Keresés

Részletes keresés

Dana 123 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 7818

Sziasztok!

 

 

Tud akkor valaki tanácsot adni az Autóra tollal kapcsolatban?

...slr... Creative Commons License 2017.06.24 0 0 7817

Imádtuk, köszönöm! Ha lesz még találkozó, hozok digitális tolómérőt a grafitátmérőkhöz.

Előzmény: katihobby (7816)
katihobby Creative Commons License 2017.06.24 0 0 7816

Két érdekes töltőceruza 

 

Dana 123 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 7815

Sziasztok!!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

van egy Auróra golyóstollam arany és ezüst futtatassal. Doboz és papír meg van. Használni igazából nem használtam. Szeretném el adni de nem tudom merte induljak el. 

 

Koszonom előre is a segítséget :)

...slr... Creative Commons License 2017.06.22 0 1 7814

Köszönöm KHEIRON-nak, hogy tizennyolc évvel ezelőtt elindította ezt a topikot. Köszönöm neki, hogy tizennyolc évvel később, ezen a tavaszon elkezdte egy IRL találkozó szervezését. 

Köszönöm nektek, hogy eljöttetek, minden várakozásomat felülmúlta a hangulat, olyan dolgokat láttam, amiktől szebb lett a napom, a hetem, az életem. 

Muszga Creative Commons License 2017.06.22 0 0 7813

Hú, ezek igen jól hangzanak mind! Mindenre kíváncsi vagyok.

Nekem van otthon 30 ml ASA Blue-m, de mivel nem otthonról jövök, sajnos nem tudom elhozni. Más kérdés, hogy imádom a színét, így nem adnám el, maximum adnék belőle mintát. Egy írásminta lesz nálam belőle, hátha ez segít dönteni. Egyébként egyetlen hátránya (és ilyet ritkán tapasztaltam), hogy száradás után is fog, maszatolódik, ha az ember keze dörzsölni kezdi, véletlenül hozzáér. Persze mindez csak erősebb behatás esetén.

 

Mivel nekem is a kék a kedvenc színem, a Baystate Blue-t is fontolgattam már, de hallottam már problémát a tisztíthatóságával kapcsolatban. Bár az ilyesminek én nem szoktam felülni, eddig mindent mindenből ki tudtam mosni, csak akarat kellett hozzá és türelem. Sosem volt Noodlers-szem, így örülök, ha hoztok! Tintát én most nem viszek, de tizenkét tollam mindegyikébe más szín van betárazva! :-)

Előzmény: d3c4dent (7808)
umea.. Creative Commons License 2017.06.22 0 0 7812

Én mint "kívülálló" kellemes baráti összejövetelt és hasznos időtöltést kívánok. Biztosan kialakul egy baráti társaság, akiket összehoz a hobby, a tollak, golyóstollak és ceruzák iránti érdeklődés. Kicsit hasonló az én hobbymhoz, az eszperantó nyelvhez. Minket a közös nyelv, a baráti kapcsolatok tartanak össze.  Kellemes beszélgetést kívánok. Sukcesan paroladon.

Imre el urbo Győr

...slr... Creative Commons License 2017.06.22 0 1 7811

Kheiron emlékére és a magunk örömére

 

ma 15-től találkozunk

a Budafoki úti FIÓK üzlet

emeleti műhelyében.

 

A Budafoki út Gellért tér felőli végén van, a Budafoki út nyugadi oldalán, szemben a Műegyetem CH épületével. Ha van valamid, amit megmutatnál, azt hozd magaddal. Ha nincs, akkor is gyere, mert mások nagyon érdekes dolgokat mutatnak. Elérhetőségek a http://budafok.tk ideiglenes weboldalon.

dragorsi Creative Commons License 2017.06.21 0 1 7810

Én is ott leszek kb. 3-ra, így biztos nem leszel egyedül :)

Előzmény: ...slr... (7807)
d3c4dent Creative Commons License 2017.06.21 0 0 7809

Ja, és hozok egy stub és egy architect hegyet is, hátha valaki azokat szeretné kipróbálni, vagy összehasonlítani.

Előzmény: d3c4dent (7808)
d3c4dent Creative Commons License 2017.06.21 0 1 7808

Ha minden jól megy, én jövök, ha nem is 3-ra.

Jó sok toll lesz nálam - főleg japánok, meg pár német, és 2-3 vintage darab is. Össze lehet hasonlítani pl. azonos méretű acél és arany hegyet, vagy a nyugati és keleti hegyek mérete közötti különbséget, esetleg ugyanolyan tollakból több különböző hegyméreteket.

