Keresés

Részletes keresés

veghflorian Creative Commons License 2014.04.09 0 0 13204

Ha ráér jövő csütörtökig, szívesen segítek. Akkor megyek az OSZK-ba.

Előzmény: Bódi Dániel (13201)
skoumi Creative Commons License 2014.04.09 0 0 13203

szerintem konkrétan senkit... pláne úgy, hogy a minőség szarabb, mint az egyházmegyeiké...

Előzmény: zerfer (13202)
zerfer Creative Commons License 2014.04.09 0 0 13202

A Győri Egyházmegyei Levéltár 15,000 forintos éves díjért (a szabad nézegetésen kívül) 200 kép letöltését kínálja. Azaz egy jpg file 75 forintba kerül... 

 

Holott az a gyanúm hogy kevesebb EU és egyéb pénz csorog hozzájuk, sőt ingyen sem fotóztak nekik a mormonok, stb.)

 

Az 1900 forintot megérteném, ha külön, egyedileg, csak nekem kellene beszkennelni valamit és nem egy fájlra ráklikkelni a szerveren és elküldeni. Mindegy, azt hiszem ilyen árért nem sok madarat fognak találni. 

Bódi Dániel Creative Commons License 2014.04.09 0 0 13201

Üdv! Szép napot! A volt m. kir. miskolci 10. honvéd gyalogezred világháborús emlékalbuma / összeállitotta: Sassy Csaba cimű könyvet keresném. Nincs meg véletlenül valakinek? Egy életrajzra lenne szükségem belöle. A radixindex szerint ebben találom Sárosi János életrajzát. Fontos lenne. Ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném.

skoumi Creative Commons License 2014.04.06 0 0 13200

passz... Tihany téren már nem lehet lefotózni a kivetítőt, úgy tudom, vagy csak erős korlátokkal,

 

de küldj nekem egy emailt légyszi, (weboldalamon keresztül megtalálod), küldök egy mintát, hogy mit írj kb. a levéltárnak. Minél többen felháborodnak, talán annál előbb lesz elfogadhatóbb árú díjszabás...

Nekem is vár vagy 20 bejegyzés arra, hogy olcsóbb legyen...

Előzmény: Botchla (13199)
Botchla Creative Commons License 2014.04.05 0 0 13199

Azért azt ne feledjük el, hogy az osztrák egy főre jutó jövedelem négyszerese a magyarénak, tehát úgy egyezik meg a szkennelés díja a magyaréval. Prágában meg ingyenes. Én speciál tényleg sokallom, nekem most konkrétan elvágták a további kutatási lehetőségeimet, mert szeretem rögzíteni magamnak a felvételeket, sokszor vettem hasznát utólag is ill. meg tudom mutatni más családtagoknak is, tehát érzelmi, eszmei értéke van.

 

Azt nem tudjátok, hogy a Mormon egyház példányait is le tudom másoltatni valamilyen úton-módon?

skoumi Creative Commons License 2014.04.04 0 0 13198

Csak mellesleg jegyzem meg, hogy a nálunk lényegesen fejlettebb, nem túl messzi Ausztriában, ahol lényegesen sokkal több pénzt fordítanak a kulturális intézményekre, beleértve a levéltárakat is, egy A/4 fénymásolat 0,40 € (120,- Ft), egy A/3 0,60€ (180,- Ft), egy digitálisan szkennelt oldal ugyanakkor 7,- (hét!) € (2100,- Ft). Azt hittem lehidalok, mikor megláttam...

Nem beszélve arról, hogy ott a levéltár vállal kutatást, csak győzd megfizetni: 37,- €/félóra, azaz 11.250,- Ft, tehát óránként 22,500,- Ft!!!

(Fenti díjak konkrétan az Osztrák Állami Levéltár Hadilevéltárának (vagy Hadtörténeti Levéltárának, kinek hogy tetszik a Kriegsarchiv fordítása) aktuális díjai...)

 

 

Előzmény: Bajdó (13195)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 13197

"De ugye ehhez minimum egy hdd-szerverház kell, önmagában semmit nem érnek a 2-3 gigás hdd-k."

