Keresés

Részletes keresés

Krupiz72 Creative Commons License 2 órája 0 0 20775

Sziasztok! 

Zelkovámat valami megtámadta sajnos, a fotó alapján megtudjátok mondani, hogy mi ez, és mivel tudom kiírtani?

köszi!

Indásodó Creative Commons License 6 napja 0 0 20774

Szia rabi75!

Köszönöm a választ. Jártam a weboldaladon, nagyon szép anyagaid vannak, gratulálok.

A törzs valóban problémás, nekem is szúrja már a szemem. Már túl kemény ahhoz hogy drótozással hajlítani tudnám. A visszacsípéseket elvégeztem.

Előzmény: rabi75 (20771)
kiCkWhY Creative Commons License 6 napja 0 0 20773

És a lemaradt képek :D 

kiCkWhY Creative Commons License 6 napja 0 0 20772

Ma kiraktam a beltérieket is :)

rabi75 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 20771

Szia ,ez egy mezei szil ha jól látom .ez egyszerű alapanyag. a hajtásokat csipkedd vissza 1-2 levélre . Legközelebb ne ilyen torony egyenes törzset szedj ki ......de ez majd az évek alatt megtapasztalod .

Előzmény: Indásodó (20770)
Indásodó Creative Commons License 2017.05.20 0 0 20770

Hát eddig nem sok véleményt, javaslatot kaptam...

Előzmény: Indásodó (20769)
Indásodó Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20769

Március 19-én már felraktam ezt a képet az akkor frissen begyűjtött fácskáról (több más képpel együtt).

Szépen hozta az új hajtásait és most így nézett ki:

Ma alakítgattam rajta egy kicsit. Levágtam egy száraz, roncsolódott ágat és egy hajtást visszavágtam, aztán drótoztam egy kicsit. Ez lett, különböző oldalakról fényképeztem:

Véleményeket, javaslatokat kérek hogy mit tegyek vele a későbbiekben.

Indásodó Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20768

Szerintem is jó helyen tervezed a visszavágást. Ha most elvégzed még éppen időben vagy vele. A fűz jól bírja a drasztikus visszavágásokat. Most semmiképp sem javasolnám hogy kivedd és átültesd csak majd ősszel a lombhullatás után vagy korán tavasszal. Ha majd cserépben lesz ne hagyd kiszáradni a földjét. A videókban erre is találsz jó megoldást és arra is hogy a csúcsok visszaszáradásakor - amire sajnos hajlamosak a fűzek - mit kell tenni.

Előzmény: Sayrec (20764)
Indásodó Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20767

https://www.youtube.com/channel/UCxWc7cn-M-22gie8oPslLcA/videos

Itt találsz pár angol nyelvű videót a fűz bonsaiokról. Szomorű fűz - weeping willow.

Előzmény: Indásodó (20766)
Indásodó Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20766

Szép fa! A juharok kiválóan bírják a levélmetszést és kisebbek lesznek az új leveleik. Most jól látszik az ágrendszere. Talán picit ritkíthatnád és most kiváló alkalom adódik egy esetleges drótozásra is ha úgy gondolod... :D

Előzmény: rabi75 (20759)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20765

a fűz általában könnyen megmarad, nekem mindig a visszavágásnál van probléma mert ha kicsit kiszárad akkor nekem egyből elindul visszaszáradni a vágásnál 

általában igy mennek tönkre hogy felülről leszárad 

ezért nem igazn sikerült még egy füzemse mert mind leszáradt idővel 

lekellene kezelni a vágást 

Előzmény: Sayrec (20764)
Sayrec Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20764

Kb olyan 40 cm ! Mellékeltem a képet hol csinálnám meg a durva metszést . Csak az érdekelne , idén elkéstem -e már vele vagy még beleférek ? Illetve van-e évszakhoz kötve ? Kb 3 éve van a szabadba ültetve ..https://drive.google.com/open?id=0B-es9bFQdMl8b0VpaVJZMks5WTQ

Előzmény: rabi75 (20763)
rabi75 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20763

valami centivel lemérhetnéd a fát hol milyen magas . de a fűz könnyen gyökeresedik . ha metszed természetesen a vágás felüleltet kezeld .ne korhadjon vissza

Előzmény: Sayrec (20762)
Sayrec Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20762

Mikor ültethetem bele az edényébe ? Illetve mikor vághatom vissza kb a törzsig ? Ha visszavágtam tapasszal kezeljem ?

Előzmény: rabi75 (20761)
rabi75 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20761

Szia ,Persze alakítható még . így a kép nem adja vissza milyen vastag illetve mennyire vannak a földtől a kanyarulatok . De ha jól láttam egy ilyet simán kiad .

Előzmény: Sayrec (20760)
Sayrec Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20760

Heló mindenkinek ! 

Azt szeretném kérdezni , a képen látható csavart fűzből még alakítható bonsai ? Kérnék némi infót , illetve valamilyen irodalmat , hogy mikor áshatom ki illetve hogyan metszhetném meg , tapaszolhatnám , drótozhatnám ! 

A válaszokat előre is köszönöm ! Leszögetném , kezdő vagyok !

A képet itt tudjátok megnézni ! 

https://drive.google.com/open?id=0B-es9bFQdMl8LWVfSThvT0hmdUk

rabi75 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20759

Ez volt az alapnövény . Ami már 3 éve egyszer volt drótozva . Még soha semmilyen növényen nem csináltam levélmetszést . Így most nagyon izgulok .

