Keresés

Részletes keresés

hor-vathy Creative Commons License 2017.02.12 0 0 16680

Tapasztalatom szerint a rendszer csak az indexelt filmekre érvényes. Megnézed a katalógusban, hogy a kívánt település/ felekezet/időszak fel lett-e dolgozva, ha igen

szerencséd van. Halottit és házasságit csak akkor tudsz kutatni, ha együtt van születésivel.

Előzmény: Csabavezér5 (16679)
Csabavezér5 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 16679

"A használat során csak be kell jelentkezni a Family Search-re és a kiválasztott település excel táblázatunk digitális filmszám rovatára kattintva a film kockánként tanulmányozható"

 

Hogyan tanulmányozható ha nincsenek feltöltve a képek?

Előzmény: keres-gető (16674)
MGHLTM Creative Commons License 2017.02.12 0 0 16678

Köszi! Sokat segítettél :-)

 

Előzmény: zerfer (16676)
zerfer Creative Commons License 2017.02.12 0 0 16677

természetesen a "zselér" az zsellér... :o)

Előzmény: zerfer (16676)
zerfer Creative Commons License 2017.02.12 0 0 16676

No, akkor sorban...
pastor equorum = lópásztor, magyarul csikós (ahogy tippelted)
Poszpisek Anna inquilini fila = P. Anna, zselér lánya
locus orig. Palcsovics circuli Neutitschein in Moravia habtationis Perbal= származási helye Palcsovics (tippem: Palkovice) a morvaországi Neutitschein (ma: Nový Jičín) körzetében, lakhelye Perbál.
Sponsa locus orig. Kirva habit Dágh: a menyasszony származási helye Kirva, lakhelye Dág (ma Komárom-Esztergom megye).
Tanúk: Vargha Josephus colonus et Vargha Georgius inquilinus: V. József földműves és V. György zsellér
Következő oszlop (ez az eskető neve): Aloysius Viszolajszky Parochus Dághensi: Viszolajszky Alajos dági plébános.
utolsó oszlop: promulgati: kihirdettettek.

 

Remélem nem nagyon lőttem mellé, további sikeres kutakodást!

Előzmény: MGHLTM (16675)
MGHLTM Creative Commons License 2017.02.12 0 0 16675

Kedves Kutató társak.

 

Ismét tudtam kicsit kutakodni a családfámban, és ismét örvendetes messzeségben járok ami jó de kicsit nem is! :-) A bejegyzés ugyanis latin: Addig azt hiszem mindent értek, hogy Schmera Jakab pásztor de mi az equorum? Már ha jól olvasom, a google fordító ló jelentést ad neki, ló pásztor? Az az csikós?

Poszpisek Anna filia az lánya? De mi az előtte? inguilini??

Mellette értem, hogy vőlegény származási helye de mi jön utána mi az a két szó a circuli (körök?) előtt? Jól olvasom, hogy Neulilschein Morvaországból? S utána megint mi van írva??  Az utolsó az lehet, hogy Perbál? Vagy ez nem a település hanem  valami latinul? A menyasszonynál Kirva az megvan mert az Máriahalom régi neve. Kirva habit (szokás??) Dágh (dági egyházkerület?) Akkor lehet, hogy Schmera Jakab magyarországra települése után a perbáli egyházkerületben gyakorolta vallását?

A tanuknél sem tudom mi a éonus? meg megint ez az inguilius?? Az következő kockában meg még elolvasni sem tudom az írást az az tippem sincs mit írjak a keresőbe.

Megköszönném ha valaki tudna segíteni.

 

keres-gető Creative Commons License 2017.02.11 0 0 16674

Erre utaltam az előző hozzászólásban...

