Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Tónyió 2010. jan. 14. © 13734

Majd lesz ennyi ága. Tíz évvel ezelőtt szerintem még ez se így nézett ki. Én mindenképp csak egy oldalágat hagynék a törzsön és abból próbálnék koronát nevelni.

Előzmény: Bollesz (13733)
Bollesz 2010. jan. 14. © 13733
Jól néz ki, csak az a gáz, hogy ennyi ága nincs..
Előzmény: Tónyió (13732)
Tónyió 2010. jan. 14. © 13732
Az ezüstfenyőt valahogy így kéne alakítani.
Előzmény: Bollesz (13726)
Tónyió 2010. jan. 13. © 13731

Szombat?

Előzmény: de-guky (13730)
de-guky 2010. jan. 11. © 13730
Már régóta tervezzük túránkat. Akkor ezt is megmutatom.:)
Előzmény: Tónyió (13724)
de-guky 2010. jan. 11. © 13729
Köszönöm fáradozásotokat. Egyre több örökzöld tölgyünk lesz.:)
Amit találtam szerintem azért érdekes mert az erdőben "vadon " fényképeztem.
Jól megjegyezhető helyen van. Még nőnie kell, hogy bonsai lehessen. Tavasszal
megszabadítom a"gyomoktól" és majd meglátjuk mi lesz vele.
Előzmény: endru (13728)
endru 2010. jan. 11. © 13728

Az én könyvemben az alábbi örökzöld tölgyek vannak:

Q. alnifolia égerlevelű t. Ciprusról származik

Q. ilex, magyal t.

Q. Myrsinifolia    Kína-Japán

Q. phillyreoides, babérhárslevelű t.  Kína-Japán

Q suber, paratölgy. mediterrán vidékek.

Azonban a könyvem nem különbözteti meg a télizöldektöl, igy nem tudható, hogy valóban milyen. A télizöldnél tavasszal lehullik az összes levél, és újak jönnek.

A Q. turneri nem örökzöld, a Városligetben pár éve pusztult el. A levelei ugyan a fán maradnak, de nem zölden.

Előzmény: de-guky (13719)
Bollesz 2010. jan. 11. © 13726
Öleteket, tanácsokat várok alakítással kapcsolatban a blogomon;
1
RCTiv 2010. jan. 11. Creative Commons License 13725
van de szerintem ez nem az :)

én erről a háromról tudok, ami hazai körülmények közt is zöld maradhat télen:

quercus coccifera örökzöld balkáni tölgy
quercus ilex magyaltölgy
quercus x turneri 'pseudoturneri' -15nél dobálja a leveleit
Tónyió 2010. jan. 11. © 13724
Bár újabban egyre gyakrabban hallani, hogy balkanizálódunk, mégse hiszem, hogy ez balkáni tölgy lenne. Egyszerűen elfelejtette a dolgát, ennyiben viszont tipikusan magyar. :-)  Egyébként nekem úgy rémlik, hogy a magyaltölgy is örökzöld.
de-guky 2010. jan. 10. © 13723
A kiállítás biztos érdekes.:(
Más válaszára is várnunk kell. Nálunk nem nagyon nő. Általában a már tálba ültetett
fák fejlődése nagyon lassú. A legtöbb a távol keleti olcsó bonsai képes
fél m-es hajtásokat is hozni évente amiket vissza kell vágni és marad a fa kicsi.
Remélem van valakinek itt ezzel kapcsolatban tapasztalata és megosztja velünk,
mert mi bonsainak neveljük ezeket és nem "normális" fának:)
Előzmény: taormina1 (13721)
de-guky 2010. jan. 10. © 13722
Ezt tegnap Budaörsön az erdőben fényképeztem.
Előzmény: jano bonsai (13720)
taormina1 2010. jan. 10. © 13721
Na, ennek van egy nagy állatfelszerelés- és táp része is, meg több csarnokból álló kertészeti és kertfelszerelési részleg, meg ilyen mezögazdasági termelést bemutató kiállítás élö lovakkal, sertésekkel és birkákkal. Meg a világ összes országának gasztronomiai kultúráját bemutató egész csarnokrendszer, de odáig még sose jutottam el:-(

