Keresés

Részletes keresés

iharosberényi Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13432

Sziasztok!

 

 

Lehet, hogy banális a kérdésem, de nem tudom, hogy az alábbi linken feltüntett adatokhoz hol lehet hozzáférni? Ha egyeltalán lehet.

Országos Levéltár Bp?

 

http://vmek.uz.ua/01400/01472/01472.pdf

 

 

Előre is nagyon köszönöm!

skoumi Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13431

Szia,

 

elképzelhető, hogy a pap nem foglalkozott vele - bevándorló, német területről, biztos ez is bajor mint a többi... Aztán beírta.

Ha van más német területről is megjelölés, akkor célszerű megnézni, hogy Freising vagy Freyung szóba jöhet-e bajor területről és nem elírás-e a Freiburg.

 

Hirtelen nem találtam utalást bajor Freiburgra, így a fentiekkel próbálkoznék - vagy még szöszmötölnék a keresőkkel, hátha kibukik egy egykor volt bajor Freiburg is.

Előzmény: Eitler (13430)
Eitler Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13430

Sziasztok!

 

A pozsonyi Auer-ágamat kutatom, elérkeztem a városban elsőként megjelenő személyhez, bizonyos Anton Auerhez, aki az anyakönyv szerint idegenből vándorolt be- viszont valamit nem értek a bejegyzésben, ezért kérném a segítségeteket.

 

Következő: Anton első házasságát Rosalia Schleinitz-cel kötötte 1780-ban, így a bejegyzés:

 

"Antonius Auer tinctor sodalis, bavarus Friburgensis" - a többi része világos

 

Kérdés: ha Freiburgból érkezett, akkor miért az van feltüntetve mellette, hogy "bavarus", azaz bajor? Utánanéztem, és nem találtam Freiburg nevű települést Bajorországban. A "bavarus"- jelző egyébként igen gyakori a pozsonyi anyakönyvekben, a többi esetben ez nem mond ellent az adott városnak, pl. Regensburg.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

mamu66 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13429

Hú! Előbb kellett volna ez a jó tanács! Sajna sehol nem figyeltük a keresztszülőket és a tanukat csak a lényegre koncentráltunk. Összesen 2 óránk volt kutatni ,gondolhatod ,hogy nem sokra volt elég. Ketten kerestünk és fényképeztünk,más lehetőség nem volt.  Azt sem tudtuk,hol kezdjük! Akkor majd talán egyszer vissza megyek még 2 órára. Bár igazság szerint nem éri meg,mert  korábbi anyakönyvek nincsenek,tehát a férj előző házassága,ahol a szülők meglennének jelölve nincs meg.Tehát előbbre nem jutnék. De ezentúl odafigyelek! A győri kutatásom alkalmával néztem az összefüggést,de most eszembe sem jutott,csak kapkodtunk. :(

Előzmény: God:Boy (13428)
God:Boy Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13428

Esküvökön régi jó kivánság volt, esztendőre apróságot. Ha az esküvöi tanú és a kereszt szülök adatai között azonosságot találsz,nagy a valüszinüsége, hogy sikerre leltél.

Előzmény: mamu66 (13427)
mamu66 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13427

Köszi! Csak az a gond,hogy mindkettő csákvári volt,tehát ez sajna nem segít. Pontosan ez a baj,hogy rengeteg Mester nevezetű volt és ugyan azokat a keresztneveket adták a gyerekeknek ,ezért nehéz kiszűrni,hogy most melyik melyik. A problémám az,hogy az esküvőn a férj neve mellé volt biggyesztve a Nagy,de a későbbiek folyamán a feleség neve mellé (is) került. (Itt halkan jegyzem meg,hogy más ilyen név kombinációval abban az időszakban(Mester József és Mester Julianna) nem találtam esküvőt,ami nem zárja ki,hogy nem is volt.) Viszont némelyik,de nem mindegyik gyerek születésénél viszont nem volt a szülőknek megkülönböztetett ragadvány név írva. :(

Előzmény: Prelleg (13424)
magdusis Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13426

Köszönöm a választ,Prelleg.

