Keresés

Részletes keresés

iater Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12163

Igazából plébánosa válogatja. Általában segítőkészek, náluk - amennyiben a gyermeket keresztelték - meg van minden egyházi anyakönyvi adat, náluk vannak az eredetiek.

Előzmény: numismaticcollector (12161)
Skori 74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12162

"Sajnos egyenlőre csak a keresztelési adatok vannak fent, a házasságiakra várni kell" Ez vágyálom vagy van remény a megvalósulásra is?

 

Előzmény: -Tremmel- (12159)
numismaticcollector Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12161

Sziasztok!


Elég sok helyen olvasom, hogy a helyi papok milyen jó dokumentumforrások. Ténlyeg ilyen hasznosak? Náluk mekkora terjedelmű anyag van meg? Csak azért, mert a kutatásban már jócskán átléptem az 1895-öt, és mint tudjuk, általában az a végső határ, ameddig lehet keresni neten. Kutatnék tovább is, de a levéltárba eddig csak egyszer jutottam el. Ha a papok is rendelkeznek anyagokkal, az nagy segítség lenne nekem!

 

A válaszaitokat előre is köszönöm!

iater Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12160

Szia!

 

Én is ugyanerre a következtetésre jutottam a keresztelések alapján. De ez tényleg nem biztos, csak egy indirekt következtetés...

Valóban ők a legvalószínűbbek. Szóba jön még Négyesi György és Ollé Zsuzsanna 1825-ben született Barbara nevű gyermeke is, de a 7-8 évvel fiatalabb férj valószínűsége igen csekély, akkor az ő férje inkább az 1816-ban született Vona Pál. Így azonban 50 évesen szülte legfiatabb gyermekét, aminek ismét nem sok a valószínűsége, bár nem is lehetetlen. 

 

Még két kérdésem lenne, van valaki aki ellenőrzi, hogy tényleg minden felkerült-e pl. Tiszabő keresztelési anyakönyveiből? A másik pedig, hogy van-e adatbázis, hogy az országból mi van már kész és mi nincs?

Előzmény: -Tremmel- (12159)
-Tremmel- Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12159

Szia!

 

Megnéztem a Familysearch katolikus anyakönyveiben, 1810 és 1852 között született Tiszabőn két Vona Pál.

Az első 1816-ban, a második 1833.01.12-én, szülei Vona Sándor és Marsi Klára.

Talán ő lehet az általad keresett Pál, aki 1852-ben 19 éves volt.

 

Barbara Négyesi-ből viszont ebben az időszakban 5 is született, itt is az utolsót, az 1833.11.11-én születettet tartom a legvalószínűbbnek Vona Pál feleségének.

Az ő szülei:  Négyesi János és Mészáros Veronika.

 

Ahogy látom minegyik családnév rendkívül gyakori volt a faluban.

Sajnos egyenlőre csak a keresztelési adatok vannak fent, a házasságiakra várni kell.

Éppen ezért ne vedd biztosra ezeket az adatokat, ezek csak "tájékoztató jellegűek", csak én ezeket tartom a legalószinűbbnek.

 

Meg kell várni a házassági könyveket, azok majd megerősítenek.

Egyébként próbálkoztál már a helyi papnál? Én is sokszor telefonon, vagy ha van emailen szoktam papoktól adatot kérni, szerintem próbáld meg Te is.

Üdv, Imi

Előzmény: iater (12158)
iater Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12158

Ha valaki esetleg valahol valahogy hozzá tud jutni a tiszabői anyakönyvekhez és meg tudná nekem keresni Vona Pál és Négyessi Barbara (Borbála) házassági anyakönyvét, mely 1852-től visszafelé az időben van valamikor (első gyermek születése 1852. dec. 25.), akkor azt nagyon megköszönném; koruk a házasságkötéskor és szüleik neve lenne nagyon lényeges.

 

Előre is köszönöm, 

iater.

iater Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12157

Nem igazán vagyok még túl tapasztalt a familysearch-ben, de jól látom, hogy Tiszabő-ből csak a születésiek vannak fenn?

Bajdó Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12156

 

Van itt a    forum.index.hu   -n egy „myheritage” topik.

Keresd meg. Rengeteg dolgot megtalálsz benne.

 Üdv BSH.

