Keresés

Részletes keresés

jó hír Creative Commons License 2012.09.26 0 0 10215

ez igen! profi vagy! itt jártam!  akkor Te mindent tudsz. na itt kezdtem sejteni, hogy félelmetes a digitális adatbázisuk...  csak nem volt 150 dollárom...most már lenne, de azóta rengeteget ültem a levéltárban a mikrofilm előtt...    :-(

Előzmény: Törölt nick (10201)
vadász1 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 10214

Nem vagy egyedül, Zemplén megyéből sincs egy fia anyakönyv sem. :-(

Az egyébként, hogy van, hogy pl. Liptó megyéből az utolsó szlovákiai frissítés óta vannak fenn olyan nevek is, amelyek (katolikus) anyakönyve nincsen fenn?

 

Felvetés mindenkihez: volna-e értelme itt egy külön topikot nyitni a Family-search felhasználónak, indexelőknek (esetleg MACSE-indexeléssel együtt), vagy még nem feszítette szét a téma e topik kereteit?

Előzmény: Skori 74 (10198)
Atomantiii Creative Commons License 2012.09.26 0 0 10213

Igen kell hozzá regisztráció és szerencsés esetben a kép is meg fog jelenni, de nem mindenütt van.

Előzmény: eszterec (10211)
eszterec Creative Commons License 2012.09.26 0 0 10212

Mármint a kivándorlási adatokat.

eszterec Creative Commons License 2012.09.26 0 0 10211

Sziasztok!

Az ellisislandon a kis fényképezőnél nem tudok rákattanni,  regisztrálni kell talán ? Angolul nem tudok, így nem szeretnék valamit bevállalni ilyen módon. Tud valaki erre valamilyen lehetőséget? Azt szeretném megnézni, hogy a kivándorlóról van-e esetleg fotó, illetve, hogy New Yorkba érkezve merre indult tovább... Minden adatot ismerek. Kérném a segítségeteket...

Skori 74 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 10210

Tudom, én is rákattantam és csinálom is szabadidőmben, de ezek csak 3-3 fimkockát adnak be egyszerre. Lacitól pedig egybe megkapod a teljes tekercset és ha valami nevet nem tudsz kiolvasni, az exelben van lehetőséged - ha megtalálod ugyanazt a házaspárt vagy ha rááll a szemed a kézírásra- kijavítani, ha rosszul írtad.  Meg hát ugyis böngészem Nagydobost, ilyen erővel már gépelgethetem is....

 

Előzmény: Stefan- (10209)
Stefan- Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10209

Szerintem kár indexelned. A mormonok is épp Szabolcsot indexelgetik már egy-két éve.

Csak idő kérdése, mikor teszik fel.

Előzmény: Skori 74 (10198)
canonfan_448 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10208

"Ki fizeti a révészt? Ha mi akkor hajrá dobjuk össze a hiányzó összeget."

 

Fogalmam sincs hány profi és amatőr kutató tevékenykedik évente a MOL-ban, de valahol azt olvastam, hogy naponta akár 50 is megfordul aki csak az anyakönyvekre bukik. :)

Namármost nem akarok tippelgetni, hogy napról napra hányan ugyanazok a tagok járnak el... de talán mégis lehetnek párszázan.

 

Szerintem egy évi 15e Ft ügyfélkapus hozzáférés korrekt lenne.

Az 100 fő esetén 1,5 millió HUF évente a levéltárnak. 100 fő esetén, de azért ennél csak többen fizetnének elő. Talán még adókedvezményt is kapna a MOL állambácsitól. :-)

 

Ha fél év alatt kiépülne a rendszer, kb. két-három év alatt megtérülhetne az ára.

A jelen állapotban szerintem 20 év alatt még a szkenner ára sem fog. :-)

 

Nem hiszem, hogy ne lenne olyan megoldás amely mindekinek jó lenne. Az egyházaknak, a MOL-nak és a kutatóknak egyben. Az egyházak akármennyi zsozsót kapnának a befizetett összegből, az nekik talált pénz, a MOL-nak szerintem mindegy csak ne legyen veszteséges a projekt... a kutatóknak pedig az a fontos, hogy reális legyen az ár.

Előzmény: Felföld (10204)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10207

Szándékosan nem írtam, hogy hol van!

Évekig jártam az épületbe és hosszú-hosszú órákat töltöttem a szekrényekbe bújtatott mikrofilm olvasók előtt. Időnként használtam a másik szobában a "könyvtárat" is.

