Keresés

Részletes keresés

kőgolyó Creative Commons License 3 órája 0 0 17665

Valami hasonlóra gondoltam -- de feldolgozott *.ged vagy más családfaprogram által kezelhető állományban.

Előzmény: vörösvári (17664)
vörösvári Creative Commons License 4 órája 0 0 17664

itt pont nem letölthető, de nekem megvan normális méretben is

Előzmény: vörösvári (17663)
vörösvári Creative Commons License 4 órája 0 0 17663

egy ilyen van a neten, de nem tudom milyen formátum

http://mek.oszk.hu/01500/01577/pdf/

Előzmény: kőgolyó (17662)
kőgolyó Creative Commons License 4 órája 0 0 17662

Keresem az Árpád-ház illetve az európai uralkodócsaládok illetve a magyar nemesség családfáinak feldolgozását gedcom formátumban....

ebkk68 Creative Commons License 1 napja 0 0 17661

köszönöm szépen!!!!

Előzmény: kőgolyó (17660)
kőgolyó Creative Commons License 1 napja 0 0 17660
Előzmény: ebkk68 (17659)
ebkk68 Creative Commons License 1 napja 0 0 17659

Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni? Az FS-TOOLS programot letörőlték a dropboxról, illetve nem elérhető. Nem tudjátok, hogy honnan tudom letölteni??

vörösvári Creative Commons License 2 napja 0 0 17658

hátha elolvasod

ezzel németországi filmeket is lehet nézni az FS-n ? 

Előzmény: 3A3a (17216)
Z0155 Creative Commons License 2 napja 0 0 17657

Nem tudom hogy érdekeltségi köre-e valakinek, de például Perkátán az 1914-től való keresztelések és az ugyanettől a ponttól következő házassági bejegyzések, egészen '49-ig, már nem elérhetőek. Egy ideje, talán fél- vagy egy hónapja még kutathatóak voltak. Nem tudom kit zavart, miért távolították el így utólag, de nem hiszem, hogy az esetleges magyar törvények miatt, hiszen sok más helyen is vannak filmek amik a jelenlegi titkosítási határidőn belül vannak. 

Előzmény: B.Géza (17653)
muza01 Creative Commons License 3 napja 0 0 17656

Én Ópályiban a Margitics családot kutattam-kutatom. Ezek a könyvek digitalizálva vannak mert a levéltárban tudtam kutatni. Viszont le vannak butítva és nem lehet mindent elolvasni. Itt még az is nehezítés hogy sokszor cirill betűvel írták. 

Szóval egyik szépapám anyját hívták Margitics Máriának, aki Ópályiban született 1822-ben és Bácsaranyosra ment férjhez. Szüleit Margitics László és Kortzub(?) Anna. Róluk szeretnék több adatot. Ehhez pedig jól olvasható könyvek kellenének. :)

Előzmény: ADalnok (17655)
ADalnok Creative Commons License 3 napja 0 0 17655

Kedves muza01!

Ópályi GK engem is régóta érdekelne. Amennyiben Önnek is vannak ott felmenői, esetleg privátban cserélhetnénk infót, ha van közös águnk.

Előzmény: muza01 (17650)
Csabavezér5 Creative Commons License 3 napja 0 0 17654

Pest-Pilis-Solt-Kiskun megye adóösszeírásai érdekelnének, de nincs a katalógusban. Akkor most milyen filmet kérjek digitalizálásra. :) Több megye összeírása fenn van de az ezé nincs.

Előzmény: JPmiaou (17652)
B.Géza Creative Commons License 3 napja 0 0 17653

Én viszont azt tapasztaltam, hogy egyes filmek meg eltűntek.

JPmiaou Creative Commons License 4 napja 0 1 17652

Tegnap este találtam az FS-en egy híradást, amit röviden úgy lehet összegezni, hogy "we're working on it" (dolgozunk rajta). Naponta állítólag 1500 filmet digitalizálnak. A fontossági sorrendjük nem világos a cikkből. Hozzá lehet adni a kívánt filmeket a sorhoz (https://www.familysearch.org/ask/salesforce/viewArticle?urlname=Patron-requests-that-a-microfillm-be-scanned&lang=en), de nem igérnek semmit, hogy mikorra lesz meg.

M62 165 Creative Commons License 4 napja 0 0 17651

Én is azt vettem észre, hogy nagyon kevés, 1-1 hiányzó film felkerült (persze pont olyan, amiért 2 hete mentem el a levéltárba megnézni), de talán a hiányzó filmek 1-2 %-a csak.

