Keresés

Részletes keresés

theek Creative Commons License 2016.05.28 0 0 15911

Üdv. az FS. -től a köcsönzés a következően zajlik: 1/ megkeresed a lakóhelyedhez legközelebb eső mormon egyházat s megkérded van e mikrofilmolvasójuk , mert a filmet nem neked küldik el hanem a gyülekezetükbe ,  tudsz választani  hogy melyikbe. 2/ kikeresed a film számot , majd megrendeled , előre útalva, külföldi vásárlásként .3/ Ha megérkezik a film, 2 hét vagy 2 hónap attól függ ,hogy merre van a film , akkor jeleznek és mehetsz nézni.  Ennél egyszerűbb az Online Adatbázisban megnézni ,hogy digitalizált e a kereset település és ha igen akkor levéltárban megnézni .

Előzmény: Pancsama (15907)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.27 0 0 15910

Ma is tanultam valami újat, ami megkönnyíti az életem. :D Köszi az Arcanum-os infót!!!
Igen, a Macse-n, bár csak pár nevet kerestem Borsodból, de nem nagyon volt szerencsém. Ettől függetlenül pár száz órát már így is megspóroltam vele.

Előzmény: Pancsama (15909)
Pancsama Creative Commons License 2016.05.27 0 0 15909

Az Arcanumot viszont ingyen is elérheted 198 intézményi pontról! Itt van az ADT hozzáférési pontok listája: http://arcanum.hu/hu/adt/

Hol találtál kevés nem budapesti anyakönyvet, a MACSÉ-nél?

 

Előzmény: Réka_kereső (15908)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15908

Egyetértek. 5000 nem sok egy évre. Az Arcanumnál egy hónapért kell ennyit fizetni. Viszont elég kevés nem budapesti ak-t találtam. :-(

Előzmény: Pancsama (15906)
Pancsama Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15907

Ha tudod a FS mikrofilm számát, lehet, hogy ki kéne kölcsönözni a filmet (egyelőre csak a szám jár, mert magam még nem próbáltam, de a logikusnak tűnő lehetőséget ott látom a FS-n).

Előzmény: Elar (15905)
Pancsama Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15906

Nekem úgy tűnik, évente 5000 Ft tagdíjat megér a MACSE. Épp most szántam rá magam a belépésre ;) Nem hiszem, hogy meg fogom bánni, hisz annyiszor futottak már oda a szálak.

Előzmény: Réka_kereső (15901)
Elar Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15905

Ismét elővettem Schaffarsch rokonaimat. végre volt 2 órám és elmentem a Lángliliomba.

Sajnos sokra nem jutottam.

Az FS-en Józsefváros és Ferencváros van feltüntetve a gyerekek születési helyén. Az apuka Józsefvárosi templomban kapta a halottiját és elvileg itt is született 1836 körül.

De nem találom!!!

Ugyebár a 8. és 9. kerületet nézegetem.

Időm lejártakor vettem észre, hogy kb 2x van megjelölve a kivánt időpont amit nézegettem.

Utána az is feltűnt, hogy 9. kerületben Józsefváros szó szerepel a leírásban sok helyen.

 

Most akkor hogy van ez????? tudna valaki segíteni, hogy most akkor hol keressem a Józsefvárost? :)

Pancsama Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15904

A FamilySearch Catalog a megoldás. Itt van Fadd-é:

https://familysearch.org/search/catalog/results?count=20&placeId=77071&query=%2Bplace%3A%22Hungary%2C%20Tolna%2C%20Fadd%22&subjectsOpen=386422-50,747843-50,488604-50

 

Nagyon hasznos a FS catalog, de vannak korlátai:

Van, ami csak indexelve van, kép nem látható - ezzel az a "baj" néha, hogy sok a téves átírás.

Van, aminél kép is van - ezzel az a "baj", hogy sokáig tart böngészni, ill. amíg az egyes oldalakat letölti.

Van, ami se indexelve nincs, se kép nincs, viszont a mikrofilmet ki lehet kölcsönözni kb. 1500 Ft/tekercs.

A legtöbb csak indexelt tekercset is lehet kölcsönözni. A kölcsönzéses (fizetős) módot még nem próbáltam. De a megszerzett adatok alapján már tudod, hogy mit keress a levéltárban.

 

Ha más település kell, akkor ezen a linken https://familysearch.org/catalog/search kezdd el beírni a település nevét, és a legördülő menüből válaszd ki, ami érdekel, majd kattints a SEARCH-re. Onnantól pedig már értelemszerű kell kattintgatni a megfelelő "Church Records" vagy "Civil Registration"-re.

 

Előzmény: hor-vathy (15900)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15903

Kutatott esetleg valaki Csehországban?

Elar Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15902

Nekem a Macse bejött. Sok találatom volt ott

Előzmény: Réka_kereső (15901)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15901

A Hungaricana-n nem. Ott nagyrészt közjegyzői iratok vannak, pár újság, fogolykönyvek, budapesti cím és lakjegyzék, ilyenek. Anyakönyveket a FamilySearch-ön vagy a Macse-n érdemes, de a Macse fizetős. Leginkább az FS-en lévő szkennelt anyakönyvek vannak indexelve, de nagyon hasznos.

