Keresés

Részletes keresés

Gábor1996 Creative Commons License 17 órája 0 0 18117

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: JPmiaou (18116)
JPmiaou Creative Commons License 23 órája 0 0 18116

Körülnéztem egy kicsit, és az a benyomásom, hogy nincsenek ilyen összeírások, mert a háború után a hadifoglyokkal hazaküldték a papírjaikat is. Lehet, hogy valami névlista azért van, de nem tudom, elérhető-e valahol:

https://www.archives.gov/research/guide-fed-records/groups/389.html

http://www.gentracer.org/pow.html

Az angoloknál van kereshető adatbázis, és az amerikai hadifogoly-táborok eredetileg az ő kérésükre nyíltak (mert Angliában egyszerűen nem volt elég hely), de nem tudom, van-e bármi összefüggés a táborok lakói között. Mindenesetre meg lehet próbálni:

https://search.findmypast.com/search-world-records/prisoners-of-war-1715-1945

Előzmény: Gábor1996 (18115)
Gábor1996 Creative Commons License 2 napja 0 0 18115

Szép estét mindenkinek! A második világháborús amerikai hadifogság összeírások valahol elérhetőek? Tudna ebben valaki nekem segíteni? Köszönöm előre a válaszokat! :)

wasytsur Creative Commons License 2 napja 0 1 18114

Neked is köszönöm :)

Előzmény: MCA-001 (18112)
wasytsur Creative Commons License 2 napja 0 0 18113

Köben én is megtaláltam :)

Köszönöm a tanácsot, hogy érdemes megnézni párhuzamosan mindkét helyen.

MCA-001 Creative Commons License 2 napja 0 0 18112
Előzmény: wasytsur (18111)
wasytsur Creative Commons License 2 napja 0 0 18111

Balatonszemesről van szó elsősroban. De ugyanígy nincs Balatonszárszóról sem, illetve Balatonlelléről sem. Látrány úgy szintén. Tehát azt feltételeztem, hogy ezek anyakönyveit márhol vezették. Ezek a közvetlen szomszédos települések. Ugyanígy jószerével csak 75-től vannak h. anyakönyvek. Balatonszemes, Faluszemes, Szárszó, Lelle stb. neveken is megtalálhatók. Ellenben olyan helyeken is van a keresett években könyvezés, ami közeli és sokkal kisebb települések pl. Szólád. A helységnévtár szerint pl. Lengyeltóti érdekes lehet e tekintetben, de ott semmi. Pl. Balatonföldvár, Kötcse, Kőröshegy, Boglár, Teleki települések többségében saját anyakönyvek vannak, ott nem vezették a fentieket. Nem ott vezették a szemesi-szárszói-lelleit. Egyébként pedig az 1956-57-58-as évek halotti könyveiben keresnék.

Előzmény: JPmiaou (18110)
JPmiaou Creative Commons License 2 napja 0 0 18110

Ha tudnánk, hogy konkrétan melyik helység anyakönyvei kellenének, talán tudnánk segíteni. Több szem többet lát...

Mondjuk ha a helységnévtár szerint helyben volt az anyakönyvezés, de az FS-en nincs, akkor valószinű, hogy nem lettek lefilmezve. (Igazolatlanul hiányoztak a levéltárból aznap.)

Mondjuk elég sok olyan van, ami a gyűjteményen keresztül nincs, de a katalógusban van. (És van legalább egy, ami pont fordítva: a gyűjteményben van, a katalógusból viszont teljesen hiányzik a helységnév.) Nézted mindkét helyen?

Előzmény: wasytsur (18108)
milyennincs Creative Commons License 3 napja 0 0 18109

Szia. Más oka lehet annak, ha nincs felvétel. Azt a szerződést a Magyar Állam kötötte, s az 'ilyen' a Magyar Országos Levéltár valamennyi megyei szervezetére nézve - úgymond - kötelező volt. A '60-as éveket írtuk akkor (1962-69 között volt az 'archiválás').

Előzmény: JPmiaou (18097)
wasytsur Creative Commons License 3 napja 0 0 18108

Kösz, sajnos nemjutottam előbbre. A 3-4 szomszédos település anyakönyvei is csak 1906-ig és 1975-től vannak. A szóba jöhető környékbeli településeken - amelyek között ezeknél jóval kisebbek is vannak - találtam ezen időszak közötti anyaköyveket, gondoltam hátha valamelyiken történt az anyakönyvezés, de nem. Szóval nem nagyon értem, ha szomszédos kisebb településeken is volt anyakönyvezés, akkor az általam keresett és a szomszédos településeken miért nem.

