Keresés

Részletes keresés

Mr Long Creative Commons License 2016.09.17 0 0 130468

Koszi!

Előzmény: tue-14 (130467)
tue-14 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 130467

Nem sajat, csak rakerestem a gpsies-en, de ez mem az?

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=oskfwmxfgmzoztbe

Előzmény: Mr Long (130466)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.14 0 0 130466

Sziasztok!

Irottko 20 es 35 track/itiner van valakinek, aki megosztana?

München11 Creative Commons License 2016.09.14 0 1 130465

Köszönöm!

Előzmény: Baksa Józsi (130464)
Baksa Józsi Creative Commons License 2016.09.14 0 1 130464

Előzmény: Baksa Józsi (130463)
Baksa Józsi Creative Commons License 2016.09.14 0 0 130463

Ebből kivehető...

Előzmény: München11 (130461)
München11 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 130462

Az első emlékem tt.-ról, ahol naív módon zenét is hallgattam fülesen (ajándék volt, gondoltam segít majd) Pantera volt (Cemetery gates).

Mit ne mondjak, vitt a lendület az emelkedőn.

Ez egyszeri alkalom volt.

Legközelebb már nem vittem, zavart hosszú távon.

Viszont a mai napig mosolygok a kolleganőn, aki a Neotontól,a 220 felettet hallgatta (gyakorlatilag üvöltött az MP xy...), mondjuk rontott az összképen, hogy dúdolta is. Börzsönyben egy túrán találkoztunk, remélem nem haragszik, ha olvassa..

Előzmény: erdok_nepe (130460)
München11 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 130461

Józsi!

Esetleg tudnál adni táv, és szintadatokat a megváltozott útvonalra?

Bevallom lusta vagyok utánanézni, meg gondolom megbízhatóbb adataid vannak, mint amiknek én utánaszámolok.

Soha nem múló hálám, és társai.

Előzmény: Baksa Józsi (130459)
erdok_nepe Creative Commons License 2016.09.14 0 0 130460

Üdv!

Én egyikre sem megyek, viszont McCoy bácsi állítólag készül egy új lemezzel. Én azt várom már nagyon. Ő nem tud hibázni szerintem. Ha elkészül, megint egy korszakalkotó műhöz juthatunk hozzá, mint midig, amikor előjött egy lemezzel. Nehéz időkben az Ő zenéje ad nekem erőt, bármi problémám van, az Ő lemezeiből mindig tudok némi energiát meríteni.

Bocs az offért!

Előzmény: VadMalac (130454)
Baksa Józsi Creative Commons License 2016.09.12 0 0 130459

A Tokodi pincék két kretén pontőre Vörösváron lesz a Béke strasszén.
Lesz sör, szóval minden a helyén... ;)

Előzmény: München11 (130458)
München11 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 130458

A megrendelt sörömet már le is mondtam, a Tokodi-pincéknél várt volna.

És még aggódtam a Gete miatt:-)

Akkor, ha jól értem, nem maradunk a vége felé sem izgalom nélkül, Vörösvár után lehet majd kaptatni.

Mondjuk addig el is kell érni. Várom már, egy kis eső sem fog zavarni.

Előzmény: Baksa Józsi (130455)
wolfzoli78 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 130457

Már leesett, bocs. :-D  Nem Pest a vég hanem Klastrompuszta....láma voltam. 

Előzmény: wolfzoli78 (130456)
wolfzoli78 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 130456

Tehát ha jól értem akkor  130-on Budapest-Tarján-Budapest? Oda-vissza? A kinizsi útvonal kimarad? 

Előzmény: Baksa Józsi (130455)
Baksa Józsi Creative Commons License 2016.09.12 0 0 130455

Turul Friss!!!

Útvonal változás a 75/130 távokon!

A Vérteserdő Zrt-s erdőlátogatási tilalmak miatt (ma kaptuk kézhez a Vérteserdő levelét, melyben nem járul hozzá a rendezvény megtartásához) a 75/130 km-es távok a következőkben módosulnak:

Tarján Templomig az eredeti útvonal (61,1 km) majd a már megtett útvonalon vissza Nagykovácsiig és onnan a S sáv jelzésen Klastrompusztára.
Árva Vince 75 Cél Szomor (visszafelé)
Szomorról transzfereket indítunk:
amíg Zsámbékról van pesti járat, addig Zsámbékra (200 Ft/fő),
később Pestre azaz Budára a Moszkva (Széll Kálmán) térre (500 Ft/fő) térítés ellenében.

