Keresés

Részletes keresés

Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.08 0 0 20607

hát a franc se tudja de ha mindig ottvan ahol most akkor sztem a fény felőli oldala sokkal jobb tehát lehet a fény kevés neki, mint a fenyőfák, azok is alul leszórják, felül hajtanak a fényfele

 

amúgy nekem meg a vörösfenyőm megy tönkre, egyszerüen elvan sápadva az egész világos zöldnek se mondanám már amilyen szine van 

átültettem már 2 hónapja se semmi 

 

talán nem elég savanyú a földje nem tudom, de most eléggé elgondolkoztam a kyriu dolgon, de nem túl olcsó 

 

hallottam már olyanról is hogy citromlevet tesznek az öntözővízbe hogy savanyítsa a földet 

de még lusta voltam meg mindig elfelejtem hogy vegyek XD

Előzmény: Rea007 (20606)
Rea007 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 20606

Szegénykém, milyen növény lehet ez? Annyi látszik, hogy nem kap elég fényt és lehet tápanyagot sem. Ha van rá lehetőség mehet a ki a kertbe árnyékos részre, napi öntözés-ellenőrzés mellett. Jól vissza is kellett volna metszeni még a nyár elején. De én nem vagyok sem egri, sem pedig profi:-) 

Előzmény: VandorEmber (20605)
VandorEmber Creative Commons License 2016.08.02 0 0 20605

Szervusztok,

 

egy ismerősöm keresett meg Egerből. Van nekik egy elhanyagolt állapotban lévő bonsai-uk. Olyan eger környéki bonsaiokkal foglalkozó bátor vállalkozót keres, aki tanácsot adna, esetleg segítene jobb állapotba hozni, alakítaná, megmetszené.

Lenne esetleg az ismeretségi körötökben olyan klubbeli vagy magánszemély, aki a környékükön él, hajlandó ellátogatni, tanáccsal, tettel segíteni. Előre is köszönöm a válaszotakat! Ezeket a képeket kaptam tőle:

 

   

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.01 0 0 20604

jah én is beleraktam vízbe, 1 hét mulva már jöttek a gyökerei 

Előzmény: Törölt nick (20603)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 20603

a fűz gyökeresedik a legkönnyebben. Akár vízben is, vagy egyből a talajba ültetve: 

 

 

Előzmény: Fizjorg (20601)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.31 0 0 20602

Szia 

 

neki pont van egy pár fűz bonsai

 

de ahogy nézem pont idén fagyasztotta le a felét :D

de van róla régebbi videó jó pár szóval van mit nézni róla, de ez szomorú fűz

én is próbálkozok vele pár éve de nekem se jön össze igazán, általában ahol elvan vágva az ág amit gyökereztettem, az visszaszárad szép lassan fentről le 

 

de már tanultam tőle annyit hogy állandóan vizbe kell állnia XD

 

Előzmény: Fizjorg (20601)
Fizjorg Creative Commons License 2016.07.31 0 0 20601

Sziasztok ! :) Régóta olvasom a forumot de mostmár fel is regeltem :)  Szeretném a segitségeteket kérni. Fehér fűz böl szeretnék erdőt csinálni de igazábol fűz bonsai rol alig találok infót neten és erdőt meg még nem is láttam belőle. Pedig impozáns tud ám lenni :)

Ha valaki tudna segiteni azt meg köszönném :)

 

Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20600

jah valahol már láttam de eszembe nem jutott volna amíg nem lett megcsonkítva :D

 

de hát még lehet rendelni másikat is akár

Előzmény: Rea007 (20598)
Bogika91 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20599

köszi szépen a gyors válaszokat

Rea007 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20598

Hű, ez tényleg klassz! Így lehet gyorsan erdősíteni, némi gyökereztető por kell hozzá csak:

Előzmény: Shownomercyy (20597)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20597

ugylátszik hasonló az elképzelés :D

amúgy nálam ő az ötletadó ez vörösfenyőerdő 

 

nem tudom hogy melyik fajta vörösfenyő de vörös :D

 

egy ilyesmit eltudnék képzelni én is 

 

juhara sajnos nincs asszem de van sok más is, van ami ritka szép, és olcsó alapanyagokból dolgozik egyszerűen
nem az a csak akadamával létezik a bonsai ember :D, jah meg a speciális bonsaidrót amit szoktak mondani ami rohadt drága aztán a villanydrót is ugyanazt tudja és 1000ft sincs egy 10 méteres tekercs

Előzmény: Rea007 (20595)
Rea007 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20596

Fotózd le, gazdaboltban megmondják mit kell rá venned:-) Bogarak nincsenek a levél fonákján? Az atka is hasonló tünetet produkál. De lehet csak simán tápanyag hiány. 

