Keresés

Részletes keresés

VadMalac Creative Commons License 1 napja 0 2 130408

Még sokszoros résztvevőként is nehéz szavakat találni. Az életünk része volt a Mecsek 600, a Dombay-tó meg a többi általatok rendezett túra. Nagyon szeretjük a hangulatot, amit teremtettetek. Köszönjük az összeset. Remélem, még sok alkalom lesz arra, hogy remekül sikerült teljesítménytúrák után mondhassunk köszönetet neked.

VM

Előzmény: erdok_nepe (130399)
SzLA1 Creative Commons License 2 napja 0 1 130407

Inkább hírhedt..:))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130404)
olahtamas Creative Commons License 2 napja 0 2 130406

2016.08.27.
Forrástúrák középtáv.

Gyors elhatározásból adódóan indultam ezen a túrán, mert ismerősök hívtak, hogy menjünk el rá.
A TTT honlapon gyorsan megnéztem, hogy mely pontokat kell érinteni, és a túra honlapját is, de konkrét útvonalat nem találtam.
Nem volt időm tovább keresgélni, így az érintendő pontokat feltöltöttem a GPS-be és így értünk a helyszínre.
Gyors nevezés, és már indultunk is az itinert olvasgatva.
Az első pontra hamar odaértünk, ahol kérdésre kellett választ bejelölni.
Az itinerben a szöveges leírást olvasva haladtunk, mert térképvázlat nem volt benne, de a leírás megfelelőnek bizonyult,
igaz erősen támaszkodott a szalagozásra, mert sajnos a terepi turistajelzések sok helyütt nem álltak a helyzet magaslatán.
Az Angelika-forráshoz fél óra alatt jutottunk fel, itt emberes pecsételőhely volt.
Innen a piros sáv jelzésen kellett tovább indulni Kelet felé, itt is csak a szalagozás segített inkább.
A jelzésről a Likas-kő felé való lekanyarodás kb. 1km múlva, alaposan ki volt szalagozva, így nem lehetett eltéveszteni.
A Likas kőnél kódot kellet felírni, majd a követ megkerülve a szalagozást követni.
Itt már picit jobban kellett figyelni a szalagozást, de azért meg lehetett találni az utat.
A következő érintőpont elég messze volt, itt a leírásban hiányoltam néhány távolsági adatot, de aztán csak előkerült az a létra, amit említett az itiner.
A Téglaházi forrásnál emberes pont, itt tartottunk egy 20 perces pihenőt az árnyékban, mert már kezdtünk megéhezni.
Pázmándra beérve, a kisboltban desszertnek egy túrórudit vételeztünk, majd kisvártatva a kocsmához értünk.
Itt 10 perc alatt bevágtam egy hosszúlépést, és a meleg miatt még készítettem másfél litert az elkövetkezendő nyílt terep miatt is és betettem a hátiszákom "hűtőszekrényébe".
A Fő utca és a Határ utca kereszteződésnél megálltunk, az itinert szövegértelmezésnek vetettük alá de nem kaptunk egyértelmű választ, hogy merre vezet az ajánlott útvonal és szalag sem volt.
Én szívem szerint a piros kereszten mentem volna, de mindenki a Fő utcán ment és a helybéliek is azt mondták, hogy arra kell menni, így maradtunk ennél a verziónál.
A Zsidó-hegyre való felmenetel megizzasztotta a népeket, felérve egy beugratós kérdésre kellett válaszolni, ugyanis a latrok nem tekinthetők Krisztusnak.
A Cseplek-hegyen ismét kód fogadott bennünket, meg pazar kilátás. A gyönyörködés közben elő is került a fröccsösflaska.
Az Andor-forráshoz leérve beírtuk a választ a lapra, majd szalagozott szekérutat követve haladtunk tovább a tűző napon.
Már nagyon vártam a Nadapi frissítőpontot, és nem is csalatkoztam benne, hiszen több féle zsíroskenyér is volt, szépen végig is kóstoltam mindet.
A "hűtőszekrényemből" elővett fröccs is nagyon jól esett, és a ponton tartózkodó sok kedves ismerős és további fröccsre szomjas túrázók is nagyon örültek neki.
Percek alatt elfogyott a jó liternyi hideg fröccs, de nem bántam, hiszen már nem volt messze a cél, ahova végül az indulásunk után 5 óra 52 perccel érkeztünk be.
A díjazás egy igazán szép, dátumozott jelvény volt, megérte eljönni érte.

