Keresés

Részletes keresés

Bon Lui Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20503

Szia Gres!

Én inkább a Szageréciára (Sageretia theezans) tippelnék, mert annak fényesebbek a levelei, mint a kínai fagyalé. 

http://www.bonsaiempire.es/especies/identificar-la-especie

Nekem van mindkét fajta fából, szerintem a tiéd inkább a szagaréciára hasonlít, de lehet, hogy tévedek....

Előzmény: gns (20492)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20502

hát az nincs de tudok csinálni :D

Előzmény: Nec01 (20494)
Nec01 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20501

Megnéztem, pont jó lenne nekem! Esetleg, hogy megoldható a dolog?

Előzmény: Bogika91 (20499)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20500

átültetés megtörtént hamarosan képeket rakok fel róluk

kuka:nagy szil, kis szil, ficus,(szerintem megfáztak a télen) japán juhar(be sem fogant)

ami megmaradt: ismeretlen nem tudom hogy milyen talán egy szil, egy kisebb szil, ficus ginseng, csavart törzsű fűz, fagyal(lehullajtotta a leveleit de látok még benne életjelent szerintem az is megfázott pedig szépen fejlődött)

Bogika91 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20499

most dobtam ki de már nem akarom a konténerből kikukázni de van a nagyról kép lejjebb ha lapozol az egyik hozzászólásomnál

Előzmény: Nec01 (20498)
Nec01 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20498

Olyan kérdésem lenne, hogyha megadok egy email címet akkor képet tudna-e küldeni róla? Illetve amelyik tetszik megvenném! Dekoráció lenne belőle!

Előzmény: Bogika91 (20495)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20497

Voltam hétfőn yamadorit gyűjteni:-)

2 tölgy és 1 bükk? gyertyán? fene tudja mi. A már régen kinézett tölgynél nagy mázlim volt, 20 cm laza talajréteg után durván agyagos talaj következett, így egész sok mellékgyökérrel rendelkezett. A második tölgynél már nem voltam ennyire szerencsés, de azért neki is van pár kósza hajszálgyökere. Az utolsó kis fának nagyon örülök, nagyon csini, teljes földlabdával sikerült kiemelnem (karógyökere is volt persze), így szépen be is fért egy laposabb tálba. Már csak pátyolgatni kell őket és remélem megmaradnak. 

Te mit tudsz a törzsvastagítás miatti gyökérnyak elkötéses módszerről? Csináltál már ilyet? Én most a rhodinál megpróbálom.

 

Bogika a kínai fagyalnak nagyon sok pára kell, ezért permetezd amikor csak tudod. Lehetőleg klórmentes vízzel, és azzal is locsold. Ne álljon alatta víz és sose hagyd kiszáradni a földjét. Tehát napi szintű locsolást neki, de nem eláztatva. A tűző napot nem szereti, azonnal lekókadnak a levelei. Én a pr.kerből mentettem egy félig döglöttet akciósan. Szépen megindult, most jelenleg foltosodik néhány levele. Valami teával majd lepermetezem. Zsurlóval kezdésnek. Szóval megint jó kis feladatot kaptál ezzel a növénnyel, de talán ez inkább szobai, mint a szil. Ja tanácsolják, hogy szobai üvegházban kell tartani. Ha esetleg van felesleges akváriumod, akkor megpróbálhatod:-)

 

Előzmény: Shownomercyy (20491)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20496

Szerintem is kínai fagyal!

Előzmény: gns (20492)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20495

Van egy-két darab:(

Előzmény: Nec01 (20494)
Nec01 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20494

Üdv! Érdeklődnék, hogy esetleg nem lenne itt a csoportban olyan ember akinek van elhalt bonsai fája? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20493

szia 

szerintem kínai fagyal 

 

de öntözd meg mert lógg a vége :P :D

Előzmény: gns (20492)
gns Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20492

sziasztok!

 

Kaptam ajándékba egy bonsait. Tudnátok segíteni, hogy milyen fajta?