 

2000-3000 gigásak, természetesen. :-)

canonfan_448 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 13196

"Szerintem hiába védik az adatokat, a technikai fejlődés igen hamar túltesz rajtuk. Ezek a mikrofilmek (fotózva szkennerelve) sok kézen, sok helyen megfordulnak. Átmásolni hozzáértőnek pofonegyszerű. Többszázmegagigás lemezemet seperc alatt másolták át egy másik gépre(?)."

 

Ez valóban így van, de azért ekkora adatmennyiség már túltesz az átlag felhasználón.

Becslésem szerint a mormon szerveren a magyar civil bejegyzések (cc. 5,85 millió felvétel) nagyságrendileg 22-25 terabyte-ot foglal el.

Az annyi mint 22000-25000 gigabyte, tehát legalább 10-12db jelenleg értelmes áron kapható merevlemez teljes adatfelülete. Ennek csak a HDD költségvonzata kb. 200-250e HUF. De ugye ehhez minimum egy hdd-szerverház kell, önmagában semmit nem érnek a 2-3 gigás hdd-k.

 

Az egyházi mennyiség szerintem nagységrendileg ugyanennyi adat.

Szóval azt azért olyan könnyen nem fogják kompletten kihozni sehonnan. :)

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen másolás akár 2 napot is igénybevenne.

Előzmény: Bajdó (13195)
Bajdó Creative Commons License 2014.04.04 0 0 13195

Nem igazán értem ezt a szkennel dolgot.

Néhány éve elmentem a Tihanyi térre. Két óra alatt végigfényképeztem egy egész tekercs filmet (debreceni indexeléseket csináltam). Hazamentem, átnézegettem, megigazgattam őket, és betettem egy dossziéba. A vélt és lehetséges találatokat szintén lefényképeztem (egy igen átlagos, mezei digitális géppel), aztán otthon elbíbelődtem velük. (Sajnos mostanában ott is elkezdtek variálni, csak néhány képet „engedélyeznek”.)

 

Mostanában itt ülök a gépem előtt, mellettem a fényképező masinám, és ha találok valami érdekeset, kattintok.

 

Meglepően jó képeket lehet csinálni. Néha még nagyon igazítani sem kell. Sok képnézegető programnak igen jó az automatikus javítója.

 

Szerintem hiába védik az adatokat, a technikai fejlődés igen hamar túltesz rajtuk. Ezek a mikrofilmek (fotózva szkennerelve) sok kézen, sok helyen megfordulnak. Átmásolni hozzáértőnek pofonegyszerű. Többszázmegagigás lemezemet seperc alatt másolták át egy másik gépre(?).

 

Egy Országos Népnemzeti Közintézményt az államnak illik eltartani, úgy mint a művelt világban általában szokás. Legtöbb helyen ingyenes a kutatás szaktanácsadás, a szolgáltatás pedig igen jelképes.

canonfan_448 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 13194

"Kérem, azonban vegye figyelembe, hogy az Ön által is jól ismert gazdasági környezetben a kulturális intézményeknek, így a Magyar Nemzeti Levéltárnak is, a külső források (sic!) származó bevételek tekintetében javarészt egyetlen eszköze a reprodukciós és közlési díjak megállapítása."

 

Ez teljesen érthető és OK is.

A probléma a gyökér megvalósítással van.

Ezzel a megoldással nem lesz bevétel.

Előzmény: skoumi (13192)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 13193

"régi családi képeket szoktam szkennelni, 300 dpi darabja 50 ft, 600 dpi 80 ft. Lemezre írják ki nekem vagy pendrive-ra, és elvileg ez Budapesten a legjobb minőségű fotószkenner labor.

Nagybátyám pl. ingyen szkennelte be nekem a birtokában lévő anyakönyveket, és baromi jó minőségű lett. 

Én el nem tudom képzelni miféle szkennelés kerül 1900 ft-ba, ráadásul nem is színes fotót csak egy fekete fehér oldalt kell szkennelni."

 

Tuti, hogy nem ez a fő tevékenység. :)))))

Vagy ez, de hasonló megbízásokból komolyabb bevételeik vannak.

 

Elég csak abba belegondolni, hogy egy szkenneresnek, vagy ámblokk egy munkaerőnek csak a fizetéséhez óránként 1500 Forintot kellene kitermelni. Mármint neki.

