Keresés

Részletes keresés

Helga Simonné Kolasovszki Creative Commons License 1,5 órája 0 0 19242

Valaki segítene nekem meg találni a KOLASOVSZKI NEVET !!!! 

lilabogyó Creative Commons License 5 órája 0 0 19241
Előzmény: God:Boy (19232)
freyya Creative Commons License 16 órája -1 0 19240

Az 1800-as évek második felében ha egy nő szült egy törvénytelen gyereket, és utána később elvette őt egy férfi, akkor volt valamilyen dokumentumban nyoma annak, hogy a nevére vette (ha a születési anyakönyvben nincs rá utólagos bejegyzés, mert már teljesen máshol laktak), vagy egyszerűen elkezdték használni a gyereknek a férj vezetéknevét, és kész? 

Megvan a Nozdroviczki vonal. Nógrádmarcalban élt a Nozdroviczki Antal-Czelleng Erzsébet házaspár, ott házasodtak 1870-ben, Nozdroviczki Mária viszont korábban született Szécsénykovácsiban, ahol Czelleng Erzsébet még hajadonként élt. Ja és ez tényleg ugyanaz a Nozdroviczki Antal, akit kidobott nekem a kereső, Kálnón született, és az apja gazdatiszt volt. Bár végül is ha a Mária nevű gyerek, aki az ükanyám volt, nem tőle van, akkor vér szerint semmi köze nincs a családunkhoz. 

kőgolyó Creative Commons License 24 órája 0 0 19239

Köszönöm....én valamiért nem találtam...igaz a keresőt használni eszembe sem jutott.

Előzmény: Csabavezér5 (19238)
Csabavezér5 Creative Commons License 25 órája 0 0 19238
Előzmény: kőgolyó (19236)
Csabavezér5 Creative Commons License 25 órája 0 0 19237
Előzmény: kőgolyó (19236)
kőgolyó Creative Commons License 26 órája 0 0 19236

Szerintem ez egy félrevezető forrás.......
Csak belelapozgattam és mit ad isten ......
Nagykőrös református anyakönyvei - amelyeket az ősszel lapozgattam - sem szerepelnek benne.
Ezután már csak kíváncsiságból próbáltam megtalálni Bátonyterenye -- régen Kisterenye katolikus anyakönyveit.........azokat sem tartalmazza.
Valamire, ennek ellenére biztosan használható.......

Előzmény: Csabavezér5 (19235)
Csabavezér5 Creative Commons License 27 órája 0 0 19235

Itt nézheted meg, hogy az egyes plébániákon milyen iratok vannak.

https://library.hungaricana.hu/hu/collection/mltk_mol_sorozatok_fondjegyzekek_mel_fondjegyzekei/ 

Előzmény: freyya (19233)
Csabavezér5 Creative Commons License 1 napja 0 0 19234

Igen elképzelhető. Az én őseimnél is találkoztam olyan bejegyzéssel, hogy nem azt írták le ami az eredetiben volt.

Pl: 38. gyalogezred katona (eredeti) helyett a másoló azt írta, hogy 38. gyalogezred közvitéz. Ebben az esetben nem volt jelentősége, de nem kizárt, hogy máshol is "fantáziált" vagy kihagyott dolgokat a másoló.

Előzmény: freyya (19233)
freyya Creative Commons License 2 napja 0 0 19233

Ezek szerint előfordulhat, hogy ott olyan is rajta van, ami a FS oldalon nincs? Úgy értem, aki másolta, esetleg nem tudta kiolvasni, és hagyta a fenébe? 

Előzmény: Csabavezér5 (19230)
God:Boy Creative Commons License 2 napja 0 0 19232

Az I. VH. ismételten ősze állított veszteséglistájáról van van valakinek információja?Valahol publikálták már? 

Bálint Ferenc Creative Commons License 6 napja 0 0 19231

skoumi: De, minden bizonnyal.

A gond az volt, hogy eleve csak románul kommunikáltak, a nagy nehezen lefordított levél megfogalmazása alapján úgy tűnt, hogy papíralapú igazolás kell nekik a befizetésről.

