Keresés

Részletes keresés

Rea007 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 20490

Szerintem azért szánj időt a sziledre évente legalább 2-3x egy kis fazon igazításra. Nem ártana rá egy komolyabb ágrendszer:-) És szerintem könnyebb egy adott formát így megtartani, mint egy dzsungelből kihámozni valami esztétikusat.

A rhodival vagyok meglőve, még rajta a virág, de már veszettül el kezdett hajtani, persze jó nyúlánk hajtásokat növeszt. Lehet tőből vissza kell majd metszenem ezeket, mert így oda a sűrű lombkorona és persze jobb lenne, ha a törzse vastagodna inkább. Könyv azt írja, hogy minden új hajtást és elszáradt virágot tőből kell kimetszeni. Mondjuk az enyém még nem bonsai, de azért jó lenne, ha egyszer az lenne majd:-) Csak azt nem tudom, hogy a virágokat az előző évi hajtásoknál hozza, avagy nincs összefüggés a kettő között? Ott csesztem el, hogy behoztam a lakásba, lehet rögtön le kellett volna vinnem a citrusokhoz telelni és hagyni a fenébe áprilisig pihizni. De majd jövőre így lesz! Egyébként ez a fajta május-júniusban virágzik, már ha hűvös helyen tartják tavaszig gondolom:-)

Előzmény: Shownomercyy (20489)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.26 0 0 20489

ilyenkor kellene valami talajröntgen :D

 

amiket kiszedtem azokon se igen látszik hogy hajtana, kicsit begduzzadtak a rügyek aztán annyi, aztán kitudja hogy attób ami a törzsben volt nedvesség vagy attól amit felszív

majd meglátjuk


hát én nem vagyok meg elégedve vele de igazából csak 1-2 éve estem neki igazán valamiféle formára kialakítani mert semmi fantáziám nincs aztán már borzalmas állapotban volt és nekiálltam jutub videókat nézni hogy valami ihletet kapjak már

 

jah hát ez olyan 20 év körüli legalább

 

nekem a teraszon volt kint egy szilem egész télen, volt fagy is kb -5 és le se dobta a levelét, csak a vége fagyott le amit a szerencsétlen még télen is tolt, nem akart leállni a növekedéssel

 

jah a fenyők sajnos igen lassan nőnek, ezértse igen tartok ilyesmit de próbáltam már cukorsüvegfenyővel de borzasztó lassú, meg szeret leszáradni is az a része amelyik kevés fényt kap

Előzmény: Rea007 (20488)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 20488

Hát pont ezért van bennem a cidri a tölgyfával kapcsolatban. Elvileg kell lennie oldal gyökérnek, mert elvágtam 2 hete, vagy legalábbis remélem a tölgyfához tartozott:-) Ha mégsem lesz, akkor úgy lesz, ahogy mondod, leszedek a föld alatti kéregből egy sávot és várom majd a csodát:-(

Nagyon szép lett a sziled nyírás után, szép a törzse is. Gondolom jó pár éves lehet. Remélem már jövő hét közepétől ki lehet végre őket tenni a szabadba, legalábbis a lombhullatókat. Már éjjelre is 5 fokot írnak ide Miskolcra, azt már bírja a szil lombja ugye?

Vettem egy pinus mugo tövet, hát nem tudom hány év kell majd hozzá, hogy bonsai legyen belőle, de megpróbálom. Állítólag azért olyan drágák a fenyő bonsai-ok, mert nagyon lassan lehet csak őket alakítani. Meglátjuk:-) Találtam hozzá egy nagyon részletes anyagot. Még párszor át kell olvasnom, de nagyon szuper írás:

 

http://bonsai-smokie.blogspot.hu/2012/06/torpefenyo-pinus-mugo-gondozasa.html

Előzmény: Shownomercyy (20487)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20487

meg nekem volt még tartozásom
nem nagy szám de az enyém 
ez volt a jungel

Előzmény: Shownomercyy (20486)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20486

elég szép, viszonylag vastagnak is látszik, csak nehogy a csökérnél csapódj be mert van amikor csak egy nagy karó van aztán nincs rajt semmi 30 centi hosszan :D