Track:
http://www.openstreetmap.org/user/utvonalfelmeresek/traces/2246186

erdok_nepe Creative Commons License 3 napja 0 0 130405

Ha valaki lát fantáziát benne, nyugodtan továbbviheti a Mecsek 600-as túrát, ugyanúgy, mint akár a Dombay-tó Maratont is. Nekem egyáltalán nincs ellenemre, ha kell, segítek is a rendezés előkészítésében, azonban a lebonyolításában elvi okokból nem.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130402)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 3 napja 0 0 130404

Erről vagyok híres.

Előzmény: tue-14 (130403)
tue-14 Creative Commons License 3 napja -1 0 130403

Megnyugodtam, hogy tényleg fogalmad sincs miről beszélsz, vagyis hogy mire használhatók ezek a dolgok. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130401)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 3 napja 0 0 130402

Az Ipoly mente túrát is ma rendezték utoljára, 9-edszer. Béke poraira. Talán még meggondolják magukat, és valaki felvállalja a továbbvitelét.

Előzmény: erdok_nepe (130399)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 3 napja 0 0 130401

Én (mondjuk úgy a feszültség fenntartása végett, hogy általában) alsónadrágot is hordok a teljesítménytúrákon, aztán azt se itt beszéljük meg.

Előzmény: tue-14 (130392)
erdok_nepe Creative Commons License 3 napja 0 0 130400

Előző hozzászólásomat nyilván mgruber név alatt szerettem volna megírni, de az az account valahogyan elveszett számomra.

erdok_nepe Creative Commons License 3 napja 0 0 130399

Nehéz ilyenkor bármit is írni, egyesületi elnökként, főrendezőként, rendezőként, a túra kitalálójaként meg különösképpen. Eltellett 11 év az első rendezés óta, azaz pont egy tucat rendezést élt meg a Mecsek 600-as Csúcsai. A legnagyobb űrt minden bizonnyal bennem hagyja majd. Annak idején ez volt az első rendezvényünk, emiatt alakult meg az egyesületünk.

Különböző statisztikákkal nem akarom fokozni a káoszt, sőt, statisztikáink igazából nincsenek is.

A rendezések során rengeteg élményre és tapasztalatra tettünk szert, előbbiek talán mindannyiunk számára örök élményként maradnak meg, utóbbiakat néhányunk majd talán hasznosítani is fogja a közeli vagy távolabbi jövőben.

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett akár egy, akár több, vagy akár az összes Mecsek 600-ason. (Utóbbit egyedül Csabi vitte véghez.) Remélem akik eljöttek szép emlékekkel tértek haza.

Nem akarom tovább szaporítani a szót.

Volt egy csapat, és volt valami más is még. Most már egyik sincs.

"Ennyi csak, mert ennyi ez!"

hobo-bobo Creative Commons License 5 napja 0 0 130398

Gondolkoztam picit, csak a régi sárga lehetett a Cserhát 50 része anno, Kutasótól Dobogó-tető felé, mert a másik szakasz Sas-bérc felé megszűnt 1979-ben, jelzésutód nélkül.

A régi sárga még jól követhető ma is, bár részben magánterület:

Dobogó-tetőtől lefelé:

1. mai sárga, régi kék együtt megy sokáig

2. szemben a Bézma

3. a patakvölgy felé magánterület lett, a jelzések nem érvényesek

4. Kutasói elág

1. Kutasó felé 

2. a falu kis központja

3. Cserhát 50 tt (2010 körül Cserhátszentivánon)

Bocs, ha picit belelendültem, egyik kedvenc vidékem. Talán nosztalgiának nem rossz... :-)

Előzmény: hobo-bobo (130397)
hobo-bobo Creative Commons License 5 napja 0 0 130397

Akkor neked fogok szólni ha legközelebb be szeretném járni ezt a régi kéktúra szakaszt! 