Megnéztem a helységnévtárban feltüntetetteket is, de ott sem anyakönyvezték a keresett település(eke)t.

Előzmény: JPmiaou (18107)
JPmiaou Creative Commons License 3 napja 0 0 18107

A helységnévtárakkal kezdeném:

http://konyvtar.ksh.hu/index.php?s=kb_statisztika#kb_statisztika_helysegnevtarak

Ha ez nem ad választ, akkor esetleg megnézném, hogy van-e a helységnek Wikipédia oldala, vagy az önkormányzatnak vagy helyi templomnak van-e a weboldalán valamilyen rövid helytörténet, ami az anyakönyvezést említi.

Előzmény: wasytsur (18106)
wasytsur Creative Commons License 3 napja 0 0 18106

Hogyan/hol tudom megnézni, hogy egy adott település anyakönyvezése hol történt egy adott évben? Ugyanis a település nevénél csak néhány évet befoglaló anyakönyveket találok a familysearch oldalon. Tehát más években (1895 utáni időszakról van szó) máshol lehetett az anyakönyvezés, de nem tudom, hogy hol. 

almirena Creative Commons License 3 napja 0 0 18105

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: skoumi (18104)
skoumi Creative Commons License 3 napja 0 0 18104

Masodik kerulet slatt

Előzmény: almirena (18103)
almirena Creative Commons License 4 napja 0 0 18103

Valaki esetleg tudja, hol találhatók a III. kerületi polgári születési anyakönyvek az FS-en 1895 és 1907, de az se baj, ha csak 1901-1907 között? Az FS-en a III. kerület alatt ebben az időszakban csak Békásmegyert látok. Egyáltalán, digitálisan elérhető? Köszönöm a segítséget előre is.

JPmiaou Creative Commons License 4 napja 0 0 18102

Elnézést a fórum használatáért, de az email cím nem publikus...

Ancestry-t sem használok, Jeszenszkit sem kutatok, és Hodász sem ismerős.

(Jeszenszky ismerősöm van, érdekes családi összefüggéssel, de nem rokon.)

Előzmény: SzneKG (18101)
SzneKG Creative Commons License 5 napja 0 0 18101

Sza!Te keresel Ancestry-n Hodászi Jeszenszki Nekem Lidia ősöm van !Még nem tudom az oldal kezelését írj rám privátot ha ha ez itt lehetséges ha igen a válaszod !Írhatsz az e-mail címemre is ha látod! Köszönöm a válaszod üdv

Előzmény: JPmiaou (18100)
JPmiaou Creative Commons License 6 napja 0 0 18100

Ugyanúgy, mint a magyar filmeknél, némelyiket lehet, némelyiket nem. Nem lehet a katalógusból megállapítani, hogy mi lesz, és akármikor változhat a helyzet. (Kopogjam le, de eddig még mindig csak jó irányban.)

Például Felsőlövő evangélikus december elején még csak filmszámot mutatott a katalógusban, a DGS alatt semmit, és természetesen csak filmtekercs ikont. A programmal lekérdezve jöttek csak elő a DGS számok. Azóta az ikon nem változott, de a DGS oszlopban ott vannak a számok, tehát nem kell a gyűjteményt lekérdezni, lehet egyből a filmböngészőt használni.

Másik példám Bőny (Győr m.), szintén evangélikus: két hónappal ezelőtt a programmal se lehetett nézni. A lekérdezett számmal csak kis kockában X jött fel a filmböngészőben. Januárban pont születésnapi ajándékként tapasztaltam, hogy jé, most már működik. (Nyomban letöltöttem az egészet.)

Most nem találok rá konkrét példát, de van olyan is, hogy a katalógusból a szám a weboldalon is működik (tehát a .../search/film/00NNNNNNN-be az N-ek helyére beírva).

A programot elég gyakran használom angol filmek nézésére, és ott is ugyanilyen kavart a helyzet. Van amit így lehet nézni, van amit csak úgy, van amit sehogy, és abból, hogy mi van a katalógusban, nem lehet tudni semmit.

Előzmény: vörösvári (18098)
vaclav Creative Commons License 6 napja 0 0 18099

Hahó!