Érdeklődni bármilyen részletről nálam: 30/három15 - huszon5 - 26

Köszi a figyelmet és a megértéseteket!

Józsi

Ui.: az ellátás pazar lesz, kedvenc Zsámbéki medencétekben még "szemből" és sötétben úgysem mentetek, szóval bulit csapunk...

VadMalac Creative Commons License 2016.09.12 0 0 130454

A november 16-17. nagy dilemma...

Az Obit meg Bobby Blitzéket láttam már élőben, az Exodust még nem... lehet, hogy az új Overkill album lesz a döntő érv... bár az igazi (ttúrás módra) a duplázás lenne :-)

Előzmény: München11 (130452)
olahtamas Creative Commons License 2016.09.11 0 0 130453

Lassan kezd azért elterjedni, hogy az engedélyben azon túl, hogy természetesen le kell szedni az esemény után a szalagokat, azt is  beleveszik, hogy jelölt szalagok legyenek, tehát lehessen tudni egy adott szalagról, ki helyezte ki.

Mi ennek maximálisan eleget teszünk, még QR kód is kerül a szalagokra, valamint a seprő be is szedi a végén.

Ha meg netán 1-2 szalag megmarad, mivel papírból van, nem szennyezi a környezetet.

Előzmény: HEV (130450)
München11 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 130452

Irigyellek néha. Olyan túrákon veszel részt, vagy éppen tudsz rájuk időt szakítani, amik nekem idő, közlekedés, vagy egyéb okok miatt nem jönnek össze.

Mindenesetre köszönöm a beszámolóidat, a stílus, és a hangulat egyedi, és tényleg ott lenne az ember, ha tehetné.

Amúgy;

OVERKILL- 2016. november 17. - Bp., Barba Negra

OBITUARY, EXODUS, - 2016. november 16. - Bp., Dürer Kert

Valamelyik be fog játszani, remélem összefutunk.

Előzmény: VadMalac (130447)
pesza91 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 130451

Köszönöm, már be van jelölve :). Hacsak nem talál egy meteorit a következő pár hónapban, akkor ott leszek. 

Előzmény: efemm (130443)
HEV Creative Commons License 2016.09.09 0 0 130450

Az Őrségi NP területén ráadásul a teljesen jól jelzett kéktúra útvonalán is rengeteg szalag van kirakva. Előbb utóbb a NP is besokallhat!  A kép Magyarszombatfa és a Szent Vencel templom helye között készült.

Előzmény: olahtamas (130449)
olahtamas Creative Commons License 2016.09.09 0 0 130449

Lefelejtettem:

A dátum 2016. október 8, az útvonal ahol a szalagokat le kellene szedni, az Gellért-tértől a Szobi révig.

A féltáv kb. Csobánkánál van.

Előzmény: olahtamas (130448)
olahtamas Creative Commons License 2016.09.09 0 0 130448

A Pálos teljesítménytúrákra seprőket keresünk!

Kényelmes sétálós tempó, 35 km-es szakaszok.

Természetesen tapasztalt teljesítménytúrázóknak lehet a túra teljesítésével egybekötni és 74 km-es távon indulva csak a második felén szedni a szalagokat :)

VadMalac Creative Commons License 2016.09.09 0 4 130447

Nyár, 2016

„Leléptünk, Babylon…”

Bükki Hétvége

„Mindig a legjobb alkalom a most, pörgessük fel picikét, mert a szabadban minden picit jobb…” (Copy Con)

Ravasz róka éjszakai

Késő esti szentjános-fények. Apró tűzbogarak, elvesztett csaták még élő hamva. Része vagyok a sötétnek. Bizonytalan nyúl ugrik el az autólámpa elől, az út kanyarog egyre… rövid alvások közé szorult az élet.

Széchenyi emléktúra

Az erdők egészségesek, bár kissé száraz a torkuk. Jó lenne bedobni valamit, felejteni, ha lehet, felejteni. Otthon találni a megnyugvást a bükkösben.

Nagy-Eged

A városra esik a pillantás, nem tűnnek fel a romló statisztikák, sem a rohanás. Mint kíváncsi házak összeráncolt homlokán az árok, olyan a kósza felhő az égbolton. Valamit mond, de nem hallom, állok a tetőn, valaminek a tetején és azt képzelem, ennyi a világ, egy dobbantó a nagy közös semmibe.