B.Laci mellettem kezdte fotózni a teljes tekercseket, kockáról-kockára.
Magam is fotóztam minden releváns találatot.

Volt csak angolul beszélő egyháztag "felügyelő", de digitális csak az, amit magam vittem a táskámban, valamint egy számítógép (internet nélkül), amin futott a "mormon" családfa készítő program.

 

Előzmény: skoumi (10205)
skoumi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10206

egyáltalán nem védeni kívánom őket, mert magam is rablásnak tartom az árakat - nem beszélve a hivatalosan deklarált rugalmatlanságról (a valóság némiképp emészthetőbb) -, de ennek prózai oka, hogy O&K-nk nem ad, hanem elvesz pénzt többek között a levéltáraktól is.

(azt a qrvasok zsét, amit a szerintem értelmetlen néppel történő levelezésre ki...tak, azt inkább öntötték volna ide... de ez a magánvéleményem)

Emiatt szűnt meg pl. a hétfői nyitvatartás (a BFL-ben meg a pénteki), küldtek el egy rakat embert - mert nincs rá péééénz. Mindig az a qrva péééénz...

 

Továbbá elő van írva nékik felső szinten, hogy a működéshez szükséges források egy részét teremtsék elő ők.

No hát ezért kerül egy 80 forintos CD 300+ +ÁFA-ba, és minden, ami oda le van írva kismillió kemény magyar pénzbe, és ezért tart 4 napig, amíg kiírják a képeket egy tetves CD-re (max. 15 perces munka normál esetben); ha meg aznapra kéred, 300% a felér. Majdnem dobtam egy hátast, hogy 17 kép+CD 1950,- Ft (mert kellett aznapra). A CD-írást végző gép állítólag majdnem egyidős az anyakönyvezéssel, de legalábbis lélegeztetőgépre szorul...

Előzmény: canonfan_448 (10196)
skoumi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10205

ugyanakkor ez nem a Budakeszi, hanem a Hűvösvölgyi úton van :)

 

(és mennyivel jobb volt, amikor itt voltak...)

Бо
Előzmény: Törölt nick (10201)
Felföld Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10204

Talán véleménykülöbség megengedett. S talán itélet alkotás előtt nagyobb utánajárás kivántatik. A mikrofilmet, mint kutatandó anyagot személynek kiadják, mint a könyvtárban a könyvet. Ha én is olvasni akarom ua-t, akkor hiába ülök ahhoz az asztalhoz, a könyvet olvsó mögé, azt csak nem érem el, hogy arra az oldalra lapozzon, amelyet én olvasnék.

Ha digitálisan hozzáférhetővé válnak, akkor több gépről a teljes adatbázishoz hozzáférhetünk, nem kell arra várni, hogy visszaadja, aki kikérte az engem érdeklőt.

Természetesen a Dunát is át lehet úszni zajlás idején, digitalizálni is lehet, gyorsan, hatékonyan. De én még úszni sem tudok, s egyébként tiltott dolog a Dunában úszás. A digitalizálásra szánt filmek az állam tul.ban, a Mol kezelésében vannak, digitalzálásra alkalmas eszközeik már vannak. Bérköltség is szükséges. Ki fizeti a révészt? Ha mi akkor hajrá dobjuk össze a hiányzó összeget.

Előzmény: canonfan_448 (10194)
Felföld Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10203

Hát ez nagyon érdekes.

Nekem nem ilyen tapasztalatom van róluk. A Tihanyi térről meg még rosszabb. Milyen digitális cuccról van szó? S a többiek tapasztalata?

Előzmény: jó hír (10195)
qwycx Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10202

 

Egy mások által szponzorált munkát

 

     árulni, azt áruljuk. (főigazgatói utasítás.pdf) :-)

Röhejes már a file neve is.

 

 

ELADÓ AZ EGÉSZ VILÁG.

 

ÁR:

 

Harminc ezüsttől.

 

Az egy mikrofilmkocka 30 Ft + Áfa-n keresztül. (az annyi mint 38 Ft/kocka)

 

Csak mellesleg. Egy tekercs filmen  6-800 oldal van. Például a Debreceni reformátusokat 1895-ig 49 tekercs tartalmazza. Plusz még 59 tekercs a polgáriakat. Lehet szorozni.