 

Meg hozok egy csomó tintát is, túlnyomó részt kékeket, mivel azt szeretem, de néhány piros és rokona is lesz.

Ha esetleg valaki ki akarja próbálni a Noodler's Baystate Blue tintát, akkor hozzon magával edényt, amibe adok szívesen mintát (korlátozott mennyiségben). Tollba töltve is hozok belőle, ki is lehet próbálni.

 

Ha esetleg valakinek van Lamy 2000 töltőtolla, azt esetleg szívesen kipróbálnám. Vagy, ha valaki birtokol Diamine ASA Blue tintát, de nem szereti, az is hozza el, hátha megveszem tőle ;)

Előzmény: ...slr... (7807)
...slr... Creative Commons License 2017.06.21 0 1 7807

Ha holnap egyedül lennék, már akkor sem unatkoznék. Balról jobbra:

Parker Vector - M

Parker Vector - F

Parker Vector - XF

Parker Rialto

Parker Sonnet

Harley Davidson

Cross Century II

Pilot Birdie

Caran d'Ache Madison

Rotring 600

Rotring Art Pen

Lamy Safari XF

Auchan sajátmárkás olcsó toll

 

Előzmény: ...slr... (7806)
...slr... Creative Commons License 2017.06.21 0 1 7806

Feltöltöttem néhány töltőtollat, hogy összhasonlíthassuk őket.

...slr... Creative Commons License 2017.06.20 0 1 7805

Ha később jöttök, akkor is gyertek!

 

TALÁLKOZUNK CSÜTÖRTÖKÖN, 15 és 19 között a FIÓK-ban

 

Saját ideiglenes tájékoztató lapom: http://budafok.tk

 

Facebook event: https://www.facebook.com/events/459928611015623/

 

Nem az én rendezvényem, a tiétek. Megörültetek Kheiron-nak, ő megörült a topic pörgésének, felvetette, hogy találkozzunk, és ti örültetek. Én csak segítettem helyet és időpontot találni, itt a lehetőség, nem lesz több ilyen. Nem kell fizetni, nincs kötelező fogyasztás. Jöhettek gyalog, bringával, villamossal, busszal, hajóval, autóval, metróval, és itt van Budapest első hidroplán repülőtere, bár a forgalom momentán szünetel. Gyertek el, és ha lehet. 

Muszga Creative Commons License 2017.06.19 0 0 7804

Én fél hat és hat óra között érkezem valamikor. Sajnos előbb nem megy.

Előzmény: ...slr... (7800)
Paco155 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 7803

Én sajnos még mindig nem tudom mi velem a helyzet, tudok menni vagy sem, ezért nem szóltam hozzá.   Mihelyst valami fixálódik azonnal jelentkezem.

Előzmény: ...slr... (7800)
dragorsi Creative Commons License 2017.06.19 0 1 7802

Megyek mindenképpen, csak az a kérdés, hogy kezdésre ott tudok-e lenni. De ha nem, akkor is ott leszek kb. 5 órától biztosan! :)

...slr... Creative Commons License 2017.06.19 0 0 7801

Segítséget köszönettel elfogadok. Ha valaki szeretne, például azzal tudna segíteni, hogy e topic utolsó száz (kétszáz, stb.) hozzászólóinak e-mail címét kigyűjti, hogy közvetlenül is szólhassunk.

...slr... Creative Commons License 2017.06.19 0 1 7800

TALÁLKOZUNK!

 

Ezen a héten, csütörtökön délután 3-tól a Budafoki út Gellért tér felőli végén található FIÓK üzlet emeletén lévő műhelyben találkozunk, hogy töltőtollakat, golyóstollakat és ceruzákat próbáljunk ki, és mutassunk meg egymásnak.

 

A topic 18 éve alatt ilyen találkozó még nem volt, és hasonló lehetőségünk nem is lesz egyhamar, ezért legyetek szívesek, gyertek el. 7-ig tudunk ott lenni, így aki nem tud kezdésre jönni, az is sok élménnyel távozhat. 

 

Kipróbálunk töltőtollakat és tintákat. 

írunk golyóstollakkal és ceruzákkal, hegyezünk ceruzákat. 

