Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2017.07.09 0 2 20278

"Most légy homokos, Domonkos!"

 

(Ezt a mondást Lőrincke nem egész pontosan jegyezte meg.)

 

H_G Creative Commons License 2017.07.05 0 1 20277

PAFF! Ezzel vége egy kis bogárnak, aki elég szemtelen volt fölgyalogolni a matracunkra.

 

Én:

-- Hát ez mi volt?

Anya:

-- Mittudomén, pici és fekete.

-- Egy muslinca, aki lusta volt repülni?

Lőrincke:

-- Egy lustinca!

 

H_G Creative Commons License 2017.06.24 0 0 20276

Lőrincke eddig nézett egy TV-filmet, de a felénél bejelenti, hogy inkább videójátékozna.

-- Nem érdekel már a műsor?

Az agya kissé lassan futtatja a szinonímaszótárat:

-- Eléggé... ropp... csöpp... mérsékelten!

 

H_G Creative Commons License 2017.06.22 0 1 20275

Véletlenül összefutunk a gyerek leendő osztályfőnökével (szeptembertől ui. új iskolában folytatja) és így megtudjuk, hogy itt nem kell olvasónaplót írni a nyári kötelező olvasmányról -- a régi helyen minden fejezetet össze kellett foglalni pár sorban, még rajzot is vártak alá -- sőt, elolvasni se nagyon.

 

-- Pihenj sokat és nyáron ne gondolj az iskolára! -- búcsúzik.

 

Én:

-- Ez azért nem teljesen tetszik, ha semmit nem írsz és olvasol a nyáron, még a betűket is elfelejted szeptemberre. Kénytelen leszek majd én kitalálni valamit helyette!

 

Lőrincke:

-- Sajnálom, de hallottad: ez a vonat már elment!

 

 

 

KissMe Creative Commons License 2017.06.09 0 0 20274

Egy kisváros üdülőtelepén sétáltunk a 8 éves fiammal. Sok nyaralóra ki van írva, hogy kiadó, néhány pedig már a divatos "apartman" feliratot is viseli.

A kisfiam olvasgatta a feliratokat: Tomi Apartman, Attila Apartman, Horváth Apartman, stb.

- Anya, nézd, itt is egy Apartman! Milyen sok Apartman nevű ember lakik itt!

Egy kicsit nevettem, és elmagyaráztam neki, hogy tulajdonképpen mit is jelent az Apartman, és miért van kiírva?

 

A szokásos német nyelvű feliratok is megjelentek: Haus Frei

- Anya, nézd, ez itt ingyen van!

Mire néhány mondatos magyarázattal szolgáltam arra, hogy a német "frei" és az angol "free" szó miben különbözik egymástól, és miért írják ki a házakra a "Haus Frei" feliratot? Egyébként a fiam németül tanul az iskolában, második osztályos, de a "frei" szót még nem tanulták. (Azt tudta, hogy a "Haus" mit jelent.) Viszont a "free" szót gyakran látja a netes játékokban, videókban, vagy a rajzfilmekben. 

 

H_G Creative Commons License 2017.06.08 0 0 20273

Nyelvtan munkafüzet:

Írj egy-egy mondatot az egyik melléknév mindhárom alakjával! (Az egyik melléknév pedig a "hosszú".)

Lőrincke:

-- Egy méterrúd hosszú. Két méterrúd hosszabb. Három méterrúd a leghosszabb!

 

H_G Creative Commons License 2017.05.17 0 0 20272

Az iskolához vezető utolsó emelkedőn Lőrincke osztálytársnője lépked előttünk a ragyogó reggeli napfényben, méghozzá nagyon vicces mintás nadrágban: sok-sok fehér nyuszifej vastag fekete vonalak (rácsok?) között.

 

Én:

-- Na, ezek szemlátomást ráfáztak a répalopásra!

Lőrincke:

-- Aha... De itt legalább nem igaz, hogy "A börtön ablakába soha nem süt be a nap"!