Előzmény: I.Gergő (12147)
freyya Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12155

Nagyon tetszik ez a familysearch!!! Képek is vannak rajta, megtaláltam dédapám 1905-ös amerikai utazásáról az eredeti utaslistát, ott van rajta a családjával együtt, sőt a mostohanagyapám bevándorló igazolványa is ott van fényképpel együtt. :) Az anyakönyvi kivonatok átnézéséről viszont letettem. Miután két napig a szemem majd kigúvadt a kecskeméti anyakönyvektől (drága családom állította, hogy ott születtek), az utaslistáról derült ki, hogy Sátoraljaújhelyen éltek eredetileg, csak jóval később költöztek Kecskemétre. Persze utólag már a szüleimnek is beugrott, hogy hát jé, tényleg onnan örököltek egy házat valamikor a hetvenes években. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12154

Én elég sok távoli rokont találtam meg. A prémium előfizetésnél tudsz üzenetet küldeni és be tudsz lépni (nem minden esetben) az egyező családfa oldalára.

 

Ingyenes verziónál 250, prémiumnál 2500, prémiumplusnál korlátlan mennyiségű személy tölthető fel.

Előzmény: I.Gergő (12142)
cecilke Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12153

Találtam az FS-en Napkor és Paszab településekre indexált polgári! anyakönyveket, halálozásit. Bejelentkezésre feladja aképett is, bár ezt nem ellenőriztem le.

Előzmény: Prelleg (11787)
kerub Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12152

A fotózás/scannelés évtizedekkel később volt a MOL-nál

Előzmény: freyya (12150)
freyya Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12151

Amúgy meg minden elismerésem azoknak, akik képesek voltak ekkora anyagot kézzel átmásolgatni úgy, hogy végig szép az írás. Nekem maximum pár oldalig lenne türelmem ehhez, utána olvashatatlan macskakaparás lenne az egész.

freyya Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12150

És a levéltárban a mikrofilmen az eredetieket tudom nézegetni, vagy ugyanezeket a másolatokat? Ha már lefényképezték, miért nem az eredetiekkel tették? 

Most már legalább értem, miért volt mindenkinek egyforma az aláírása a házassági anyakönyveken.

Előzmény: kerub (12149)
kerub Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12149

Átmásolták amikor le keltt adni a levéltárna!

Előzmény: freyya (12148)
freyya Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12148

Épp egy 1903-as születési anyakönyvet nézek a familysearch oldalon, és a lapokon, amikre írták, mindenhol az ötágú csillagos népköztársasági címer van. Ez hogy lehet???

I.Gergő Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12147

A Myheritage-re elvileg 250 személyt lehet feltölteni előfizetés nélkül, de ennek ellenére mégis engedett feltölteni egy 1000 fő feletti Gedcom fájlt. Ennek mi az oka?

vörösvári Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12146

Nem Tét, hanem Árpás.

Előzmény: vörösvári (12145)
vörösvári Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12145

Szerintem elképzelhető, Peer Kristóf Somorjáról jött, akkor miért ne lehetett volna egy testvére aki Tétre költözött Somorjáról ? Meg kellene nézni a Téten született Leopold szüleinek házasságát.

Előzmény: Eitler (12143)
Eitler Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12144

*mármint a szerdahelyi Leopold felesége, Stekl Mária ( a halotti anyakönyv szerint)

Előzmény: Eitler (12143)
Eitler Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12143

Helló, Kutatótársak!

 

Még nyáron foglalkoztam a következő problémával, többen is reagáltatok rá (dunaszerdahelyi ősök):

 

"Beer/ Peer Lipót keresztelését sehol sem találom az anyakönyvekben: 1802-1827 között Stekl Máriával kötött házasságából több gyermek is született, többek között Beer Márton szépapám. Mindenki megvan, kivéve az apa nem.

 

Volt egy másik Peer/Beer család Dunaszerdahelyen: Peer József és Holtz Katalin->az ő fiukat Peer Jánosnak hívták, aki a keresztapja volt szépapámnak, valamint az összes többi Peer-Stekl gyermeknek. József leszármazása tisztán látszik:  1780-as születésű, apja Beer/Peer Kristóf, anyja Ackerlauer Julianna. Peer Kristóf-1743 Somorja, a.n.: Häufel Erzsébet.

 

Kristófnak és Erzsébetnek több fia és lánya született, de Lipót nincs köztük. 'Szerdahelyen csak ez az egyetlen Peer/Beer família élt a XVIII. században, ráadásul valamiféle rokoni szál is lehetett Peer József és Lipót között, ha ennyiszer vállalták a keresztapaságot.

