Keresés

Részletes keresés

MCA-001 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 10687

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni.

Az 1854-es, latin nyelvű halotti anyakönyvekben a név után írt: ing. mit jelent?

 

Előre is köszi: Zoli

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.09 0 0 10686

Sopronnémetinek korábban Németkeresztúr volt a neve, a mormon oldalon is ezen a néven lehet megtalálni és ahogy látom, helyben anyakönyveztek. Én nem találtam semmit arra vonatkozólag, hogy 1920 után máshol anyakönyvezték volna őket.

Előzmény: karancsijudit (10684)
-Tremmel- Creative Commons License 2013.02.08 0 0 10685

Szia!

Sopron megye, Bogyoszló

Csak az a baj, hogy a mormon oldalon 1911-ig vannak fent jelenleg a könyvek.

Előzmény: karancsijudit (10684)
karancsijudit Creative Commons License 2013.02.06 0 0 10684

Sziasztok,

tudna vki segíteni, hogy Sopronnémeti az 1920-30-as években hova, melyik településhez tartozott anyakönyvileg?

Előre is köszönöm.

3A3a Creative Commons License 2013.02.05 0 0 10683

ujabb 2 ezer kep feltoltve:

 

Browse through 5,788,195 images

Előzmény: 3A3a (10676)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10682

:D

Előzmény: Törölt nick (10681)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10681

Valószínűleg nem azokat, amire szükségünk lenne....

Előzmény: MCA-001 (10677)
Skori 74 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10680

Ez gyors volt. Köszönöm szépen.

 

Előzmény: theow (10679)
theow Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10679

iuvenis, juvenis - ifjú, legény, nőtlen

virgine - hajadon

viduus - özvegyember

vidua - özvegyasszony

Előzmény: Skori 74 (10678)
Skori 74 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10678

Házasságkötésnél  a következő szavakra bukkantam:

férjeknél  invenis, juvenis, viduus

asszonyoknál vidua, virgine.

Sejtem a jelentésüket,de ha valaki leírná  pontosan megköszönném.

 

MCA-001 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10677

Azt tudja valaki, hogy melyik települések adatait frissítették?

Előzmény: 3A3a (10676)
3A3a Creative Commons License 2013.01.29 0 0 10676

a mormonok 16 ezer uj polgari anyakonyvet toltottek fel

 

5,786,384 images

Előzmény: 3A3a (10645)
rkozma Creative Commons License 2013.01.29 0 0 10675

Sziasztok!

 

Fordítási segítséget kérek a helytörténeti kutatásomhoz.

A Kramerius adatbázisában találtam két újságcikket, ami a lakóhelyemet említi, de cseh vagy szlovák nyelven van. Olyan személyt keresek, aki ha nem is szó szerint, de tartalmilag le tudná fordítani a cikkeket.

A címem: robert_kozma(kukac)freemail(pont)hu

 

köszönöm

Robi

JPmiaou Creative Commons License 2013.01.29 0 0 10674

Nyugodtan írja csak egybe, egyszerűbb.

Előzmény: Prelleg (10673)
Prelleg Creative Commons License 2013.01.28 0 0 10673

Kedves Julia!

 

Több kérdésem (hét) is lenne az indexeléssel kapcsolatban. Mindegyikhez téma szerint nyissak egy új posztot az új fórumon, vagy egybe is le lehet írnom az összeset?

Előzmény: JPmiaou (10669)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 10672

Aranyoskáim, vájtszeműek: mit olvastok ki az aláírásból?

Hálás köszönet a próbálkozóknak!

 

 

 

Bajdó Creative Commons License 2013.01.22 0 0 10671

 

Kedves Julia!

 

Nem panaszkodni akartam. Azon már túl vagyok.

 

A „Könyvtár” fórumot már nemrég megtaláltam. Ezt végignézve (nem sok bejegyzés volt még rajta) írtam azt, hogy „(szerintem) az ide-oda fordítgatás miatt szinte érthetetlen lesz a szöveg”.

