Esetleg tudna e seíteni valaki, a plugin beállító felugró ablakokban a pugin képe előre van csószv kb 1/3 al, igy nem látom és nem is tudok beállítani.
Pontosan ,ahogy irod. Waves gtr presetket a programban nem lehet váltogatni a midi vezérlővel, ezért kellene valamilyen programmal beolvasni pluginként. és midivel vezérelni, váltogatni a plugin beállitások között / nem tudom ehhez uj audio track kell -e vagy sem. /
Ha jól értem, igazából az lenne a cél, hogy valami VST host be tudjon fogadni néhány gitár effektet audio sávokra, és a sávokat közönséges midi parancsokkal lehet váltogatni élő gitárjátékhoz. Ehhez nem kell DAW, bár nekem most nem ugrik be olyan VST host sem, ami ezt kapásból tudná. De a többiek talán tudnának segíteni.
Tudomásom szerint a Cubase-ben ezt nem lehet direkt módon megoldani. A Nektar megvalósította, hogy a Panorama kontrolleről ez a funkció működjön, ha Cubase módban használjuk az eszközt. Ehhez azonban az is kell, hogy a Cubase "Device Setup"-jában megjelenjen az eszköz, és ne csak kontroller, hanem távvezérlő funkciókat is tudjon. Az FCB ugyan nagyon sokat tud, de nem ilyen célra találták ki. Lehet persze, hogy ki lehetne agyalni valami megkerülő megoldást, vagy létezik valami midi plugin, ami erre alkalmas, de nem találkoztam ilyennel még.
Tudna valaki abban segiteni, hogy Cubase 5-ben van több audio track-em, azokba audio plugine-ek vannak beolvasva /. Van egy külső behringer fcb 1010 midi vezérlőpedálom, és azt szeretném elérni, hogy a midi pedállal tudjak váltogatni az audio track-ek között. Erre azért lenne szükség, mert az egyes audio tracken más plugin beállitások vannak, és sűrün kellene váltogatni / gitár hansgzinek - waves gtr plugin/.
Nekem lenne egy problémám, amiben szeretném a segítségeteket kérni.
A Cubase 5 programot használom, és amikor el akarom menteni a kész felvételt mp3 formátumban, akkor előjön egy ablak, amiben a következő szerepel : " Not enough space on disk available for export! " , tehát nincs elegendő szabad helyem a meghajtón. Próbáltam több helyet csinálni, és körülbelül 20 GB-ot sikerült felszabadítanom, de még mindig ugyan ezt írja, hogy nincs elég szabad hely.
Tudnátok nekem ebben tanácsot adni, hogy mi lehet a hiba ?
Azt szeretném kérdezni hogy,hogyan tudom beállítani Cubase 5 ben hogy a bemeneti jel (gitár) csak akkor szóljon ha a sávon a monitor hangszóró ikonja be van kapcsolva.Régebben így használtam csak elfelejtettem,hogy kell beállítani!
Igen az utóbbi, sima keverőm van USB kimenettel (Behringer Xenyx Q802USB), sajnos ASIO4ALL-al csak az alap hangkártya ki, illetve bemenetét lehet látni.
USB-s keverő alatt ugye nem USB-s midi kontrollert értesz, amivel lehet egy DAW-ban keverni, hanem hagyományos keverőt USB csatlakozással?
Ez esetben az van, hogy a hangkártyának is van egy ASIO drivere meg a keverőnek is, és a Cubase-ben vagy az egyiket, vagy a másikat lehet kiválasztani, együtt nem megy. Elvileg ASIO4ALL-lal lehetne még próbálkozni, de azzal ugye akkor derül ki, hogy mi történik, amikor kipróbálod.
Közben további kérdeznivalóm akadt. Lehet-e a Cubase-ben USB keverőt, illetve USB hangkártyát használni párhuzmosan, ha nem akkor van-e másik DAW amivel megoldható a párhuzamos használat?
Kezdő vagyok még ezekben a Számítógépes zenélős dolgokban...
A barátom a Rolandot szereti ebből a szempontból. A Korgokat meg más miatt. Ki van ez találva! Ügyes marketingesek, programozók dolgoznak és bizonyos területeken szvsz csak-csak összetudnak fogni a konkurens cégek. :) Köszönöm a válaszokat.