 

ezeket is amiket hoztam hát nemvolt egyszerű se elültetni se kiszedni mert 20 centi hosszú karógyökérrel kellett kiásni, azt meg hova rakom bonsai cserépbe :D

 

majd mehet az évenkénti kurtítás, meg igazából van egy másik módszer is de még nem próbáltam ki

 

szóval hogy a föld alatt nemsokkal leszeded a kérget a gyökértövéről és elvileg ott gyökerezni fog  körbe egy idő után aztán ha elég van neki akkor le lehet vágni a karógyökeret 

 

majd kikéne próbálni 

 

 

jó ez a könyv de azt nem mutatja hogy amikor csemete és nincs levelese ilyenkor akkor hogy néz ki :P :D

Előzmény: Rea007 (20485)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 20485

Nahát, most én is benned:-) A bükknek tuti fényes a levele ennyit tudok, és itt nagyjából meg is áll az én tudományom:-) Van egy kertész és egy erdész ismerősöm, lehet tesztelni kéne a tudományukat:-)

 

http://www.botany.ttk.unideb.hu/downloads/01-fak-cserjek-II.pdf

 

Itt a tölgyfám, szerintem szépen alakítható majd, ha egyszer végre ki merem ásni:-)

Előzmény: Shownomercyy (20484)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20484

emlékszem rá hogy hol van szóval nem lesz nehéz csak nincs közel :D

 

de vágod szóval a fényes a bükk, de lehet van többfajta is belőle, amúgy lehet már van is mert a 3 amit hoztam lehet ilyen lesz 

 

 

Előzmény: Rea007 (20483)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20483

Olyan a levél alakja, mint a som-nak, de sokkal fényesebb. Bár annyi féle som van, hogy még az is lehet, hogy az. Lényeg, hogy érdemes volna belőle gyűjtened. Mondjuk egy kicsit idősebb példányt kéne keresned:-)

Előzmény: Shownomercyy (20481)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20482

oké ezek szerint én egész életembe kevertem a kettőt :D

 

a recés szélű ugyanilyen az a gyertyán, ez meg a bükk, :) most csalódtam magamban de nagyot

 

a kérgében biztos voltam de a levelére recésre emlékeztem 

 

ilyenre :D

 

Előzmény: Shownomercyy (20481)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20481

Erre gondoltam, bár ez is szép 

Előzmény: Shownomercyy (20480)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.22 0 0 20480

Itt is van erdő csak hát amelyik közelebb volt abba mentem, meg a nyáron is néztem már ki csemetéket de a lustaság győzni szokott nálam sajnos. 

De amúgy fura mert nyáron is akartam bükköt kinézni, de szinte minden fa csak hasonlított rá, legalábis arra amerre jártam és nemtudom azmiaz de elég sok volt belőle.

A törzse olyan mint a bükk de a levele nagyobb és kerek szélű, nem recés

A galagonya meg hát virágzik is terem is leveles is, tövises is , mi kellhet még. 

 

 

Előzmény: Rea007 (20479)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20479

Itt fent a Bükkben rengeteg galagonya van, itt nem végeznél fél óra alatt, mert nem győznéd a fejed kapkodni, hogy melyiket is ásd ki:-) Nyilván mindegyiket megrágta a vad, vagy egy bonszájos lakik a közelben, aki végigmetszette az erdőt, nem tudom:-) Megnéztem a dmkert oldalát, hát van választékuk. Egy a gond, hogy ha neten rendelsz nem Te választod ki melyiket is vedd meg. Félő, hogy amit küldenek ugyan szép és jó minőségű viszont nehezen, vagy csak lassan alakítható. Esetleg telefonon meg lehet kérni az eladót, hogy milyen szempontok alapján küldje a növényt.