Mert nemrég még fordított, ha a Googliból indultam. Most meg nem. Át tudom másolni a fordítóba, de az eredmény ugyanaz. Persze lehet én vagyok az ügyetlen (mit lehet várni egy 69 éves műszakitól).

 

Mostanában már úgy adatolok, ahogy szerintük kellene. Nehezen álltam bele ebbe az automatikusan gépi munkába. De aztán úgy gondoltam ez az egész nem nekem szól. Csak akkor vagyok kicsit elkeseredve, mikor jön az értékelés, és egyszer így értékel, aztán meg ellenkezőleg. Gondolom, egy magyar anyanyelvű természetesnek vesz dolgokat, aki meg „Piréz” az ragaszkodik. Pedig nem ártana legalább az értékelők anyanyelvi szinten értékelnének. Gondolok itt a nemekre, családnevekre, évszámokra, aposztrófokra (hosszú-rövid-elmaradt). Ahogy elnézegetem, van néhány igen nehéz probléma az indexelési utasítás értelmezésével. Nekem is van.

 

Reklamáltam. Próbálkoztam egyháztag indexelővel, sőt még egy ennek oktatójával is. Próbálkoztam a nyelvoktató misszionáriusaikkal. Írtam a projektsegítőknek. Semmi. Mondták, nem kell vele törődni. De hát az nem úgy van.

 

Igen elkelne egy magyar nyelvű fórum az indexelőknek. Akár ez is, akár valahol ebben a fórumban. Biztos nem én vagyok az egyetlen aki keresi a kákán a csomót.

 

Azért köszönöm az ajánlatot.

Üdvözöl BSH Kispestről.     Címem nyilvános.

Előzmény: JPmiaou (10669)
hoodlum4 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 10670

Tiszteletem!

Én zentai lakos vagyok és ha tudok valamiben segíteni akkor forduljon hozzám:hoodlum4@gmail.com

Előzmény: jó hír (8208)
JPmiaou Creative Commons License 2013.01.20 0 0 10669

Ha probléma a nyelv, szivesen segítek.

 

Ha indexelési kérdések akadnak, a lezárt FamilySearch-féle fórum helyett van a Könyvtár: http://libraryoffamilysearchindexinfo.freeforums.org/hungarian-language-project-information-section-f73.html

Egyenlőre többnyire angolul van minden, de nyugodtan írhat magyarul, én megértem, és előbb-utóbb majdcsak megtalálják mások is. Tervezek a "feliratkozási útmutató" mellé "kezelési útmutató"-t is írni, de még nem jutottam hozzá.

 

Az, hogy mi kerül fel a FamilySearch-re, többek között az adatvédelmi törvényektől is függ (ezért nincsenek születési anyakönyvek például a 20-as évekből), de az adatok tulajdonosai is befolyásolhatják: úgy tudom, az egyházi anyakönyvek azért nincsenek interneten, mert az egyházak nem engedték feltenni. Mormonék legalábbis ezt írják ürügyül. De vannak olyan anyakönyvek, amik nem is lettek mikrofilmezve (a FamilySearch katalógusból is hiányoznak), ezért nincsenek az interneten.

 

Nem tudom, hol tartunk a Szabolcs-i indexxel, mert nem tudom, hány részre osztották összesen. A harmadik rész kb. félig van kész, a negyedik kevesebb, mint egy tizednél tart. Tervbe van véve, hogy minden anyakönyvet feldolgozzanak, de ilyen tempóban ez évtizedekbe fog telleni.

 

Juli

/ /

>*.*<

Előzmény: Bajdó (10668)
Bajdó Creative Commons License 2013.01.20 0 0 10668

 

 

Őszinte leszek, fogalmam sincs.

Nyelvtudás hiányában, koromnál fogva (69).

Azt hiszem, sokan vagyunk így.

 

Azt hogy mit mikor hova tesznek fel, csak Utah-ban tudják.