Előzmény: Azima (15899)
hor-vathy Creative Commons License 2016.05.26 0 0 15900

Üdv.

A Tolna megyei Fadd anyakönyveit kutatom. Az 1790-1800 körüli időszak halotti és házassági adatai érdekelnének, a születésiről van másolat a MOL-ban.

Ezekről az anyakönyvekről sem a helyi lelkipásztor, sem a Ráday levéltár nem tud. Ugyancsak nem találtam a megsemmisült anyakönyvek listáján.

Elképzelhető, hogy a születéseket Faddon, a halálozást és a házasságot máshol anyakönyvezték?

Azima Creative Commons License 2016.05.25 0 0 15899

Én régebben a Lángliliom utcába jártam. Ott is digitalizálva vannak már az iratok? (Gondolom igen). A Hungaricanan lehet anyakönyveket is keresni?

Előzmény: Réka_kereső (15895)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.25 0 0 15898

A hadisíron nem találtam több rokont, de a veszteséglistában lett egy talán rokon, de még nem sikerült még sehova berakni. :-)

Nálunk a nagyapám, a dédnagyanyám és az édesapám évtizedekig kereste sikertelenül. Ha tavaly vagy tavalyelőtt nem teszik rendbe önkéntesek a miskolci Hősök temetőjét és a hadisír nem dolgozza fel az ott található sírokat, még ma sem lenne meg. Nagyon hálás vagyok ezért nekik!

Sajnos sem a dédnagyanyám, sem a nagyapám, de még az apám sem élhette már ezt meg. :-(

Ez van.

Előzmény: lilabogyó (15897)
lilabogyó Creative Commons License 2016.05.25 0 0 15897

Szia! Én ahogy írtam,csak dédapám nevét ismertem;hadisir.hu-n nem leltem, radixindexen megtaláltam viszont a veszteséglistán.Aztán egy forumon olvastam a bécsi kirendeltségről(lehet h már más az elérhetőségük ahogy olvasom). Beszkennelték a rá vonatkozó sort,ezen szerepel: szül hely,év ,halálának napja,helye,ezrede,százada,rendfokozata, hogyan halt meg,hol-mikor-ki temette el.Hihetetlen érzés volt majd' 100 évvel később megtudni mindezt.Még élnek unokái,az ő szüleik apa nélkül nőttek fel;sajnos  ismert temetőről nem tudni azon a vidéken...

Előzmény: Réka_kereső (15896)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.25 0 0 15896

Phűűűű! Köszönöm. A dédapámat 1921-ben nyilvánították holttá, de csak idén derült ki a család számára, hogy Miskolcon a hősök temetőjében van eltemetve. :-/

Most egy másik rokont keresek, aki 1914-bn házasodott, de a felesége kb másfél évvel később, mint özvegy újraházasodott és mivel a házassági ak.-ben nincs ub, ezért gondoltam, hogy nem ágyban párnák közt halt meg, elvégre kitört az I. vh. :-) Viszont nem akartam végignyálazni másfél év sok száz oldalát, de lehet, hogy kénytelen leszek. :-)
Mindenesetre köszönöm a rengeteg infót!
Azt lehet tudni, hogy a militaria.hu oldalon tudnak részleteket mondani a dédnagyapám halálával kapcsolatban? A hadisír oldalon megtaláltam a sírját, de szeretném tudni, hogy mi történt.

Előzmény: Pancsama (15890)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.25 0 0 15895

Én két hete voltam a BFL-ben és digitálisan kutattam az anyakönyveket. Egyházit és államit egyaránt. Nem kellett előre kikérni. Közjegyzői iratok közül is viszonylag sok be van már szkennelve és a Hungaricana-n lehet kutatni.

Előzmény: Azima (15894)
Azima Creative Commons License 2016.05.25 0 0 15894

Üdvözlet. Mivelaz elmúlt időszakban eléggé elhanyagoltam a kutakodást, elrohant mellettem egy kis idő. Ezért szeretném megkérdezni, hogy a levéltári kutatás olyan -e mint 2-3éve. Kikérem mailben a mikrofilmet, és bent azt nézem vagy most már elektronikusan számítógépen kutatok? Köszönöm a válasz(oka)t.

Prelleg Creative Commons License 2016.05.24 0 0 15893

A "Hungary, Jewish Vital Records Index 1800-1945"-re a Familysearchön újabb adatok kerültek fel. 

 

A Hadtörténeti Intézet és Múzeum bécsi kirendeltségének az email címe úgy tudom, már megváltozott: 

http://www.militaria.hu/adatb/leveltariuj/content/hm_him_hl_bécsi_kirendeltsége

 

God:Boy Creative Commons License 2016.05.24 0 0 15892

Nagyon sok az I.VH során az eltünt, ismeretlen körülmények között elesett katona. Öket holtá nyilvánítási eljárás lefolytatása után anyakönyvezték.

Előzmény: Réka_kereső (15888)
Pancsama Creative Commons License 2016.05.24 0 0 15891

Bármelyik lehet.

