Keresés

Részletes keresés

skoumi Creative Commons License 2014.06.29 0 0 13475

Hívd fel a levéltárat, és kérdezd meg, hogy egyenesági leszármazottként milyen lehetőségeid vannak, és mennyiért...

De mint canonfan is írta elég szívás ennyire nulla infoval nekiugrani a dolognak. Ha jól értem, még az sem biztos, hogy bármilyen eseménye ott történt, csak hátha, talán...

Előzmény: Madri89 (13471)
skoumi Creative Commons License 2014.06.29 0 0 13474

csak a lényegre koncentrálva (3. sor 2. felétől)

 

keresztelte János Kristófot (Jan Kryštof), Hlavka Albert sedleci szolga törvényes fiát, anyja Katalin (Kateřina).

Előzmény: mamu66 (13473)
mamu66 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 13473

Helló!

 

Kellene egy kis segítség!

 

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11773/91  

 

Jobb oldalt a március 29.-ei bejegyzés fordítása kellene. Oldalt a 703-as szám van. Előre is köszönöm!!

canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 13472

Eléggé szívásnak hangzik a dolog, Debrecennek pont ezek az évei nincsenek fenn FS-en.

Ha tuti az 1954, akkor is cca. 500 oldal a hármas osztású házassági bejegyzésekből 1 egész év.

 

Elképzelhető, hogy van erre kikalkulált ár a levéltárakban, de nehezen hiszem, hogy grátisz megcsinálják.

Gondolom óradíjra megy majd. Ha mákos vagy, 2 óra alatt meglesz. :)

 

A születésivel szerintem sokat nem érsz a házassági nélkül, hacsak nem tudod az ükszülők neveit. (gondolom nem)

A Harsányi János elég gyakori névnek tűnik. :)

 

Mindenesetre ha teljes családfakutatásról van szó, akkor nehéz "elengedni" akár egyetlen déd-vonalat a 8-ból.

Azért mégsem az szépapám apja akit nem találok azon a szinten a 64 ősből. :)))))))))

Szóval nem jó 8 szálból bukni akár csak egyet is. Fájdalmas.

Előzmény: Madri89 (13471)
Madri89 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 13471

Sziasztok! A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni. Apai dédnagyapám (Harsányi János) után kutattok, de sajnos nem ismerek erről az ágról senkit, aki pontos adatokat tudna adni. Annyit tudok, hogy nagyon sokáig Debrecenben éltek, és valószínűleg ott házasodott 1954-ben, majd ott is halt meg az 1980-as évek elején (ha jól tudom ezek az évek már nem kutathatók). Sajnos a születéséről sem a helyet, sem az évet nem ismerem, csak annyit hogy valamikor az 1900-as évek elején születhetett.

Van ötletetek, hogy kereshetném meg? Gondoltam, hogy átnézem a környező települések születési anyakönyveit az 1900-as évek elejéről, de ez hatalmas mennyiség/oldalszám az FS-en (főleg, hogy ki tudja meddig elérhető). Esetleg van tapasztalatotok a megyei levéltárral kapcsolatban? Például adnának információt a házassági anyakönyv kapcsán, ha csak az évet tudom? Sajnos nem tudom megoldani, hogy Debrecenbe utazzak személyesen kutatni.

magdusis Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13470

Kedves Prelleg,köszönöm a választ.Hát bizony vannak problémáim a számítógéppel,hogy mit,hogyan.

Köszönöm a segítséget az eligazodáshoz is.

A fönt levő falvakat megnéztem,nincs semmi.Bár azok főleg más vallású falvak,sajnos.

Prelleg Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13469

Alaposan elnéztem az évszámot. Nem tudom, hogy mennyire gyakori az apa neve, de ha viszonylag ritka, akkor én a helyedben, megkockáztatva azt, hogy teljesen tévútra visz a kutatásban, annak kérdeznék utána, hogy a településen a korban hány ilyen nevű férfi házasodott meg. (Szokolya nem nagy település, valószínűleg nem sok. De megvan a veszélye annak, hogy egy másik faluban esküdött.) Valószínűleg azt könnyebben kiadnák, mint egy 1931-es születésit. Emailt úgy tudsz küldeni másnak, ha az nyilvánossá teszi az email címét az adatlapján. Rámész az adatlapra, majd a küld szóra kattintasz az egér jobb gombjával. (Én most nem publikussá teszem, de ha írni szeretnél nekem vagy bárki másnak, csak így lehet).

 

Spoonisher: Csak ilyen lista van http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130697548&t=9217353

Előzmény: magdusis (13465)
Prelleg Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13468

Köszönöm szépen a választ!

1, Jól vezetted le. De megtaláltam a bejegyzést, és nem, nincs nyoma annak, hogy elváltak volna. Csak azért írtam, hogy nincsen odaírva az állapothoz, mert így nem valószínű, hogy a feleség visszavette volna az előző férje nevét. Az unokák nemcsak arról nem tudtak, hogy összeházasodtak volna, de arról sem, hogy a nagyanyjuknak lett volna ilyen nevű élettársa. A történethez még hozzátartozik az is, hogy az esküvő idején unokák közül az egyik kisgyermek volt, a másik még meg sem született, és a házaspár mindkét tagja húsz év múlva halt meg. Habár az unokák és a nagyanyjuk nem ugyanazon településen éltek, kizártnak tartom, hogy ne tudtak volna a férjről. 