Shownomercyy Creative Commons License 2017.05.03 0 0 20758

ilyen nekünk is van kiírthatatlan :D 

egyik helyen ki lett vágva már kb 10 éve de mindig évbe hozza az új hajtásokat gyökérről pedig 10 éve mindig le van vágva tövig 

én is gondolkoztam rajt hogy kellene belőle de mnidig elmarad :D

hát a franc tudta hogy így hívják :D

Előzmény: Indásodó (20757)
Indásodó Creative Commons License 2017.05.03 0 0 20757

Egy japánbirs - Chaenomeles japonoca 'Elly Mossel' növényem. 2015-ben gyűjtöttem egy kivágott kerti bokorból, több társával együtt. Tavaly túl hosszúra hagytam az elágazó törzsének mindkét ágát. Idén tél végén rövidebbre vágtam az ágakat, ezekből csak az egyiken hozott hajtásokat. Ma levágtam az ágat amelyik nem hozott hajtásokat, kezeltem a vágási sebet, leszedtem a most még felesleges virágokat is:

Ez a kis rövidke de szép vastag törzs maradt ami szerintem éppen jó is lesz:

Júniusban drótozás és a hajtások visszametszése következik hogy ágazzanak el.

Indásodó Creative Commons License 2017.04.30 0 0 20756

Goji bonsai project. Lehet hogy egy kicsit nagyképű ez a kifejezés arra amibe belekezdtem de nem baj. :D Április elején autózás közben felfigyeltem arra hogy az út menti vadon nőtt bokrokat valamikor a télen erősen, a talaj szintig visszavágták. Megálltam felmérni a terepet, talán akad érdekes yamadori alapanyag amit majd ősszel kiszedhetnék. Felfigyeltem egy lícium tőre (Lycium barbarum) - ez egy annyira közönséges növény hogy szinte észre sem vesszük. Törzset rosszul nevel, az ágai lehajlók, ráadásul tüskések is, a virágai aprók de szép piros bogyókat hoz és rendkívül élelmes, szívós növény. A bogyóit (és a Lycium chinense bogyóit szintén) goji bogyó néven gyógyhatásúnak tartják. Az én felfedezett növénycsonkomat sikerült szerszám nélkül kitörnöm és kiszednem a vastag avarból. Alig volt gyökere és egyetlen fényhiányos hajtása indult. Így nézett ki amikor hazahoztam:

Nem egy szívderítő látvány és nem ilyenre gondolunk amikor yamadoriról beszélünk. Hajszálgyökér semmi nincs, hajtás csak ott középen az a fehéres sárga valami és a tő összképét is rontja a két szélen az a két szétfelé nyúló csonk. Ráadásul az egyikről indul egy gyökér tehát még levágni sem célszerű. Ennek ellenére elültettem egy nagyobb tálba tiszta tőzegbe:

Gyakori öntözések után a mai napon így néz ki:

Most már kezdek bizakodni!:D Nagy kérdés még hogy a nyári nagy meleget hogy fogja majd viselni. Ha életben marad akkor jövő tavasszal levágom a két szétfelé nyúló törzsdarab java részét.

Shownomercyy Creative Commons License 2017.04.30 0 0 20755

hát attól függ milyen fajta de amíg hideg reggelek vannak nem vinném ki ha eddig mindig bent voltak :D 

Előzmény: kiCkWhY (20754)
kiCkWhY Creative Commons License 2017.04.29 0 0 20754

Ez lesz az első év, hogy kiviszem a beltéri bonsaiaim. Tud valaki tanácsot adni? Már kirakhatom őket, vagy csak később? Egyből hagyjam kint vagy elsőnek nappal legyenek kint este hozzam be stb.... Esetleg, hogy meddig maradjanak kint.

garbo1 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 20753

Köszönöm szépen!

Indásodó Creative Commons License 2017.04.17 0 0 20752

Az itt található fajtákra keress rá külön-külön: https://en.wikipedia.org/wiki/Prunus_serrulata

Előzmény: Indásodó (20751)
Indásodó Creative Commons License 2017.04.17 0 0 20751

Cseresznyéből bonsait készíteni valószínűleg nem lesz könnyű. Javaslom hogy először nézz szét a neten: milyen fajta lenne alkalmas illetve hogy melyik netáruházból tudnál rendelni. Nem hinném hogy itthonról be tudnád szerezni.

Előzmény: garbo1 (20750)
garbo1 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 20750

Sziasztok!

Nagyon régóta érdekelnek a bonsai fák, és van egy fikuszom is. Már sok ideje szeretnék egy cseresznyefát készíteni saját kezűleg. Hogy kezdhetnék neki? Honnan tudnék egy jó alapnövényt szerezni hozzá, vagy érdemes saját magamnak felnevelni egyet? Ha igen, hogy csináljam, magról ültessem?Ha tudnátok valami olvasnivalót küldeni ezügyben nagyon hasznos lenne.

Előre is köszönöm!

Indásodó Creative Commons License 2017.04.16 0 0 20749

Nagyon szép. Úgy tapasztalom hogy ez a tél sok kárt csinált. Tegnap kb 10 bonsai jelölt növénykét dobtam ki mert kipusztultak, főleg fagy miatt.

Előzmény: Shownomercyy (20748)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.04.14 0 0 20748

már azt hittem nem bomlik ki soha a levele, olyan gyanúsan össze volt húzódva, de csak megindult :D

Előzmény: Shownomercyy (20747)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.04.05 0 0 20747

akkor csak nálunk van melegebb ?:D 

ezek is kint teleltek de már leveles az egyik :P 

az ott lent a vörös japn juharnak egy oltás alatti része, direkt hagytam meg hátha lesz belőle kétszínű fa háhá :D

Előzmény: Rea007 (20746)
Rea007 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 20746

Ha kint telelt, akkor nincs vész. A kertben lévő juhar még nálunk sem hajt. Én a bonsiknak valót teleltetem 8-10 fokban, azok is még csak félig lombosodnak. 

Előzmény: Jamesryan (20742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!