Például amikor böngésztem a Mezőkovácsházi halotti anyakönyveket, rengeteg olyan, 1914-1917-ből származó bejegyzést láttam, amiből kiderült, hogy az illető a pl. a doberdói hadszíntéren halt meg, de minden egyéb, a nevén kívül, "ismeretlen". Olyan is volt, hogy 1917-ben jegyezték be, hogy 1916-ban halt meg valaki egy távoli harctéren - nyilván akkor értek oda a papírok.

Az 1944 szeptemberi anyakönyvi bejegyzések viszont hemzsegtek olyanok nevétől, akik ott estek el (halál oka: fejlövés, haslövés, elvérzés stb.) Mezőkovácsháza környékén, más közük nem volt a községhez (én még úgy tanultam, hogy a német hadsereget üldöző szovjet Vörös Hadsereg csapatai A közelben lévő Battonyánál lépték át először a trianoni Magyarország határát 1944. szeptember 23-án).

Egy közeli hozzátartozóm (aki már több mint 107 éves lenne) születési anyakönyvét megtalálva meglepve láttam a pontos bejegyzést, hogy meghalt 1996-ban - pedig gyerekkora óta nem is járt a szülőfalujában.

 

Előzmény: vadász2 (15887)
Pancsama Creative Commons License 2016.05.24 0 0 15890

Hadisír nyilvántartó: http://www.hadisir.hu/hadisir/

 

Előzmény: Réka_kereső (15881)
ancibaba Creative Commons License 2016.05.23 0 0 15889

Nekem  van olyan a családban, hogy három József volt a gyerekek között. Születési ak. első gyermek József volt, meghalt születés után pár órával, következő gyermek lány volt, a következő megint fiú, akit Józsefnek kereszteltek, ő 15 évesen halt meg, majd született a következő  József, aki megélt 75 évet. És máshol is találkoztam már hasonlóval. Régen ugya az volt, hogy a "név" tovább éljen. 

Előzmény: Réka_kereső (15859)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.22 0 0 15888

Köszönöm! Azt hittem egységesen valamelyik kerületben jegyezték be.

Előzmény: vadász2 (15887)
vadász2 Creative Commons License 2016.05.21 0 0 15887

Amelyikben

a) meghalt

b) amelyikben lakott

c) amelyikben született (legvalószínűbb)

Előzmény: Réka_kereső (15881)
Réka_kereső Creative Commons License 2016.05.21 0 0 15886

Köszönöm! Azt hiszem megpróbálom!

Előzmény: lilabogyó (15882)
Pancsama Creative Commons License 2016.05.20 0 0 15885

Igen, a legnagyobb nyugalommal. Legfeljebb az átlagosnál picit több genetikai hasonlóság miatt jobban megértitek egymást ;) Ez egyébként még barátokra is igaz - lásd: http://www.origo.hu/tudomany/20140715-genetikailag-is-hasonlok-egymashoz-a-baratok.html

 

Előzmény: Törölt nick (15877)
skoumi Creative Commons License 2016.05.19 0 0 15884

Nem, sosem volt az.

 

Az van meg nekik, amiket hagytak nekik lefotózni.

Románia en bloc nem engedte nekik a fotózást, amennyire én tudom (ha megnézed, nincs is az online oldalukon Romania, mint választható ország feltüntetve). Ami van  nekik onnan, annak jó része osztrák katonai anyakönyv, illetve amit a német kitelepülők, akiket Ceauşescu eladott az NSZK-nak, magukkal vittek. Van olyan nekik, ezek egy része fent is van keresztelés tekintetében az oldalukon, amiket valószínű az MNL (akkor még MOL) mikrofilmjeiről, vagy anyagairól készítettek. pl. Kolozsvár vagy Temesvár. A többiért ki kell utazni.

 

Ennek költsége van - akkor is ha te mész, akkor is, ha megbízol valakit...

Előzmény: lilabogyó (15883)
lilabogyó Creative Commons License 2016.05.19 0 0 15883

Kedves Skoumi! Köszönöm, én érdeklődtem múltkor; új nevet vettem fel azóta. Ezek szerint az FS adatbázisa nem teljeskörű...sajna' az engem leginkább érdeklő keresztelési bejegyzés sincs benne...

Előzmény: skoumi (15824)
lilabogyó Creative Commons License 2016.05.19 0 0 15882

Én tavaly tudtam meg egyik dédapámról halálának idejét,körülményeit a Hadtörténeti Levéltár bécsi kirendeltségétől...ukadel kukac freemail pont hu címre írtam, pár napon belül  küldtek másolatot a rá vonatkozó bejegyzésről. (írták, szerencsém van, hogy róla legalább ennyi fennmaradt) A magyar anyakönyvekben szerintem az utolsó lakhely szerinti kerületben kellene keresni. De találtam oldalági rokonomat, akit csak sok évvel később jegyeztek be/nyilvánítottak halottnak. Nem tudom vannak-e információid, én csak nevet és FS alapján születési dátumát ismertem. Remélem sikerrel jársz!

Előzmény: Réka_kereső (15881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!