Előzmény: bfabi (20591)
Rea007 Creative Commons License 2016.07.13 -1 0 20595

Köszönöm a képeket, nagyon szépséges. Mint látod lentebb én is hasonlóképp metszettem meg a fenyőmet. Lehet már idén nem fog kihajtani, de lényegtelen, csak élje túl. Szép a juhar is, szerintem időben levélmetszettél. És tavaszi lombszíne lett, gondolom részben ezért is kell levágni a leveleket. Én idén csak a túl nagy leveleket vágtam le, de nőttek helyettük kicsik:-)

 

Előzmény: Shownomercyy (20592)
Rea007 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20594

A vörös juhar bezöldülése szerintem normális, az egyik nekem teljesen árnyékban van és zöldre váltott. Ha a levelek szélei száradnak, akkor az napégés vagy csak simán melege van. Próbálj neki párásítani. Tegyél egy tálcába kavicsot és vizet. Csak ne érintkezzen a vízzel a tál alja. Nálam is zöldülnek a juharok, csak délelőtti napot kapnak, gondolom azért, de ez szerintem normális:-) Állandóan változnak a levél színek ezért szép. A kertben lévő késő délután is kap napot az pedig vörösről rozsdabarnásra változott. Majd ősszel lesznek ismétszépek, amikor enyhül a meleg! Bocs, ha nem éles, de épp fúj a szél!

Előzmény: Bogika91 (20589)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20593

hát barackom még nem volt de ha van vize meg földje akkor lehet valami gomba betegség amit esetleg le kell permetezni de nem tudom 

 

a gyümölcsfák hajlamosak mindenféle betegségre

Előzmény: bfabi (20591)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20592

jelentem legyőztem a lustaságot :)

 

ilyen kis sápadt szegény, lehet nem elég savanya a föld :D

 

a juhar meg csak most bontogatja a leveleit, remélem azért amire bejön a hideg, végez mindennel, ha nem akkor max kap még egy hónapot a teraszon, mert ott később fagy

Előzmény: Rea007 (20587)
bfabi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 20591

Sziasztok!

 

Segítségre volna szükségem hátha látott már valaki ilyet.

Van egy kis barackfám aminek elkezdtek sárgulni és potyogni a levelei... ahogy nézem gyorsan megoldást kéne találnom.

Íme:

 

Van tippetek mi okozza, és hogy lehet helyrehozni?

 

köszi

Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 20590

szia, hát igazából a juhar nem a legnaposabb helyet szereti aztán lehet hogy a panel eléggé visszaveri neki a napot meg a meleget 

nekem is kint van az udvar közepén de egy szilvafa árnyékában van elég sokat 

 

én mindig esővízzel öntözöm ha van szóval azt szeretnie kell meg hát ha kint lenne is azt kapna

 

nekem a mogyoró szokott így járni de én is arra szoktam gondolni hogy meg égett, durva mostanában a nap 

Előzmény: Bogika91 (20589)
Bogika91 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 20589

Sziasztok egy kérdésem lenne

a zöld juharom elkezdett nőni majd megállt a fejlődésben majd a leveleik vége elkezdtek száradni azóta csak sínylődik mi lehet a baj nagyon melege van? 8-11ig éri a nap vagy túl sok víz vagy kevés?

a vörös juharom ugyanígy járt elkezded nőni nem is kicsit majd megállt és a levelei elkezdtek zölddé vállni

de ha kell képet tudok csinálni róluk víz minősége változott volna meg az is lehet a baja eddig akvárium vizével locsoltam abban sok a tápanyag most meg eső vizzel locsolom az lehet a baj? 

vagy nagyon égeti őket a nap?erkélyen vannak északi oldalra néző reggelente meg késő este locsolom őket.A többi bonsai (pl:szil)levelei elkezdtek sárgulni de folyamatosan hozza a az új hajtásokat szerintem ez természetes

Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.11 0 0 20588

jaa hogy ez az aranyfenyő, nekem a gugli a vöröshöz hasonlót dobott ki :D azért mnodtam hogy hasonlítanak ahogy látom de akkor egyáltalán nem XD

jah hát én is eléggé visszavágtam szegényt a kb 1 méteresből maradt egy 25 centi de megint elmaradt a fényképezés, én nem tudom a lustaságom mindig győz 