Az adott generációbeli testvérek megjelenítésében nagyon jó az Agelong Tree, szeretek vele dolgozni, mert több olyan ágam is van, ahol "széltében" is érdekes a fa és jó egyszerre látni mindkét irányban a családokat. Bár a látványos chartokban kevésbé jó. Egy próbát megér és gond nélkül kezel minden ékezetet UTF-8-ban. Üdv,

Előzmény: canonfan_448 (18075)
vörösvári Creative Commons License 6 napja 0 0 18098

A filmtekercsest is meg lehet nézni FS-TOOLS-al ? Én kipróbáltam a rendszert, de a német filmeket sem tudtam megnézni, csak a magyarokat, ahol fénykép ikon van.

Előzmény: JPmiaou (18089)
JPmiaou Creative Commons License 6 napja 0 0 18097

Ez nem egészen így működik. Mormonék mindent lefilmeztek, ami akkor a levéltárban elérhető volt. (Pest megye azért nincs egyáltalán, mert az a megyei levéltár nem volt hajlandó szerződni velük, tehát oda nem is mentek filmezni.) Az elsődleges cél az állagmegőrzés volt, ami nem kötődik adatvédelmi időszakhoz.

Az FS katalógusa közel sem teljes. Például Szeged, polgári anyakönyvek alatt még mindig csak 1912-ig sorol tételeket, pedig léteznek -- digitalizálva, a weboldalon -- sokkal későbbi filmek is Szegedről. Azt hiszem, még az FS-nél sem tudja senki, hogy pontosan milyük van és hol.

Elképzelhető, hogy valahol megvan a keresett kunhegyesi film, de ami nekem van Excel táblázatom, abba nincs.

Előzmény: skoumi (18094)
Marquitos Creative Commons License 6 napja 0 0 18096

Ez a lehetőség még nem jutott eszembe, köszi a tippet, leellenőrzöm.

Előzmény: Maryke50 (18093)
B.Géza Creative Commons License 6 napja 0 0 18095

Lehetséges, én példám felcserélték a tanuk és a házasulandók neveit.

Előzmény: Maryke50 (18093)
skoumi Creative Commons License 6 napja 0 0 18094

Mivel ebben a listában https://www.familysearch.org/search/catalog/737447?availability=Family%20History%20Library nem szerepel, ezért nincs ilyen filmszám, de még le sem mikrofilm-szám sincs.
Magyarul: nem lett lefilmezve (mivel a mikrofilmezéskor még beleesett a védett időszakba és ezért azt nem vehették a mormonok sem mikrofilmre).

Mivel jelenleg is a védett időszakba esik, nem tudod kutatni.

Előzmény: barby03 (18092)
Maryke50 Creative Commons License 6 napja 0 0 18093

Lehetséges az elírás, én már találkoztam olyan tévedéssel, hogy például születésinél a bejelentő nevét írták be az apa neve helyett, házasságkötésnél pedig a tanú nevét, aki sokszor a házasuló testvére volt. Nem lehet, hogy itt is ilyesmi történt?

Előzmény: Marquitos (18078)
barby03 Creative Commons License 6 napja 0 0 18092

Sziasztok! Tud valaki FS filmszámot, ami tartalmazza az 1941-es Kunhegyesi házasságokat? Kerestem a listában is, próbáltam azokat a  filmszámokat is nézni, ami üres, de eddig sikertelen volt.

ősök Creative Commons License 2018.02.12 0 0 18091

Én inquilinus rövidítéssel találkoztam -házas zsellér.

Előzmény: colonus (18067)
Marquitos Creative Commons License 2018.02.11 0 0 18090

Benji2010: az FS-Tools programot innen tudod letölteni:

https://www.dropbox.com/s/a99q66k4f9zq9ei/FS-TOOLS.zip?dl=0

A leírás szerint keress rá Besztercére, ott lesznek megnyitható anyakönyvek. 

Előzmény: Benji2010 (18088)
JPmiaou Creative Commons License 2018.02.11 0 0 18089

A jó hír, hogy a besztercei filmek (https://www.familysearch.org/search/catalog/81796) az FS-TOOLS segítségével nézhetőek, vagy legallábis az első öt. Tovább nem nézegettem, mert már ezek is másképpen vannak jelölve (az első és ötödik kulcsos, a többi filmtekercses).

A rossz hír, hogy sajnos többnyire azzal az olvashatatlan német írással vezették az anyakönyvet.

Előzmény: Higroszkópos Sándor (18086)
Benji2010 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 18088

Kedves Marquitos!

Be tudnád nekem ide linkelni ezt az oldalt? Gondoltam,hogy nem lesz egyszerű.Köszönöm kedvességedet!

Előzmény: Marquitos (18085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!