Keresés

Részletes keresés

rkyra Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10743

Ez a katalógus hol érhető el pontosan? Illetve melyik mail-címen lehet tőlük kérdezni? Idáig nem volt még rá szükségem... de most valami nagyon érdekelne.

Előzmény: béva1 (10740)
béva1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10742

Ugyanazt javasolnám, mint alább Matirko1-nek írtam. Horná Micináról szintén van a a mormonoknak több filmje, a katalógus szerint. Az evangélikusokról 1784-1950-ig, de neten nem elérhető, csak annak indexált változata, vagy annak is csak egy része ( gondolom  a leírtakból, nem kerestem rá).

Előzmény: eszterec (10735)
vadász1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10741

Igne én is találkoztam olyan újabban (ősz-tél) feldolgozott szlovákiai adattal, ahol az anyakönyv sajnos nincs fenn, csak az adat :-(

Előzmény: eszterec (10735)
béva1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10740

A FamilySearch katalógusában szerepel Barca településről film (2 db), valószínű nincs fenn a neten. Én felhívnám a mormon egyház családkutató részlegét, és a katalógusban szereplő  szám alapján megkérdezném, hogy náluk megtalálható-e, vagy pénzért megrendelhető-e? Amennyiben valaki megrendeli a filmet 3 hónapig van Magyarországon. Aki nem tagja a felekezetnek havonta egyszer kaphat géphasználati időt. Más is kikérheti ebben a 3 hónapban, tehát van mód a többszöri keresgélésre.

Előzmény: Matirko1 (10732)
Matirko1 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10739

akiralk, rkyra köszönöm szépen a válaszaitokat.

 

Valóban, más vallással is születhetett, ez nagyon jó ötlet. Végignézem őket. Bár az 1882-es év 01.24-ét véletlenül meg-megnéztem egyik,másik felekezetnél, és azokban nem találtam. Gondolom alaposan át kell néznem, több évet is.

Köszi szépen.

Előzmény: Törölt nick (10733)
changy Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10738

Én igen!

Előzmény: -Tremmel- (5829)
Mumu Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10737

Most taltalak meg:

Aníosom Örkenybol szarmazott.Molitoris Barbara szulletett 1900 januar 19. Megtalatuk a kozseg anyakonyvebe--Leszarmazotja meg él Budapesten. Barbara (Borbala) apja a Szapary grof uradalmi tisztje volt..

Irj ha akarod a  kapcsolatot- Regi a topic, aki olvasa adja át

rkyra Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10736

Én úgy láttam Bárca település nincs fent az adatbázisban. Gondolom Ágnest is ott anyakönyvezték. (nekem is volt olyan, hogy a pár km-re lévő nagytelepülést írták be az apró falu helyett)

Én inkább a szülei házasságának keresésével próbálkoznék Kassán, illetve a környező településeken, hátha...

Az, hogy más nevelte fel nem feltétlenül jelentette azt, hogy teljesen elárvult. Valószínűleg az apa már nem tudott gondoskodni róla is, ezért máshoz került.

 

 

Előzmény: Matirko1 (10732)
eszterec Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10735

A famylisearch keresőjében megvan a név a születésről, az  anyakönyvi oldal nem érhető el.

Amit szeretnék elérni, Horná Micina, Banska Bystrica  evangélikusoknál.

Hátha ismeri valaki, hol lehet ez berakva az anyakönyvekbe.

Mit jelent, ha az adat fenn van, de nem tekinthető meg?

Olyannak is találkoztam, hogy megtekinthető ugyan egy adat, de a fejléc nincs ott az anyakönyvnél, így nem lehet onnan dobbantani a további kutatáshoz.

Ha van valakinek ötlete, mi a teendő, kérném...

Prelleg Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10734
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10733

Nem tudom átnézted-e a többi felekezetek anyakönyveit is, de ha nem akkor talán érdemes lenne megnézni. Nekem is van egy dédnagymamám aki házasságkötésekor római katolikus volt, de mint kiderült evangélikusnak született csak a házassága előtt egy évvel átkeresztelkedett római katolikusnak.