Amúgy kiemelném, mennyire jól eltalált a túra, mennyire ideális a nyárban az erdősült pálya, mennyire hibátlanul hozzák a rendezők a tutit. A legszebb rajthelytől a mesebeli Síkfőkúton és a váratlanul jó forráson át a hegyi befutóig minden adott, hogy otthon érezzük magunkat. Kértem őket, legyen máskor is szerencsénk, rendezhetnék minden évben, ott lennék a nyárban, ott én, lenne Egedről Eger-csodálás, lenne Bükki Kék-kanyargás és klasszik üdülősor, meg meleg is, de lombok alatt, meg víz, meg a legszebb lejtmenetek egyike a Sáfár-kúttal, és újra tó, tanösvény, hegy, barátságban otthon, ahová tartozom.

Zalai napok

A legfontosabb hír, hogy Csóti Jusztina második lett 200 méteren az atlétika OB-n valamint, hogy túraútvonalat terveznek kialakítani Pákán, Öveges professzor szülőfalujában. A többi nem érdekes. A többi nem érdekel.

Oroszlán egész délelőtt kaszált. – A falunak vagy magadnak? – kérdezte Dumpika. –Először a falunak, aztán magamnak. Nagyon elfáradtam.

- Ne panaszkodj, Oroszlán, kaszálhattál végre. És jól kerestél vele. Ezt már a kocsmáros mondta, miközben helyére tette az elmosott poharat.

Dumpika az időre panaszkodott: - A szombati eső és hideg után most megint 30 fok van. Nehezen viseli az ember.

Törzsvendégek. Oroszlán biciklin érkezett, sárga pólóban, idétlen szalmakalapban. A pultnál ült le. Dumpika egy asztalhoz, kérés nélkül kapta a megfelelő sört.

Idő: hétfő délután. Hely: Felsőszölnök, az utolsó falu Szlovénia előtt.

Nem volt semmi sietős dolgom, hallgattam a nemes ragadozóról elnevezett urat és a társaság többi tagját. Az említetteken kívül volt még ott egy hallgatag öregúr, és kész is a leltár. A Hármashatárról jöttünk, ahol jól megfért a vendégkönyvben osztrák, szlovén és magyar. A háromarcú obeliszk mindenfelé mosolygott a nyári napfényben. Ilyenek is tudunk lenni. Miért nem tudunk ilyenek lenni?

Azt hittem, nyáron könnyebben találni a halálhoz oldószert. Badarság. Már a felvetés is. Most, hogy EP elment, iazvedo, (pláne). Európa halt vele, egy elfogadható Európa. És Artúr sincs velünk, Somló már csak nevet a régi tréfákon. Ne legyek bohóc, sem áruló. Nem merek kérdezni. Tudom, mi jön. minek firtatni. Kelet-Neurópa.

Kapolcs 25

Átküzdöttük magunkat a Völgyön, Embertömeg, rendőrnő, közeg, ellenállás. 0-24 nemzetépítés az 51-es körzetben. Tábla figyelmeztet rá. Még jó.

Átküzdöttük magunkat a Völgyön. A völgylakó éjszakai életmódot folytató fajta. Délelőtt alszik vagy lábujjközös papucsban (esetleg hatalmas fejhallgatóval) sétál fel-alá a kiválasztott faluban (ritkábban két falu között).

Átküzdöttük magunkat a Völgyön. A kolostorromnál értük utol a csendet.

Kapolcs by night, meggurulni autóval a falut, fénybizonytalanság, valaki kárál egy színpadon, nyitva az ABC, éjjel 1-től ingyenes a szalma-diszkó...

Badacsonyi barangolás

A legteljesebb mértékben igaz rám a leírás, amit Frank Schleck adott a korábban Tour második öccséről, Andyről annak visszavonulása után: he’s getting lazy and fat.

Bujdosnék a lépcsők elől, de 180-nál és 310 körül is ledobom a vasmacskát. Szerintem még máshol is, de nem emlékszem. Bazalttufára égette agyamat egy kialvatlan égitest. Nem tudom, mi kering mi körül. Francba a hülye világképekkel!

Délután négykor egy nő két kislánnyal a bazaltorgonákat keresi a Badacsonyon. Azt mondja, már tavaly is próbálták megtalálni, de hiába. Agyrém. Szent György és az elveszett sárkány.

