Keresés

Részletes keresés

JPmiaou Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18278

Az FS-en a magyarországi római katolikus és református anyakönyvekből csak keresztelések vannak indexelve, tehát csak azok kereshetőek. A többi eseményt és felekezetet lapozni kell, és mint már mások is említették, érdemes a kereszteléseket is átlapozni, mert az indexelés minősége néha használhatatlanul gyatra.

 

A ma Szlovákiához tartozó helységek anyakönyveiből elvétve előfordul, hogy más eseményt is indexeltek, de ott is többnyire csak keresztelések találhatóak a név szerinti keresővel.

 

Viszont sokkal könnyebb ma keresni az FS-en, mint tavaly ilyenkor, mert egyre több indexelt adathoz ott van már a kép, és napról-napra növekszik a digitalizált anyakönyvek gyűjteménye. Például pont kb. egy évvel ezelőtt próbálkoztam pótanyósom egyik ágával, ami Szabadkára vezet. RK, tehát van keresztelési index, de akkor a képek még csak mikrofilmen voltak. A baj az, hogy Vojnich tömegével volt a városban, és a megkülönböztető neveket általában nem indexelték -- és a Vojnichot is félreolvasták: Vojmics, Vosnich, Nopich. (Igen, Nopich.) Tehát tavaly kénytelen voltam a Wikipédiából nyert adatoknál hagyni azt az ágat. Tegnap este újra elővettem, és kb. egy óra alatt két nemzedéket kitöltöttem, mert meg tudtam nézi, hogy igen, az apa Vojnich Zélich (és nem Nopich!). (Még van böngésznivaló, mert a halotti anyakönyveket elő sem vettem, és eddig csak egy házasságot sikerült találnom -- tucatnyi templom, évente több, mint 300 esküvő....)

 

Ha már a szabadkai ágnál tartok: találkozott már valaki olyannal, hogy a menyasszony majdnem egy évtizedet tagadott a korából? Az említett házasság 1877 február közepén azt írja, hogy a menyasszony 18 éves, és megadja a szülei nevét. A környéken egyetlen egy a nevekkel egyező keresztelést találtam, de az 1850 decemberében volt, Zomboron. (Meglepően ritka keresztnév volt a Péter a katolikusok között Bács-Bodrog megyében.) A vőlegénynél 24 éves kort írtak, ami elég jól egyezik a talált kereszteléssel 1852 február elején, és 26 éves menyasszonynál sem volna botrányosan fiatalabb. Keressek tovább, vagy elég a ritka nevek egyezése? (Egyenlőre csatoltam forrásként a kérdéses keresztelést, de a születési időpontot nem módosítottam: https://www.familysearch.org/tree/person/details/L5P5-2HY.)

 

Előzmény: Jegkoko (18273)
skoumi Creative Commons License 2018.03.23 0 1 18277

A Magyar Nemzeti Levéltár Baranya Megyei Levéltárában, Pécsett.

Előzmény: tomaszov (18265)
sammick Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18276

Születés esetében is érdemes a több száz oldalt átlapozni. Az index csak ötletadónak jó, mindig meg kell nézni a tényleges anyakönyvet. Sok a fals pozitív, még több a fals negatív, amikor nem ad találatot, miközben a fotókon ott az adat.

Előzmény: Jegkoko (18273)
Gábor1996 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18275

Az fsn a kereső nem adja ki az adott évet?

Előzmény: tomaszov (18265)
Gábor1996 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18274

Az fsn elsősorban születési adatokat hoz ki a kereső de még aszt se mindent csakis azokat amiket indexeltek

Előzmény: Jegkoko (18273)
Jegkoko Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18273

Még kezdő családfa kutató vagyok szépen haladok, de segítséget szeretnék kérni, hogyan lehet az FS oldalon egy életesemény oldalon keresni, mert nekem csak a születési oldal jön be, se a halál, se a házasági, igy több száz oldalt kell átlapoznom.

Prelleg Creative Commons License 2018.03.21 0 0 18272

Itt tölthető le az űrlap magyar nyelvű fordítása: http://mikrofilm.uw.hu/projects/census_1828.html

Előzmény: jatke (18267)
2xkiss Creative Commons License 2018.03.21 0 0 18271

1712-től volt római katolikus anyakönyvezés Várpalotán.

Sajnos a megsemmisült könyvek nyílvántartásában szerepel, mert a 2. világháború alatt az oroszok az összes anyakönyvet eltüzelték.  Az állami másodpéldányok maradtak meg 1825-től.