Na azt szeretném végre megtudni erröl a Ficusról, hogy ha nem Bonsainak nevelem, hanem rendesen beültetem, elég apró növények közé, nem lesz-e nagyon hamar nagyon nagy, és nem hatalmasodik-e el a táesain.
Előzmény: de-guky (13718)
jano bonsai 2010. jan. 10. © 13720
Sziasztok ezt találtam róla:

Quercus coccifera
Örökzöld balkáni tölgy

...Nagyobb méretű bokor, ritkán kisebb fa, 1 – 6 m. Koronája sűrű, zárt, örökzöld levelei 2 – 4 cm hosszúak és 1 – 3 cm szélesek. Levelei nem karéjosak, hanem tövisesen fogazott szélűek, termése 2 – 3 cm hosszú makk. Talajokban nem válogat és nagyon jó szárazságtűrő, Görögország terméketlen lejtőinek nagy térségeit növi be. Teljes napfényt igényel, így jobban érvényesül szépsége. Mivel nem nő magasra és növekedési erélye is igen kicsi, csak pár centit nő egy évben, nem kell korán attól tartanunk, hogy kinövi a kertet. Örökzöldként télen is hangulatot tud nyújtani kertünkben, több figyelmet érdemelne. Az örökzöld tölgyek között a legellenállóbb faj, csak szélsőségesen zord teleken károsodhat.
de-guky 2010. jan. 10. © 13719
Tehát: nekem meg az a kérdésem, hogy van e örökzöld tölgy?
de-guky 2010. jan. 10. © 13718
A látogatást összehozhatjuk. Sajna nem mernék elindulni: a jósok havat jósoltak.
Viszont egyszer egy giga növénykiállítás és vásárra elmennék Ny- Európába. Tavaszra májusig be van ütemezve három béka börze és egy állatfelszerelés és táp kiállítás valamint a Svájcban a Bonsai Világkiállítás. Ezeket itthon adagolni kell....
A fikuszaimat még nem tartottam floráliumban csak " szabadon". A fikuszok alapvetően párás helyekről származnak így valószínűleg meghálálnák a jobb helyet. Az ajánlott filmeket remélem megnézted. Naponta lehet őket zuhanyoztatni...:)
Előzmény: taormina1 (13717)
taormina1 2010. jan. 10. © 13717
Jó, hogy jöttél, tulajdonképpen személyesen téged akartalak megkérdezni: alkalmas ez egy floráriumba, ami kb. 40 cm magas, vagy reménytelenül hamar kinövi, ill elhatalmasodik másokon?
Jövö héten Magyarországon leszek, ha van kedved ugorj be!
A következö héten lesz az Internationale grüne Woche; nincs kedved megnézni?
Előzmény: de-guky (13716)
de-guky 2010. jan. 10. © 13716
http://www.youtube.com/watch?v=ho7tNSArEj4
http://www.youtube.com/watch?v=RxCQviLZEBI&NR=1