Előzmény: Matirko1 (10732)
Matirko1 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10732

Sziasztok!

 

Én is a guruk véleményét kérném:

 

Kérlek, adjatok tanácsot. Ha az alábbi pontos (nak vélt) adatokat tudom, akkor miért nem találom a familysearch adatbázisában sehol őket???

 

Dédnagyanyámat Materko ( Matirko ?) Ágnes nek hívták, és a házassági, ill. a  halotti a.k szerint 1882.01.24-én született Kassán. Tót, vagy lengyel, vagy hasonló származású volt.

 

De hiába néztem meg 1881 és 1886 között, hiába kerestem rá a nevére, sehogy és sehol nem találom!  Megpróbálna valaki még egy próbát tenni? Vagy tanácsot adni, hogy miért nem találom, vagy merre és hogyan keressem tovább?

 

(Elhunyt: 1964.12.10, Nyírbogdány. Anyja neve: Kovalszki Antonina, apjáé Materko ( Matirko ?) Herman, ill. a halottiban Materko Sándor. Férje: Márton János (h.kötés: róm.katolikus mindkettő a bejegyzés szerint: 1908.05.16, szül: 1884.12.24).

 

Azt is tudom, hogy Kusnyír Pálné nevelte fel Bárcán, mert a szülei állítólag korán meghaltak. (Bár a házasságkötésiben csak az anyja volt néhaiként említve.) Kusnyír Pálné lánykori nevét nem tudom, mint ahogy azt sem, hogy milyen rokoni (?) kapcsolatban álltak. Csak azt, hogy "nénémnek/nénjémnek" hívta. - Őt sem találom.......

 

Továbbá, az 1. szülött gyermeke születésijét sem lelem - csak a halottiját - Béla volt a neve, szül: 1904.08.18, Bárca, megh: 1933.06.26, Nyírbogdány.- Őt is keresem.......

 

2. gyerek: Márton János (1908.01.09, Sényő, akit Márton János, M.Á későbbi férje a nevére vett). - M.Á ekkor 24 éves volt ?!

3. gyerek: Márton József (1910.01.19, Nyírbogdány) - M.Á ekkor 23 éves volt ?!

4. gyerek: Márton Anna (1912.02.23, Nyb)  - M.Á ekkor 27 éves volt ?!

5. gyerek: Márton István (1914.10.10.15, Nyb) - M.Á ekkor 29 éves volt ?! Ezt sem értem..... Azt tudom, hogy nem vették komolyan az édesanya életkorát, de a házasságkötésekor még feltételezem jól emlékezett a saját születési dátumára, ezért egyezhet a halottijával, de az is lehet, hogy eleve az nem pontos, hiszen korán elárvult, csak akkor azt nem értem, hogy miért csak az édesanyja, Antónina volt néhaiként említve.

 

Tudna valaki segíteni, ezekben a kérdésekben? Tudom, hogy sok, de már hónapok óta nem jutok előrébb.....

 

Miért nem találom - ill. nagyon megköszönném, ha tenne  valaki egy próbát, hátha megtalálná - MATERKO (MATIRKO) ÁGNES-t, a Béla nevű fiát, és Kusnyir Pálnét ? Ugyanis csak rajtuk keresztül tudnám esetleg megtalálni KOVALSZKI ANTÓNINÁT, ÉS MATERKO HERMAN-t (?).

 

Kérlek, segítsetek!!

Én már hónapok óta vesződöm velük, és találtam ugyan egy Kovalszki Antóninát, hasonló hangzású nevű férjel, de mivel a lányukat, Ágnest nem találom, aki biztosan nem magyar származású - inkább tót, lengyel, német - nem lehetek biztos benne, hogy valóban az az Antónia, és férj, akiket én keresek.

 

És mielőtt bárki a családi infógyűjtést említené, már túl vagyok rajta, és ez minden, amit megtudtam.

 

Nagyon köszönök minden segítséget!!!!!

aquad Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10731

Nagyon köszönöm a választ!