 

Köszi,

 

Gres


Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.28 0 0 20491

hát jah megrpróbálok egyre többet foglalkozni vele de az a kiesett 9 év kb amig csak volt meg trágyát se kapott csak évente új födet az elég nagy lemaradás meg urja is kellett kezdeni nagyrészét mert olyan volt mint a jungel  már se formája se semmi 

 

már ilyen volt 2 éve https://www.flickr.com/photos/126284867@N02/14896838137/in/datetaken-public/

 

hát jah biztos visszakell vágni a hajtásait mert nekedis csak egy ritka bigyód lesz belőle pedig most szép főleg a virágokkal hát sztem az előző évin hozza mert ha voltál már ilyen azáleás parkban vagy minek nevezzem, én voltam, mindig az ág végén jött a virág 

 

jah hát melegben ottbent felnyúlik a fényhiány miatt meg nagyobb levelet hoz de ezeket lekell vágni a francba majd hoz másikat :D

 

 

Előzmény: Rea007 (20490)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 20490

Szerintem azért szánj időt a sziledre évente legalább 2-3x egy kis fazon igazításra. Nem ártana rá egy komolyabb ágrendszer:-) És szerintem könnyebb egy adott formát így megtartani, mint egy dzsungelből kihámozni valami esztétikusat.

A rhodival vagyok meglőve, még rajta a virág, de már veszettül el kezdett hajtani, persze jó nyúlánk hajtásokat növeszt. Lehet tőből vissza kell majd metszenem ezeket, mert így oda a sűrű lombkorona és persze jobb lenne, ha a törzse vastagodna inkább. Könyv azt írja, hogy minden új hajtást és elszáradt virágot tőből kell kimetszeni. Mondjuk az enyém még nem bonsai, de azért jó lenne, ha egyszer az lenne majd:-) Csak azt nem tudom, hogy a virágokat az előző évi hajtásoknál hozza, avagy nincs összefüggés a kettő között? Ott csesztem el, hogy behoztam a lakásba, lehet rögtön le kellett volna vinnem a citrusokhoz telelni és hagyni a fenébe áprilisig pihizni. De majd jövőre így lesz! Egyébként ez a fajta május-júniusban virágzik, már ha hűvös helyen tartják tavaszig gondolom:-)

Előzmény: Shownomercyy (20489)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.26 0 0 20489

ilyenkor kellene valami talajröntgen :D

 

amiket kiszedtem azokon se igen látszik hogy hajtana, kicsit begduzzadtak a rügyek aztán annyi, aztán kitudja hogy attób ami a törzsben volt nedvesség vagy attól amit felszív

majd meglátjuk


hát én nem vagyok meg elégedve vele de igazából csak 1-2 éve estem neki igazán valamiféle formára kialakítani mert semmi fantáziám nincs aztán már borzalmas állapotban volt és nekiálltam jutub videókat nézni hogy valami ihletet kapjak már

 

jah hát ez olyan 20 év körüli legalább

 

nekem a teraszon volt kint egy szilem egész télen, volt fagy is kb -5 és le se dobta a levelét, csak a vége fagyott le amit a szerencsétlen még télen is tolt, nem akart leállni a növekedéssel

 

jah a fenyők sajnos igen lassan nőnek, ezértse igen tartok ilyesmit de próbáltam már cukorsüvegfenyővel de borzasztó lassú, meg szeret leszáradni is az a része amelyik kevés fényt kap

Előzmény: Rea007 (20488)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 20488

Hát pont ezért van bennem a cidri a tölgyfával kapcsolatban. Elvileg kell lennie oldal gyökérnek, mert elvágtam 2 hete, vagy legalábbis remélem a tölgyfához tartozott:-) Ha mégsem lesz, akkor úgy lesz, ahogy mondod, leszedek a föld alatti kéregből egy sávot és várom majd a csodát:-(

Nagyon szép lett a sziled nyírás után, szép a törzse is. Gondolom jó pár éves lehet. Remélem már jövő hét közepétől ki lehet végre őket tenni a szabadba, legalábbis a lombhullatókat. Már éjjelre is 5 fokot írnak ide Miskolcra, azt már bírja a szil lombja ugye?

Vettem egy pinus mugo tövet, hát nem tudom hány év kell majd hozzá, hogy bonsai legyen belőle, de megpróbálom. Állítólag azért olyan drágák a fenyő bonsai-ok, mert nagyon lassan lehet csak őket alakítani. Meglátjuk:-) Találtam hozzá egy nagyon részletes anyagot. Még párszor át kell olvasnom, de nagyon szuper írás:

 

http://bonsai-smokie.blogspot.hu/2012/06/torpefenyo-pinus-mugo-gondozasa.html

Előzmény: Shownomercyy (20487)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20487

meg nekem volt még tartozásom
nem nagy szám de az enyém 
ez volt a jungel

Előzmény: Shownomercyy (20486)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20486

elég szép, viszonylag vastagnak is látszik, csak nehogy a csökérnél csapódj be mert van amikor csak egy nagy karó van aztán nincs rajt semmi 30 centi hosszan :D

