Keresés

Részletes keresés

ADalnok Creative Commons License 1 napja 0 0 18022

Köszi szépen! A tartalma összeállt, meg kell keresnem, hogy melyik Ilosváról van szó.

Előzmény: weeni2 (18020)
tomolino169 Creative Commons License 2 napja 0 0 18021

Szia! 

Ilyen bejegyzért merre találtál? Én is hasonló cipőben evezek, sváb és morva ágon is.

Előzmény: Nagyszékely (18007)
weeni2 Creative Commons License 2 napja 0 0 18020

Szerintem az első ??? - "most", a második : " A leányzó kereszt levele kiadva/levelét kiadta Ilosva, Maj.7. 821

Előzmény: ADalnok (18013)
Marquitos Creative Commons License 2 napja 0 0 18019

Na, úgy néz ki, kicsit gyors voltam a visszaigazolás után. Most már működik. :-)

Előzmény: Marquitos (18018)
Marquitos Creative Commons License 2 napja 0 0 18018

Használja valaki a matricula.hu ingyenes 1944-45-ös egyházi halotti anyakönyvi keresőjét? Elvileg regisztráltam, vissza is igazoltak, de én nem jövök rá sehogy, hol lehet keresgélni. Egyáltalán ez a projekt működik még?

ADalnok Creative Commons License 2 napja 0 0 18017

Köszönöm szépen JPMiaou!

A "most" és a "dato" is valószínűnek tűnik, bár előre-hátra lapozva nem láttam ilyeneket. Valószínűleg a család a leány születése után került Álmosdra, ezért írhatja, hogy "most" ott lakik és nem csak simán "Álmosdon lakó", mint a többi bejegyzésnél... de a leány keresztelése még Ilosván történhetett. Keresem Álmosdon az édesapját érintő bármilyen bejegyzést, eddig sajnos eredménytelenül (1876-ig nem volt ilyen nevű halotti bejegyzés). Az Ilosvákra én is ennyi variációt találtam, nagyon köszönöm a megerősítést!

Az eredeti anyakönyv a lelkészi hivatalban lehet? Mit tudtok erről, teljesen a lelkészre van bízva, hogy bele lehet-e nézni?

Előzmény: JPmiaou (18015)
Prelleg Creative Commons License 2 napja 0 0 18016

Kedves Csabavezér5!

Köszönöm szépen a megoldást. Végül is mind a két változatot beírtam.

Előzmény: Csabavezér5 (18012)
JPmiaou Creative Commons License 3 napja 0 0 18015

Az első ??? szerintem "most", de a másodikra nem találtam megfejtést.

Ilosva nevű helység volt több is: Ilosva, Bereg megye (ma Irshava, Ukrajna); Selymesilosva, Szilágy megye (ma Ilişua, Románia); és Alsó- és Felsőilosva, Szolnok-Doboka megye (ma Ilişua és Târlişua, Románia). Egyik előtag sem igazán hasonlít a kérdéses szóra.

Hmm, fentebb is keveri a latint a magyarral; talán "dato", vagyis "kelt, keltezett"?

Előzmény: ADalnok (18013)
aligátor_animátor Creative Commons License 3 napja 0 0 18014

szia, biztos, hogy valaki beszél ott magyarul de az más kérdés, hogy akinél landol az email-ed és alapvetően hajlandó foglalkozni a dologgal, éppen milyen kedvében van. Ha magyarra nem lenne válasz, írd meg ukránul - nem vesztesz semmit.

Előzmény: OB Szidian (18002)
ADalnok Creative Commons License 3 napja 0 0 18013

Kedves Kutatótársak!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi bagaméri (Hajdú-Bihar m.) házassági bejegyzés megfejtésében.

Amit eddig ki tudtam olvasni az a következő:
Hírdetés jan. 6., 13., 20. esküvő jan. 23.
Mózes András itt l(akó). Néh(ai). Mózes András f(ia).
és Darabont Sára ??? Álmosdon l(akó). Darabont Ferencz l(eánya).
Tanúk: Kurator Nagy János, Vetsei János
A Leányzó Kereszt Levelét l(ásd). ??? Ilosva, Maj. 7. (1)821.

Megfejtendő a két ???-jel jelölt szó, rövidítés.

Előre is köszönöm a rá szánt időt!