Támolygási útmutató. UAZ-zal a mennyekbe, lefelé alkalmasint gyalog. (A helyes egyenlet:  menny = bor.)

Víz csorog az út mellett leszabályozott formában. Rajtam meg szabályozatlanul. Nehéz végkifejlet, strand-kilépők, törölközőszárnyak mindenütt. Hűtőtáskákban az elviselhetőség határa. Az evés örömforrás. Az ivás szintúgy. MÁV-szignál, függöny. Ennyi voltam.

Baranya

A Nagy Fánál állt meg az idő. Épp oda tért be, az árnyékba. Poros volt az út, aratás után, szégyenlősen hozta az érveket a maradás mellett. Ne nézz szét, kérte, és lesütötte a szemét. Nem volt időm… pedig lett is volna, kedve nem volt amúgy, fáradtnak és gyengének érezvén magát, már az is nehezére esett, hogy sírjon. Minden nap ilyen, s most mégsem az, aminek indult. Te érted ezt? A Nagy Fánál csend volt. Mintha éppen oda telepedett volna, ott kellene lennie, kötelességszerűen megjelenni és kérdőre vonni az embert a dolgai felől. (Görcsönydoboka, Nagy Fa)

„Az emlékezet a szárazra vet

Rengeteg görbe holmit.

Egy görbe ágat a fövenyen

Simára szíva és kisimítva,

Mintha elárulná a világ

Merev és fehér

Csontváza titkát.

Egy törött rugót a gyárudvaron,

Rozsda a formán, melyet az erő ott hagyott

Keményen, megcsavartan, szétpattanásra készen.” (T.S.Eliot)

A háti úton, Liptód felett az eső végett halomnyi fémdarab mutatkozott. Kapákról, ekéről és gépekről letört idomok, rozsdától martan, elgörbülve, a munka elvégzésére alkalmatlan állapotban. Kikopott alóluk a földtakaró. A víz útját mély mosás jelölte, pontosan ismerve a törvényszerűségeket és be is tartva azokat. Még nedves volt itt-ott. A többi elszelelt. A víz megszökött. Az egykori szerb temetőt épp, hogy felfedeztem. Akácok formájában munkál a feledés, vagy nem feledés, a sosem és a mégis. Találni még feliratot, de nincs, aki értené. Van sírkő a testük felett, vagy legalábbis a maradványok felett. Ezek voltunk, itt éltünk egy másik korban. A ma is másik kor lesz, vagy már az is. Kikopunk a saját világunkból vagy a világunk kopik ki belőlünk. Ott a háti úton, az egykori temetőnél végigfutott a borzongás. Mi lesz, kérdeztem.

Galyaság

A buszfordulótól indul az út, az összes, ami van, megint hétfő, bolt ma nem nyit ki, pedig van. A hétfői csendek erősek, feltörhetetlen retesz az összes, mint templomok nehéz kapuján a vasalat. Házak közt emelkedünk, használtak vagy elhagyottak, mint az ember, ha már túljutott bizonyos eseményeken. A vízműnél a látótér kinyílik és lehet álmodozni, merre is tovább. Dél van. Harangoznak. A villanyoszlopok jelölte ösvényen végigkísér. Rádől a forróság, ránk marad a gondolatok sűrűje. Az adótoronynál szótlanul kalapál a szív. Várja a jelet valahonnan.

sistergő Creative Commons License 2016.09.09 0 0 130446

Érdekes, olvasmányos, tőlem mégis idegen.

Én a másik végletet képviselem. Bár engedtem, de nem örültem mikor gyerekeim akváriumot kaptak a szobájukba.

Csupán kedvtelésből nemhogy a vadászatot, de még az állattartást sem helyeslem.

Előzmény: Baksa Józsi (130445)
Baksa Józsi Creative Commons License 2016.09.09 0 0 130445

Még engem sem kerített hatalmába a vadászat, de ezt érdemesnek tartom elolvasni.

Álmost is és Pikót is személyesen ismerem. Természetesen akitől idegen a vadászat, annak ez is sok, de mégis ideszúrom, hogy lássuk, nem csak kövér, részeg, gazdag emberek vadásznak a szóró mögötti lesről, hanem létezik egy egészen másfajta vadászat is.

http://www.vadaszat.net/?p=10346

Előzmény: Baksa Józsi (130438)
Jazzkedvelő Creative Commons License 2016.09.08 -2 1 130444
efemm Creative Commons License 2016.09.08 0 0 130443

A téma örömére tegnap el is küldtem a Mikulástúra engedélykéréseit az érintett vadásztársaságok felé, és ha megígérik, hogy nem vadásznak majd aznap a túra útvonalán, akkor szívesen látlak idén is söprűnek december 3-án.