Mindez alig valami anyagköltséggel, néhány perces munkával (egy Kodak Eclipse mikrofilm digitalizáló percenként 600 képet digitalizál). Igazán méltányos órabér ár?????.  

 

 A harmincésfélmilliárd forintig. (30 000 000 000)

.. Magyarországon öt „harmadik félnek” 180 millió schillinget (kb. 3,5 milliárd forint), Csehországban húsz „harmadik félnek” 1,15 milliárdot irányoztak elő. Ausztriában négy „harmadik félnek” 250 millió schillinget szántak. Végül Magyarország és Csehország döntött a Gripen-gépek lízingelése mellett.

 

 

Nem kell csodálkozni.

Előzmény: canonfan_448 (10196)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10201

Ebben az épületben működött anno Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza családkutató központja, mielőtt a zuglói Tihanyi térre költözött.

Előzmény: 3A3a (10200)
3A3a Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10200

mert mi ez az epulet - vagy a masik amirol johir meselt?

Előzmény: Törölt nick (10199)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10199

Véletlenül nem ebben az épületben jártál?

 

Előzmény: jó hír (10195)
Skori 74 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10198

Meg tudnátok mondani, hogy miért ennyire mumus Szabolcs-Szatmár-Bereg megye? Az még hagyján, hogy csak a 20-as évekig vannak fent a Familyn az anyakönyvek, de a Bereg megye totál hiányzik. Felvettem a MACSE-n keresztül egy nagyon kedves illetővel a kapcsolatot, aki meg is igérte, hogy tud átadni nyírségi anyakönyveket indexelésre is, csak előtte gyakoroljak egy kis budapesti házasságit. Meg is csináltam a pestit, csak mikor oda került volna a sor, hogy kapjam a nyírségi anyakönyveket derült ki, hogy már ő se tudja megnyitni, meg átküldeni, mert a mormonok valamit csináltak. Ezt a részt nem értettem, de biztos, hogy nem a segítőkészségből  vagy a hozzáértésből volt a hiba.Arra gondoltam, hogy nem függ össze azzal, hogy ott javarészt görög katolikus vallásúak voltak az emberek??

Ugyhogy most jelenleg a Familyn nyitogatom meg NAGYDOBOS házassági anyakönyvi kivonatát és dolgozom fel excelbe, bár  hogy mikor tudom a MACSE-be beküldeni rejtély, mert ha nem tudják ők sem letölteni, nem is lehet átellenőrizni. Mindenesetre, ha valakit érdekel ez a helység illetve Nyírparasznya, neki át tudom küldeni az eddig elkészített anyagot.

jó hír Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10197

...kicsi ország, mégkisebb akarat...

Előzmény: canonfan_448 (10196)
canonfan_448 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10196

Fogalmam sincs hány mikrofilmről lehet szó, talán képkockákban kb. 5 millió felvétel, de javítson aki tudja a pontos számot. :)

 

EZT a mennyiséget egy 8-10 fős IT-csapat, komplett programozással együtt fél év alatt beszkennelni és felteszi a netre. Csak az akarat hiányzik, hogy elinduljon a dolog. 

El tudom képzelni milyen állapotok lehetnek egy ilyen fontos közintézménynél, ha senki nem merte felvállalni a projektet.

 

De árulni, azt áruljuk. (főigazgatói utasítás.pdf) :-)

Röhejes már a file neve is.

Előzmény: jó hír (10195)
jó hír Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10195

úgy saccperkábé tíz-tizenkét évvel ezelőtt baráti tanácsra besétáltam a Budakeszi úton egy házba, ahol amerikaiak fogadtak...megmutattam egy(régi) keresztlevelet, azzal elmentek... kis idő múlva széles mosollyal közölték(amerikaiul), hogy igen, megvan az egész kompánia...az elcsatolt területekről is.... Ha jól emléxem 150 dollárért kinyomtatták volna azt, amivel máig nem végeztem...

 

ahogy az egyik ajtónyíláson beleshettem, minden digitális volt... mikrofilm sehol...félelmetes technikájuk volt(már akkor)

 

 

 

canonfan_448 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10194

"Ha lehet bemenni az olvasóterembe, csak mikrofilmolvasó helyett számítógépre kell várni, akkor az majdnem olyan, mintha semmi sem történt volna.."

 

Egyetértek.

