Keresés

Részletes keresés

skoumi Creative Commons License 2012.07.10 0 0 9632

az attól függ, melyik része a célterület.

 

én összességében anno nem bántam meg azt a párezer forintot

 

Előzmény: karancsijudit (9629)
Atomantiii Creative Commons License 2012.07.10 0 0 9631

Ezt már én is kérdeztem de nem kaptam választ.

Előzmény: karancsijudit (9629)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.07.10 0 0 9630

Sziasztok!

Egy olyan érdekes helyzettel találkoztam, amivel eddig még nem volt dolgom.

Egy neme házaspár kutatása során vettem észre, hogy ez egyik gyermekük 1821.04.23-án született, majd a halotti anyakönyvben 1821.04.21-én van bejegyezve, hogy meghalt. A neve alatt ez áll: Baptisata in matris utero - keresztelte meg az anya méhében (?).

Akkor a bejegyző csak elírta a napokat? Tehát akkor 21-én született és 23-án csak megkeresztelték? Elég zavaros...

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9629

Aki felhasználója a radix-nak: érdemes előfizetni?

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9628

annyira megörültem ennek a historia domus-nak, aztán láttam, hogy ez egy katolikus specialitás :((

werebel Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9627
Ezt en is megtalaltam,most,azutan,hogy Te emlitetted.Olyan fura,alig tobb,mint 100 eve,es fogalmam se volt rola.Azt hittem,vmi reszletesebb anyag is van rola.Bar biztos van is,csak meg nem talaltam meg:-)
Mindenesetre nagyon jo,hogy szoltal,mert6-7,eves korukban eszembe nem jutott volna keresni.
Előzmény: H.K.F. (9626)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9626
Előzmény: werebel (9625)
werebel Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9625
Elnezest az ekezetert;(
Azt olvastam most,hogy 7 eves kor utan bermalhato vki,abban az esetben,ha volt elsoaldozo.Ez1907-es rendelkezes.Elotte nem tudom,hogy volt,atnezek meg plusz tiz evet,bajom nem lesz tole:-)
werebel Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9624
Tènyleg?Hol olvastad?
Pedig èn az 1830-50 kozotti idoszakot gondoltam megnezni.Gondolom,ha vki katolikus volt,akkor igen.Mar csak azert is,mert nem lehett kulonben egyhazi eskuvoje.Akkor meg nagyon szigoruan vettek ezeket az iratokat.Pl volt olyan a felmenoim kozott,hogy potlolag jegyeztek be,a gyermek torvenyes.Mindezt azrt,mert vmi hazassagi iratot nem vittek a keresztelesre.Uj pap volt,es az sem zavarta,hogy nem az elso gyerek.Szunet vmikor 26-a utan lesz,nem mondta pontosan a leveltaros.De augusztusban biztos.
Előzmény: H.K.F. (9623)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9623

Köszönjük Prellegnek az infót. Nagyon kíváncsi lettem a bérmálási anyakönyvekre. Majd írdd meg, hogy a szülők neveit is tényleg tartalmazza-e! Kíváncsi vagyok arra is, mennyire jól kereshető, az általad is említett okok miatt (több településről összegyűlteket bérmálták egyszerre). Vajon annak idején (1700-as évek) élete során mindenki átesett a bérmáláson, aki megérte azt az életkort, vagyis "teljes a névsor"?  Hány éves korban volt a bérmálás? Olvastam, hogy 1907 előtt előbb volt a bérmálás, utána az első áldozás. Mikor van nyári szünet az érseki levéltárban?

Előzmény: werebel (9620)
Alexander Demeter Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9622

Szlovákiai cenzus 1869-ben?

Nem anakronizmus ez?

Előzmény: grandpaa (9621)
grandpaa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9621

Ollvasgatom az 1869-évi Szlovákiai Census-t. Meglepő, hogy az elvileg azonosan felkészített (?) összeírók hányféle képp írnak öszze.

Pl:A családfő Kis Péter, akkor a feleséget így írja: Kis Éva sz: Nagy, vagy Nagy Éva, de ami a legjobban bosszant mint kutatót ez: neje: Éva. Mennyi infó veszhet így el....

werebel Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9620
Szerdan,ha igaz,nezek /bermalasi anyakonyveket.Prelleg irta,hogy mit tartalmazhat.
A leveltaros szerint ez idonkent valtozhatott.A bermalasok nem minden telepulesen voltak,adott idoben,hanem egy-egy telepulesen,es a kornyezo falvakbol oda kellett menni.
Ezert vannak a fondjegyzekben csak az evek megadva.Szerdan mar valamivel okosabb leszek,remelem
:-)
Előzmény: H.K.F. (9612)
werebel Creative Commons License 2012.07.08 0 0 9619
Kôszônôm szèpen :-)
Előzmény: Prelleg (9618)
Prelleg Creative Commons License 2012.07.08 0 0 9618

Nem tudom, hogy a Historia Domust hogyan lehet beszerezni, illetve, hogy az általad keresett településé megmaradt-e. Mindenesetre, ha Heves megyéről van szó, a 9597. hsz.-omban szereplő könyv tartalmazza a hevesi települések iratait, köztük a Historia Domus-szal.