Előzmény: Shownomercyy (20478)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20478

hát meg mondom őszintén szépek a fáid, meg látom fantázia is van a rodikkal, mohát én is próbáltam már nem egyszer de sajnos nyáron a 30 fokba kiszáradnak amire hazaérek munkából, ahoz valami vízigényesebb fajta kellene ami alá teszek, aztán azt lehet öntözni mint az állat :D

 

jah amin virág lesz az a Zelnicemeggy 

 

értemén csak furcsa volt hogy ott azon a helyen volt belőle 2-3 darab is, én meg már vagy 1 éve keresek galagonyát de nagy bokron kívül még egyet se láttam, már terveztem hogy rendelek kertészetből erre meg ottvolt az erdőbe 

 

jah hát nem nagyon válogattam, fél óra alatt megvolt az 5 darab körülnéztem egy területen hop ittvannak aztán hoztam :)

de ezek majdnem mind olyanok hogy egyszer már lerágta valami a tetejét szóval idősebb mint amilyennek látszik.

régebben mindig ilyen kis piszkákat szereztem áh mondom majd nálam megnől meg úgy alakítom ahogy akarom, aztán ahogy idősebb lettem észrevettem hogy az idő csak telik és nem nőnek ugy ahogy szeretném szóval inkább nagyobbat szedtem most

 

jah fele föld a helyszínről van, pont ezért mert mondom saját földjében legyen valamennyire legalább az első évbe, aztán sok mindent nem kevertem bele, így utólag tettem volna bele mást is igen, de későn értem haza aztán sietős volt :D

 

a cserepek is ilyen nah ebbe belefér a gyökere dolog, úgyse tehetem egyből laposba mert ezek is mind karógyökerűek, majd később csinálni kell rá feljebb gyökereket

 

majd megnézem a tölgyet, de úgy látom esélyem sincs ha versenyről van szó :D

 

kidaved ezt én is orgonának nézem

 

Előzmény: Rea007 (20473)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20477

Ez orgonának néz ki:-) Alakítsd olyanra, amilyet szeretnél, ez a te fád! Arra ügyelj, hogy 90 cm-nél ne legyen nagyobb, mert az már nem bonsai:-) De bevallom nem értek hozzá, remélem jön majd valaki hozzáértőbb és segít neked.

Előzmény: kidaved (20475)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20476

Köszönöm a tanácsokat, de én is épp ezt írtam:-) Azt írtam, hogy a bolti compo sana bonsai föld elég gáz és ha nem volna más lehetőség, akkor max. fellazítanám valami apró szemű akármivel és úgy ültetnék bele. Válaszoltam ezt a bérházban lakó Bogikának.

Én spéci földet használok, amiben van akadama is. Nincs sok növényem (még?!) ezért nekem megéri azt a pár ezrest évente, hogy kész keveréket vásároljak a neten és ne nekem kelljen vele pancsolnom itthon. Látom milyen és hidd el, nem egyforma szemcseméretű, ahogyan azt te javaslod.

De lehet csak a szép nagy aurámtól fejlődik nálam minden növény olyan szépen:-)

Az akadamát meg azért szeretem, mert olyan szép:-) De önmagában nem használom.

Beszélgetős haveromtól meg mindössze annyit kérdeztem, hogy jó ötlet volt-e a friss gyűjtést olyan földbe ültetni, amibe ültette. Szerintem elfér benne némi apró kavics vagy égetett agyag. Sokan azt tanácsolják, hogy a gyűjtés helyéről származó földbe ültessük vissza a növényt, de az legtöbbször erősen agyagos, abban pedig nem tud bolyhos gyökeret növeszteni a növény.

Előzmény: tszb (20474)
kidaved Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20475

Sziasztok!

Január környékén megmentettem 2 fát egy építkezésről, kb mind a kettő ilyen 100-120cm körül van. Ezekből szeretnék bonsait varázsolni, már amennyiben kivitelezhető. Ehhez kérnék tanácsokat. Az első kérdésem, hogy a képeken látható fák milyen fajták. Próbáltam lefényképezni a rügyeket, valamint a törzset is. A második kérdésem, hogy hogyan és milyen mértékben metszem vissza őket.

 

tszb Creative Commons License 2016.03.21 0 0 20474

Ültető közeg tekintetében nem kell feltalálni a spanyol viaszt, Walter Pall már megtette.

 

Itt olvashattok róla: http://walterpallbonsaiarticles.blogspot.hu/2013/05/feeding-substrate-and-watering-hungarian.html

 

Ajánlom, hogy mindenki rágja át magát rajta, mert itt alapvető hibákat vélek felfedezni a sorok között.