Viszont találtam egy talán nem is kis segítséget a gyorsabb haladáshoz:

"Kedves kutatótársak! Az FS-C-vel könnyen tanulmányozhatjuk az egyházi anyakönyveket, ha ismerjük a település filmszámát. A következő módszerrel kialakíthatjuk a minket érdeklő filmszámok listáját. Csináljunk egy Family Search-os lekérdezést a minket érdeklő településekről például esetemben Borsod Abaúj Zemplén -t írtam be a Birthplace rovatba, a Last Names-be pedig a minél több találat érdekébe *e* került, így minden olyan nevet megkeres, amiben az e betű előfordul. Rengeteg, találatom volt:2 006 912 RESULTS FOR NAME: *E*, EVENT: BIRTH, PLACE: ABAÚJ Ezekből a 75 -ös megjelenítéssel az Export Result 1-75 segítségével 40 szeri exportálással lekértem az adatokat, max 3000 exportálást engedélyez. Ez újrakezdve az előző exportálás utolsó számától pl 41-től ismételhető. Az FS-C-vel feldolgoztam őket és az eredményként kapott excel táblázatot átalakítottam. A „Ctrl Shift L” együttes megnyomásával a legfelső sornál minden oszlopnévnél legördülő menü jelenik meg. A település oszlopot rendezés (A-Z)-vel abc sorba raktam. A számomra nem szükséges oszlopokat az oszlopazonosító betűjére kattintva kijelöltem és jobb klikk után töröltem. Maradt a TELEPÜLÉS és az eredetileg O, most DIGITÁLIS FILMSZÁM nevű oszlop. Ha zavar a sok azonos nevű, azonos filmszámot mutató sor, akkor a felesleges ismétlődések törölhetők a bal oldali cellára kattintott sorkijelöléssel. A javított, átalakított táblázatot a MENTÉS MÁSKÉNT MÓDSZERREL beszélő fájlnévvel a kívánt helyre menthetjük. A használat során csak be kell jelentkezni a Family Search-re és a kiválasztott település excel táblázatunk digitális filmszám rovatára kattintva a film kockánként tanulmányozható. Eredményes kutatást, üdv:  Sz.J."

Előzmény: chab7hu (16671)
e_n_d_r_e Creative Commons License 2017.02.11 0 0 16673

Fábiánsebestyén van az 5845814-en, 16-on, 17-en és 18-on.

Előzmény: RegElek (16516)
chab7hu Creative Commons License 2017.02.11 0 0 16672

Adj egy email címet amire a szerkesztési jogot el tudom küldeni. Jól jön minden segítő kéz, mert elég nagy számhalmaz az amiben keresünk (és szerintem mondhatom mindenki nevében, hogy mellette még a kutatómunkákat is végezzük).

Előzmény: Hoter (16656)
chab7hu Creative Commons License 2017.02.11 0 0 16671

Akkor azt a 23-as lapot törölte is az illető aki feltette, mert én már nem is láttam.

Előzmény: keres-gető (16655)
Neucerma Creative Commons License 2017.02.11 0 0 16670

Köszönöm, ettől tartottam :( , akkor marad a plébánia (illetve gondolom ott is meg vannak 1895-től az állami anyakönyvek).

Előzmény: JPmiaou (16669)
JPmiaou Creative Commons License 2017.02.10 0 0 16669

(Még nem voltam készen! Igazán nem nyomtam meg a gombot...)

 

De úgy látom, hogy a mutatóhoz tartozó anyakönyvek nem voltak lefilmezve. Előfordul, hogy elvesztek/megsemmisültek, de talán a plébánián kellene érdeklődni. Mindenesetre nem valószinű, hogy interneten elérhetőek lesznek.

Előzmény: JPmiaou (16668)
JPmiaou Creative Commons License 2017.02.10 0 0 16668

Az nem FamilySearch-féle indexelés, hanem a pap/anyakönyvíró által készített névmutató. A képek fent vannak:

 

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GTM6-9WLR?mode=g&i=269&cc=1554443&cat=770842

Előzmény: Neucerma (16667)
Neucerma Creative Commons License 2017.02.10 0 0 16667

Selmecbányai halotti anyakönyveket keresnék 1894 után (egész pontosan 1899. évi kellene), a familysearch.org-on az indexelés megvan 1907-ig ("Deaths, index (Úmrtia, zoznam) 1813-1907"), de a bejegyzéseket nem találom.

Tudja valaki, hogy hol érhetőek el, lehetőleg digitálisan?

Neucerma Creative Commons License 2017.02.10 0 0 16666

@Prelleg, r.roy, vörösvári: köszönöm a segítséget, sajnos sem a gyászjelentések, sem a telefonkönyv (viszonylag gyakori név: Érsek), sem a közösségi oldalak nem segítenek/segítettek.