De akkor adót csal a főnök, és nem fizet járulékot.

Ahhoz, hogy adjanak egy 200 ezres nettó fizut valakinek egy ilyen stúdióban, ahhoz inkább óránként legalább 4000 Ft-ot kell termelnie a munkaerőnek. (amennyiben minden le van papírozva)

 

Számolj már.

5000 Ft/óra.

Az 50 db kép/óra, de csak ha folyamatosan van megbízás. FOLYAMATOSAN, 1 perc szünet sincs, csak ebéd.

Az életben nem termelteted ki. Ez nonszensz.

 

És akkor arról nem beszélünk, hogy a gépek is avulnak.

 

A LEVÉLTÁR 1900 forintos árképzése nem azért gáz, mert drága lenne.

Ahhoz képest nem drága ha odaviszel egy mikrofilmet és beszkennelteted kockánként, utómunkával.

Az a baj vele, hogy a TE PÉNZEDEN vásárolt eszközökkel, a TE MUNKÁDAT akarják kifizettetni. Elvégre TE keresed ki azt ami NEKED kell.

Ráadásul ugyanazt a kockát eladják a következőnek, majd a következő delikvensnek is, akinek kell.

Kb. mint egy STOCK-FOTÓ cég, úgy üzemelnek. :))))))))

 

A probléma ott van, hogy ezzel az árképzéssel, az a réteg aki ezt igényelné, nem fogja kifizetni.

Inkább eláll a fizetéstől.

Ezért lenne jó egy éves online elérhetőség 13-15e forintért. Azt mindenki kifizetné, lenne belőle éves szinten 20-30 millió HUF bevételük.

Így pedig szar se lesz.

Előzmény: Botchla (13191)
skoumi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13192

"Én el nem tudom képzelni miféle szkennelés kerül 1900 ft-ba, ráadásul nem is színes fotót csak egy fekete fehér oldalt kell szkennelni."

 

Ne keress benne logikát. Ennyi. Kész.

Mi kerül egy tetves fénymásolatban 60-80,-Ft/ A/4-be? Egyetemista voltam (nem ma volt, mondjuk nem is az őskorban), amikor egy-egy lapért 20,-Ft-ot kértek maximum, (de az árak estek lefele az évek során) 20-25 oldal fölött meg már occsó volt, 10,-Ft alatt...

 

Idézek még egy mondatot:

"Kérem, azonban vegye figyelembe, hogy az Ön által is jól ismert gazdasági környezetben a kulturális intézményeknek, így a Magyar Nemzeti Levéltárnak is, a külső források (sic!) származó bevételek tekintetében javarészt egyetlen eszköze a reprodukciós és közlési díjak megállapítása."

 

Aha. De mi a fenét érnek el vele, ha ennyiért a kutya nem fog másolatot kérni?

Persze hallottam olyat is, hogy nem cél a digitalizált mikrofilmekről a másolatok kiadása, sőt, a cél az, hogy minél kevesebben kérjenek - b..zmeg, miért is?

 

Előzmény: Botchla (13191)
Botchla Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13191

régi családi képeket szoktam szkennelni, 300 dpi darabja 50 ft, 600 dpi 80 ft. Lemezre írják ki nekem vagy pendrive-ra, és elvileg ez Budapesten a legjobb minőségű fotószkenner labor.

Nagybátyám pl. ingyen szkennelte be nekem a birtokában lévő anyakönyveket, és baromi jó minőségű lett. 

Én el nem tudom képzelni miféle szkennelés kerül 1900 ft-ba, ráadásul nem is színes fotót csak egy fekete fehér oldalt kell szkennelni.

canonfan_448 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13190

"Egy profi fotószkennelő, aki a haszonért dolgozik, 80 forintért szkennel egy 600 dpi fotót, és ebben a munkaköltség, a profi fotószkenner benne van! Igazán kíváncsi lennék a levéltár mivel indokolja ezt a díjszabást, és ki az, aki..."

 

Azért ez így ebben a formában nem igaz. :)

Legalábbis vagy elírtad a 80 Ft-ot, avagy szolgáltatás szinten mást is igénybeveszel akkor lehetséges, hogy maga a szkennelés ennyire baráti, vagy inkább azt mondanám "jelképes összeg".