 

Keverhetitek a virágföldet, meg a poros közeget akármivel, még a legdrágább kétszer égetett akadama-val is, vagy a legolcsóbb apró szemű kaviccsal, sóderral. Ha benne marad a por, akkor el fog tömődni. Walter Pall cikkének is az az egyik lényege, hogy a használni kívánt közeg minden alkotója egyforma szemcse méretű legyen.

 

Nagyon jó eredményeket lehet elérni Liapor, tőzeg keverékkel, lehet hozzá keverni láva granulátumot, darált fenyőkérget. Ezek mind elérhetőek itthon is.

Előzmény: Rea007 (20473)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 20473

Ja, összeraktam, szóval a virágozni készülő képen lévő növény a meggy? Akkor én ma mit ástam ki, aminek olyan a levele mint a piros bogyókkal teli fának? és a te is gyűjtöttél ma belőle?

Közben utána néztem, galagonyát szedtünk, fenébe végre, hogy rájöttem:-) A tiéd is az, mert pont olyan, mint az én mai gyűjtésem. A madarak zabálják ezért nem törvényszerű, hogy csak a nagy galagonya alatt található a kicsi:-)

Egyébként nagyon szép formájú fácskákat gyűjtöttél. Tölgyet nem akarsz szerezni? Igazán nyomhatnánk egy versenyt:-)

Nem kellett volna egy kis sódert keverned a földjükhöz? elég szellős lesz így ahhoz, hogy sűrű gyökeret növesszen? Ma felbontottam a bonsai földet, hű, hát nem ültetnék bele semmit így, egy az egyben. A multikban kapható bonsaiok mind ilyenbe vannak ültetve. Most már értem miért vágják tönkre a növénykéiket az emberek. Főleg az áztatásos műveleten szoktam nagyot röhögni, pláne télen nem értem minek? Nem egyszerűbb naponta ránézni és meglocsolni, ha kell? Lényeg, hogy ez a bonsai földnek nevezett akármi, sima virágföld homokkal elkeverve. Kíván még némi tőzeget és apró szemű kavicsot. De ez csak az én magán véleményem. Gondolom így önmagában beton keménységűre szárad, ha pedig meglocsolja az ember, akkor iszap lesz belőle:-(

Előzmény: Shownomercyy (20471)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 20472

A legutolsó kép az mi, az a meggy? Ma én is ilyet ástam ki, de ha ez se som, akkor feladom:-( Átültettem ma a teljes bagázst, remélem nem tettem nagy kárt egyikben sem.

A tölgyből szép nagy terebélyes fát szeretnék. Még ma sem hoztam haza, viszont megmetszettem és az oldalsó gyökereit elvágtam. Most olyan 40 cm-es lett, hogy levágtam a tetejét. Ásó kell hozzá, ahhoz meg kocsival kell kimennem. 

Itt vannak a képek, a mai gyűjtést nem fotóztam le, de 3 kisebb (most már nem tudom mit) szedtem ki. Elvileg kísérletnek szánom, benyomtam a fő gyökércsonkot gyökereztető hormonba jól belocsoltam és zacsit húztam a cserépre. Most derült ki számomra, hogy ennek is karó gyökere van, bármi is az. Piros bogyókat terem, akkor az nem is som, hanem a meggy?

A borsfából lett egy csomó dugvány, de csak azért mert sajnáltam kidobni. Az alsó ágát megdrótoztam, de még fogalmam sincs milyen formát kéne választanom hozzá. 

A szilt 12-ért vettük, én nem ezt választottam volna, de a páromnak ez tetszett. Volt egy sokkal különlegesebb:-( A vörös fenyő és a kis juhar 4,5 volt, a nagyobb juhar meg talán 8 körül. Most érkezhettek, mert az oldalukon még nem látom fent. A juharról nem tudták megmondani, hogy milyen fajta lesz. De nekem mind1, mert szerintem szép mindegyik.