 

Előzmény: Prelleg (16638)
skoumi Creative Commons License 2017.02.10 0 0 16665

Nem tudom, hányan ültek fel nekik, és hány ember járt még ugyanígy...

 

http://mno.hu/belfold/fiktiv-osokkel-hazalhat-a-csaladfakutato-1385166

 

Szégyen. De leginkább az, hogy közülük még van, akinek van mersze kimondani, hogy "Senkinek nem volt előírva a levéltári kutatás, épkézláb lelkismeretesebbek (sic!) nyilván megtették." (Igaz, azóta törölte a kommentjeit...)

Prelleg Creative Commons License 2017.02.08 0 0 16664

God:Boy: Akkor sajnos nem lesz benne, mert az 1897-es születésű pécsiek már nincsenek fenn. Valószínűleg azok a nyilvántartások nem maradtak fenn.

tunde80: Az Acta generalia nincs digitalizálva, a mutatója van mikrofilmen: https://lnyr.eleveltar.hu/MNLQuery/detail.aspx?ID=16943 (A budapesti Lángliliom utcai MNL épületben biztosan. Bővebben a Jegyzeteknél írnak róla.)


Katonaállítási adatbázishoz:

Túrkeve város 35. kötet (B 538) szül. év: 1882. sor. év: 1903 alatt Heves-Szolnok megye 1. kötet (B 538) szül. év: 1727-1740 sor. év: 1756-1758 található.

Heves-Szolnok megye 1. kötet (B 538) szül. év: 1727-1740 sor. év: 1756-1758 alatt a Heves-Szolnok megye 3. kötet (B 539) sor. év: 1794 található.
Heves-Szolnok megye 3. kötet (B 539) sor. év: 1794 alatt Túrkeve város 35. kötet (B 538) szül. év: 1882. sor. év: 1903 található.

tunde80 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 16663

bocsánat, még annyit, hogy valószínűleg jó nyomon járnék , ha az országos levéltár Acta Generalia állományában kutakodnék? Remélem digitalizálva van és a szegedi kirendeltségről is elérhető...? 

Előzmény: tunde80 (16662)
tunde80 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 16662

persze, nincs meg, valamit elnéztem :( De akkor akik német telepes ősök után kutatnak, hogy oldják meg? Gondolom nem rejteget mindenki saját akármilyen könyvet otthon (Az említett sorozatnak is 43 euró darabja). Szóval a gyakorlatban hogy oldják meg? Vagy van itt valaki, akinek van valamilyen hozzáférése és tudna segíteni ha konkrétumokat írok? köszi

tunde80 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 16661

köszönöm a segítséget! Közben én is ráakadtam az említett Stefan Stader gyűjteményre, azért teszek egy próbát a SZTE könyvtárban, mert az online katalógus nekem kihozott valamit :)

Előzmény: Prelleg (16659)
God:Boy Creative Commons License 2017.02.08 0 0 16660

Köszönöm a segítságet.  Pécsett 1897 oktberében született 1915 márciusában vonult be A K. U. K  Brückenkopf kommando sorozott Wieni alakulatához

Előzmény: Prelleg (16659)
Prelleg Creative Commons License 2017.02.07 0 0 16659

PETYUS: Köszönöm szépen a fordítást!

God:Boy: Szerintem csak egy összeírás volt és ez alapján osztották szét az embereket, kit a honvédséghez, kit a közös hadsereghez. A születési helye is Pécs volt? Ha nem, nézd meg a születési helyén is, hátha ott írták össze. Ha pécsi születésű volt, akkor, lehet hogy egy későbbi évben került sorozásra, nem akkor, amikor az azonos korú férfiak. (Nem tudom, hogy milyen idős volt, de ne az 1915-ben sorozottaknál keresd, ha akkor már régen katonakorú.)

tunde80: Itt azt írják, hogy Quellen zur deutschen Siedlungsgeschichte in Südosteuropa teljes anyaga be lett építve Stefan Stader: Sammelwerk donauschwäbischer Kolonisten című művébe. De ez a sorozat nincsen befejezve, az 'Sz' betűs nevekig készült el. Az SZTE Egyetemi Könyvtár katalógusa szerint a könyvtárban nincsenek meg ezek sem. De a mormon családtörténeti központokba (elméletileg a szegedibe is), ha jól látom le lehet kéretni mikrofilmen.

https://familysearch.org/search/catalog/666892?availability=Family%20History%20Library

Talán a Quellen-t is: https://familysearch.org/search/catalog/48684?availability=Family%20History%20Library

tunde80 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 16658

üdv mindenkinek!