Nekünk is vannak fikuszaink -bonsaiok is-. Kimondottan félárnyékban vagy teljes árnyékban tartjuk őket párás körülmények között. Most télen már néhány éve a télikertben telelnek kb 8-15 fok között. A világítás olyan amilyen a télikertben
elképzelhető Magyarországon. Gyakran és mérsékelten öntözöm télen, nyáron.
Az egyik növényes portál tűző napra ajánlotta kihelyezni(hogy a kipusztultak helyére újat vegyenek...) Ezt a bonsait sem jó tűző napra helyezni mert pl.: biztosan kiszárad a földje
a reggeli locsolástól az estiig. Szerintem nem nő gyorsan.
Előzmény: taormina1 (13711)
J_Verne 2010. jan. 10. © 13715
Ha alakítás nélkül akarod tartani és szereti a helyét akkor elég gyorsan megindul a növésben. Gyorsan megnyúlik. Nekem 1 év alatt min 10 cm nőtt minden irányban.
Előzmény: taormina1 (13711)
RCTiv 2010. jan. 10. Creative Commons License 13714
ebben az esetben ugye pont a szerző esik el a pénztől, lévén jogvédett tartalmat ingyen letölthetővé tett valaki. Félreértés ne essék, nem ítélem el, és tudom, hogy a jószándék vezérelte, de az ilyen dolgokat inkább magánban kellene legközelebb intézni, mert a kiadó szempontjából ez lopásnak minősül, és aki közzéteszi, az még "bajba" is kerülhet miatta. (Kivéve ha maga a kiadó tette ingyenesen elérhetővé a könyvet persze) és még egyszer, egy ilyen kis zárt közösségben feltenni egy védett tartalmat, én semmi rosszat nem látok benne, de lehet másnak más véleménye van, amire figyeljünk oda :)
Előzmény: J_Verne (13712)
J_Verne 2010. jan. 10. © 13713
Kínai olcsó árúúú:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7041
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.27260
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21946

J_Verne 2010. jan. 10. © 13712
Szerintem ez nem reklám volt .
Akkor csak az előlapot rakta volna fel.
Előzmény: endru (13708)
taormina1 2010. jan. 10. © 13711
Kösz. Az a kérdés, alkalmas-e Floráriumban tartásra az életmódja folytán, valamint, hogy nem nö-e túl nagyra, ha nem Bonsainak akarom nevelni.
Előzmény: J_Verne (13710)
J_Verne 2010. jan. 10. © 13710
Hello!

Szerintem a formán tartása nem tér el a többi( lombos) fa alakításától .
Semmi extra nincsen .
Ki kell választanod hogy milyen formát szeretnél és ennek megfelelően kell alakítani.

Előzmény: taormina1 (13709)
taormina1 2010. jan. 10. © 13709
Sziasztok, nem vagyok Bonsai tartó, de talán tudtok segíteni.
A napokban kaptam egy eddig nekem ismeretlen növényt Ficus ginseng -nek hívják. Utánaolvasva azt láttam, hogy általában Bonsainak nevelik. De minthogy én se nem szeretem a Bonsait, viszont a Floráriumom sarkában megüresedett a hely, érdeklödnék, hogy véleményetek szerint alkalmas-e ilyen tartásra? Mekkorára nö ez? Hogy lehet egyáltalán formában tartani?
Kösz a választ!
Tao
endru 2010. jan. 9. © 13708

Nem akarok senkit soha bántani.

Szívesen tennék fel bonszájos reklámokat, ha fizetnek érte.

Előzmény: karika8 (13707)
karika8 2010. jan. 9. © 13707

Edru!

Miért bántod jót akar.

Előzmény: endru (13706)
endru 2010. jan. 8. © 13706

Leo

Te szkennelted be ezt a könyvet?

Árpád fizet valamit, hogy propagálod?

Előzmény: leo.nyeg (13705)
leo.nyeg 2010. jan. 8. © 13705

Bonsai lépésről lépésre

A bonsai nemcsak egy növény kialakítását, hanem annak hosszú
évtizedeken át tartó helyes gondozását is jelenti. Ehhez nyújt
segítséget ez a könyv a könnyen érthető, minden feladatot lépésről
lépésre bemutató képsorozataival.A tartalomból: hagyományos
alaptípusok; mindennapi ápolás, szerszámok és segédeszközök;
saját bonsai kialakítása.

Kiadás dátuma: 2002
Formátum: PDF
Szerzők: Horst Stahl - Helmut Rüger
Fordította: Bognár Viktória
Kiadó: Sziget Könyvkiadó
Lapszám: 72

Ha valakit érdekel, ide felraktam:

http://data.hu/get/2058054/bonsai.lepesrol.lepesre.pdf.html

karika8 2010. jan. 8. © 13704

Sziasztok!

Tud valaki egy jó köszörüst bonsai szerszámokhoz Budapesten?

_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Hobbi,_szabadido", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "Kerteszet", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Bonsai_idoutazas", 3]);