Elültettem a rhodit is, de mivel virágzik csak egy kicsit az alsó gyökereit lazítottam meg, hogy beférjen a laposabb tálba. Nyáron majd újra ültetem, mert szeretnék egy kicsit nagyobb távolságot a két tő között, de most nem mertem gyomrozni nagyon. Valahol olvastam, hogy ki kell csípni az új hajtásokat tőből, nem tudom jól értettem-e, de én egyenlőre hagyom nőni, majd nyár végén még alakítok rajta.

Szedtem ma mohát is, azt csaptam mellé, így elég pofás lett a tál. 

Drótilag én is úgy vagyok, hogy a fene sem ad ki annyi pénzt érte. Vettem villany rézdrótot, műanyag bevonatos aluminiumot és volt még spéci bonsai drótom egy darabka, ez utóbbit használtam a borsfához. A másik kettő nem tudom hogy fog szuperálni ágdrótozáshoz, de szerintem a célnak megfelel, sok helyen olvastam, hogy tökéletes, sőt a bevonatos jobb, mert nem okoz sérülést a fának.

Előzmény: Shownomercyy (20470)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.20 0 0 20471

ügyes vagyok tényleg

 

szóval az alsó képen az Zelnicemeggy

Előzmény: Shownomercyy (20470)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.20 0 0 20470

ugyvan hová tette a képeket ?:D

 

 

Előzmény: Shownomercyy (20469)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.20 0 0 20469

én is sokat gondolkoztam rajt hogy ha vennék akkor nem kéne plusz 10 évet várni a törzsére ami nem lenne rossz dolog de ha mondjuk erdőt akarok akkor kell legalább 9-11 fa de lehet elég 7 is de ha legjobb esetbe is darabja 3-4-5000 akkor is már 30-40-50 ezer forint annyit meg nem igazán költenék rá mert nem vagyok profi, nincs rá garancia hogy sikerül :D

 

hmm vörös fenyőt én is akarok, hol vetted ? én a dmkertből rendelném mert máshol nem láttam rendes kertészetben dehát ott meg nem tudok válogatni ami nem lenne rossz

 

egyszer már láttam ezt a videót elég hasznos, de még nem láttam ilyen japán juhart semmilyen kertészetben, ezért van vörös levelű nekm meg amúgyis tetszik de a színváltós érdekelne

 

a bonsai drótokról meg annyit hogy még a villanydrót is sokkal olcsóbb és az is réz plusz műanyaggal bevont, nem vágom miért csak a bonsai drót jöhet számításba, használok vékony rezet meg sima villanydrótot :D

 

jah de igazából ami márt nem lett átültetve 3 éve annak a teljes földjét cserélném az meg nem tetszene neki

 

itt vannak amikkel lógok de még mnidig maradt egy mert telóval fényképeztem és a lényeg ritka szar lett nem mintha ezek jók lennének 

szóval elvileg 3 bükk meg 2 remélem hogy galagonya de semmi nem biztos, furcsállottam mert nem láttam ott galagonyabokrot

 

a tölgyből elég nagy fát kell csinálni hogy szép legyen nem ? a levélméret miatt gondolom

Előzmény: Rea007 (20468)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 20468

Nyugi, sikerült ma vennem egy szépséges 30 cm-es szilt:-) És persze egy kis juhart, egy nagyobb juhart és egy kisebb vörös fenyőt. Még utóbbi három teljesen levéltelen, de remélem nem sokáig lesz már így! Alig várom már, hogy kirakhassam végre az összes növényemet az udvarra.

Itt a levél metszés, egyébként azért vettem kettő juhart, mert az egyiket kísérleti alanynak szánom:-)

 

www.youtube.com/watch?v=8aUIH7mE9vg

 

Az alsó képen milyen növény van? Valami rémlik, de nem ugrik be:-( Át lehet ültetni virágzás előtt-alatt is, viszont akkor a gyökérmetszést felejtsd el. Én is holnap ültetem be a rodimat egy nagyobb bonsai tálba cserépből, részben kinyílt virágokkal. Majd igyekszem nem piszkálni a gyökereit.