 

Ez az egész program nem nekünk hobbi családkutatónak készül. Mi csak örülhetünk annak, hogy van. Ahol az állam segít, ahol sok a támogató, ahol sok az önkéntes, ahol más az adatvédelmi törvény, ott gyorsabban megy.

 

Lehet őket kérdezni. Bár mindenre van válaszuk, én igazán nem mindig találom. Ha meg igen az odavissza gépfordítástól nem is nagyon értem/értjük egymást. A Tihany téren sem nagyon tudnak válaszolni az indexelési kérdésekre. Itt a topikban, ha visszaolvasol van némi válasz kérdéseidre.

 

A kutatás egyébként már csak ilyen. Rengeteg időt, türelmet igényel. Igazi nyugdíjas hobbi.

 

Üdv BSH Kispestről.

Előzmény: Skori 74 (10665)
MCA-001 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 10667

Sziasztok!

 

A családfa kutatás során kis segítségre lenne szükségem.

Azt tudjuk, hogy a családot a Hunyady grófok telepítették be Mesztegnyőre az 1800-as évek elején.

Több más családdal együtt (Linha, Moravecz, Prokopecz, Novoth)

 

Fellelhető valahol a neten a Hunyadyak Ürményi (Mojmírovce) levéltára?

Léteznek olyan szerződések, amelyben felsorolják kiket költöztettek be egy településre?

 

Előre is köszi.

canonfan_448 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 10666

"Szóval nem kevés időt vesz igénybe a dolog."

 

Sosem lesz vége.

Belenyugodhatsz. :)

És jobb ha már így az "elején" szabályokat állítasz fel magadnak, hogy mi az ami érdekel.

Előzmény: Skori 74 (10665)
Skori 74 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 10665

Kedves Bajdó! Úgy látom jártas van a Family dolgaiban, ezért hozzád fordulok. Nem tudod véletlenül, hogy -ha már a Szabolcsi anyakönyveknél járunk- terveznek-e további anyakönyv felrakását, mert ugye  csak a 20-as évekig vannak fent, valamint hogy raknak-e még fel új településketet, mert többek között hiányzik még Beregdaróc és a környező települések?? És  ha belelendül az ember a kutatásban, akkor már azt is jó lenne megtudni, hogy  az egyházi anyakönyvek 1895 előttről  elérhetőek lesznek-e így net segítségével. Ez már csak azért is lenne hasznos, mert már két hónapja bújom a szlovák anyakönyveket és még nincs vége. Szóval nem kevés időt vesz igénybe a dolog. Családos embermeg nam igazán tudja rászánni a heteit hogy a levéltár , munkahely és a család között ingázzon.

Tudom folyamatosan megy a feltöltés, de hátha te tudsz valami konkrétumot. Köszi. Skori

Előzmény: Bajdó (10659)
eszterec Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10664

bocs, az idődbe...

Előzmény: eszterec (10663)
eszterec Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10663

Szia Bajdó!

Szabolcsi adatról szeretnék tőled kérdezni,  Szentmihály, Tiszaeszlár,  kisebb mértékben Tiszalök a kutatási területem, beragadtam egy ponton keményen. Innen nem tudok neked írni, ha beleférne a idődbe valamikor, kérlek, jelezd az email címemre. esztkol@freemail.hu

Egyúttal köszönet az indexelő munkádért!

Előzmény: Bajdó (10659)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10662

Megy valaki mostanság

-Jász-nagykun-Szolnok

-Somogy

-Zala

megyei levéltárakba polgári akv-t böngészni?

Szükségem lenne néhány adatra, cserébe MNL-ben (korábbi MOL), BFL-ben, FSZEK-ben tudok megnézni adatokat.

Lindzy81 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10661

Tisztelt Idrisi!

Csak most akadtam rá véletlenül erre az oldalra..Keresem a felmenőimet még annoanno a mi családunk tulajdonában volt Brennberg bánya.Legalábbis a nagymamám mindig mesélte...Onnan származom sajnos sokminent nem tudok az öregek elmentek,,nincs akitől megtudhatnék többet..Esetleg tud nekem segíteni..