Az eredeti kép linkje:

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939K-BC9P-B6?cat=154349

Csabavezér5 Creative Commons License 3 napja 0 0 18012

Nos addig csavargattam a nyelvem míg kibukott az első szó, ami a "Székely"

Tehát a hibás rovásfelirat:

"Székel kit vándorpó utad e helre vecsérept mondj imát értunk."

A helyes felirat a következő:

"Székely kit vándorló utad e helyre vezérelt mondj imát értünk."

Szerintem nem kérdés, hogy melyiket másolod be a síremlék ismertetőbe. :)

Előzmény: Prelleg (18009)
Csabavezér5 Creative Commons License 3 napja 0 0 18011

Az első szó nem egyértelmű mert ha a "helyre" szóban lévő LY-t jelölő betű (ami a valóságban a rovás L betű) megtalálható az első szó végén is. Ha figyelembe vesszük ezt a hibát akkor az is Ly és nem L. Sok a hiba benne. Ha gondolod felteszem a képet egy rováskutató csoportba.

Előzmény: Prelleg (18009)
skoumi Creative Commons License 3 napja 0 0 18010

Magyarul

Előzmény: OB Szidian (18002)
Prelleg Creative Commons License 3 napja 0 0 18009

Kedves JPmiaou és Csabavezér5!

Köszönöm szépen a segítséget. Ha jól értem, akkor a szöveg nagyjából ez: „Őse kel vándorló utad e helre vezérlt mondj imát értünkA törökbálinti temetőben található, és Kacsó Andrásnak, valamint családjának nyughelye. Szerintem ez egy viszonylag új sír, talán 2000-es évek eleje. Közben indexeltem a sírt, így már elérhető azoknak is, akik nem regisztráltak az oldalra. ITT

Nagyítani viszont csak az átíró oldalon lehet rajta. 

Nagyszékely Creative Commons License 4 napja 0 0 18008

Amit kihagytam, a Gruming vérvonalból mindenki római katolikus vallású volt.

Egy egyszerű ábra a családomról:

Üdv., Feri

Nagyszékely Creative Commons License 4 napja 0 0 18007

A kép feltöltést még gyakorolnom kell...

Nagyszékely Creative Commons License 4 napja 0 0 18006

Üdvözlök minden fórum tagot!

Gruming Ferenc vagyok, a Gruming (Grumming, Kruming) névvel könnyű volt a vérvonalat felkutatnom. A leányommal együtt 10 generációig jutottam. 1724 és 1738 között telepítették Gruming Bertalant Vértesacsára, abban az időben Acsa (Atsa) településre. A Magyarországra telepítés előttről nincs semmi információm. Egyesek szerint Németország, Bajor területről, mások szerint Ausztria, Tirol térségéből érkeztek az őseim. Egy német kiadvány részletét mellékelem, ami alapján id. Gruming Bertalan halálozási és ifj. Gruming Bertalan halálozási anyakönyvi bejegyzését is megtaláltam a FS-ön, valószínűsíthető, hogy Ők nem Magyarországon születtek.

Segítsetek, hogyan folytassam a kutatást a német/osztrák vonalon...

Higroszkópos Sándor Creative Commons License 4 napja 0 0 18005

Meg van egy ilyen is:

http://www.macse.hu/society/kezdoknek.php

Ez talán kicsit gyakorlatiasabb.

Előzmény: Higroszkópos Sándor (18004)
Higroszkópos Sándor Creative Commons License 4 napja 0 0 18004

Két lehetőség van:

1. vagy megbízol egy profi (vagy rosszabb esetben "profi") vállalkozást, akik elkészítik neked azt, amire pénzt szánsz és idő van,
  2. vagy pedig önállóan állsz neki. Ez olcsóbb, időigényesebb, de (legalábbis a fórumozók számára) élvezetesebb metódus. Ehhez szerintem elég jó, bár kissé elméleti kiindulópont az Országos Levéltár útmutatója: http://mnl.gov.hu/mnl/ol/csaladtorteneti_kutatasok és itt is főleg a BEVEZETŐ és  AZ ANYAKÖNYVEKBEN TÖRTÉNŐ KUTATÁSOK JAVASOLT TECHNIKÁJA c. szakasz.

Egyébként előként nyilván a nagyszülők születését, házasságát próbálnám megkeresni (1895 előtt a felekezeti anyakönyvekben, utána pedig a polgári anyakönyvekben -- mindkettőt a mormonok digitalizálták és tették fel a familysearch.org-ra). Ezeknek tartalmazniuk kell információt a szülőkre vonatkozóan, és innen haladnék visszafelé. Ezek a nyilvántartások területi alapon szerveződnek (durván leegyszerűsítve: egy templom vagy falu/város/kerület - egy anyakönyv), tehát fontos tudni, hogy az ősök kb. hol születtek, házasultak, haltak meg.