Előzmény: skoumi (13467)
skoumi Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13467

 

1, Na ebbe beletekeredtem...

tisztázzunk egyet:

Én az alábbi olvasom ki a leírtakból, ignorálva az első tagmondatod 4. és 5. szavát:

Ősöd XX, két férfival élt együtt élete során, Nyilván nem egyszerre, hanem egymás után. Az első  YY, a második ZZ.

ZZ-nek, az új férfinak szintén volt korábban felesége, WW.

XX meghalt, anyakönyvi bejegyzése özv. YY-né XX.

ZZ meghalt, anyakönyvi bejegyzése özv. ZZ, egykori házastársa WW.

YY és WW pedig még korábban elhunytak, mint ahogy XX és ZZ, függetlenül attól, hogy elváltak (egyébként van nyoma, hogy elváltak?)

"(Az ős unokái nem tudnak a házasságkötésről)" Talán mert nem történt, csak együtt éltek?

Vagy van házassági bejegyzés a kezedben, és ennek ellenére van a halottikban a fent írt változat?

 

2, remélhetőleg nem, de ilyen kérdéseket nyilvános helyekre már fel se merek tenni, mert hátha olvassa valami túlbuzgó levéltáros is, aki aztán megy, hogy "főnök, itten még vannak dolgok, amikben anyakönyvi adatok vannak, nem kéne ezeket is lekorlátozni, hogy a kutatók ne is jöjjenek ide?"

3, Erre a kérdésre egzakt választ nagy valószínűséggel az MNL JNSZML tud adni, hívd fel őket munkaidőben :)

Előzmény: magdusis (13466)
magdusis Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13466

Bocs,de nem tudom az ímélcímet.

magdusis Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13465

Kedves Prelleg,köszönöm szépen a segítőszándékot.De sajnos ,az még csak nem is 23 ,hanem 31-es lenne.

Most megint az ottani pappal próbálkozunk,aki megint új,talán nem olyan elutasító,mint az előzőek.

 

Prelleg Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13464

magdusis: Kikértem a szokolyai születési anyakönyvet, de nem biztos, hogy kiadják. (Sikerült úgy fogalmazni nekem és a levéltárosnak is, hogy lehet így is, úgy is érteni). Ha még mindig keresed a felmenődet 1923-ból, akkor írd meg az ő és az édesapja nevét, ide, vagy ha jobban szeretnéd, az email címemre. (Tartok tőle, hogy nem fogják kiadni.)

-Tremmel- 13436. hsz.: Igen én is hallottam már róla, hogy a Kálniczky könyv nem tökéletes, ahogy sajnos a mikrofilm.uw.hu és az MNL OL mikrofilm adatbázisa (http://193.224.149.8/adatbazisokol/adatbazis/mikrofilm-anyakonyvek) sem.

MarcusAelius 13445. hsz.: Itt van néhány adatocska az említett családról: http://anno.onb.ac.at/anno-suche/#searchMode=simple&resultMode=list&from=1

vörösvári: Annyira azért nem vészes a helyzet. Talán egyszer felteszik a halotti anyakönyveket és házasságiakból a szabadon kutathatókat. (Remélhetőleg) 

Prelleg Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13463

Tisztelt kutatók!

1, Az egyik ősöm ismét megházasodott, azonban a halálakor, az 1950-es években, mint özvegyet (nem mint elváltat) jegyezték be, házastársként pedig a volt férjét, és ugyanez volt a helyzet az új férj halálesetének bejegyzésekor is. Ráadásul csak néhány hónap eltéréssel hunytak el, de a lakhelyük is különböző volt. Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lehetséges ez? (Az ős unokái nem tudnak a házasságkötésről).

2, nem tudjátok véletlenül, hogy a másodanyakönyvek kutathatósági korhatárának szigorítása más anyagokra is ki fog-e hatni, például az iskolai anyakönyvekre stb?

3, A JNSZ megyei levéltár oldalán van egy lista az ott őrzött szakdolgozatokról ami tartalmaz, mások mellett egy, az egyik családomról szóló honismereti pályamunkát is. Szerintetek ezt hol őrizhetik? Esetleg a levéltár könyvtárában? És ha igen lehetséges könyvtárközi kölcsönzéssel elkérni egy másik könyvtárba?

canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13462

És még azon álmodoztunk, hogy majd lesz felekezeti ONLINE.

:-DDD

 

Nemhogy nem lesz, de még CIVIL se lesz. :-DDDDD

vörösvári Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13461

119 éves az állami anyakönyvezés. Akkor én már biztos nem fogom látni már Vörösvár polgári anyakönyveit, az FS-en :(

Előzmény: canonfan_448 (13460)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13460

Van olyan ÁLLAMI születési anyakönyv amely 130 éves, vagy öregebb? :-))))))*

Most, hogy használható sebességű lett a family képnézegetője, le fogják venni. :)

 

BRAVO.