Remélem hamarosan minden elérhető lesz, meg is fogadtam, hogy most egy darabig nem foglalkozom kutatási dolgokkal.

muza01 Creative Commons License 4 napja 0 0 17650

Szeptember elejétől változást ígértek a family search oldalán. Valaki észrevett valamit?

Én annyit hogy két település (Ópályi és Ajak) görög katolikus könyveit eddig nem kutathattam, csak megrendelhettem. Most pedig az ajaki könyvek elérhetőek. Remélem a többivel is így lesz.

MCA-001 Creative Commons License 5 napja 0 0 17649

Vagy a kynai/indiai bérindexelő olvasta félre:)

Előzmény: egonca (17648)
egonca Creative Commons License 5 napja 0 1 17648

Bingó! Megfejtve!

A házi zseni (feleségem) rájött, hogy GERJEN a település (Tolna megye)

A derék amerikai tisztviselő olvasta ezt GEJCU -nak

Előzmény: egonca (17647)
egonca Creative Commons License 5 napja 0 0 17647

Így van! Férj, feleségről van szó a listában.

Előzmény: Henri Wintermans (17646)
Henri Wintermans Creative Commons License 6 napja 0 0 17646

Ahá, "ditto", szóval ugyanaz, mint ami felette van. :D Akkor jó kérdés...

Előzmény: Henri Wintermans (17645)
Henri Wintermans Creative Commons License 6 napja 0 0 17645

Az is érdekes, hogy "DO." milyen ország lehet vajon. Dominikai Köztársaság?

Az illető nevéből lehet több derülne ki.

Előzmény: egonca (17644)
egonca Creative Commons License 2017.09.17 0 0 17644
Előzmény: Henri Wintermans (17643)
Henri Wintermans Creative Commons License 2017.09.16 0 0 17643

@Csabavezér5: Itt a házaspárnak 4 gyereke volt, az első 1834-ben született (szépapám!), a második 1838-ban, a harmadik 1842-ben, az utolsó 1844-ben. Ez alapján próbáltam körülbelüli dátumokat belőni és azok környékén keresni, de semmi. Próbáltam a FamilySearch indexszel is trükközni, számolni mindenféle elírással, de semmi. 

A gyerekek keresztelési bejegyzésében a következő névváltozatok voltak: "Bényei" x2, "Bénei", "Benye". A keresztszülők minden esetben egy házaspár, Palya István és Katona Veronika.

Tegnap hosszas, lázas keresés után megtaláltam a halotti anyakönyvi bejegyzést. "Béni Julianna, Jamrik János felesége" 32 évesen hunyt el, 1847 november 15-én. Persze eddigi tapasztalataim alapján korántsem biztos, hogy ez az adat (32 éves) pontos, de ha elhisszük, akkor a négy gyermek születésekor az anya sorrendben 19, 23, 27, és 29 éves volt. Ezt teljesen hihetőnek tartom. Ha maradunk a 32 évvel, akkor Julianna valamikor 1814 november 15 és 1815 november 14 között született. Nos, ezt az intervallumot már vagy százszor átfésültem (ebből tegnap háromszor legalább), de semmi. 1834 környékét is alaposan átnéztem a házassági bejegyzés után, de szintén semmi. A legviccesebb, hogy nem csak a velük egy generációba tartozó másik őseim házassági bejegyzését találtam meg, de az ővelük azonos napon esküdött Palya István és Katona Veronika házasságát is, akik mind a négy gyerek esetében keresztszülők voltak. Csak János és Julianna vannak eltűnve, mint a szürke szamár a ködben.

Abban meglehetősen biztos vagyok, hogy a lehetséges Bagon született Jamrik Jánosok közül való az egyik, akit keresek, mert a Jamrikok már az 1700-as években is bagiak voltak. A vegyes házasság témában nem tudom, mit gondoljak. Én is feltételeztem ezt korábban, de itt valaki meggyőzött, hogy nem valószínű. Az tény, hogy a már ezerszer átnyálazott anyakönyvekben még a született gyerekek esetében is vastagon feltüntetik a papok minden alkalommal, ha a gyerek vegyes házasságból származik. Bag pedig abszolúte 100% római katolikus község. Azt viszont nem hiszem, hogy Julianna bagi volt.

bérmálási anyakönyv jó tipp, köszönöm! Nem is tudtam, hogy ezek is fent vannak. Nézem is épp, bár egyelőre senkit nem találtam, akinél a locus domicilii Bag lenne. :(

@egonca: tudsz képet felrakni a papírról, amin ez áll?

Előzmény: Csabavezér5 (17640)
egonca Creative Commons License 2017.09.16 0 0 17642

Sziasztok!