Ezért inkább úgy voltam vele, hogy rászánom azt  30 percet a bankban, minthogy ezen csússzak el.

Előzmény: skoumi (19225)
Csabavezér5 Creative Commons License 6 napja 0 0 19230

A fizetős egyházmegyei oldalakon az egyes plébániák anyakönyveinek eredeti példányai kutathatók. A plébániák valamennyi iratát digitalizálják: anyakönyvek, bérmálások, historia domus, összeírások stb. Pl. a váci egyházmegye oldalán még a bérmálási anyakönyvek másodpéldánya is kutatható, sok olyan bérmálási adat (bérmált neve a szülők neveivel) van ezekben, ami a plébániákon már nincs meg mert elvesztek.

Előzmény: Imre549 (19227)
JPmiaou Creative Commons License 6 napja 0 0 19229

A katolikus egyházmegyék e-kutatására még nem volt előfizetésem, tehát nem tudom, hogy náluk első- vagy másodpéldány van, de az Őskereső evangélikus anyagából itélve, valószinű, hogy elsőpéldányok, helyenként válogatva plusz névjegyzékekkel és talán másodpéldányokkal is. (Hogy az FS-en egy adott településnél melyik példány van, leginkább az évkörből lehet megállapítani: ha például 1828-1895, az majdnem biztos, hogy másodpéldány.)

Előzmény: Imre549 (19227)
Imre549 Creative Commons License 6 napja 0 0 19228

Ez nagyszerű hír! Ha hozzák azt a színvonalat, ami a Váci Egyházmegye online adatbázisáé, akkor kapunk regionálisan egy újat, ami az FS-től tucatszor gyorsabb mostanság.

Előzmény: Csabavezér5 (19226)
Imre549 Creative Commons License 6 napja 0 0 19227

Skoumi, JPmiaou! És szerintetek a Váci, ill. Egri Egyházmegye anyakönyvei (melyek FS-en és előbbi fizetős oldalán elérhetőek) első vagy másodpéldányok? (Helyileg Hatvan és környéke). 

Előzmény: JPmiaou (19222)
Csabavezér5 Creative Commons License 6 napja 0 0 19226

Bővebben: kaptam egy olyan hírt, hogy az általam kutatott kistelepülés anyakönyvei digitalizálás céljából Egerben vannak.  

Előzmény: skoumi (19224)
skoumi Creative Commons License 6 napja 0 0 19225

Itt következett némi szünet, mert csak október 24-én jutottam el bankba. Az átutaláshoz kézzel ki kellett tölteni egy Nemzetközi Átutalási Megbízás nevű űrlapot (elég fárasztó volt, mert nem lehetett benne javítás, így a román utcanevek miatt harmadjára sikerült helyesen). Ennek a lepecsételt aláírt indigómásolatát kaptam meg bizonylatként.”

Netbank nem lett volna egyszerubb?

(csak kerdezem)

Előzmény: Bálint Ferenc (19223)
skoumi Creative Commons License 6 napja 0 0 19224

Ezt szeretnem, ha valaki megerositene. 

Elegge elutasito es ellenallo hozzaallasuk volt eddig.

Előzmény: Csabavezér5 (19221)
Bálint Ferenc Creative Commons License 6 napja 0 0 19223

Kedves Fórumtagok!

Szeptemberben érdeklődtem a romániai anyakönyvi kutatással kapcsolatban. Tanácsotokra belevágtam és nem is hiába - gondoltam röviden megírom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz.

A dátumokat azért jelzem, hogy legyen némi kép a procedúra hosszáról.

Szeptember 26-án írtam a temesvári levéltár emailcímére ( a biztonság kedvvért kettőre is), angolul. Az általam keresett személy születési idejét és helyét tudtam, a szüleire voltam kíváncsi, ezért szerettem volna látni az anyakönyvi bejegyzését.

Október 8-án emailben kaptam választ, egy csatolt PDF formájában. Ez egy kinyomtatott, aláírt, lepecsételt, majd képként bescannelt román nyelvű levél volt. Ezt egy netes progammal szöveggé konvertáltam, majd a Google Fordító segítségével angolra fordítottam.