Előzmény: Bajdó (10730)
Bajdó Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10730

 

Nem igazán vagyok profi.

 

 

Az egy nagyon jó kis program (MyHeriatge). Szerintem talán a legjobb (?). Nagysága, nemzet közöttisége miatt remény van a folyamatos karbantartásra. (nem úgy, minta Magyar Bálint féle)

 

Egy nagy baja van, valahány (azt hiszem 200) név után fizetős lesz. Nekem drága.

 

Maga az alapprogram ami a gépeden van a limit után is megmarad (Family Tree Builder), de az internetes rész valamint a legtöbb funkció nem működik. Ezzel lehet bűvészkedni.

Több különálló ágat kell gyártani. Jó a „Jelentéskönyv”. Jó, hogy magyarnyelvű. Jó a dedcom fájl (át lehet vinni bármilyen programba az egész fát). Jó a rokonkereső (délamerikai távoli rokon is megtalált) Megaztán jó lesz az új csoda, a DNS kereső.

 

Kicsit macerás az indulás, hisz oly szerteágazó a program, de egy kísérletet megér.

 

Van itt a fórúban egy külön topik csak nekik. Végigolvasva sok mindent megtudsz.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9176007     

 

Üdv BSH.

 

Előzmény: aquad (10729)
aquad Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10729

Sziasztok!

Kérdeznék a guruktól:

Letöltöttem és el akartam kezdeni használi ezt a Famaily Tree Buildert. Próbáltam elkezdeni beírni a családfát, de csak „egy vonalat” tudok, illetve nem jövök rá hogyan lehetne egy fába az egészet 1774-től egybe rakni. Mellékelek egy képet hogy értértehetőbb legyen mirő beszélek. A képen csak nagymámig van a fa, van még egy ilyen ami a nagypapámra vonatkozik. Hogy lehet ezt egy fába összefésülni? És ebbe, még a szüleim se, sem a gyermekeim, sőt az anyai ágamról nincsenek meg az adatok, ha meg lesznek azokat is bele kellene fésülni utólag. Szóval elég bonyolult lesz ezt a családfát felvinni! Ha sehogy, akkor tudtok ajánlani olyan progit amelyik tudja? Bocsánat a buta kérdésekért, de sosem csináltam ilyent és lövésem sincs!

iater Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10728

Kedves rkyra!

 

Ajánlom figyelmedbe: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9129058

Kérdésed, ha kérlek ott tedd fel...

 

iater.

Előzmény: rkyra (10723)
iater Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10727

Üdv!

 

Tudja-e valaki, hol lehet beletekinteni Nemesmilitics és Bajsa születési anyakönyveibe 1770-nél? :)

 

Köszönettel:

iater.

kis várday Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10726

A szervezet  kimerülése, elgyengülése (időseknél végkimerülésnek írják).  Ez a különböző korú személyekre igaz lehet.

Előzmény: rkyra (10725)
rkyra Creative Commons License 2013.02.21 0 0 10725

Én is erre gondoltam volna, de körülötte volt még pár ilyen halálok: 2 évesnél,  34 évesnél meg 12 évesnél is. :(

Előzmény: skoumi (10724)
skoumi Creative Commons License 2013.02.21 0 0 10724

ha idősebb emberről van szó, szerintem végelgyengülés, tekintve, hogy "szokásos"-nak, "megszokott"-nak, vagy "normál(is)"-nak lehetne fordítani ez esetben a "gewöhnlich"-et

 

de ez csak az én privát véleményem...

Előzmény: rkyra (10723)
rkyra Creative Commons License 2013.02.21 0 0 10723

Milyen betegséget/halál okot takart régen a "gewönlich" szó?

kis várday Creative Commons License 2013.02.21 0 0 10722

Egyetértek veled.

Jó ötleteket ad, hogy esetleg, merre keresgethetsz tovább.

Természetesen nekünk magunknak kell keresgetni.