Némelyik Roland cucc valóban képes kihámozni és kiírni a lejátszott SMF-ből az akkordokat, nyilván attól függő sikerrel, hogy milyen a dal szerkezete. Ezt viszont utólag beleszerkeszteni egy smf szövegébe nagyon bajos. A szöveg alá vagy fölé nem lehet kiíratni, helyesebben baromi macerás lenne mondjuk egy számítógépen kisakkozni, hogy majd egy adott hangszer kis kijelzőjén az ott is jelenjen meg, ahova szántuk.
A másik dolog, hogy nem is egészen tudom, mire lenne ez jó. A billentyűs feje fölött leselkedő vendég gitárosnak, aki innen nézi ki, mit kéne tapogatni a húrokon? :)
Bizonyos tekintetben a Rolandok kifinomultabb nüanszokat is tudnak biztosítani, viszont a pa600 ár/tudás tekintetében a legnagyobb dobás most a piacon, pláne ha a sampler részét is nézzük ami meg teljesen egyedülálló.
Amúgy hallottam én is hogy van aki Sonarral szerkeszti a gépét és gyorsabban hatékonyabban tud mélyfúrni ahova kell mintagával a hangszerrel. Csak nyilván ott enni kell a pct reggelire...
SMF-ből kellene kihámozni. A barátomnak van egy vmilyen Roland agya, az megcsinálja automatikusan. A szöveg alá kiírja az akkordot. Tegnap beszéltem telefonon egy Korgos "szakértővel" Ő mondta, hogy a Korg automatikusan ezt nem csinálja meg.
Vmelyik egyszerű midieditor progival egyszerűen a szövegbe kell írni az akkordokat (dalszöveg alá, fölé), de nem árulta el, hogy melyik progi lenne a legegyszerűbb. A Sonarra meg azt mondta, hogy ágyúval verébre...
Apám G70-esében a szöveg alatt hozza az akkordokat is bár nem vagyok hirtelen biztos benne most hogy ezt a szövegből szedi-e vagy a nóta adott transzpozíciójában az automatika ismeri fel pl basszus meg kisérő sávokról, de sima notepadba megírt txtbe mentett szöveget a pa600 is tud pároztatni az egyazon című mid fájllal. Cubase mondjuk érdekes hogy nem tud kareoket gyártani!
ha jól értem, két problémáról van szó. Az egyik, hogy SMF nótába szöveget kéne szerkeszteni. Ez nyilván azért kéne, hogy a lejátszó hangszer kijelzőjén meg lehessen jeleníteni. Ilyesmit sokan a Cakewalk Sonarban vagy hasonló progikban csinálnak. De van ilyen program is: http://www.gnmidi.com/
Az akkord kérdést nem egészen értem. Miből kéne a PA600-nak az akkordot automatikusan felismerni? Amit az ember lefog balkézzel, azt kiírja. Az SMF-ből kéne valami akkordot kihámozni? De melyik sávból? Aztán meg hova kéne kiírni? Olyan programok léteznek, melyekkel a kottaképre rá lehet írni az akkordjelzéseket (pl. Sibelius), de azok nyomtatási célra készülnek, és az SMF formátumban nem rögzülnek ezek.
Attól függ, mit értesz hangkönyvtáron. Annak idején a Cubase 5-öt többféle "körítéssel" meg lehetett vásárolni. Nem tudom, hogy ami neked van, ahhoz mennyi plugin, illetve minta anyag van. Ha jó nagy az SSD-d, és abból nem fog le igen nagy hányadot a sampling tár, akkor told rá azt is. Ha nagyon sok ilyened van, akkor muszáj a hagyományos HDD-n tárolgatni őket. Az egy jó módszer, ha a futó projektet az SSD-n tartod, de a többit inkább a vinyón. De érdemes a hangkönyvtárak gyári ajánlásait (pl. Halion ) is olvasgatni, hogy mit javasolnak.
Sziasztok! (Bocs, hogy itt, de ez egy aktív topic.) Egy barátomnak (nem ért sokat a midihez, számítástechnikához) keresek egy minél egyszerűbb midi editor programot. Nem probléma, ha fizetős. A legfontosabb, hogy minél egyszerűbben lehessen dalszöveget szerkeszteni vele, dalszövegnélküli dalba bevinni a szöveget és a dalszöveg alá vagy fölé lehessen írni az aktuális akkordot (mindezeket a midi file-ban). Korg PA600-a van, amiben nincs automatikus akkord felismerés. Köszönöm.
Köszi a választ.Lehet nem jól fogalmaztam.Arra gondoltam igen, hogy a cubase alap programot az ssd-re telepíti magától,de a hang könyvtárat is oda telepítsem? Olvasni ilyet is olyat is mindenhol.