Érdekes,hogy  -azt írják- református anyakönyvek 1625-tól vagy hogy lennének,és van mégis ahol 1673-ban vagy mikor született Mányoki  még nem volt.A református pap apjának.

 

És azt lehet tudni,hogy mikor kezdődött ott az anyakönyvezés?Akkor lehet,hogy pl. 1765-nél sem lehet visszább menni? -ami a legkorábbi adat a FS-ön-.Persze ez inkább csak költői kérdés.

 

Még mindig marad a sírkövek adatainak megnézése,ki tudja,mit találhat az ember,igaz-e?

Prelleg Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13425

magdusis: Tévedtem, a házassági anyakönyvi kivonat nem tartalmazza a házasulók szüleinek nevét.

Előzmény: Prelleg (13424)
Prelleg Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13424

magdusis: Mányoki születésekor még nem vezették a szokolyai református anyakönyveket. A szülők házassági anyakönyvi kivonatába bevezetnék a születésük évét és a szüleik nevét is, szóval, ha meglesz az anya neve, már könnyebb lesz előre haladni.

mamu66: nem lehet, hogy a Nagy, éppen azért, mert gyakori volt a Mester vezetéknév, ragadványnév volt? (Bár nekem is volt olyan felmenőm, akit két -féle vezetéknévvel jegyeztek be a gyermekei születésekor. Sőt olyannal is találkoztam, hogy kettős vezetékneve volt, de vagy az egyiket, vagy a másikat, esetleg az egyiknek csak a kezdőbetűjét használta a család pl.: Kis Nagy, Nagy, Kis, K. Nagy). Tapasztalatom szerint, ha a két házasuló különböző településen lakott, általában a menyasszony lakhelyén házasodtak.

-Tremmel-: A jelenlegi Pest megyei települések nagy részének azért nincsenek fenn az anyakönyvei, mert a Pest Megyei Levéltárban őrzött anyakönyvek (Szokolya, Cegléd stb.) mind hiányoznak. Hasonló a helyzet a Zemplén megyei anyakönyvekkel. Nem tudom ismered-e, de itt le lehet tölteni az 1828-as cenzus magyar nyelvűre lefordított űrlapját: http://mikrofilm.uw.hu/projects/census_1828.html

iharosberényi Creative Commons License 2014.06.14 0 0 13423

Kedves Prelleg!

 

 

Nagyon köszönöm a linkeket és a tanácsokat

Bízom benne, hogy mielőbb sikerül tovább haladnom a  kutatással.

 

 

Üdv:

Anikó

veghflorian Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13422

írd meg milyen esküvő kell Ceglédről, jövő pénteken megnézem neked a megyei levéltárban - veghflorian@gmail.com

Előzmény: -Tremmel- (13419)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13421

Nem tudom milyen logika alapján rakosgatták fel az adatokat.

Megyéken belül is van ami teljesen hiányzik, más falvak meg teljesen fent vannak.

Komárom megye is eléggé hiányos, csak az 1910-es évekig vannak adatok. Veszprém megye viszont elég jó, bár ott is van pár hiányosság. (persze általában ott ahol nekem kellene kutatni)

Előzmény: vörösvári (13420)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13420

Pest megyében az alföldi részt feltették már régen, a budai oldal meg teljesen kimaradt.

Előzmény: -Tremmel- (13419)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13419

Győrt, Ceglédet, Tatabányát és elődközségeit még mindig kifelejtették sajnos :(

Bosszantó, hogy van olyan ág, ahol már az 1600-as évek végéig eljutottam, egy másikon meg 1920-nál megrekedtem, mert egy polgári esküvő kellene Ceglédről.

Előzmény: 3A3a (13418)
3A3a Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13418

ujabb 36 ezer anyakonyv van fenn

 

Browse through 5,862,884 images

Előzmény: 3A3a (10966)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13417

köszönöm, majd egyszer írok nekik.

Előzmény: Prelleg (13409)
magdusis Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13416

Köszönöm a választ,Skoumi.

 

Akkor a kivonat az egy többszörös méretű papírra írt csökkentett adatmennyiség.Az összesen  sorszám,dátum,gyerek neve és vallása,apa neve és lakóhelye,anya neve és lakóhelye,szülők vallása,szülők életkora,és megjegyzés rovatokból nem vezetik át az utolsó kettőt a kivonatra.Pedig hely lett volna.Baj.