Előzmény: hor-vathy (18270)
hor-vathy Creative Commons License 2018.03.21 0 0 18270

Köszönöm! Sajnos a keresett személy korábbi, 1822-ben ment

férjhez Berhidán.

Előzmény: JPmiaou (18269)
JPmiaou Creative Commons License 2018.03.20 0 0 18269

A Dvorzsák-féle (1877-es) és az 1913-as helységnévtárak egyaránt helyben sorolnak RK, Evang, Ref, és Izr. gyülekezetet a Veszprém megyei Várpalotán. A polgári anyakönyvezés is helyben történt.

 

A FamilySearch az izraelita anyakönyveken kívül mindegyikből filmezett:

https://www.familysearch.org/search/catalog/results?count=20&placeId=78104&query=%2Bplace%3A%22Hungary%2C%20Veszpr%C3%A9m%2C%20V%C3%A1rpalota%22&subjectsOpen=431648-50

 

Az RK anyakönyvekből úgy látom, a másodpéldányok vannak (amik az 1820-as évek közepe tájt váltak kötelezővé), és a katalógus szerint a halottiak csak 1861-től vannak meg, de minden digitalizálva van (bongészhető).

Előzmény: hor-vathy (18268)
hor-vathy Creative Commons License 2018.03.20 0 0 18268

Sziasztok!

A várpalotai katolikusokat hol anyakönyvezték?

Előre is köszönöm!

jatke Creative Commons License 2018.03.20 0 0 18267

Sziasztok!

 

Az 1828-as vagyonösszeírás latin rovatainak (fejléc)  magyar megfelelője (fordítás) meg van valahol?

jatke Creative Commons License 2018.03.20 0 1 18266

Tomaszov!

 

Ha konkért bejegyzést keresel hívd fel az önkormányzat anyakönyv-vezetőjét! Én már kaptam meg így konkrét adatot. Sőt az is kiderült, hogy az anyakönyvvezető munkatársa rokon. Igaz ez kisebb településeknél jobban járható út.

 

Előzmény: tomaszov (18265)
tomaszov Creative Commons License 2018.03.20 0 0 18265

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy állami anyakönyvek 1921 után Szigetvárról hol vagy hogyan érhetők el?

Egészen pontosan 1941-es halotti anyakönyvet keresek.

Köszönöm!

jatke Creative Commons License 2018.03.20 0 0 18264

Köszi Prelleg!

Előzmény: Prelleg (18263)
Prelleg Creative Commons License 2018.03.19 0 1 18263

Konfirmáltak néven kell keresni az egyházi anyakönyvek közt. Csak néhány településé került fel. Bátor esetében az 1811, 1836-40 és 1854. évi maradt fenn.

https://www.familysearch.org/search/catalog/50141?availability=Family%20History%20Library

A Familysearch.org-on fennlévő bérmáltak és konfirmáltak anyakönyvei: https://www.familysearch.org/search/catalog/results?count=20&placeId=74493&query=%2Bkeywords%3Akonfirm%C3%A1ltak

Előzmény: jatke (18261)
Matirko1 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 18262

Majdnem. 1595 szlovak anyakonyvekbol, az eredeti bejegyzeseket latvan a netrol, ameddig csak lehett. Amiket nem talaltam a neten foto formajaban, azokert Szlovakiaba utaztam, oda ahol fellelhetoek, es addig az indexeles valoban csak támpont. Lengyellel hasonloan. Jartam mar Hniezdneben, Nowy Targban, Bobowaban pont ezek miatt.

Magyar vonatkozasban valoban nehezebb a netes kutatas, de konnyebb az utazas.

Egy a kozos pont: en eddig csak segitokesz papokkal, hivatalnokokkal talalkoztam. A nyelvi nehezseg sem okozott akadalyt. Ami akadalyt okoz az a megsemmisult anyakonyvek miatti holtpont, vagy a magyar anyakonyvekbe valo betekintesi eves korlat.... vagy neminemi burokratizmus, de mindenki a sajat tapasztalatara epit, es senkirol sem gondolnam h a csaladfajat megbizhatatlan adatokra epitene.... es bizony pont ezert kerunk neha segitseget.

A torok hodoltsag idejenek kutatasahoz bizony mar szerintem is jo sokat kell utazni. Es amig a kulfoldi vonalon 1595-ig, ill. 1770-ig addig magyar vonatkozasban 1810 - 1840-ig jutottam el... es ezt is utazasokkal, levelezesekkel.... es nem, nem csak ezzel foglalkozom ;) csak epp nem adom fel :)

 

 

Előzmény: sammick (18258)
jatke Creative Commons License 2018.03.19 0 0 18261

Prelleg!

