Keresés

Részletes keresés

duccio Creative Commons License 2013.04.09 0 0 10899

Azt mondod, ha találok az egyik közösségi oldalon egy nagyon távoli rokont, akkor érdemes vele felvenni a kapcsolatot? Végül is, veszíteni valóm nincs.... :)

Előzmény: skoumi (10896)
duccio Creative Commons License 2013.04.09 0 0 10898

Már késő, csütörtökön randim van a levéltárban. :)

Előzmény: Skori 74 (10895)
duccio Creative Commons License 2013.04.09 0 0 10897

Az én őseimtől között sincsenek gazdag vagy nagytudású emberek, sőt, sok az analfabéta, de kárpótlásként nagyon színes és érdekes figurákkal áldott meg a sors. Érdekes, hogy minél többet tudok róluk, annál büszkébb vagyok rájuk. 

Előzmény: MGHLTM (10894)
skoumi Creative Commons License 2013.04.08 0 0 10896

mit adott?

rengeteg ismeretet, érdekességet, ami növekvő kíváncsiságot eredményezett. Új kapcsolatokat távoli rokonokkal - mégha zömében csak virtuálisat is, de pl. tavaly egy amerikai rokonnal találkoztam itt Budapesten, és ő kezdeményezte.

megtanultam kicsit csehül (ami ide kell), olvasni a német gót folyóírást, jön vissza az orosz is egy kicsit...

latinból is sikerült pár dolgot felszedni :)

szóval sok mindent... sorolhatnék még közhelyeket is, mint szélesebb látókör, tolerancia stb.

 

és ezért érte meg, ami itt látsz: www.skoumal.eu :D

Előzmény: duccio (10893)
Skori 74 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 10895

Menekülj, amíg teheted! Mert ha elkap a gépszíj, nincs menekvés! Nálam azzal kezdődött, hogy megtaláltam apai nagyapám születésijét a familyn... És akkor kiszabadult nálam a szellem a palackból.... Azóta lenyomoztam anyai ágamat, ameddig a net engedte, a férjem családfáját az 1700-as évek elejéig. Most már levéltárba kellene elmennem, de sajna még kicsik a gyerekek, kevés az időm rá, de igéretett kaptam, hogy jövőre elmegyünk Nyíregyházára. Míg apa a gyerekekkel a város nevezetességeit nézi, anya dőzöl a levéltárban.:-)- Sose lesz jövő nyár! :-(

Előzmény: duccio (10893)
MGHLTM Creative Commons License 2013.04.08 0 0 10894

Számomra hasznos időtöltésnek bizonyult :-) Otthon is  a neten, és a levéltárban is nagy élmény a kutatás. 

 

Nem találtam eddig sem földbirtokosokat, sem hercegeket, nem mutattam ki kapcsolatot az Árpád házzal. De nagy élmény, nézni ahogy a kárpát medencében a képzelet beli térképen, egyre szélesebb területen terülnek el a gyökereink. Jó volt megtudni, hogy a feleségem családjában vannak emigránsok és felkutatni őket Amerikában, valamint jó dolog, olyan ágakat megtalálni akik másod, harmad negyed stb...... unokatestvéreink és eddig semmit nem tudtuk egymásról. 

 

Elég jól alakul a kirakós, bár ezt a puzzle-t nem igen lehet kirakni, mindig van újabb és újabb elem. 

Előzmény: duccio (10893)
duccio Creative Commons License 2013.04.08 0 0 10893

Körkérdés:

Le tudnátok nekem írni, hogy mit adott nektek a családfátok kutatása? Így utólag miért érte meg belefogni?

duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10892

Köszönöm a segítséget!

Utánuk nézek, ha más nem lesz.

Előzmény: Törölt nick (10891)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10891

Ha valamelyik testvér kötődik valahogy Budapesthez akkor ezen az oldalon is próbálkozhatsz: http://www.macse.org/databases/hu/default.aspx

 

Ha tudod hol vannak eltemetve a testvérei akkor a temetőben is érdeklődhetsz, a nyilvántartásukban néha szerepel a születési hely.

Előzmény: duccio (10890)
duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10890

Igen utánuk is kutattam az általad megaddott  weboldalon, de null eredmény, pedig jóval fiatalabbal voltak nála, szóval simán születhettek 1902 után. Még a nevüket is tudom, meg hogy hol éltek idős kori halálukig.