Ebben tájékoztattak, hogy a kért infó ára 9 Euro 64 cent lesz, amit a mellékelt számlaszámra kell elutalnom, az erről szóló bizonylat másolatát pedig postán küldjem el nekik. 

Itt következett némi szünet, mert csak október 24-én jutottam el bankba. Az átutaláshoz kézzel ki kellett tölteni egy Nemzetközi Átutalási Megbízás nevű űrlapot (elég fárasztó volt, mert nem lehetett benne javítás, így a román utcanevek miatt harmadjára sikerült helyesen). Ennek a lepecsételt aláírt indigómásolatát kaptam meg bizonylatként.

Ezt 25-én bescannelve emailben, illetve fénymásolva postán ajánlott levélben is elküldtem a levéltárnak, utóbbit szerény 1690 Ft-ért.

A válaszküldeményt a postabélyegző szerint következő nap feladták, így gondolom az emailes változat elég lett volna, de inkább biztosra mentem. Ez valamikor e hét elején érkezett meg hozzám, tegnap kaptam kézhez, amikor hazamentem.

A pecsétekkel gondosan ellátott borítékban benne volt a kért anyakönyvi bejegyzés fénymásolata, 1:1 méretben. Mivel két A3-as lapra fért rá, ezeket akkurátusan összeragasztották. A fénymásolatot ugyancsak alaposan ellátták levéltári bélyegzőkkel ügyelve, hogy a lapok ragasztott illesztésének mindkét oldalán is legyen :) A lapon látható többi bejegyzést pedig szigorúan kitakarták.

Az egyetlen szépséghibája a történetnek, hogy a banki bizonylathoz mellékelt kísérőlevélben jeleztem, hogy a befizetéséről számlát kérek - na ez elmaradt.

JPmiaou Creative Commons License 6 napja 0 0 19222

Az FS-en található egyházi anyakönyvek néha az eredetik, néha a másodpéldányok -- és néha mind a kettő. Vas, Sopron, és Moson megyékből például általában a másodpéldányok vannak, az 1820-as évek közepétől kezdődve (mert akkortól volt kötelező a másodpéldány). Gondolom, ez főleg attól függ, hogy mi volt a levéltár birtokában a filmezés vagy fényképezés napján.

Előzmény: skoumi (19220)
Csabavezér5 Creative Commons License 2018.11.07 0 0 19221

Egy kapott információból azt a következtetést vontam le, hogy valószínűleg az egri egyházmegye is elkezdte a területén lévő anyakönyvek digitalizálását. 

Előzmény: skoumi (19220)
skoumi Creative Commons License 2018.11.07 0 0 19220

Amit az FS-en elersz, az 99%-ban az elso peldanyokrol keszult, ahol az elso peldany valamiert nem allt rendelkezesre, de a masodpeldany igen, ott fotoztak csak a masidpeldanyokat.

Az egyhazmegyeiek kozul is egyre tobb az elsopeldany a feltoltott kepke kozott, Gyor, Pecs es Veszprem peldaul begyujtotte a plebaniakrol az 1950 elotti anyakonyveket a digitalizalas (es allomanyvedelem) celjabol.

Előzmény: Imre549 (19213)
kőgolyó Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19219

Lehet, félreérthető voltam......
Az FS-Tools valóban képes az excel táblá(k)ból excel táblát csinálni.......
Valójában a nevek és a születési dátum konverzióját végzi el, ami akár hasznos is lehet/ne.....
Az xls formátum sajátossága, hogy a kezelt sorok felső határa 65 ezer, ami egy 22.000 születési számnál már kevés..... ez egy kis/közepes település
A belinkelt kettő link (sajnos) lényegében alkalmatlan próbálkozás, helyettük lényegesen gyorsabb lenne az adatokat vágólapon keresztül beemelni egy családfa programba.
Viszont ennél - és az excel 75 db-onkénti mentegetésnél - komplexebb megoldást keresgetnék....ami közvetlenül az FS oldalról gyüjtögetne akár txt;csv vagy bármely ismert családfa formátumba, a beállított szűrők szerint....
Az xls;txt;csv állományokból (A téves beírások kijavítása és a szülők egyesítése után)  MÁR remekül lehet az Ahnenblatt progival gedcom-ot varázsolni.