 

Várom a képeket a yamadorikról. Holnap nekem is haza kéne végre hozni a tölgyet és a másikat is, ami remélem som:-)

 

Előzmény: Shownomercyy (20466)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 20467

Most vettem sima bonsai földet, de még nem néztem meg milyen állagú-minőségű. Max akadamával bekeverem, hogy egy kicsit levegősebb legyen. Hogy állnak a növénykéid?

Előzmény: Bogika91 (20465)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.19 0 0 20466

nah pont ma dobtam ki a dugványokat de most kimentem és ledugtam 7 et :D


 

növendék szilem csak úgy van hogy terveztem egy erdő félét csinálni abban van 9 fa plusz 1 van kint az udvaron elásva cserépbe de az is még csak egy kis görbe bot kb :D

 

 

esetleg az "erdőből" tudok kivenni vagy azt a kis botot de ezek csak 1-2 évesek sajnos 

 

én szívesen küldök csak ez vele a probléma hogy csak fiatalok vannak, azok is használatban, de a fő hiba hogy ha veszel egyet akkor az kb 8-10 éves ezek meg 1-2 :D

 

amúgy ma végre ellógtam az erdőbe yamadorit szerezni, nem mondom hogy a legszebbek de van 5 darab, csak gyökerezzen meg mert elég gyér gyökerük van, sajnos mind kb gyökérről ment, nem magról

 

ma is akartam képet csinálni de elmaradt, munka meg beszerzés után, majd holnap remélem eszembejut

 

jaja most hogy már nőnek a nappalok érdemes nekiállni rendbetenni őket aztán kitenni a fénybe őket 

 

hát nekem még nem volt rododendron de a többi fámat csak akkor nem ültetem át ilyenkor ha nem nőtte ki a cserepet (iylenkor csak a körültte lévő földet cserélem ki) vagy ha virágozni akar akkor meg hagyom teljesen 

mint pl ő, pedig átkéne őtis ültetni mert kb 3 éve nem volt de megint virágozni akar, max kap trágyát aztán virágzás után átültetés

Előzmény: Rea007 (20464)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 20465

milyen földet szoktatok használni általános vagy bonsai?

Előzmény: Rea007 (20464)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 20464

Csinálj dugványt, mert ha holnap nem kapok szép szilt marczikáéknál, akkor tőled fogok venni, már van van neked eladó növendék sziled:-) Nekem a borsfám néz ki ilyen kócosan, nagyon megindult a napfény hatására. Vasárnap remélem végre lesz időm rendbe rakni őt is. A rodim elkezdett virítani, nem tudom ilyenkor átültethető-e? Majd holnap veszek földet neki is, aztán meglátom. Szilről képet kérünk!:-)

Előzmény: Shownomercyy (20463)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.18 0 0 20463

szóval hát az enyémből sem lesz mostanában bonsai :D

közben meg nekiestem a jóidőban a kínai szilnek de a végtermék kép lemaradt :D majd holnap de eléggé eleresztette magát télen a szobában

ugy hogy most van egy köbméter dugványnak való ha csak holnapig valaki ki nem dobja :D

 

 

 

 

 

Előzmény: Rea007 (20452)
bfabi Creative Commons License 2016.03.18 0 0 20462

köszi, felvilágosítást.

bonsaistudio már küldött is egy másikat, visszaviszem akkor nekik, nem bontom ki...

Előzmény: tszb (20459)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.17 0 0 20461

még nem voltam a lustaság erősebb nálam főleg esős undorító időbe :D 

hát az én juharom is csak  ilyen kis piszka még de a nagyobbak elég drágák

majd holnap lefényképezem remélem aztán megmutatom milyen 

 

énse igeazán tudok normálisan teleltetni az a probléma annyi hogy a teraszon korábban kintlehetnek tavasszal meg ősszel később kell behoznom a lakásba

de ezsem a legjobb megoldás hogy amikor még kint fagy picit akkor terasz aztán ha kintse fagy akkor kint aztán ősszel ugyanez vissza aztán szoba 

 

csodálkozok hogy még nem bolondultak meg

 

tszb  

 

amúgy szebben vág így hogy összemegy pont a két él viszont biztos előbb megy el neki

 

Előzmény: Rea007 (20452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!