 

jinjang Creative Commons License 2017.05.11 0 0 20271

Ezt most találtam egy régi levélben, amit a gyerek apjának írtam (már nem élünk együtt).
A fiam akkor már 17 éves volt, de kicsi korától undorodik és fél a bogaraktól - a mai napig.

"Nos, a fiad tegnap alkotott.
Még mindig undorodik és fél a rovaroktól, de már eljutottunk odáig, hogy az én papucsommal felfegyverkezve (nehogy már az övére rákerüljön valami csúnya) képes lecsapni az ilyen betolakodókat, ha nem vagyok otthon.
Mondjuk a nyomokat már nem takarítja el, mert az 'fúj', meg különben is lusta hozzá.
Tegnap épp a vasalt ruháit tettem be a szekrényébe, amikor megláttam egy elkent fekete pacát, élénkpiros vérpöttyel díszítve a szekrénye ajtaján. Szúnyogmaradéknak néztem, de állítása szerint egy légy teteme díszelgett ott. Miután megdicsértem hősies tettét, azért nevelési céllal rákérdeztem:
- Nem gondolod, hogy le kellett volna onnan törölni?
- Nem - vágta rá. - Elrettentésül hagytam ott!"

HakapesziM Creative Commons License 2017.05.09 0 2 20270

Flóra megkívánt egy bizonyos játékot. A Tesco - ba mentünk vásárolni, megígértem neki, hogy a szóban forgó dolgot megnézzük, és ha nem drága, veszünk egyet. 

 

- Flórácska, nem ígérek semmit, megnézzük, és ha van, és nem drága, akkor megvesszük.

 

Mire Flóra:

 

- De aztán legyen! Tudod apa, egy gyerek soha nem adja fel!

H_G Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20269

Szegény asszonynak egy felcsatolt orvosi eszközt kell hordania egész nap.

 

-- De mielőtt bemegyek az anyámhoz, leveszem, hogy ne szembesüljön vele!

 

A 9 éves nem érti:

 

-- Miért ne süljön szembe vele?

 

KissMe Creative Commons License 2017.05.07 0 0 20268

Semmit. Egy népdalban szerepel "csárdás kisangyalom" szöveg. Ezt hallhatta félre ének órán.

Előzmény: Kobzoska (20267)
Kobzoska Creative Commons License 2017.05.06 0 0 20267

Mert amúgy mit jelent a csárdás kisköcsög?

Előzmény: KissMe (20265)
HakapesziM Creative Commons License 2017.05.06 0 1 20266

Ebédeltünk, bolognai spagetti, Flóra szokása szerint csak üres tésztát evett, de meggondolta magát, és így szólt Anyához:

 

- Anya, kecsapot!

 

Anya nyúlt volna a kecsapos flakonért, de félúton megállt a keze:

 

- Nem értem, amit mondtál.

 

- Anya, adj kecsapot!

 

- Még mindig nem értem.

 

- Anya, légyszíves, add ide a kecsapot!

 

- Így már jobban megértem - mondta Anya, de mivel még mindig hezitált, Flóra így szólt:

 

- Szépen kértem, siess már! 

KissMe Creative Commons License 2017.05.03 0 0 20265

- Anya, mit jelent az, hogy csárdás kisköcsög?

 

Fulladozva röhögtem.

H_G Creative Commons License 2017.04.29 0 0 20264

"Miért van a te telefonodon az, hogy Blackberry, amikor fehér? Ez egy Whiteberry."

 

KissMe Creative Commons License 2017.04.27 0 2 20263

Anya, nagyon-nagyon szeretlek! Nem, végtelenül szeretlek! Nem-nem, még annál is jobban!

H_G Creative Commons License 2017.04.26 0 0 20262

Lőrincke:

-- Holnap fákként kellene tanulni a környezetet!

Szülők egyszerre:

-- Hogy micsodaaa??

(A lelki szemeink előtt fölmerült, hogy kiteszi maga elé a tankönyvet és azt mondja neki, "Fuck you, Környezetismeret!")

Ő, kissé csodálkozva:

-- Hát először csak a fűzfát, kikérdezni, utána a nyírfát és így tovább.