Azt el tudom képzelni, hogy ha egy diáról kérsz egy nagyítást, magyarán kifizeted a fotó nyomtatását, akkor beszkennelik neked ennyiért.

 

Egy dobszkenner minimál-szkennelése 15 évvel ezelőtt is 800 Ft volt, igaz ebben az árban benne volt a színkorrekció. Ezt csak szakember tudta elvégezni.

Ezek a gépek több millió forintba kerülnek, ha csak a karbantartást nézed, avagy a kopó alkatrészek cseréjét, akkor is többszáz forintra kell kijönnie egy képkockának és ebben még nincs benne az emberi erőforrás.

 

A gond itt az, hogy az EU és a Magyar kormány ezt valószínűleg megfinanszírozta.

Az adófizetők pénzéből.

A másik probléma a többek által sz**nak tartott végeredmény.

Tehát beszkennelték, de a végeredmény egy fos lett, mert nem volt utómunka.

Viszont a mikrofilmszkenner állítólag baromi gyors, sok-sok kockát beszkennel 1 perc alatt.

Előzmény: Botchla (13188)
magdusis Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13189

Köszönöm a választ.

A 60 nap maximum persze kérdés,hogy elég-e mondjuk egy esetleg ma külföldön élő rokon megkeresésére;és az is módosíthat,hogy amikor már megtalálták,vajon hogyan értesítik az én keresésemről. Személyesen,valaki kimegy,hogy beszéljen vele,átadja a levelem? Vagy elküldik neki ? Biztos-e,hogy megkapja,legalább ajánlott levélben köldenék-e;vagy valahová be kell-e mennie érte?

Számít,tényleg,hogy tudja az ember,hogy hogyan történik ez,hogy az esetleges hibalehetőségek kitalálhatók legyenek.

 

A Vöröskereszt nem csinál ilyet,csak vészhelyzetben;de még régen,amikor megkerestek családtagokat csak úgy egyszerűen,akkor csak telefonon hívták föl a keresettet,és bizony sokan csak bemondták a telefonba,hogy nem ők azok,pedig őket keresték.

Előzmény: Törölt nick (13185)
Botchla Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13188

Hát, engem mélyen felháborít ez az új díjszabás.

1, érthetetlen számomra, hogy mi kerül egy szimpla 300 dpi file szkennelésében 1900 forintért? Egy profi fotószkennelő, aki a haszonért dolgozik, 80 forintért szkennel egy 600 dpi fotót, és ebben a munkaköltség, a profi fotószkenner benne van! Igazán kíváncsi lennék a levéltár mivel indokolja ezt a díjszabást, és ki az, aki a házassági-, születési- és halotti anyakönyvekért a teljes 8. generációnál 730000 forintot fizetni fog, ha szeretné lemásolni!

2, Nem tudom kinek lenne több, vagy nagyobb joga annál, mint nekem, hogy megismerjem az őseimet, a családomat? Úgy értem, ha a családom, őseim kutatása nem a legalapvetőbb alanyi jogom egyike, akkor micsoda az?

3, egy "távoli" ország fővárosában, Prágában már hosszú ideje ingyenesen fel van téve az összes egyházi anyakönyv a netre, más országok állampolgárai által is kutathatóan. 2014-et írunk, amikor Magyarországon az MNL a Mormon egyháztól kapott anyakönyvi másolatokat másolja 1900 forintos díjszabással, úgy, hogy Te mentél oda a Te adódból fenntartott épületbe, Te keresed ki, és igen, még rajtad keres az intézmény, hogy voltál oly hülye családfát kutatni. Lassan még nekem kell megköszönnöm, hogy megismerhetem az őseimet - halkan megjegyzem tartom magam ahhoz, hogy sokkal több jogom van hozzá, mint magának az államnak. Mert neki a minimum 120 éve halott őseim egy statisztikai adat, semmi több, de számomra komoly érzelmi értékkel bír.