Előzmény: idrisi (4899)
csampamuki Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10660

Kedves JPmiaou és Bajdó!

 

Köszönöm a válaszokat, amivel sokat segítettetek.

Egy véletlen indított el néhány hónappal korábban a családkutatás témában, a felmenőim között Anvander és Alavander nevő ősök találhatók.

Velük viszonylag könnyen ment a dolog, mert a Jászságban 3 helyen bukkantak fel, míg Győr "hemzseg" a nevüktől.

Valószínű német eredetű a család, és a Jászságba a redempcio (1745) végett jöttek. (Az önmegváltás földmegváltással is járt.)

Ez időből Johann Anvander és a felesége  Nagy Éva halálozási időpontját és a gyermekeiket sikerült megtalálnom.

Majd kutatgatok tovább, bár annyi időm már nincs, mint amennyi elmúlt!!

 

Mégegyszer köszönöm és szép napot Nektek!

Bajdó Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10659

Látom, nem nagyon foglalkoznak veled.

A FamilySearch.org az „Egyház Jézus Krisztus Utolsó Napok Szentjeinek” honlapja.

Ez a legnagyobb származástani szervezet a világon.
Emberek milliói használják ingyenes online gyűjteményét.

Ad. 1.
A mostani magyar indexelés csak a kezdet. Ha meg lesz a három anyakönyv, igen leszűkül a találatok száma. Most csak a születési részben lehet keresni. Már a program úgy épül fel, hogy összesre, feleségre, házasságra, halálra, helyre, évszámra lehet majd keresni. . Ha fiatal vagy megéred.

Ahol van kép ((polgári anyakönyvek, bevándorlási lista, Szlovák anyakönyvek, stb) azokat lehet nyomtatni / lementeni. Folyosói pletyka szerint ecccer? minden kép ott lesz, hisz ott a helye.

Több mint száz éve csinálják az adatbázisukat. Az indexelés lassan megy. Szabolcsi polgári anyakönyvek indexelése több mint egy éve folyik, és még nincs vége. Én is csinálom, több mint 18.000 ezer adatlapom van. Önkéntesek több mint 263.250.000 adatlapot töltöttek ki az elmúlt 12 hónapban szerte a világban. Ezek igen nagy számok.

Egyenlőre a munkát nem lehet kikerülni. Utána kell nézni, járni, olvasni. „Magad Uram, ha szolgád nincsen”.

Ez az adatbázis is már egy igen nagy segítség. Ha már van egy elég jó családnevem, el lehet indulni. Nem kell végigböngészni mikrofilmek sokaságát. Ott a filmszám, oldalszám. (tudod hogy például a Debreceni anyakönyvek több mint 100 tekercs)

Ad. 2.
Mikrofilm nem kölcsönözhető.
A MOL-nál kikérhető, esetleg megvásárolható (nemrég 8.000 Ft/drb). Másolat kérhető.
A Tihanyi téren csak nézegethető (ha véletlen ott van), vagy megkérhető. Kicsit lehet fotózni.

Olvass vissza a topikban, sok mindenre van válasz.
Ha van kérdés, és tudom a választ, mondom.

Előzmény: csampamuki (10652)
Onogur Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10658

A domain az csak egy cím, egy interneten megjelenési azonosító. Mindenki igényelhet, s ha jól tudom, évente pár ezer forint. De mögötte kell biztosítani valamennyi tárhelyet, mely már drágább is lehet, ha nincs eredetileg; s ennek elérhetőségét folyamatosan biztosítani kell.

 

Mivel még él a családfalu.hu név, az azt jelenti, hogy valaki birtokolja és az ő adatai lekérhetőek. Ő talán magyarázatot adhat a dologra. Az is elképzelhető, hogy a tulajdonos nem változott. Elvileg az igényelt névnek összhangban kellene lennie a tulajdonos valamilyen nevével vagy tevékenységének megnevezésével. Márpedig az új honlap semmi módon sem utal a családfalu névre.

Előzmény: Törölt nick (10657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!