 

H_G Creative Commons License 2017.04.22 0 1 20261

-- Reggel még ötvonalas (teljesen fetöltött) volt a telefonod, hogy lehet, hogy délutánra teljesen lemerült?

(Gyanakszom, mert egy beszélgetésünk furcsán megszakadva ért véget.)

-- Igazából nem is lemerült, csak véletlenül kikapcsoltam az arcommal!

 

HakapesziM Creative Commons License 2017.04.05 0 0 20260

Oviból jöttünk ma haza Flórával, rajta kis gumicsizma, mert szakadt az eső. Mikor beléptünk a lakásba, ezt dúdoltam:

 

- Pocsolyába léptem, sáros lett az új cipőm....

 

Mire Flóra:

 

- Apa, ez a JoNaLu - ban volt? 

H_G Creative Commons License 2017.04.04 0 1 20259

Ez is játék közben...

 

-- Te menekülsz?

 

-- Nem, csak taktikásan elfutok!

 

 

HakapesziM Creative Commons License 2017.04.03 0 0 20258

Flóra most hétvégén, hogy is mondjam...Kicsit megfostosodott. Hogy most valami étel nem esett jól neki vagy megint valami vírus tombol az nem világos. Nem túl súlyos a dolog, de azért Anyával úgy döntöttünk, jobb ha ma nem megy oviba, én úgyis itthon vagyok, megleszünk együtt, és ha a hasi dolgok rendeződnek, akkor holnap talán már mehet.

 

Tegnap neki is megmondtuk, így viccelődtem:

 

-Flórácska, híg a kaki - nincsen ovi. 

 

Mire Flóra:

 

- Mi? Ég az ovi? 

Előzmény: KissMe (20257)
KissMe Creative Commons License 2017.03.27 0 1 20257

Azért egy gyerekszáj is jutott tegnapra.

Az időt figyeltük a fürdőben, a fiam azt mondta, 12 órakor szeretne indulni. Éppen 11.10 volt, megbeszéltük, hogy pontosan hány óra hány perc van, mennyi idő, hány perc van még vissza 12 óráig, csak hogy gyakoroljunk egy kicsit. Természetesen mutatós, fali óra volt, nem kvarc, számokkal. Egy idő után elege lett a kérdezgetésből, hogy gondolkodni kell az idő múlásán, és amikor végezetül megkérdeztem, hogy no akkor most tulajdonképpen mikor lesz 12 óra, az volt a válasza: mindjárt.

KissMe Creative Commons License 2017.03.26 0 2 20256

Nem gyerekszáj, hanem "gyerektett", de nagyon vicces volt. Ma egy hotel wellness részlegén töltöttük a délelőttöt egy kis pancsolással, úszással. Párszor ki kellett mennem a mosdóba. Az első alkalommal már felfedezte a 8 éves fiam, hogy a mosdóajtó mellett elbújva megijeszthet, amikor kilépek. A második alkalommal a mosdóban már volt egy hölgy, amikor bementem, de azt nem is vettük észre, amikor bement. A lényeg, hogy már kifelé menet hallottam a fiam hangját, "bakker, ez nem lehet igaz...", meg ilyenek. Kiléptem, próbált megijeszteni, de észrevettem, nem sikerült neki. Aztán hamar kiderült, hogy az előttem távozó hölgyet viszont halálra rémítette. Elnézést kértem tőle, de nagyon jó fej volt,  nevetett, azt mondta a fiam még bocsánatot is kért, mert azt hitte, az anyukája jön ki a mosdóból.

Az azért kiderült, hogy a kis drágám nem volt udvariatlan, a mutatványán pedig a többi vendég is jót mosolygott.

H_G Creative Commons License 2017.03.18 0 2 20255

Egy idegen fiú válla fölött leselkedünk a telefonján folyó Minecraft játékba. (Megengedte.)

 

Én:

-- Hű, de fejlett pályaudvar!