 

  

mamu66 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13187

Ó,ne gondold,hogy olyan szerencsés vagyok! :D Egy rokon került elő ,ráadásul innen az oldalról,a férjem rokona. Ez is szerencse mondjuk,mert egy kicsit segített tovább jutni,de sajna utána ugyanúgy elakadtunk szerintem mindketten. Az én rokonaim,tesznek rám,magyarul megmondva! Az összes családfa linkemet elküldtem nekik,már majdnem "készen",de egy sem jelentkezett. Különböző fórumokon írogatnak,hogy keresik a rokonokat,de egy sem veszi a fáradságot,hogy a már eddig elkészült családfára vessen egy pillantást,ne adj Isten kiegészítse! Egy idegen fán találtam egyezést,de ha nem vagy előfizető,nem tudod felvenni a kapcsolatot az illetővel. Pech!

Előzmény: Skori 74 (13186)
Skori 74 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13186

"kerülhetnek elő rokonok,akik segíthetnek" Akkor te szerencsés vagy, mert én hiába írogatok, senki még egy nem választ se képes küldeni. pedig nem a mai leszármazottak érdekelnének, hanem az ő nagy vagy dédszüleik, azok is csak azért, hogy pontosabbá tegyem a fámat.

 

Előzmény: mamu66 (13184)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13185

A honlapon a következő olvasható: Az ügyintézési idő 30 nap, amely annak letelte előtt indokolt esetben egy alkalommal legfeljebb 30 nappal meghosszabbítható

 

Én még nem vettem igénybe ezt a szolgáltatást, nem tudok róla vélemény mondani.

Előzmény: magdusis (13183)
mamu66 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13184

Attól függ,hogy érted? Én már 1 éve kutatok. Napi szinten amennyit rá érsz és szánsz rá. Érdemes várni,mert kerülhetnek elő rokonok,akik segíthetnek és kerülhet fel a netre is idővel olyan adat ami jól jöhet. Én is találtam most 1 év után valaki más családfáján egyezést és 1 picivel előrébb jutottam. Bár ezek a családfa egyezések elég szűkösen mérik a lehetőségeket,pláne,ha nem vagy előfizető. Végül is csak azokat az adatokat erősíti meg amit eddig is tudtál,de esetleg nem voltál biztos benne.

Előzmény: magdusis (13183)
magdusis Creative Commons License 2014.04.03 0 0 13183

Csak azt szeretném megkérdezni,hogy vajon mennyi időt vesz ez a rokonkeresés igénybe?Mennyi időt érdemes várni?

Mi a tapasztalat,ha valaki próbálta már;jöhet visszajelzés hosszabb idő után is?

Előzmény: Törölt nick (12410)
Prelleg Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13182

Két ötletem van:

1, Az anyakönyvvezető még nem volt tisztában a magyarországi anyakönyvekre vonatkozó törvénnyel és rendeletekkel.

2, Lehetőség volt arra, hogy a hatóság vagy a kérelmező külön kérésére az anyakönyvi kivonatot (gondolom azon szerepelt az az utónév) a bejegyzés nyelvén állítsák ki, de akkor az egész kivonatnak az eredeti nyelven kell, hogy íródjon.

(Amúgy az anyakönyvekben lévő utónevekre vonatkozó rendeletek nem igazán voltak ekkoriban (1938-1941), egyedül azokról az utónevekről tettek említést, amiknek magyar megfelelője nem volt. Megváltoztathatta a keresztnevét magyar hangzásúra.)

 

Előzmény: _321 (13176)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13181

"Az új szolgáltatás árainak meghatározásakor azoknak a megrendelőknek az igényeit vettük figyelembe, akik a gyűjtemény egy-egy bejegyzéséről kérnek másolatot. Nagyobb megrendelések esetén egyedi ár meghatározására van lehetőség."

 

Szánalmas védekezés. :S

Lazán fel kellene nyomni az egész társaságot/vezetést akik ezt a díjszabást kitalálták.

Az a szomorú, hogy szerintem ezt valami vízfej saját hatáskörben eldöntötte. Természetesen kiváló vállalkozói tanulmányokkal alátámasztva. :))))

Ez teljesen normálisan is működhetne, - üzleti alapon-, maximalizálva a bevételt.

DE az ésszerűség határain belül.

 

Ennek az lesz a vége, hogy amikor készen lesz a gyűjtemény, valaki kihozza az egészet 10 vinyón és fellövi a netre egy szerver formájában.