 

Van egy másik érdekes dolog.Semmi köze az eddigiekhez,de érdekes.

Mányoki Ádám  -aki pl.Rákóczi portréját festette - Szokolyán született,ha igaz.

De nem találtam a FS-ön még a nevét sem.

Ami még érdekesebb,hogy az apja volt a református pap.És az apja nevét sem találtam.

skoumi Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13415

Az anyakönyvben lehet, hogy benne van. Én azt írtam, hogy az anyakönyvi kivonatban nincs benne.

A kettő nem ugyanaz.

Az anyakönyvi kivonat, mint azt a neve is mutatja, egy kivonat az anyakönyvből - nem az összes ott regisztrált, hanem csak néhány kiválasztott adattal.

Nem tudom, a képből mennyi fog látszani, de ezek a rubrikák vannak a kivonatban.

 

Előzmény: magdusis (13412)
mamu66 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13414

Na! Megejtettem a Csákvári utamat családfa kutatás miatt. Előbbre sajnos nem jutottam! Bár a nagyja meg lett,de a nevek körüli katyvasz nem tisztázódott. Végül is pont ami kellett volna vagyis a dédnagyapám első házassága,ahol a szülők neve is szerepelt volna ,az nincs meg. Ráadásul hol az volt írva,hogy Mester Nagy,hol meg csak sima Mester,de  az a gond,hogy ott a fél falut így hívták.Most megint nem tudom,hogy a Nagy jelzővel ellátott személyek ugyan azok-e akinél később nem írták hozzá. Stimmel a házastárs,de,hát ezek szerint ez nem sokat nyom a latba. Szerintem sose fogok rájönni. Már bele bolondulok!

-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13413

Köszönöm, ezt nem tudtam!

Azt tudja valaki mikor lesznek online elérhetőek az 1828-as összeírások?

Előzmény: Prelleg (13408)
magdusis Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13412

Köszönöm a választ,Skoumi.

 

Talán változtak az anyakönyvek,de1908-tól vagy hogy ,ahol már 5 születés van egy lapon,még ott vannak a szülők életkorai,a vallás rubrika mellett;ezért gondoltam,hogy azután már olyanok voltak az anyakönyvek,és akkor biztos ott is ott kell,hogy legyen.

Ha tényleg nincs benne a szülők életkora,akkor igazán csak az anya neve lenne új adat,viszont azt meg lehet tudni a református temetőből is,talán még hamarabb is,igaz?

skoumi Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13411

A születési anyakönyvi adatai valóban csak 1923-ig kutathatók. De a halotti adatok 1980-ig (tekintve, hogy a másodpéldányok vezetését 1980 végén megszüntették). Ha tehát ez idő előtt meghalt, és tudod hol, onnan (ha beírták) megtudhatod az anyja nevét.

 

A születési anyakönyvi kivonatból, amit 2.000,- Ft illetékbélyeg esetében kapsz meg, nem tudod meg a szülők életkorát. Azt hatósági bizonyítványból tudhatod meg (ez a teljes másolat hivatalos neve) 3.500,- Ft illetékbélyeggel ellátott kérelem fejében.

Ha nem Magyarországon élsz, adhatsz meghatalmazást magyarországi személynek, aki helyetted eljár. Ilyenkor a hivatal neki adja, vagy az ő címére küldi ki az adatokat (külföldre amúgy sem postáznak, csak konzuli úton és díjak fejében tudod saját külföldi címedre megszerezni a dokumentumokat) - és a meghatalmazott fogja neked továbbítani.

 

Csináltam már ilyet, úgyhogy tudom :) Persze van, ahol egy kicsit gyúrni kellett az anyakönyvvezetőt, de eddig még mindig megkaptam - és rajtam keresztül az illető is -, amire szükség volt. Persze tudni kell a pontos adatokat ehhez, nagyon keresést nem végeznek az anyakönyvvezetők - különösen a városiak elutasítók ilyen tekintetben.

Előzmény: magdusis (13394)
magdusis Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13410

Köszönöm szépen,Prelleg.