Arra is gondoltam, hogy Lipót esetleg evangélikus lehetett, ezért nem látni a katolikus anyakönyvekben korábbról, de nem, semmilyen megjegyzés nincs a neve mellett, hogy más vallású lett volna.

A családnév összes létező formájával próbáltam keresgélni: Leopoldus Beer, Peer, Bähr, Bär, Per, Peér,  Paer, de így se sikerült semmit se találnom."

 

Azóta megtaláltam az összes Peer-Akerlauer gyermeket 1770-1785 között, de továbbra sincs nyoma Leopoldnak (biológiailag is lehetetlen lenne, mivel annyira gyorsan követték egymást az újszülöttek, hogy egyik évhez se "férne be").

 

Viszont nemrég találtam egy Leopold Peer-t a Tét melletti Árpás településen, ez Dunaszerdahelytől zirka 50 km-re fekszik. 1780-ban született ( felesége is kb. ekkor Dunaszerdahelyen), ráadásul az édesanyja vezetékneve Stemmer, ami roppant gyakori 'Szerdahelyen. Kérdésem a következő lenne: Szerintetek mennyire lehetne készpénznek venni, hogy ugyanarról a Leopoldról beszélünk? Túl nagy lenne a távolság a két hely között?

 

Előre is köszönöm a választ!

Kellemes hétvégét!

 

 

I.Gergő Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12142

Sziasztok!

 

Van itt valaki, aki használja a Myheritage valamelyik fizetős csomagját. Sok helyen olvasom, hogy elég sok magyar felhasználója van, és hogy könnyen lehet vele távoli rokonokra bukkanni, ha talál egyezést az én és a mások családfái között. Viszont elég drága, úgyhogy nem merek így előfizetni rá, hogy nem tudom mire számítsak, mennyit fog segíteni.

 

Ha van itt valaki, aki már előfizetett rá, használja, és van vele bármilyen tapasztalata, leírná légyszi?

 

Köszönöm!

Bircu Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12141

De jó lessz így ! köszönöm szépen, sokat segítettél vele !

Előzmény: kerub (12125)
ancibaba Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12140

Record Type and Date Range

Szerintem a többi még nincs feldolgozva.De ha felhivod a polgármesteri hivatalt,akkor lehet hogy segitenek.Én is igy tettem,Szabolcs megyéből.

Előzmény: Borkostolóóó (12110)
freyya Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12139

Ezer köszönet!!! :)

Rossz megyében kerestem. :S

Előzmény: kerub (12136)
vörösvári Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12138

Nem tudom. Vannak itt olyan kommentelők akik résztvesznek a Szabolcsi mormon anyakönyvek feldolgozásában, ők tudnának erre válaszolni.

Előzmény: freyya (12135)
Pompiere Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12137

Nem a legújabb technika, de ha rákattintasz egy képre és utána a nyíl billentyűkkel szépen lépdelhetsz a képek között. A gyenge pont a 15"-os monitor. Sajnos a szemet eléggé igénybe veszi a betűk vizslatása. Ha valaki fogott már a kezében állami anyakönyvet és ismeri a méreteit (olyan A3 vagy talán még nagyobb méretű is) akkor el lehet képzelni, hogy milyen is azt egy kis monitoron nézegetni.

Előzmény: freyya (12133)
kerub Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12136

Pápa polgári ITT!

Előzmény: freyya (12129)
freyya Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12135

Már az is sokat segítene, ha ott helyben gépen kereshető lenne minden. Igazából ez a mormon kezdeményezés nagyon jó, csak hát az 1895 előttiekre van kereső, viszont nincsenek meg az eredetiek képen, az állami anyakönyvek meg ugyan fent vannak, de keresni nem lehet bennük. Ezeknek az anyaga megvan egyébként valahol kereshető formátumban, vagy mindenhol csak képként rögzítették?

Előzmény: vörösvári (12134)
vörösvári Creative Commons License 2013.11.09 0 0 12134

Elvileg az Országos Levéltárban most folyik a digitalizálás, azt nem tudom nyilvánosságra kerül e, mert gondok lehetnek az egyházakkal, az itteni 12075-ös hozzászólás alapján gondolom ezt. 

Előzmény: freyya (12132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!