Lőrincke:

-- Ilyet én is csináltam már! (Kis szünet.) Csak az nem volt ennyire fejlett. (Kis szünet.) És nem is pályaudvar...

 

KissMe Creative Commons License 2017.03.10 0 0 20254

Egy kis gyereknevelés: Ez nálunk rendszeres, amilyen sportkocsit éppen látunk az utcán vagy a tévében, a fiamnak olyan kell. Legutóbb azt mondtam neki, hogy én biztosan nem tudok ilyet venni a fizetésemből, de annak nagyon fogok örülni, ha neki olyan munkája lesz, és megengedheti magának, hogy akármilyen sportkocsit vegyen. Törekedjen rá, és amiben tudok, én is segítek, taníttatom, tanulok vele, amit csak kell.

Előzmény: HakapesziM (20252)
H_G Creative Commons License 2017.03.10 0 0 20253

Vettünk egy új társasjátékot, Lőrincke azonnal felfedez egy érdekes pici részletet a dobozon:

 

-- Az az őr a toronyban pont úgy mutogat, mint a Tu kabel!

 

HakapesziM Creative Commons License 2017.03.03 0 0 20252

Flóra néhány napja nyafogott valamiért, már nem is emlékszem miért, lényeg az, valami olyasmit kért vagy akart csinálni, amit semmiképp nem akartunk neki megengedni. Látva hajthatatlanságunkat, kérlelni kezdett, de a dolog olyan természetű volt, ami szóba sem jöhetett: 

 

- Flórácska, nem lehet!

 

- De én szeretném!

 

- Tudod te, hogy hányféle dolog van, amit mi felnőttek szeretnénk, de nem lehet? Én például szeretnék egy Ferrari autót, egy nyaralót a Francia Riviérán, és egy magánrepülőgépet, amivel oda repülhetnék. Látod, nagyon szeretném, de mégsem lehet. 

 

- Apa, ha nagy leszek, nekem majd lesz olyan magányos repülőgépem!

 

Nagyot nevettünk, nos, úgy legyen! 

HakapesziM Creative Commons License 2017.02.28 0 1 20251

Flóra három éves, már ügyesen a vécére jár, de azért néha előfordulnak...balesetek, a minap is becsurrant egy kis pisi játék közben.

 

Anya szaladt, hogy tisztába tegye Flórát, én a konyhában tevékenykedtem. Olyan napokat éltünk, amelyek az asszonyok számára a nehezeknek számítanak minden hónapban. Elkezdte a vonakodó Flórát átöltöztetni, lehajolt hozzá, de hirtelen így szólt:

 

- Gyere Apa, légyszíves vedd át! - azzal a fürdőszoba felé indult: -  ugyanis teljesen átáztam - tette hozzá félhangosan.

 

Mire Flóra:

 

- Anya, te is? 

 

Vendégség volt, de csupa felnőtt, beszélgetés, iszogatás módjával. Jobbára gyerekeknek unalmas dolgok.

 

Flóra felsóhajtott:

 

- Nem bírom én már ezt a bulizást! 

H_G Creative Commons License 2017.02.23 0 0 20250

Egy különóra előterében várom Lőrinckét, közben tetrisezek. Már érkezik a többi szülő is, sokan a csapattagok testvéreivel és a videójáték fénye körém vonz 3-4 apróságot.

 

Ismeretlen kislány:

 

-- Te ügyes vagy!

 

Hát ez nagyon jól esett, már évtizedek óta senki se nevezett ügyesnek. Ennek persze megvan az oka, na de akkor is :)

 

Erre már befut az enyém is és nyomban helyükre teszi a dolgokat:

 

-- Á, csak nagyon sokat gyakorol!

 

 

 

 

H_G Creative Commons License 2017.02.23 0 0 20249

Lőrincke annyira beteg volt, hogy alig tudott reggel lábra állni, nem engedelmeskedtek a lábai. Egyszer jó korán hallom a konyhából, hogy szépen kérleli őket:

 

"Naaa, legyetek szívesek!"

 

(Egyébként használt, most már sokkal jobban van.)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!