Ugyanis a Szunyog-hegy után, a völgyben, a patakmedernél kisebb pánikba estem, se út, se GPS jelzés... aztán pár régi kék jelzés megkönyörült rajtam. :-)

Márciusban jártam be:

viewArticle

Azért legyen teljesítménytúra is:

A Less Nándorra jó sokan neveztek már, (köztük én is) hétfőn már utaltam is a nevezési díjat, de még nem látom a nevem mellett a kis pipát.

Ilyen lassú a feldolgozás, vagy valamit elronthattam?

Előzmény: SzLA1 (130396)
SzLA1 Creative Commons License 5 napja 0 1 130396

Anno a legendás (számomra legalábbis) Cserhát-50 tt. egy szakasza volt, de az ellenkező irányból.

Előzmény: hobo-bobo (130395)
hobo-bobo Creative Commons License 5 napja 0 0 130395

Meglepően sokan használnak papírtérképet (is) tapasztalatom szerint.

Szerintem kell mind a kettő, ezzel együtt papírpárti vagyok, rengeteg van és mindig veszek újakat is, olykor még régieket is.

Egyik sem pótolja a másikat, a GPS-t is figyelem elég sokat, de utat a térképen tervezek, ha elkavartam akkor is előveszem a térképet a GPS mellé.

Sőt, az én extrém útvonal ötleteimhez néha nem is elég a GPS, mert olykor már nem létezőek, de azért ezek tényleg speciális esetek, mint pl ez:

Sas-bérc-Kutasó-Dobogó-tető, régi kéktúra

ez amúgy tényleg nagyon speciális eset volt, ugyanis a tuhus szerkesztők szerencsére fent hagyták a régi sárga jelzést is, amely egykoron a kéktúra nyomvonala volt egy az egyben, így aztán a GPS is nagyon sokat segített.

Előzmény: bajnai (130394)
bajnai Creative Commons License 5 napja 0 1 130394

Én minden évben veszek papír alapú térképeket, a régieket négyesével lecserélem és évente új külföldi térképet is veszek. Nem vagyunk egyformák, nem baj ha térképpel a kezemben fényképeznek...

Előzmény: München11 (130393)
München11 Creative Commons License 5 napja 0 0 130393

Azért igaza van SK-nak. Én is ajánlottam nemrég valakinek navigációs eszközt, de a hozzászólás nagyrészben nem arról szólt, meg nem is nevesítettem, csak belinkeltem, oszt' jó napot.

Nagyon sok túrázó nem használ ilyesmit, velem egyetemben, de ha valakit érdekel, szüksége van segítségre a kiválasztáshoz, ott nyilván hamarabb jut infóhoz.

Lassan engem is fotózni fognak, mint a Halászbástyát, mikor előveszem mondjuk a Bakony, papír alapú térképét...

Előzmény: tue-14 (130392)
tue-14 Creative Commons License 6 napja -1 0 130392

Eddig hordtam teljesitmenyturakra (is) az orat, ezek szerint helytelenul. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130384)
pygmea Creative Commons License 2016.08.22 0 0 130391

Jó mulatság,  ööö ... volt.

Előzmény: laci069 (130390)
laci069 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 130390

Lábatlan statisztika (táv:induló/célbaérő):
45: 37/25
35: 82/78 +11 a 45-ös távról
15: 83/83
Minden kedves lábatlankodó túrázónak köszönjük a részvételt. Kissé talán meleg volt, ezért tűnt sokak számára magasabbnak az Aknatorony kilátóhoz vezető út - de legalább egyszer mindenki sikeresen felért. Mégegyszer gratulálok, és köszönöm,hogy a túránkat választottátok.
Pontőr- és rendezőtársaimnak köszönöm az egész napi munkát, a házi lekvárt, és hogy elviselték a rovarok változatos, csípős vagy csak idegesítően döngicsélős társaságát.

P.L.

panareaTJ Creative Commons License 2016.08.21 0 0 130389

Csak ismételni tudom az előttem hozzászóló (akivel amúgy együtt teljesítettük a 35 km-es távot) elismerő szavait a Lábatlan túráról.

Remek szervezés, számomra néhány ismeretlen szakasz a sok ismert mellett, például most először jártam fent a Nagy-Gerecse tetején.

A Bundschu kút remek vize felüdülést nyújtott a melegben (szerencsére kánikula nem volt)

A pontőrök mindenhol kedvesek voltak, az ellátás is remek, a díjazás is klassz, különösen a csigabigás kitűző tetszik :) köszönöm a szervezőknek ezt a szuper túrát, jövőre is jövök!