 

ezeket is amiket hoztam hát nemvolt egyszerű se elültetni se kiszedni mert 20 centi hosszú karógyökérrel kellett kiásni, azt meg hova rakom bonsai cserépbe :D

 

majd mehet az évenkénti kurtítás, meg igazából van egy másik módszer is de még nem próbáltam ki

 

szóval hogy a föld alatt nemsokkal leszeded a kérget a gyökértövéről és elvileg ott gyökerezni fog  körbe egy idő után aztán ha elég van neki akkor le lehet vágni a karógyökeret 

 

majd kikéne próbálni 

 

 

jó ez a könyv de azt nem mutatja hogy amikor csemete és nincs levelese ilyenkor akkor hogy néz ki :P :D

Előzmény: Rea007 (20485)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 20485

Nahát, most én is benned:-) A bükknek tuti fényes a levele ennyit tudok, és itt nagyjából meg is áll az én tudományom:-) Van egy kertész és egy erdész ismerősöm, lehet tesztelni kéne a tudományukat:-)

 

http://www.botany.ttk.unideb.hu/downloads/01-fak-cserjek-II.pdf

 

Itt a tölgyfám, szerintem szépen alakítható majd, ha egyszer végre ki merem ásni:-)

Előzmény: Shownomercyy (20484)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20484

emlékszem rá hogy hol van szóval nem lesz nehéz csak nincs közel :D

 

de vágod szóval a fényes a bükk, de lehet van többfajta is belőle, amúgy lehet már van is mert a 3 amit hoztam lehet ilyen lesz 

 

 

Előzmény: Rea007 (20483)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20483

Olyan a levél alakja, mint a som-nak, de sokkal fényesebb. Bár annyi féle som van, hogy még az is lehet, hogy az. Lényeg, hogy érdemes volna belőle gyűjtened. Mondjuk egy kicsit idősebb példányt kéne keresned:-)

Előzmény: Shownomercyy (20481)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20482

oké ezek szerint én egész életembe kevertem a kettőt :D

 

a recés szélű ugyanilyen az a gyertyán, ez meg a bükk, :) most csalódtam magamban de nagyot

 

a kérgében biztos voltam de a levelére recésre emlékeztem 

 

ilyenre :D

 

Előzmény: Shownomercyy (20481)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20481

Erre gondoltam, bár ez is szép 

Előzmény: Shownomercyy (20480)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20480

Itt is van erdő csak hát amelyik közelebb volt abba mentem, meg a nyáron is néztem már ki csemetéket de a lustaság győzni szokott nálam sajnos. 

De amúgy fura mert nyáron is akartam bükköt kinézni, de szinte minden fa csak hasonlított rá, legalábis arra amerre jártam és nemtudom azmiaz de elég sok volt belőle.

A törzse olyan mint a bükk de a levele nagyobb és kerek szélű, nem recés

A galagonya meg hát virágzik is terem is leveles is, tövises is , mi kellhet még. 

 

 

Előzmény: Rea007 (20479)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20479

Itt fent a Bükkben rengeteg galagonya van, itt nem végeznél fél óra alatt, mert nem győznéd a fejed kapkodni, hogy melyiket is ásd ki:-) Nyilván mindegyiket megrágta a vad, vagy egy bonszájos lakik a közelben, aki végigmetszette az erdőt, nem tudom:-) Megnéztem a dmkert oldalát, hát van választékuk. Egy a gond, hogy ha neten rendelsz nem Te választod ki melyiket is vedd meg. Félő, hogy amit küldenek ugyan szép és jó minőségű viszont nehezen, vagy csak lassan alakítható. Esetleg telefonon meg lehet kérni az eladót, hogy milyen szempontok alapján küldje a növényt.

Előzmény: Shownomercyy (20478)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20478

hát meg mondom őszintén szépek a fáid, meg látom fantázia is van a rodikkal, mohát én is próbáltam már nem egyszer de sajnos nyáron a 30 fokba kiszáradnak amire hazaérek munkából, ahoz valami vízigényesebb fajta kellene ami alá teszek, aztán azt lehet öntözni mint az állat :D

 

jah amin virág lesz az a Zelnicemeggy 

 

értemén csak furcsa volt hogy ott azon a helyen volt belőle 2-3 darab is, én meg már vagy 1 éve keresek galagonyát de nagy bokron kívül még egyet se láttam, már terveztem hogy rendelek kertészetből erre meg ottvolt az erdőbe 