 

Előzmény: rkyra (10721)
rkyra Creative Commons License 2013.02.20 0 0 10721

Láttam már belőle jó pár részt, de látszik, hogy ez mind nem Magyarországon van. Mivel híres, mindent kikeresnek neki előre, ő meg csak elutazik oda, és rácsodálkozik.

Minden esetre jó lenne, ha nálunk is ilyen segítőkészek lennének néha mondjuk az egyházak.

Előzmény: kis várday (10720)
kis várday Creative Commons License 2013.02.20 0 0 10720

Egy nagyon jó családfakutatással kapcsolatos sorozatra hívom fel a figyelmeteket, aki teheti nézze meg, mert nagyon érdekes.

Ismert embereket (angol és amerikai. Pl :Robin Gibb, Sebastian Coe atléta) nemrég volt, Emilia Fox hétfőn lesz a  Viasat History-n. Hétfőnként 18.50-től, ezt másnap Kedd 11,10-től ismétlik. Ezen a csatornán a sorozat címe: Mit gondolsz, ki vagy?

Egy másik adón, mégpedig a CBS Reality-n is adják (Szerinted honnan jössz? címmel) Ezt nehéz megtalálni, mert nincs fenn a Port-on. DE minden reggel hétfőtől péntekig adják le a sorozat darabjait kb 3/4 7-től , illetve 13-14 óra közt van az ismétlés

Nagyon rossz az időpont, én is csak az elejét szoktam látni. És ráadásul a műsorújságban sem szerepel. Én is csak véletlenül találtam rá. 

kis várday Creative Commons License 2013.02.19 0 0 10719

Köszi a segítséget.

Szeretnék bemutatkozni.

Az Eszterhai/Eszterhay és Esterhai/Esterhay családokat kutatom. Ezúton kérek mindenkit, ha találkozik ezzel a névvel kérem jelezze nekem. Eddig elsősorban Szabolcs és  Hajdú-Bihar megyében, Veszprémben és a Felvidéken kutatgattam. Sőt a kivándorlókat is igyekeztem figyelemmel kisérni. De még sok a fehér folt, ezért kérem a ti segítségeteket is.

 

Előzmény: Prelleg (10717)
GOBIKA Creative Commons License 2013.02.19 0 0 10718

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni! Morava családot kutatom. Sajnos nagyon kevés információm van. Kérem, aki Radixos előfizető, legyen kedves megnézni Morava Ferencre vonatkozó I. világháborús bejegyzést, illetve fényképet. Nagyon köszönöm. (Annyit tudok, hogy  Morava Ferenc 1868-ban született. A születésével kapcsolatban több információm nincs.)

Prelleg Creative Commons License 2013.02.18 0 0 10717

Lelesz (Leles) reformátusait Bácskában (Bačka), anyakönyvezték, Lelesz-Polyán (1899-től Bodrogmező, Poľany) reformátusait pedig Királyhelmecen. A Familysearch-ön úgy tűnik még nincs fenn.

http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/

Előzmény: kis várday (10711)
Skori 74 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 10716

Radixindexen a Magyarország iparosainak és kereskedőinek címjegyzéke 1891-ben kihozott egy találatot Skorán névre Vitkán.  Szemtelen kérés lenne, hogy valaki, aki előfizető ossza meg velem az adatokat? Köszönöm.  Skori

MacAshinna Creative Commons License 2013.02.17 0 0 10715

A feleség neve egyezik, tehát tényleg az őseimről van szó, viszont ez a free kicsit mást jelent, mint amit én goltam (a 14 nap lejárta után fizetni kéne). Viszont ez is nagy eredmény, hogy rendelkezésre áll a szülők neve, a születési éve (részben), és a feleséget az email megadásával meg tudtam nézni. Nagyon jó lenne tudni, hogy pontoson hol született és mikor, valamint a többi nem publikus adatot. Ehhez kérnék segítséget! Előre is köszönöm! 

Előzmény: MacAshinna (10713)
MacAshinna Creative Commons License 2013.02.17 0 0 10714

Közben sikerült megnéznem, 14 nap Free, hát ez nagyon szuper! :)

Előzmény: MacAshinna (10713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!