Előzmény: Törölt nick (10888)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10889

De én nem a születési anyakönyvére gondoltam, hogy megkeresd, hanem a halottit próbáld meg ezen az oldalon megkeresni.

Előzmény: duccio (10887)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10888

Ha voltak testvérei, akkor érdemes azokat is kutatni. Talán valamelyiknél kiderül hol született.

Előzmény: duccio (10884)
duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10887

Köszönöm, már átlapozgattam párszor, hátha megtalálom a testvéreit, de nincs eredmény. 

Dédnagypapa nem szerepelhet itt, mivel születése 1898 és 1901 közé tehető.

Előzmény: Törölt nick (10886)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10886

Igen, a polg. anyakönyvek a megyei levéltárban vannak, de először itt próbáld megkeresni: https://www.familysearch.org/search/image/index#uri=https://familysearch.org/records/collection/1452460/waypoints

Előzmény: duccio (10884)
duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10885

Amúgy a származási helye vélhetően Orgovány, de amíg nem látom leírva, addig nem indulok el arra.

Előzmény: duccio (10884)
duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10884

Nincs házassági anyakönyv, mivel nem házasodtak össze. A polgári halottti anyakönyvet a megyei levéltárban kell keresni, jól tudom?

Bocs, ha primitív dolgot kérdeztem, de én még nagyon gyenge fűszál vagyok ebben a kutatásban. :)

 

Előzmény: Törölt nick (10883)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10883

Szerintem ne az egyházit, hanem a polgári halotti anyakönyvét keresd. És mi a helyzet a házassági anyakönyvével? Ott nagyobb valószínűséggel benne van a származási helye.

Előzmény: duccio (10882)
duccio Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10882

Sziasztok!
Azért ragadtam billentyűzetet, mert hátha akad valaki, aki tud valami okos megoldással szolgálni.

A helyzet a következő: dédnagypapám adatait szeretném végre megtudni (szül.hely- idő, anyja neve), Ő nem abban a faluban született, ahol élt, és csak a halálozási évét tudom, meghogy a neve fenn van a II. világháború civil áldozatainak emlékművén. A születési hely és idő bizonyalan. Olyan "úgy emlékszem hogy" meg "lehetséges hogy" volt mindig a válasz. Szóval ezek nem biztos információk.

Egyszerűen senki nem tud nekem segíteni, próbálkoztam volna a falu papjánál, de képtelenség elérni, se telefonra se e-mailre nem válaszol, a mise előtt meg nem akarom lerohanni. Vagy lehet, hogy egy próbát mégis megérne? Próbáltam a nemzeti levéltárat, ők csak 1890-ig vezetig a halálozást. Az utolsó reményem a pest megyei levéltár. Ha ők sem tudnak segíteni, akkor hová tudnék még fordulni? 

 

skoumi Creative Commons License 2013.04.04 0 0 10881

ezek szerint fejlődtek az utóbbi pár évben gyorsaság terén :)

Előzmény: rkyra (10880)
rkyra Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10880

Március 15-én igényeltem meg a Tihany térre a filmeket és ma már szóltak is, hogy megérkezett. Gyorsan ment. 

kerub Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10879
Előzmény: II. Radamesz (10877)
aquad Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10878

Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Előzmény: II. Radamesz (10877)
II. Radamesz Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10877

Sziasztok!

 

Három kérdésem lenne, hátha Ti tudtok segíteni:

- ha pl. tudom, nagyapám, dédapám mely katonai egységnél szolgált, de a katonai egység történetéről keveset tudok, hol érdeklődhetek utána? Pl. dédapám a 8. M. Kir. Honvéd huszárezred 4. századában szolgált 1910-1913 között (majd később az I. világháborúban), de erről a századról semmit nem találtam eddig - vagy csak rossz helyen kerestem?

- egyik ősömet Vitárius Borbálának hívták, Szabolcs vármegyében élt a XVIII. században; szinte semmit nem találni erről a családról, igazából nagyon ritka családnévről van szó; Tud esetleg valaki valami okosat mondani ezzel kapcsolatban (milyen eredetű, esetleg egy mai név régebbi írásformájáról van szó, stb.)? Férje ns. Geréb Mihály volt.

- ha a királyi adomány évét ismerem, de azt az adományt nem egy személy, hanem egy közösség kapta, hol tudnék az adománynak utánanézni?