 

Persze sejtettem, hogy ez lesz... le is töltöttem azt ami kell.

Vagy 200 gigányi civil cucc van a HD-n, azt már senki nem veheti el.

Mondjuk aki most kezdi annak nem biztos, hogy eszébe jutott a letöltés, mert most már egész használható online is.

Kérdés meddig lesz ott...

Előzmény: vörösvári (13455)
Spoonisher Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13459

Arról van valamilyen lista, hogy melyek az újabb feltöltések?

Előzmény: 3A3a (13418)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13458

A legnagyobb szívás azoknak lesz, akik most kezdenének családfakutatásba, lehet hogy el sem tudnak indulni, mert a hiányzó adatok miatt nem  jutnak vissza 1895-ig, a mikrofilmekig.

Előzmény: -Tremmel- (13456)
skoumi Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13457

nem minisztériumié, a minisztériumi bürokratáé "csak" 100 év és 75 év, de az idióta megfogalmazásnak köszönhetően a levéltárak így is értelmezhetik a dolgot, mint a BFL főigazgatója... mert a védelmi idővel kapcsolatosan nem az "alapbejegyzés" szó szerepel a törvényben :(

és mivel az UB. X/YYYY-t is személyes adatot tartalmazó adatnak tekintik egyesek... --> :@

 

Tremmel: elképzelhető, de valószínű nem azonnal...

Előzmény: vörösvári (13455)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13456

Én is kikutattam ami kell, de ki tudja mikor kellene megnézni újra az anyakönyvet, mi van ha új adatra van szükség? Akkor buktuk...

Előzmény: vörösvári (13455)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13455

Ezek nem épelméjűek, 86 és 130 év. Ki él 130 évig ? Melyik minisztériumi bürokrata agyréme ez ? Még szerencse hogy minden szükséges adatot megnéztem néhány éve.

Előzmény: skoumi (13453)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13454

Hát ez nagyon rossz hír! :(

Ez az ország legnagyobb problémája, hogy ilyen ügyekkel foglalkoznak?

Kinek jó ez?

Egyébként a mormonok is leveszik majd az adatokat?

Előzmény: skoumi (13453)
skoumi Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13453

Hölgyeim és uraim,

 

kedves amatőr családfakutatók, itt van nekünk a szopóroller Budapestről... Valószínű a megyei levéltáraktól is hasonló "kutatóbarát" hozzáállásra számíthatunk :(

 

http://bfl.archivportal.hu/id-2120-tajekoztato_az_allami_anyakonyvek.html

 

 

BONNIE Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13452

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (13450)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13451

Veinfortner nevű ősömet keresem az anyakönyvekben az 1810-es évekből, azonban csak Veingartnerokat találtam ebben az időszakban a faluban. Elképzelhető, hogy elírás?

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13450

Jobb kattintás > házastársak > házastárs csatolása > kiválasztás a listából

Előzmény: BONNIE (13449)
BONNIE Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13449

Sziasztok!

myheritage-on rajzol valaki családfát? Olyan fordult elő - most már mindkét ágon van egy-egy ilyen - hogy két testvérpár összeházasodott. Ezt hogyan tudom felrajzolni?

https://38.media.tumblr.com/378c5915c324dd8951eb7e4d26623240/tumblr_n7s0hjpqPB1r68k26o1_1280.jpg

skoumi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 13448

(hogy szakadjon meg az index motor...)

 

akkor még egyszer - Erdélyi anyagokat a helyi, területileg illetékes levéltárakban lehet kutatni. Esetedben ez a Bihar megyei levéltár. Ami egy kicsit szívás, tekintve, hogy a levéltár évek óta zárva van, költözés miatt. Számos nyitási időpont volt már meghirdetve, egyiket sem tudták tartani. A legújabb október 1, de ez is hiszem ha látom kategória...

 

A vallás is gondolom megvan, mert ennek függvénye, hogy melyik települést kell kutatni majd.

 

Az állami anyakönyvek (1895. október 1-től) feltehetően helyben vannak, ami itt a községközpontokat jelentheti, mivel egy község több településből áll a legtöbb esetben. Innen valószínűleg csak anyakönyvi kivonatot tudsz kérni a megfelelő illeték lerovása mellett, és gyaníthatóan román nyelven beadott írásos kérvényt követően, X+X a köbön idő múlva...

A kivonat pedig, bár az anyakönyv magyarul íródott, román nyelvű lesz a tippem szerint...

MarcusAelius Creative Commons License 2014.06.25 0 0 13447

Igen, az első lépéseken már túl vagyok, nagyszülőkig rendelkezek biztos információkkal, dédszüleim Középesen (Cuzap) vannak eltemetve. Az ottani templom keresztleveleire vagy a másik faluban lévő hivatal/önkormányzat születési anyakönyvi kivonatait gondoltam felkutatni.

canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 13446

Nagyszülők, dédszülők adatai megvannak? :)

Család élő tagjai ki vannak kérdezve mindenről?

Ezek az első lépések.

Előzmény: MarcusAelius (13445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!