A szokolyai honlapon nem derül ki,hova kéne írnom.Van 3-4 ímélcím,de azok elég általánosak,a jegyző lehet az illetékes személy,de annak nincs.

Már lehet,hogy elegük van belőlem,mert már vagy húsz éve  zavarom néhány évente a református papokat,hátha az újabb megszán;de eddig még mindig csak azt írták  -kézzel írott leveleimre- ,hogy nincs őnekik éppen akkor idejük a papírok átnézésére,majd esetleg később,egyszer.

Direkt emiatt léptem be a MACSE-ba is,de ott sincs semmi.Esetleg egyszer valaki majd fölteszi a temetőt,és abból kiderülhet néhány adat,ha még ki tudom várni.

Prelleg Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13409

magdusis: Ha számításaim jók, akkor a születésiek 1913-ig, a házasságiak 1938-ig, a halottiak pedig 1980-ig lesznek kutathatóak július elsejétől. (Ha Szokolyáról van szó, van anyakönyvvezetője).

vörösvári: Igen az Anno-Suche oldala nagyon jó (és a keresője is). Próbálj meg írni a bécsi kirendeltségnek.

Prelleg Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13408

Annyit még God:Boy hsz.-hoz hozzátennék, hogy külön rubrikákban jelezték, ha az adózó családjával éltek a 16-60 év közötti gyermekei (fiúk és lányok külön jelezve, persze nem nevezték meg őket), vagy testvérei (ugyancsak 16-60 év közöttiek).

 

Előzmény: -Tremmel- (13397)
God:Boy Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13407

Mostani magyarországi településtől kérnél anyakönyvi kivonatot?

Előzmény: magdusis (13406)
magdusis Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13406

Köszönöm a választ.

 

Igazából az anyakönyv nem is érdekelne,csak az adatok;az anya neve,és a szülők kora,hogy tovább tudjak lépni.És ha esetleg van valami megjegyzés;ki tudja mi,ami számíthat,amit a bejelentő beíratott.

 

És hogyan tudom igazolni,hogy az apám?Az én szül ak.-ben csak név és foglalkozás van,más helységnévvel.

 

Odamenni sem tudok,fizikailag sem,még a konzulátusra is csak nehezen és körülményesen,és ki sem tudnám fizetni a 64 dollárt amit akármilyen hazai másolatért kérnek.

 

A levéltár azt írta,hogy az illetékes anyakönyvi hivatalt kell megkeresnem,de arra nem válaszoltak,hogy az akkor a falué lenne-e  -ahol nem hiszem ,hogy lenne a néhány száz emberre- .

 

Ha vissza tudnék jutni 1895 előttre,ott már csak a néhány lehetőségből kellene megtudnom,hogy melyik ághoz tartozom.Rossz helyen született az apám,hogy pont az a környék nincs meg a FS-ön.

Előzmény: canonfan_448 (13396)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13405

Szívesen. Ez nagyon idegesítő, nálam is van olyan ős akinek a születését, házasságát, halálát emiatt nem találtam meg, ez általában azon ágon a keresés végét jelentette, ha nem készült pont akkor egy lélekösszeírás szerencsés módon.

Előzmény: -Tremmel- (13404)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13404

Köszi szépen! Az is hasznos link nekem, mert Fejér megyében is éltek őseim.

 

Van még egy "jó" sztorim.

Szülőfalumba 1767-ben új pap érkezett, aki 1776-ig tevékenykedett nálunk.

A keresztelések, bár az előtte és utána következő évekhez képest kevesebb volt bejegyezve az anyakönyvbe, de még elfogadható volt a számuk. A házasságokat már nagyon hanyagul jegyezte be, volt hogy 3 évig egyet sem. Nem hinném hogy nem volt esküvő.  Azt meg főleg nem hiszem, hogy 7(!) évig egyetlen ember se idős, se felnőtt, se csecsemő nem halt meg.

Milyen elv szerint anyakönyvezhetett? Csak a keresztelések lehettek szerinte fontosak?  Találkozott már valaki hasonlóval?

Előzmény: vörösvári (13403)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13403

Visszavonva, elnéztem, ezek a Székesfehérvári egyházmegye adatai.

Előzmény: vörösvári (13402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!