Lesznek muzeális értékű, páratlan gyűjtemények, de a belépésnek nem feltétele, hogy ilyet hozz magaddal :-)

 

A FIOK gáláns ajánlatával élhetünk, nem kell terembért fizetnünk, és nincs kötelező fogyasztás. Budapesten ennél jobban megközelíthető hely nincs! Félre a kifogásokkal, gyertek el, de előtte szóljatok, hogy sejthessük, hányan leszünk.

 

Részletek a http://budafok.tk ideiglenes oldalon.

d3c4dent Creative Commons License 2017.06.15 0 0 7799

ilyesmire gondolsz, mint itt? https://www.youtube.com/watch?v=63sM0I8eMAI

Előzmény: Spydercofan (7797)
...slr... Creative Commons License 2017.06.14 0 0 7798

Engem mindig inkább az érdekelt, hogy ne kelljen rányomni a tollat :-)

 

Viszont van rá esély, hogy a jövő csütörtöki találkozónkon a kérdésedre is választ kaphatsz!

Előzmény: Spydercofan (7797)
Spydercofan Creative Commons License 2017.06.14 0 0 7797

Hogy hívják azt a tollat, amivel csak akkor lehet írni, ha rányomjuk a papirra, és nyomoerőtől függően lehet halvány, és vastag-vékony vonalakat húzni?

Azt hiszem acélhegyű toll, de nem találok erről semmit, ezt főleg rajzokhoz használják.

...slr... Creative Commons License 2017.06.06 0 2 7796

Ezzel nem vagy egyedül, mások se nagyon voltak még ilyenen, mert ez a második próbálkozásunk, az elsőn ketten voltunk jelen, és én legalábbis jól éreztem magam. Más jellegű társaságoknál nem szokatlan a személyes találkozó, ez a társaság még nem csinált ilyet. Az ember, aki elindította ezt a témát, minden jel szerint egy nagyszerű ember volt, hosszú ideig (itt) nem találkoztunk vele, aztán egyszercsak előkerült, és nagyon megörült annak, hogy ennyire aktív a téma, amit elindított. Rögtön fel is vetette, hogy nem akarnánk egy találkozót, és persze akartunk. Sajnos a következő hír felőle az volt, hogy kheiron többé nincs közöttünk.

 

Kicsit neki való köszönetnyilvánításként és szándéka beteljesítéseként, kicsit pedig saját örömünkre, okulásunkra szeretnénk találkozni. A Fiók ezúttal otthont kínál a találkozásunknak a Gellért téren, a négyesmetró közelében lévő elkülönített műhelyben, ezúton is köszönet nekik. Gyere, és hozd az írószereidet és a kíváncsiságodat.

Előzmény: d3c4dent (7794)
ace22 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7795

2017. június 22-én csütörtök nekem tökéletes. Délután 5 magasságában érkezem pár érdekességgel.

Előzmény: ...slr... (7793)
d3c4dent Creative Commons License 2017.06.06 0 1 7794

Én még nem voltam korábban ilyesmin, de érdekel, és az időpont is jó jelenleg. Egy ceruzás igennel mindenképpen lehet rám számítani.

Előzmény: ...slr... (7793)
...slr... Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7793

Töltőtoll, golyóstoll, ceruza?

 

Találkozó kheiron emlékére és magunk örömére 

2017. június 22-én csütörtökön délután 3 és 7 óra között 

a FIOK műhelyében, Budapest, Budafoki út 3.

 

Elérhetőségem és a rendezvény részletei a http://budafok.tk oldalon frissülnek.

 

Ez a dátum pillanatnyilag jónak tűnik, a nap végéig véglegesíteni kellene, hogy a Fiók is tudjon gazdálkodni az idejével és a hellyel. Ha valakinek áthelyezhetetlen ütközése van, kérem, hívjon fel, ma munkaidő végéig rögzítjük az időpontot, lehetőleg ezt.

 

Eljöttök?

Muszga Creative Commons License 2017.06.05 0 0 7792

Nekem oké. Hatra próbálok odaérni, előbb sajna nem megy.

Előzmény: ...slr... (7790)
VKOrsi Creative Commons License 2017.06.04 0 0 7791

nekem OK, 5 körültól jó igazán.

Előzmény: ...slr... (7790)
...slr... Creative Commons License 2017.06.04 0 0 7790

Kedvencem a csütörtök délután lett. Péntekre más elfoglaltságom született, amiről eddig nem tudtam, de amin feltétlenül ott kell lennem. Mit szóltok a csütörtök délutánhoz?

VKOrsi Creative Commons License 2017.06.02 0 0 7789

és szívesen elviszek meg feltöltök mindent

Előzmény: VKOrsi (7787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!