 

Semmi nem fog történni, legalábbis előrelépés nem. :-)

Döntés nem lesz, senki nem mer majd a döntéshozók közül a sarkára állni, és azt mondani, hogy "gyerekek, így és így csináljuk meg." Maszatolás lesz, szöszmötölés és "védd a segged" opció. :-)

De ne legyen igazam.

 

Félnek az online cucctól, mert be vannak rosálva, hogy majd le lesz töltve... pedig meg lehet a rendszert úgy alkotni, hogy ne lehessen (ne legyen értelme!) letölteni.

Letölteni mindent le lehet, az a kérdés van-e értelme.

Ha elég gyors a szerver, gyorsan lehet pörgetni az oldalakat, és az oldalankénti mentés egyedi/generált kóddal van védve, akkor semmi értelme a teljes mappákat lehúzni.

Előzmény: vaclav (10193)
vaclav Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10193

Most nyáron volt hír, hogy vett a MOL új mikrofilmszkennert, amivel beszkennelik az összes anyakönyvet, de hogy hogyan lehet majd hozzáférni az a valódi kérdés. Ha lehet bemenni az olvasóterembe, csak mikrofilmolvasó helyett számítógépre kell várni, akkor az majdnem olyan, mintha semmi sem történt volna...

Előzmény: canonfan_448 (10192)
canonfan_448 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10192

Arról nem is beszélve, hogy teszemazt valaki beszkenneltet egy teljes települést, akkor azt archiválják digitálisan? Vagy ha mégegyszer előjön ugyanaz az igény akkor mégegyszer beszkennelik ugyanazt? :-)

 

Túl sok a kérdés...

Bár amennyi megrendelés lehet ilyen árak mellett, talán még a főnök vinyóján is elfér az a sok-sok településmappa. :-))))

canonfan_448 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10191

"4.4. Mikrofilmszkennelés kutatói megrendelésre a MOL munkatársa által készítve, 200 dpi (Óbuda)
+ CD lemez ára (4.2.)


Összefüggő megrendelés esetén (max: 100 kockáig) 30 Ft/kocka + áfa/kocka"

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tehát 1 mikrofilmkocka 30 Ft + ÁFA, az annyi mint 38 Ft/kocka.

Durván 2db mikrofilm az 38-40e Ft.

 

Azért kíváncsi lennék, hogy ebből az összegből juttatnak-e a magyar felekezeteknek, hiszen az indok amiért nincs online czucc, az csakis az, hogy az egyházak digitális felhasználás esetén részesedni akarnak a pénzből. :)

:-)

És azt gondolom, hogy ha XY vagy Z elmegy a MOL-ba és anyakönyveket szkenneltet a szkennerel DVD-re, az digitális felhasználásnak minősül. Nem értem miért nem lehet beszkennelni az összeset, majd fizetős ügyfélkapun keresztül hozzáférést biztosítani a kornak megfelelően. (pl. éves szinten 10-15e Ft lenne a korlátlan hozzáférés)

Előzmény: karancsijudit (10190)
karancsijudit Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10190

Köszi, meg is néztem. A mikrofilmeknél a / felvétel az mekkora egység valójában, egy anyakönyvi oldal vagy egy dupla oldal? Ill. ugyanez a kérdésem a mikrofilmről készült fénymásolatoknál is, ott / másolat egység van.

Előzmény: Törölt nick (10184)
Felföld Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10189

Nem éjszaka próbálkoztál?

Este 10 után én azt  tapasztaltam, amit te.

Előzmény: Moulin3 (10179)
Moulin3 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10188

Ettől azért nehéz eltekinteni, mert ha végig akarok nézni 5-600 oldalt és egy oldal betöltése mondjuk két perc, akkor a dolog tökéletesen reménytelen.

De ha egy perc, akkor is. És van, hogy meg sem jeleníti.

De persze a semminél jobb.

Előzmény: firmin (10186)
vaclav Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10187

Előállhat olyan helyzet hogy egy településen először fel kell állítani másik 6-7 család családfáját, hogy bizonyosan sikerüljön a sajátodat is kisilabizálni, ilyenkor mondjuk jól jön egy teljes filmnyi anyag otthon, ahol nem vagy a levéltári órákhoz kötve!

Előzmény: Törölt nick (10180)
firmin Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10186

... csak új arculatot kapott a betöltés és így még jobban lelassult.

A menű ablak takarja a képet és igy mindig tologatni kell, és a képnagyságot is folyamatosan kell egy csúszkával állítani.

Ettől eltekintve működik.


Előzmény: Moulin3 (10179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!