 

Tettél fel példa bérmálási anyakönyvet Bátoriról. Jól látom, hogy az FS-ről származik? Hol taláható az FS-ön bérma anyakönyv?

 

Kösz

 

Jatek

Előzmény: Prelleg (18257)
Jegkoko Creative Commons License 2018.03.19 0 0 18260

Köszönöm a segítséget a további kereséshez, ezen a szálon rendesen elakadtam, de próbálkozom.

Előzmény: 2xkiss (18253)
Jegkoko Creative Commons License 2018.03.19 0 0 18259

Köszönöm az infókat.

Előzmény: Matirko1 (18251)
sammick Creative Commons License 2018.03.19 0 0 18258

Ne haragudj, de amit írsz, az banális. Anyakönyvek, vagy más hiteles iratok hiányában semmit sem tehetsz, és ismerjük az általános magyar helyzetet. Lengyeleknél, szlovákoknál, vagy nyugatabbra, különösen ha az államalkotó nemzet és egyház tagjait kutatod, jobban van nyersanyag. Magyar viszonyok között nagyon nagy szerencse kell, hogy emészthető állapotú református anyakönyvet találj 1750 előttről, katolikust kicsit talán régebbről is lehet. A török hódoltság idejéről nekem kvázi semmim sincs. Megbízhatatlan adat persze van bőven, de nem tündérmesét írok.

Előzmény: Matirko1 (18245)
Prelleg Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18257

Jatke: Bérmaanyakönyvek: Én úgy tapasztaltam, hogy ezekben az anyakönyvekben külön írják be a fiúkat és lányokat, településenként, és életkoronként. Itt egy példa: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939V-YMV5-W?i=355&cat=50141

Mivel a római katolikusoknál a bérmálás szentségnek számít, feltételezem nem igen maradtak ki belőle az emberek, bár mint azt a példánál is látod, volt aki csak felnőttként vette fel a bérmálás szentségét.

Ezt a néhány sort érdemes elolvasni a témában: https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9rm%C3%A1l%C3%A1s#R%C3%B3mai_Katolicizmus

Igen, valószínűleg ott lesznek meg: http://www.egriersekileveltar.hu/c-bermalasi-anyakonyvek-1715-1923 Internetes elérés akkor van, ha a Familysearch.org feltette, mert az Egri Főegyházmegye Levéltárának még nincsen e-levéltára.

Ami a redemptus-irredemptus kérdést illeti, ahhoz nem igazán értek, de általában a redemptusok birtokai növekvő számukkal kezdett felaprózódni, és valószínűleg ez történhetett a Papp családdal is. Külön redemptus és irredemptus összeírásról nem tudok. Keresd meg a jászberényi összeírások között a Papp családot, és ha mást nem is, de azt majd ki tudod deríteni, hogy miképpen változott az évek során anyagi helyzetük. https://www.familysearch.org/search/catalog/621913?availability=Family%20History%20Library

Matirko1: Mert a vőlegény (és a felette lévő házassági bejegyzés vőlegényének) származási helye elé (ex: -ból, -ből, -tól, -től) is odaírták, + ha megnézed, egyik bejegyzésnél sem az anya vezetékneve az utolsó, és nem hiszem, hogy mindenki máshonnan származik. Én arra gondoltam, hogy helyi lány a menyasszony. De a szót nem tudom kiolvasni, ezért könnyen lehet, hogy tévedek. A „Michalex”- hez: Én úgy látom, hogy az „ex”-eknél az „e” végződését meghosszabbítja, majd egy vonással „x”-é alakítja. A „Michalex”-nél nem így van, ezért szerintem helyesen: „Michalec”.

vörösvári Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18256

Kovalski

Előzmény: vörösvári (18255)
vörösvári Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18255

ha jól látom, odaírták az első férj nevét Antonia apját, Johann Kowalsko, azután a lánykori nevét, és a végén a mostani férje nevét ez a Michael keresztnevű, a vezetéknevet nem tudtam elolvasni.

Előzmény: Matirko1 (18254)
Matirko1 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18254

Úgy látom, hogy de, van rá esély.

Bár, nem értem, hogy az unokái születésénél miért írták be az Ő, azaz a nagymama nevét is?

Ráadásul, az esetleges második férjezett nevén pláne miért?  Ilyen szintű bejegyzésekkel nem találkoztam még. Te esetleg? Neked nagyobb tapasztalatod van, úgy látom :)

 

Viszont igazad lehet, mert ezt találtam még, és nem megyek el rajta. Megtennéd, hogy megnézed mit írnak Reginával kapcsolatban? Köszönöm előre is.