Előzmény: JPmiaou (19217)
A.János Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19218

Tisztelt Iater! Igen valóban Önt keresem, mivel Őn kutatta-kutatja a Kun-Szabó család nemesi vonalát.  A Kun-Szabó család amelyet én is kutatok Ők Sövényháza (Csongrád megye) telepűlés környékén éltek, de származásukat tekintve  Heves megyéből települtek oda. A csongrád megyei levéltár nemesi meghalgatási jkv-e szerint az egyik leszármazotti ága  nemesmilitecsen éltek. Kérdésem, hogy sikerült-e tovább lépni illetve a Csanád megyei ágat tetszett-e kutatni.  A családi legenda szerint a Kun-Szabó családnak volt kutyabőr a tulajdonukban, de az 50-es években megsemmisült.  Hogy mit ábrázolt arra már senki nem tud választ adni.  e-mailem: asztalos.janos@vipmail.hu

Üdvözlettel: János

Előzmény: iater (19183)
JPmiaou Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19217

Az FS-Tools tud az FS indexelt adataiból Excel (táblázat) állományt csinálni, és a Google-lal keresve a "convert spreadsheet to gedcom" kifejezést, több változatot is találtam:

http://orba-design.com/ged.php

https://sourceforge.net/projects/excel2ged/

Egyiket sem próbáltam (és az igazat megvallva, az FS-Tools-ot is csak filmböngészőként használom), de nagyjából illik, hogy működjenek.

Előzmény: kőgolyó (19216)
kőgolyó Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19216

A témához lazán kapcsolódva kérdezném......

Ismer valaki olyan programot, amely képes az FS indexelt születési adatbázisából - akár településenként - gedcom állományt kreálni ???

Előzmény: kőgolyó (19215)
kőgolyó Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19215

Személy szerint borzalmasnak találom -- az amúgy szenzációs - FS családfa szerkeszthetőséget.
Ennyire nyakatekert és elb***tt  módszerrel még nem találkoztam.
Szerencsére sikerült rábukkannom az ingyenesen is használható ROOTSMAGIC programra, amely képes gyorsan és egyszerűen változtatni az FS családfa adatait is sokmás jó és pár kevésbé érthető funkciója mellett. 

Előzmény: JPmiaou (19214)
JPmiaou Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19214

Az FS közös családfáján bárki módosíthat bármit, bejelentkezés után. Tehát ha a születést melléírtad, akkor a személy oldalán a "részletek" (Details) fülön megnyomod a születés mellett, hogy Edit, és módosítod az adatot. Ha van időd és kedved, kitöltheted az "érvelés" (Reason ...) mezőt, de ez nem kötelező. Szerintem az fontosabb, hogy az adat forrását csatold, a Sources fülön. Nem kötelező, de a családfa működését elősegíti, ha minden forrást megjelölsz (Tag), hogy a főadatokból (Vitals) mit támasztanak alá. Ami így meg van jelölve, az jobboldalt fel lesz sorolva az adat "módosítás" (Edit) ablakában, és növeli a számot az adat melletti "források" (Sources) jelölésben.

Előzmény: Zrinyiedit (19210)
Imre549 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 19213

Akiknek van róla ismerete kérdezném, hogy az egyházi anyakönyvi elsőpéldányok esélyes, hogy több adatot tartalmaznak-e, mint a másodpéldányok? Konkrétan arra gondolok, hogy egy másodpéldánynál (amit elérünk online; FS, egyházmegyék oldalai, stb.) születésnél (1870-es, '80-as évek), amennyiben nincs feltüntetve a megjegyzés rovatban, hol és mikor házasodott (esetleg halt meg) esélyes-e, hogy a helyi plébánián esetleg benne van az első példányokban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!