Születési helynek az alábbi adatot találtam, így: GEJCU

USA bevándorlási iraton, illetve utaslistán szerepel így. Gugliztam utána, de semmi.

Valakinek ötlete?

Csabavezér5 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 17641

Most jutott eszembe, hogy nézd át a bérmálási anyakönyveket is.

http://leveltar.vaciegyhazmegye.hu/puspoki_lista/6/Segedkonyvek-Protokollumok.html

Nagyon sok, de hátha ott meglesz valamelyikük és sikerül időben visszamenni. Az életkort és a szülők nevét is beírták.

Előzmény: Henri Wintermans (17639)
Csabavezér5 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 17640

Én sem találom egyik felmenőm házasságát, pedig a gyerekek szinte mindegyike egy városban született. Ezután átnéztem újra a kereszteléseket összpontosítva a keresztszülőkre is. Találtam is egy bejegyzést, ahol megemlítik , hogy a felmenőm felesége lutheránus volt. Tehát azért nem találtam, az adott városban és a környéken sem a házassági bejegyzésüket a katolikus anyakönyvekben mert vegyes házasság köttetett. A gyermekeik keresztelésénél nem említik az anya vallását, lehet hogy időközben áttért. Hogy hol kötöttek házasságot rejtély. Átnéztem az összes más vallású anyakönyvet a  környéken, de semmit nem találtam. Javaslom neked nézd át a lehetséges időpontban más vallások házassági anyakönyveit is, hátha megtalálod.

Előzmény: Henri Wintermans (17639)
Henri Wintermans Creative Commons License 2017.09.15 0 0 17639

Még mindig a Jamrik János - Bényei Julianna házasságról, illetve születésükől (főleg Juliannáéról, mert Jamrik János a lehetséges időszakban volt vagy 10) keresek információt. Megint előfizettem a váci egyházmegye e-kutatására, mert most van egy kis időm ismét a genealógiával foglalkozni.

(Az előzménysztori abban a hozzászólásomban van, amire most "válaszolok".)

Ismét végigmentem a lehetséges időszakon, de semmi. Próbáltam behatárolni, hogy a Bényei családnév hol volt gyakoribb a környéken, katolikusokat többnyire Miskén találtam, ami ugyan szintén Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye, viszont elég messze van (170 km). Szerintetek esélyes, hogy egy bagi férfi az 1800-as évek elején Miskéről választott feleséget magának? Egyszerűen már nem tudok mit kitalálni, annyira zavar, hogy nem találok semmit, hiába nyálazok át több száz oldalt. Csak egyre merészebb elméleteket tudok gyártani, de az nem visz közelebb...

Előzmény: Henri Wintermans (17321)
Réka_kereső Creative Commons License 2017.09.15 0 0 17638

Végtelenül köszönöm a segítséged!!!

Én ezt az életben nem bírtam volna kibogozni! :-)

Előzmény: Higroszkópos Sándor (17627)
plazma9 Creative Commons License 2017.09.14 -1 0 17637

Sziasztok!

1-2 hét után újra rászántam magam, hogy megtaláljam a cseh várost ahol az ősöm született és magát az ősömet is. Itt a fórumon segítettetek, hogy kibogozzam egyáltalán a város nevét és most  feltételezhetően meg is vannak az anyakönyvek (http://actapublica.eu/hledej/ ->Hostice, Hoschtitz város, ezek vannak morva területen, úgyhogy valószínű a kettő közül valamelyik). De számomra olvashatatlanok ezek az anyakönyvek. Ha esetleg valaki már keresett és jobban rá van állva a szeme, vagy esetleg többet tud németül vagy csak nagyon unatkozik segíthetne nekem megtalálni Pereczky Ferenc születési anyakönyvét. 1791 (+/- pár év) körül született.

A két lehetséges város születési anyakönyvei:

Hostice (Zdounek)

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8860/

Hostice (Vyskov)

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/2781/?strana=1

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

istvanvincze90 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 17636

Erre sok magyarázat lehet. Nem tudjuk a státuszukat, hogy a nő vagy a férfi milyen vagyonos/vagyontalan volt, vagy a férfi hány évvel volt pl fiatalabb/öregebb. Régen nagyon más okai voltak a házasságnak.

Simán lehet, hogy ismerték egymást, az első gyerek is az övé volt, de nem ismerte el, de abba belement, hogy keresztapja legyen (és ha kell, segítse legalább, ha már megcsinálta), aztán a másodikat már igen, mert összejöttek lassan. Az is lehet, hogy a srác okkal ment hozzá, mert a nő vagyonos volt, vagy valamilyen más érdek miatt.
De ezek csak tippek

Előzmény: Péterfi Orsolya (17635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!