Előzmény: pesza91 (130433)
Öregnándi3 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 130442

Egy adalék a vadászokhoz:2-

3 éve, az Iszinik (!) túrán mindenki meglepetésére a somlyói pontnál nem volt pontőr. Némi toporgás és telefonálgatás után mindenki elindult tovább le Tornyó felé. Aztán mindenki meglepetésére a szénégető után a földútra becsatlakozásnál ott volt a pontőr -- talán éppen  éppen Asciimo --, és ő mesélte, hogy a vadászok nem engedték fel Somlyóra, mert vadászat van. Nyilván elhangzott, hogy "...dehát szemből jönnek vagy 4-500-an" ... Nem. Majd ezután negyed órával a poén:

A Tornyói út jobb oldalán kb. száz nagyon laikus kinézetű bóklászik felfelé benn az erdőben meg a csalitosban, és nem valószínű, hogy egy eltévedés után megállnak a Somlyó aljában, mikor keresztezik a dózerutat. Utóbb kiderült, hogy valami egyetemi kalandbuli résztvevői voltak. Tény, hogy Tornyó után a vadászháznál tényleg lógott valami a lábánál fogva az állványon, feltételezem, hogy vaddisznó volt.

Menjetek.

Előzmény: Snipper (130441)
Snipper Creative Commons License 2016.09.07 0 0 130441

"Miután a vadászat mint hobbi és hatalmas biznisz miatt alaposan túltartották a vadállományt. Direkt.

A vadászat üzlet, hobbi, szórakozás, és bizonyos ösztönk látens kiélése."

Erre tudsz valami forrást hozni a fantáziádon kívűl?

Ha ismernél akár egy hivatásos vadászt is, nem írnál ilyen baromságokat:

"Ha tényleg csak a szabályozás lenne a cél akkor ők ezt szépen elvégeznék."

Anélkül, hogy a gugliban kutakodnál, tippeld már meg légyszíves, hogy kis hazánkban hány vaddisznót lőttek ki mondjuk az elmúlt pár évben.

"A vadnak pedig biztosan bosszantó és az életébe, akár a fajtájának teljes kihalásába kerül hogy elvesszük az összes életterét."

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a vadászok veszik el pl a vaddisznók életterét?

Előzmény: hobo-bobo (130440)
hobo-bobo Creative Commons License 2016.09.07 0 0 130440

Cáfold meg azt amit ott mondtam, ne vagdalkozz.
Sokkal inkább volt ez a hsz büfögés részedről mint részemről az.
Még a hangnem sem volt vészes, nem hogy a szóhasználat, ellentétben a tieddel. Amely valóban negatív hangulatkeltés volt.

Egyébként eddig pozitív tapasztalatom volt csak vadászokkal, talán ebben közrejátszik az is hogy nézek ki úgy hogy nem nyeretlen kétévesként kezelnek az erdőben sem. Volt már hogy nagy gázzal jött utánunk az ösvényen a terepjáróval a vadász, majd pár mp méregetés után normálisan szólt hogy vadászat van.
Respekt, lesétáltunk. A Bélkő csúcsa alól nem sokkal. Nem örültünk.

Ismerek hivatásos és hobbivadászokat is. És sok mindent mesélnek, de persze nem lenne igaz ha azt mondanám hogy értek a vadászathoz. Viszont véleményem attól még a dolgokról.
Forma 1-es pilóta sem voltam még, és arról is van véleményem. Éppen mint bárki másnak.

Ajánlom olvasásra az alábbi kommenteket. Bajban leszel, ezekhez képest sehol sem vagyok...

Két év a kirándulókat puskával fenyegető vadásznak

Előzmény: Snipper (130439)
Snipper Creative Commons License 2016.09.07 0 0 130439

Ettől a hangnemtől a 130422-es büfögésed eléggé messze áll.

Látszik, hogy fogalmad sincs a vadászatról, csak néhány kiragadott szélsőséges példán keresztül nyomatod a negatív hangulatkeltést.

Valaha rád szólt egy vadász az erdőben, és ezt itt próbálod kompenzálni?

Előzmény: hobo-bobo (130427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!