Nekem a német telepeslistákkal kapcsolatban lenne kérdésem. Ezt tényleg sehol nem lehet fellelni a neten, nincs digitalizálva vagy valami? Pl a Franz Wilhelm-Josef Kallbrunner  szerzőpáros listáira gondolok, erre hivatkozik a Levéltár segédlete is, csak olyan furcsa, hogy gondolom egy csomóan kíváncsiak lennének rá, és senki soha nem rakta fel sehova? Én már kérdezősködtem a múltkor, és például a szegedi nagykönyvtárban sincs meg, ők mondták, hogy a rendszer szerint talán megvan az egyetemi könyvtárban, de lehet, hogy valami elzárt részlegben amihez mezei emberként lehet, hogy hozzá sem férek. Szóval ezek a listák tényleg nincsenek sehol? köszi

Hoter Creative Commons License 2017.02.06 0 0 16657

Kár. Köszönöm.  :(

Előzmény: aligátor_animátor (16653)
Hoter Creative Commons License 2017.02.06 0 0 16656

Köszönöm. Azért bíztam benne, mert a levéltárban megvan digitálisan. és az FS is jelzi, hogy készült film. A filmszámos táblázatot hol lehet megtalálni? Esetleg az általam megtalált adatokkal hogyan lehet kiegészíteni?

Előzmény: chab7hu (16652)
keres-gető Creative Commons License 2017.02.06 0 0 16655

Látom a 23-as lap MÁR nem található a táblázatban.....

Az általad használt szófordulattal "fikázni" sajnos minősítetted és besoroltad saját magad.....

Előzmény: chab7hu (16651)
keres-gető Creative Commons License 2017.02.06 0 0 16654

Picit szerényebben fogalmazva : Jelen tudomásom szerint --- sajnos ezekhez a filmszámokhoz nem tartozik (nincs) digitális filmszám :-)

Előzmény: aligátor_animátor (16653)
aligátor_animátor Creative Commons License 2017.02.06 0 0 16653

szia, sajnos ezekhez a filmszámokhoz nem tartozik (nincs) digitális filmszám.

Előzmény: Hoter (16649)
chab7hu Creative Commons License 2017.02.06 0 0 16652

Sajnos a keresztelést nem tartalmazó filmekre még nem találtunk eddig. Egyébként ez is egyik célja lenne a filmszámos táblázat együttes készítésének, hogy megtaláljuk esetleg a többi film között megbúvó nem indexelt kereszteléseket tartalmazó filmeket - ha egyáltalán ezek fel vannak rakva valamelyik digitális filmszám alá, mert az is lehet, hogy ezeket egyáltalán nem tették még fel.

Előzmény: Hoter (16649)
chab7hu Creative Commons License 2017.02.06 0 1 16651

- Mindenkinek nincs szerkesztés joga, csak aki szeretne részt venni az egyedül nem igazán véghez vihető munkában.

- 23-as kezdetű sorok nincsenek, nem tudom honnan van a sor, de nem a táblázatból ezek szerint

- ha valami komolytalan vagy megbízhatatlan nem használod (bár mutass egy másik jobb és részletesebb ilyen táblázatot, máris törlöm akkor amin mi dolgozunk)

 

A komolytalan az az ilyen hozzáállás. Ha valami nem jó és lehetőség van javítani akkor tessék javítani, nem fikázni. Széthúzás vagy összetartás. Az előbbire igen sokan vannak már manapság bármilyen területen. Én csak az utóbbiban vagyok érdekelt. Kár is volt egy fikázó széthúzást gerjesztő bejegyzésre reagálnom.

Előzmény: keres-gető (16629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!