 

múltkor én nyertem de akkor meg szar képek lettek 

 

hát megkell neki maradni de mnodjuk igy hogy már nagyjából végeznie kellett volna a növekedésel igy lehet kicsit már késő volt visza vágni de majd kiderül :D

 

Előzmény: Rea007 (20587)
Rea007 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 20587

Hát ma megszállt a kisördög és nagyon visszavágtam a vörös fenyőt. Majd készítek képet, bár leginkább csak egy csonk maradt belőle. Remélem még őszig összevakarja magát. Az arany fenyőm ágai szinte egyáltalán nem hajtottak ki, ezért most hagytam nőni. Jelenleg így néz ki, nem is piszkáltam, majd ősszel lombhullás után. Itt a kis kócos:

Előzmény: Shownomercyy (20585)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.09 0 0 20586

csináltam képeket de gépen megnézve annyira szar volt még a fókusz is hogy holnap több értelme lesz újrapróbálkozni xD

Előzmény: Shownomercyy (20585)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.07.08 0 0 20585

hát én visszavágtam aztán szépen kihajtott de elég sápadt hajtásai vannak úgyhogy a napokban a gyökér körül a földet kicseréltem mondom biztos éhes aztán majd kiderül de lehet vele mit kezdeni szépen kihajtott

 

a japán juharnál meg jön a második lomb lassacskán, mos tmár ideje volt miután junius legelején volt a levélmetszés 

 

ez az aranyfenyő tényleg eléggé hasonlít a vörösre :D gugliban rákerestem

 

jah nem rossz szép hajtásai vannak, nekem nincs ilyen mert elég sokat vissza lett vágva de sajnos meg kell vállni a nagy részétől a cél érdekében

 

képet majd holnap csempészek fel mert eddig lusta voltam rá most meg már estefele van 

Előzmény: Rea007 (20584)
Rea007 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 20584

No, hogy áll a vörösfenyőd és a juharod? Most kaptam meg a dm-kertből a vörösfenyőmet, írtam nekik megjegyzésbe, hogy bonsai-nak lesz, ezért vastagabb törzsű, sűrűn elágazó ámbár kicsit kérek. Ezt kaptam, szerintem tökéletes:-) A márciusban bonsai-ként vásárolt fenyőmről kiderült, hogy arany fenyő, ezért szereztem be egy vöröset is:-(

Előzmény: Shownomercyy (20526)
csajos1982 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 20583

Sziasztok!

 

 

Kezdőként kérném a segítségetek a bonsai nevelés kapcsán! :)

 

 

Az volna a kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani nekem olyan klubbot, vagy kis csoportot Budapesten, ahova csatlakozhatnék, feltehetném a kérdéseim, és segítséget kérhetnék?

 

Köszönöm előre is a segítségeteket! :)

 

Üdv,

Anikó

Bogika91 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 20582

a jobb oldali biztos hogy borágó nekem is van 2 kicsi meg volt 1 nagy

Előzmény: Bon Lui (20581)
Bon Lui Creative Commons License 2016.05.19 0 0 20581

A baloldali Podocarpus, a jobboldali talán Carmona - Borágófa.

Előzmény: Ruronin (20579)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.05.17 0 0 20580

a középső kínai szil szerintem a töbit nem tudom

 

igazából kint érzi jól magát ő is 

vagy legalább egy teraszon még ha üveges is (nálam teraszon van tavasszal és szereti)

télen átvészeli ha szobahőmérsékleten van de nemszereti felnyúlik nem áll le a növekedésbe és tavaszra néha leszárad 1-2 ága főleg ha nem hagyod nőni szóval a téli hajtásokat hagyni kell 

nem monodm hogy nem bírja ki ottbent nyáron de sokkal jobb kint szebb egészségesebb

Előzmény: Ruronin (20579)
Ruronin Creative Commons License 2016.05.17 0 0 20579

Hali!

 

A minap láttam ezeket a Bonsaiokat, milyen fajták ezek?Ezeket tényleg lehet tartani bennt is?Amúgy a gondozásukról mit lehet tudni?

Köszi előre is!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.13 0 0 20578

Kéne egy vastag törzs, az meg másképp nem megy. Csak 2-3 év, addig is ki lehet járni hozzá látogatóba. :)

Ma vettem 10 kg virágföldet, kertünkbe ültetem a konténerben csak senyvedő előbonsaikat. "Ja, hogy minek a virágföld?" Silány a talaj és a cél a minél erőteljesebb növekedés, amíg a kívánt méretet el nem érik.

Google a barátod, írd be bonsai törzsvastagítás. 

Előzmény: Shownomercyy (20577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!