Előzmény: vörösvári (18244)
2xkiss Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18253

Érdemben én sem jutottam többre a keresésben, mint Ti.

 

Ha az általad leírt apa-anya nevekből indulunk ki , nekem nem sikerült találnom semmilyen egybevágó adatot. Ha a Viktória keresztnévből, és az általad adott születési évből, akkor van találat, mint írtad, más szülői nevekkel. Nagybáb, pontosabban annak Rk. filiája Románfalva, ahol a család élt, kb 25 km-re van Nagymácsédtól, ahol meghalt az ősöd, - az adatod szerint. Ez nem egy nagy távolság, talán oda ment férjhez.

Én elindulnék ezen a vonalon a helyedben, mert a dédid halálakor valaki által bediktált adatok is lehetnek tévesek, és az apa és anyanév talán mégis más volt.

 

Néhány adat ha mégis keresel erre :  Polácsek Victoria 1864.08.07. - ő két helyen szerepel az anyakönyvben beírva, az okát nem tudom. Testvérei Josephus, 1862.08.22 (Polássek),  és Julia 1866.09.03. (Polacsek). Az anya nevei: Kertis-Kertni, Kutni, Kutri Cathar. Én nem találtam több testvért, de lehettek még. A keresztszülők a négy beírásnál ugyanazok, a keresztanya Victória - mint az ősöd, a keresztapa ugyanúgy ács, mint az apa. ( aki ács - illetve zsellér- ács)

 

Polácsek Stanislaus (Szaniszló) 1890.04.14-én 70 éves korában újra nősül Nagybábon.

Római katolikus, özvegy, ács, György gazda és Kondratka Paulina fia.

Származik: Miloticz -Gaya kerület-Morvaország,  a lakhely pedig Románfalva.

 

Természetesen, ha az általad ismert szülői nevek a helyesek Viktóriánál, akkor ez a másik keresési irány téves, és nem erre kell keresgetni.

 

 

Előzmény: Jegkoko (18243)
Matirko1 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18252

nem környező :) bocs. 

 

Előzmény: Matirko1 (18251)
Matirko1 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18251

Ennyi információval én is addig jutottam, mint Te :) bár én nem vetném el, 

Amit még találtam: Polaček : Polacsek szlk. poľak 'lengyel' Polin (< poľiak : poľak ...... Valahogy ezeket cifrázva keresnék a Szlovák, és nem környező anyakönyvekben. Plusz, megnézném Victoria házasságkötésijét. Ha voltak testvérek, rájuk keresnék, egytől egyig mindre, mert új infók lehetnek bennük. Ha nem volt testvér, utána járnék, hogy miért azon a településen hunyt el, ahol. Biztos volt oka, hogy ott halt meg. Miért ott telepedett le? Vagy a saját gyerekeire, de tuti, hogy volt testvér, sőt - vagy arra, hogy a szülők hol szolgáltak, melyik uradalmakban, vagy hol volt katona apuka Victoria születése körül. stb stb stb. És nem venném készpénznek az 1864-et, +/- 10-15 év bőven belefér szerintem. Valamint, ha első gyermeke volt Máriának.... nem vetném el a köztudat ellenére, de mégsem házasságból való születés lehetőségét sem, már bocs. Sok mindenre volt már példám.

Előzmény: Jegkoko (18243)
Matirko1 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18250

Köszi szépen, de a nowy targ-i anyakönyvek nem kutathatóak. Elutaztam érte, hogy legalább végiglapozhassam, de nem kutatható. Csak egy oldalt és pár sort kaptam meg belőle.

Elindultam azon, amit Te mondasz, de a Regina Druzbacka/Druzbacki-t nem találtam meg, és ezen az egy település néven - amit nem tudok kiolvasni - nincs más támpontom hozzá. Ja, de még azt tudom, hogy a férje neve Joanis Kovalski volt. 

Most megpróbálom végiglapozni a Péter által átküldött településeket, és remélem vmelyikben megtalálom. 

 

És abban tudnátok még segíteni, hogy ismer valaki lengyel - és esetleg szlovák - családfa kutatással foglalkozó fórumot?

Hasonlót ehhez :)

Előzmény: Gábor1996 (18248)
Matirko1 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18249

Köszönöm, Péter, elindulok ezeken a településeken. Remélem kutathatóak az anyakönyveik, mert Nowy Targ nincs fent a neten. Utaznom kellett öt oldalért.

Előzmény: Peter_Cs (18246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!