München11 Creative Commons License 2016.08.21 0 1 130388

Hosszú évek után végre eljutottam megint a Lábatlan tt.-re, ami várakozáson felül nagyon jó időtöltésnek bizonyult, kiváló szervezéssel.

Nekem újdonság volt Vértestolnánál a letérés a Bundschu-kút felé, megérte az útvonal változás, már csak a forrásvíz miatt is.

A Csúcsos-hegy most sem okozott csalódást, bár valahogy nem emlékeztem ilyen hosszú emelkedésre.

Ha meg már ott jártunk a nagy madár tövében, természetesen lebeszéltük ismerősömmel az Árpád Vezér 130-ast is.

Hazafelé kaptam egy hitetlenkedő pillantást a lábbelimre a buszon, régi túratársaktól. Igen, jól láttátok, ez már egy könnyű túrabakancs. Sajna a bokám többet volt kifordulva, mint természetes helyzetben, változtatni kellett. Bevált, többszörösen is.

Mindenkinek sikeres felkészülést a Turul valamelyik távjára, aki tervezi.

Kékdroid Creative Commons License 2016.08.21 0 0 130387

Lábatlan tt. Gerecse-tető ellenőrzőpontján megtaláltatott és leadatott egy túrabot meg nem nevezett részegysége.

Tulajdonosa jelentkezését várom (az alkatrész és a szín megnevezésével), e-mailem publikus, telefon: +36húsz - kilencvenhét - hatvanhárom - kétszáznyolc.

Baksa Józsi Creative Commons License 2016.08.15 0 0 130386

Várunk... :)

Előzmény: wolfzoli78 (130385)
wolfzoli78 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 130385

Nevezés elküldve, megyek megszakadni.....

Előzmény: Baksa Józsi (130380)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.08.15 0 0 130384

Ezt a beszélgetést a Túrafelszerelés - Útiholmi topikban folytathatnátok, mert nem sok köze van a teljesítménytúrázáshoz.

Előzmény: func93 (130383)
func93 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 130383

Használt piacban utazom, sokkal kedvezőbb az árak. Ezért is az Ambit2 és Fenix 2.

Előzmény: tue-14 (130382)
tue-14 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 130382

Szia, a fénix 2-t már nem kapni. A 3-ra gondolsz? Melyik verzióra?

Előzmény: func93 (130381)
func93 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 130381

Sziasztok!

Jártam már 1 fórumba ezzel a kérdéssel, de itt van ennek a kérdésnek a létjogosultsága.

Óra vásárlás előtt állok, 2 óra lett kiszemelve. Ebben kérném a segitségeteket, hogy melyiket volna érdemesebb megvenni teljesitménytúrákra/terepfutásra.

1. Garmin Fenix 2

2. Suunto Ambit2 Black HR

Előre is köszönöm!

Baksa Józsi Creative Commons License 2016.08.13 0 0 130380

Sziasztok!

Az ellátás minimum olyan lesz mint a korábbi Turulokon, de egy picit még fullosabbra tervezzük.

Előnevezés:

https://docs.google.com/forms/d/1Aesd1ZYdVcVbtVNc2zDYYsirFeuCKnqgkr4MamCAj1I/edit

Az elkövetkezendő 2-3 napban minden infó kikerül az online felületekre.
Az előnevezési űrlap elkészült, kitölthető, küldhető.
Kedvezményes előnevezés a 75/130 távoknál lehetséges 09.01-ig történő utalással.
Amennyiben soron kívül szeretnél indulni a rajtban, a 15/20/45 távokra is előnevezhetsz, ez esetben az űrlapnak és a pénznek legkésőbb 09.15-ig kell beérkeznie.
Az előnevezőknek a rajtban csak a nevüket kell majd bemondani és névre szóló előre kitöltött itiner várja majd őket.
Köszönöm a türelmet mindenkinek!

Józsi

Előzmény: München11 (130367)
bajnai Creative Commons License 2016.08.12 0 0 130379

Ha megy valaki Pest környékéről erre a - Mecsek 600-as csúcsai - túrára és van hely nála, betársulnék...

Előzmény: mgruber (130137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!