801

Nem gép de kertben is használható : van 100 m tűzoltó csövem, ami feleslegessá vált, csak a helyet foglalja. 5db 20 méteres, összecsatlakoztatható.  (Gondoltam is sokan megfordulnak, hátha kell valakinek.)

jann82 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 34800

Kétfészeres köszi a rengeteg segítséget kicseréltem a tömítést már nem csöpög az olaj. de viszont most olyan problémám van a géppel hogy csak akkor indul be ha benzint fecskendezek a hengerbe vagy a karbiba, utána szépen jár alapjáraton is meg terhelés alatt is viszont ha leállítom akkor meg megint csak akkor indul újra ha benzint teszek a hengerbe vagy a karbiba.

 

Szerintetek mi lehet a baja??

CharlieNK Creative Commons License 2014.07.27 0 0 34799

A múltkor írtam, hogy túldúsul a briggs motoros fűnyíróm. Mindent szétszedtem, kipucoltam, membrán nem szakad. Amikor először behúzom, akkor rendesen megy, de pár másodperc után bedúsul, feketén füstöl. Mi lehet a megoldás?

Kétfészeres Creative Commons License 2014.07.27 0 0 34798

ugyanazt mondanám, mint Uazos Misi

Előzmény: foktiatis (34797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!