 

Segítségeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!

God:Boy Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10876

Köszönöm, ezt megtaláltam én is. A nagyapánk cime. A család a filoxéria miatt elköltözött Bátaapátiból,  1899-ben már ezen a cimen laktak- az 1894-1895 közötti tartozkodási helyüket viszont nem ismerem.

Előzmény: Prelleg (10875)
Prelleg Creative Commons License 2013.04.01 0 0 10875

Látom egyik általam ajánlott adatbázisban sem szerepel G. Lajos, viszont az 1900-as budapesti lakcímjegyzékben már benne van a család: http://www.bparchiv.hu/cgi-bin/lakas/lakas.pl

 

Az anyakönyvezési helyek 1895 előtti változásait egészen jól lehet követni a Levéltárak Közös Keresőjében is megtalálható Kálniczky László — Körmendy Lajos — Tuza Csilla: A Magyar Országos Levéltár Filmtárában mikrofilmen őrzött anyakönyvek katalógusában, 1895 után pedig a VII. kerülethez tartozott az utca. Ha így se lesz meg akkor, ha az illető volt a legidősebb testvér, a szülők házasságát lenne érdemes megkeresni, és úgy behatárolni a születési időt.

Előzmény: God:Boy (10867)
Atomantiii Creative Commons License 2013.04.01 0 0 10874

Országos Hadisír Felmérés Program

 

A HM Társadalmi Kapcsolatok és Háborús Kegyeleti Főosztály a Belügyminisztérium közreműködésével felmérést indít a hazánk területén található hadisírokról és hősi emlékművekről. A főosztály által kidolgozott kérdőív a BM informatikai rendszerén keresztül jut el az ország minden önkormányzatához. Ez annak a folyamatnak a része, melynek első lépéseként módosításra került a temetkezési törvény, és amelynek eredményeként biztosítottá vált a magyar hadisírok védelme, valamint jogszabályi felhatalmazást kaptak a hadisírgondozók a hadisírokkal kapcsolatos adatok bekérésére. Magyarországon ilyen alaposságú felmérés a hadisírok és a hősi emlékművek vonatkozásában még nem történt. 2006-ban az akkori hadisírgondozó iroda már megkereste az önkormányzatokat, de akkor törvényi kötelezettség híján csupán egyharmaduk küldte meg az adatokat. Azelőtt utoljára 1948-ban volt hasonló jellegű adatkérés. A felmérés során nem csak az általános adatok jelennek meg a kérdőívben, hanem a magyar katonák és az első világháború vonatkozásában valamennyi hősi halott nevét bekérik. Különösen fontos ez az I. világháború közelgő századik évfordulója kapcsán induló megemlékezés sorozat miatt. Következő lépésben a beérkező adatok feldolgozása után program indul a hadisírok, katonatemetők felújítására.

 

www.hadisir.hu

 

MCA-001 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 10873

Sziasztok!

 

A családfa kutatás során kis segítségre lenne szükségem.

Azt tudjuk, hogy a családot a Hunyady grófok telepítették be Mesztegnyőre az 1800-as évek elején.

 

Magyarországon kutatható a Hunyadyak Ürményi (Mojmírovce) levéltára, esetleg a neten is fellehető valami forrás?

Léteznek olyan szerződések, amelyben felsorolják kiket költöztettek be egy településre?

 

Előre is köszi.

Prelleg Creative Commons License 2013.03.31 0 0 10872

Két interjú Berkes József főlevéltárossal (2012. szept., 2013. márc.) Rádió Orienten (anyakönyvekről és családfakutatásról, elsősorban kezdő családfakutatóknak) hangfelvétellel:

http://www.orientpress.hu/104620

http://www.orientpress.hu/110616

A második interjúhoz kapcsolódva, most jelent meg a Zounokban Ari Ilona-Nagy Éva Anna: „Holtomiglan-Holtodiglan” Házasságkötési szokások a mezőtúri esketési anyakönyvek alapján c. tanulmány

firmin Creative Commons License 2013.03.30 0 0 10871

... jó kutakodást!  :)

Előzmény: werebel (10870)
werebel Creative Commons License 2013.03.29 0 0 10870
Annyiranagyonszepenkoszonom :-) :-) :-) :-)
Előzmény: firmin (10869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!