 

jah hát nem nagyon válogattam, fél óra alatt megvolt az 5 darab körülnéztem egy területen hop ittvannak aztán hoztam :)

de ezek majdnem mind olyanok hogy egyszer már lerágta valami a tetejét szóval idősebb mint amilyennek látszik.

régebben mindig ilyen kis piszkákat szereztem áh mondom majd nálam megnől meg úgy alakítom ahogy akarom, aztán ahogy idősebb lettem észrevettem hogy az idő csak telik és nem nőnek ugy ahogy szeretném szóval inkább nagyobbat szedtem most

 

jah fele föld a helyszínről van, pont ezért mert mondom saját földjében legyen valamennyire legalább az első évbe, aztán sok mindent nem kevertem bele, így utólag tettem volna bele mást is igen, de későn értem haza aztán sietős volt :D

 

a cserepek is ilyen nah ebbe belefér a gyökere dolog, úgyse tehetem egyből laposba mert ezek is mind karógyökerűek, majd később csinálni kell rá feljebb gyökereket

 

majd megnézem a tölgyet, de úgy látom esélyem sincs ha versenyről van szó :D

 

kidaved ezt én is orgonának nézem

 

Előzmény: Rea007 (20473)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20477

Ez orgonának néz ki:-) Alakítsd olyanra, amilyet szeretnél, ez a te fád! Arra ügyelj, hogy 90 cm-nél ne legyen nagyobb, mert az már nem bonsai:-) De bevallom nem értek hozzá, remélem jön majd valaki hozzáértőbb és segít neked.

Előzmény: kidaved (20475)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20476

Köszönöm a tanácsokat, de én is épp ezt írtam:-) Azt írtam, hogy a bolti compo sana bonsai föld elég gáz és ha nem volna más lehetőség, akkor max. fellazítanám valami apró szemű akármivel és úgy ültetnék bele. Válaszoltam ezt a bérházban lakó Bogikának.

Én spéci földet használok, amiben van akadama is. Nincs sok növényem (még?!) ezért nekem megéri azt a pár ezrest évente, hogy kész keveréket vásároljak a neten és ne nekem kelljen vele pancsolnom itthon. Látom milyen és hidd el, nem egyforma szemcseméretű, ahogyan azt te javaslod.

De lehet csak a szép nagy aurámtól fejlődik nálam minden növény olyan szépen:-)

Az akadamát meg azért szeretem, mert olyan szép:-) De önmagában nem használom.

Beszélgetős haveromtól meg mindössze annyit kérdeztem, hogy jó ötlet volt-e a friss gyűjtést olyan földbe ültetni, amibe ültette. Szerintem elfér benne némi apró kavics vagy égetett agyag. Sokan azt tanácsolják, hogy a gyűjtés helyéről származó földbe ültessük vissza a növényt, de az legtöbbször erősen agyagos, abban pedig nem tud bolyhos gyökeret növeszteni a növény.

Előzmény: tszb (20474)
kidaved Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20475

Sziasztok!

Január környékén megmentettem 2 fát egy építkezésről, kb mind a kettő ilyen 100-120cm körül van. Ezekből szeretnék bonsait varázsolni, már amennyiben kivitelezhető. Ehhez kérnék tanácsokat. Az első kérdésem, hogy a képeken látható fák milyen fajták. Próbáltam lefényképezni a rügyeket, valamint a törzset is. A második kérdésem, hogy hogyan és milyen mértékben metszem vissza őket.

 

tszb Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20474

Ültető közeg tekintetében nem kell feltalálni a spanyol viaszt, Walter Pall már megtette.

 

Itt olvashattok róla: http://walterpallbonsaiarticles.blogspot.hu/2013/05/feeding-substrate-and-watering-hungarian.html

 

Ajánlom, hogy mindenki rágja át magát rajta, mert itt alapvető hibákat vélek felfedezni a sorok között.

 

Keverhetitek a virágföldet, meg a poros közeget akármivel, még a legdrágább kétszer égetett akadama-val is, vagy a legolcsóbb apró szemű kaviccsal, sóderral. Ha benne marad a por, akkor el fog tömődni. Walter Pall cikkének is az az egyik lényege, hogy a használni kívánt közeg minden alkotója egyforma szemcse méretű legyen.

 

Nagyon jó eredményeket lehet elérni Liapor, tőzeg keverékkel, lehet hozzá keverni láva granulátumot, darált fenyőkérget. Ezek mind elérhetőek itthon is.

Előzmény: Rea007 (20473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!