Remélem, segítettem!

Előzmény: mesziboszi (18003)
mesziboszi Creative Commons License 4 napja 0 0 18003

Kedves Fórumozók!

Böngéstem a fórumban, de nem igazán értem hogy itt mit lehet kérni, ki kicsoda, és mi is ez a fórum tul képpen.

Abban kérném a segítségeteket, hogy a párom családfáját szeretném elkészíttetni. Bizonyos születésnapjára kapná ajándékba. május 20-ig el kellen készülni vele. Kihez forduljak, hova induljak?

Nagyszülők és édesanya adatai vannak meg. Testvére nincs. Nagybátyja meghalt. Rokonok még vannak, de nem tartjuk a kapcsolatot.

OB Szidian Creative Commons License 4 napja 0 0 18002

Kedves aligátor_animátor!

Az Ungvári Római Katolikus Plébániára szerinted magyarul vagy ukrán nyelveb írjak?

Előzmény: aligátor_animátor (17990)
Csabavezér5 Creative Commons License 4 napja 0 0 18001

Első két szó talán "ŐSE KÉL... vagy ŐSEKEL (ősökkel). Az első jel szerintem az Ő és az S betűk összerovása lenne, de hibás mert ilyen Ő jel nincs. 

Mikor keletkezett ez a felirat és hol található?

A billiongraves bejelentkezést kér ezért aki nincs regisztrálva mint én /nem is leszek :) / nem látja a jobb minőségű képet.

Előzmény: Prelleg (17999)
JPmiaou Creative Commons License 4 napja 0 0 18000

A betűhasználata hibás (vagy valamilyen különleges változat): például a 'p' és 'l' betűt megcserélve használja, 'ü' helyett 'u'-t ír, és 'z' helyett 'cs'-t használ. Az első szót nem sikerült kibogozni, de a többi "(a)kit vándorló utad e helre vezérlt mondj imát értünk".

Előzmény: Prelleg (17999)
Prelleg Creative Commons License 4 napja 0 0 17999

Tisztelt Fórumozók!

Ismét székely rovásírás kiolvasásában kérnék segítséget! A kép mellé egy linket is teszek, hátha ott könnyebben olvasható a felírat.

https://billiongraves.com/transcribe/21253789?media_id=21253789

God:Boy: 2018. őszére ígérik, gondolom novembertől lesz elérhető az adatbázis. http://www.honvedelem.hu/cikk/63917_nev_szerint_tudnunk_kell_kik_haltak_meg_a_hazaert

OB Szidian Creative Commons License 5 napja 0 0 17998

Kedves Marquitos!

Itt találtam meg a Bécsi Magyar Levéltári Kirendeltség  e-mail címet. 

http://mnl.gov.hu/kapcsolatok/kulfoldi_leveltari_intezetek/ausztria.html

Előzmény: Marquitos (17989)
IH1044 Creative Commons License 5 napja 0 0 17997

Igen. Így van. Sajnos többet nem tudok segíteni.

Járj szerencsével!

Előzmény: Csabavezér5 (17996)
Csabavezér5 Creative Commons License 6 napja 0 0 17996

Pontosítok. Az 1789 előtti eredeti anyakönyvek vannak ismeretlen helyen. A keresztelési ak. másolata van csak meg 1711-től. Szerintem az utóbbira gondoltál. Ez az FS-en is fent van. Az 1789 előtti halotti és a házassági anyakönyvek tűntek el és a keresztelési ak. eredetije sincs meg. Ezeket keresem.

Előzmény: IH1044 (17994)
IH1044 Creative Commons License 6 napja 0 0 17995
Előzmény: IH1044 (17994)
IH1044 Creative Commons License 6 napja 0 0 17994

Szia! Van egy filmem, erről az időszakról. Ha küldesz egy e-mail címet 2 részletben át tudom küldeni.

Üdv

Előzmény: Csabavezér5 (17993)
Csabavezér5 Creative Commons License 6 napja 0 0 17993

Én Jánoshida 1789 előtti anyakönyveit keresem. Érdeklődtem már mindenhol, de nem találják. A premontrei levéltár közölte, hogy számukra is ismeretlen helyen van állami tulajdonban. :( 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!