És akkor a 2000 Ft/kép bevétel hirtelen 0 Ft-ra fog leesni.

 

Szkennelés: hát igen, az egy szakma volt valamikor 10-15 éve. :))))))

Valószínűleg csak kiköpte a szkenner a képeket (file-okat), további feldolgozás nem történt az anyagokkal. :(

Előzmény: skoumi (13179)
rkyra Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13180

Én két hete kutattam a Lángliliom utcában. És mivel Miskolcot soha nem tudtam filmen kikérni korábban (mindig valahol kallódott), így megörültem, hogy már nem kell rá várni. Hát mit ne mondjak, nagyon elkeserítő volt így a kutatás. Belenagyítva olvashatatlan, és rengeteg oldal nagyon halvány volt. Igaz nem tudom, hogy a tekercsen jobb lett volna-e, de minden esetre elvette a kedvemet a további küszködéstől. 

Előzmény: skoumi (13171)
skoumi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13179

eegen, finoman fogalmazva is gyenge egy kicsit... voltam kedves ezt is szóvá tenni amúgy - szembeállítva a z ezért kért összeggel. Idézek a válaszlevélből:

 

"Az új szolgáltatás árainak meghatározásakor azoknak a megrendelőknek az igényeit vettük figyelembe, akik a gyűjtemény egy-egy bejegyzéséről kérnek másolatot. Nagyobb megrendelések esetén egyedi ár meghatározására van lehetőség."

 

Aha. Két fő kérdés merült fel bennem rögtön,

 

1.) Ki volt az a barom, aki 2.000,-Ft/képre azt mondta, hogy "ennyiért akarok megkapni egy fájlt, amit csak át kell pöckölni emailen/ftp-n"???!!!

Kérem, jelentkezzen! Nem verem meg, nem bántom, csak szeretném tudni, ki(k) ő(k)? :)

 

2.) Mi a nagyobb mennyiség? Aki ezt írta, valaha is kutatott családfát? Tudja, hogy 2n számban növekednek az ősök jó esetben? És hogy ez mondjuk a 8 dédszülő, 16 ükszülő, 32 szépszülő és egyáltalán nem elérhetetlen 64 első ősszülő esetében összesen 112 embert jelent (egy-egy bejegyzésenként), amiért usque 200.000,- Ft-ot gondolnak beszedni? (és ez mondjuk csak az keresztelés, ezek az emberek általában házasodtak, sőt meg is haltak) - b*zmeg, 500.000,- Ft, hogy összeszedd dokumentáltan 4 generáció tagjait? Margit! Nooormáááális?!

 

Előzmény: veghflorian (13178)
veghflorian Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13178

Én Balmazújváros katolikust néztem a már digitalizáltak között, az 1860-as éveket. A bajom annyi volt, h nem jó minőségben lettek beszkennelve, így amikor nagyítanom kellett (egy nemesi születésnél a sok keresztnév meg egyéb bejegyzés miatt), szinte olvashatatlan lett a kép :( Meg hát a kezelőfelülete sem olyan felhasználóbarát, mint mondjuk a fővárosi levéltárban!

Előzmény: skoumi (13177)
skoumi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13177

küldj panaszemailt a kutatóterem emailjére. én már megtettem, ill. már más is. Minél többen írnak, talán annál előbb lesz új ár... bár nekem azt ígérték, 04.01-től új díjszabás lesz, mindjárt rá is nézek

Előzmény: Botchla (13175)
_321 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 13176

Sziasztok! Szerintetek hogyan lehetséges az, hogy ha a Felvidék egy része a bécsi döntéssel 1938-ban visszakerült Magyarországhoz, és valaki a magyar honvédség és csendőrség bevonulása után született, még mindig szlovák keresztnévvel lett anyakönyvezve, holott a családja magyar anyanyelvű?

Botchla Creative Commons License 2014.04.01 0 0 13175

1900 ft-ért a digitális anyakönvyi felvétel másolása 300 dpi-ben azért nem semmi.

A kérdés az, várjam meg amíg ingyenes lesz és/vagy felkerül a netre, vagy másoljam őket?

 

(ugyanis szeretem eredeti minőségben gyűjteni az anyakönyveket, de ezen az áron...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!