 Kálniczky László — Körmendy Lajos — Tuza Csilla: A Magyar Országos Levéltár Filmtárában mikrofilmen őrzött anyakönyvek katalógusa: (Tematikus konspektus) 1. kötet : Bevezető, Aba- Nyíracsád (A Magyar Országos Levéltár segédletei, 4/1. Budapest, 1998) 30. old.:

A bérmálási anyakönyvek (Konfírmationsrepister) rovatai általában a következők lehettek:

1. folyószám, 2. a megbérmált vezeték- és keresztneve, 3. a megbérmált életkora, 4. a megbérmált születési helye, 5. a megbérmált lakhelye (utca, házszám), 6. a megbérmált bérmaneve (bérmálásban nyert neve), 7. a megbérmált szülőinek vezeték- és keresztneve, 8. a megbérmált születési helye és ideje, 9. a megbérmált bérmaszüleinek vezeték- és keresztneve, 10. a bérmáló lelkész neve, hivatala.

Előzmény: werebel (9616)
vadász1 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 9617

Valóban ;-) Köszönöm!

(sok plusz információt találtam)

Előzmény: Törölt nick (9609)
werebel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9616
En mar voltam egyszer,meg szerdan is megyek,ha igaz;(
Azt igerte a leveltaros,hogy megnezi az altalam kert anyagot,hogy mekkora,es vagy megkapom,vagy nem,majd visszahiv.Szerdan beszeltem vele,de meg nem szolt.Hetfon rakerdezek,mert kedden meg a megyeibe megyek.A semmiert viszont nem utazom;(
A bermalasi anyakonyvek az en erdeklodesemet is felkeltettek,de meg nem lattam olyat.Feltetelezem,hogy a sxemelyi adatok mellett a bermaszulo(k)adatai szerepelnek rajta.
Szerintem segithet az is a kutatasban.
Előzmény: H.K.F. (9612)
werebel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9615
Igen,de ahogy mondtam,szànd el magad gyorsan,mert augusztusban zarva lesznek.
Előzmény: sylem24 (9614)
sylem24 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9614

Á! köszi :) a gyors választ.

Hát igen nagy szerencse! Bár csak egyetlen ággal jártam így, hogy egyik kutató, távoli rokonom bescanelt adatait megosztotta velem, én meg jó pár órát töltöttem azzal, hogy gépre szépen felvigyem :) és kiegészítsem a családommal - igaz ezen még mindig munkálkodom :) mert terebélyes egy család vagyunk, de szerencsére kis faluban éltek, így talán könnyebb a keresés is és rájönni ki kinek a kije is, mert ez azért galibát okozott nem egyszer XD.

A többiággal azért ment a keresés, kutatás ezerrel és nem is jutottam el velük ált. 19. sz. elejétől, közepétől tovább (kivétel a nem rég említett dédszüleim).

A nyáron akkor felkeresem a levéltárat és bízom benne szerencsével járok :)

Előzmény: werebel (9610)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9613

Igen, ismerem. :)

Előzmény: werebel (9602)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9612

Köszönöm az infót. Még személyesen nem voltam az érseki levéltárban. Érdeklődöm, a bérmálási anyakönyvek mennyire pótolhatják az elveszett "normál" anyakönyv adatait családfakészítés szempontjából.

Előzmény: werebel (9604)
werebel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9611
Termeszetesen 1895-re gondoltam:-)
Előzmény: werebel (9610)
werebel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9610
Megvan,hogy hany evvel a szuletes,hazassagkotes,halalozas utan nem adhato ki adat.De sztem a meglevo mikrofilmek,az 1895 utaniak nem esnek bele ebbe a kategoriaba.A leveltarba nyugodtan mehetsz egyedul,ugyis csendben illik lenni:-) En egyszer a keresztfiammal voltam,erdekes volt,mikor ketten sasoltuk a mikrofilmolvasot.Azert Neked nagy szerencsed van,hogy csak a neten ilyen sikeres voltal eddig.Miskolcrol az jutott eszembe,hogy azert eleg nagy hely,tobb plebania volt biztos.Szoval ne add fel.Sot,a leveltarban meg szerencses esetben anyakonyvek masodpeldanyait is orzik.Lehet,hogy nincs minden a mormon adatbazisban.Az 1985 utani egyhazi anyakonyveket meg az egyhazi leveltarban lehet megnezni,a masodpeldanyt.Az eredetit meg a plebanian,ha megvan,es szoba all veled a plebanos.
Vagyis en katolikus anyakonyvekrol beszelek,a tobbi nem tudom,hogy van.
Visszaeterve a netre,en is jartam ugy,hogy pl tavaly telen,meg nyari szunetben napokat toltottem a polgari anyakonyvekkel,fekete alapon feher...azt hittem,megvakulok.Aztan par het mulva pikkpakk felnyomtak az egeszet a familysearch-re.
De sztem ne odzkodj anyira a leveltartol,egyszer kell elindulni:-) :-)
Előzmény: sylem24 (9606)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9609
Előzmény: vadász1 (9607)
sylem24 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9608

Szia!

Ha most kezdtél  még csak hozzá akkor először családot kell kifaggatni és kutatni régi papírok, képek után. :)

Katonnak kapcsolatos adatokat ezen a fórumon találtam, nagyon sok jó ember jár erre az oldalra, akik hasznos linkeket osztottak meg. Ajánlom, hogy visszaolvasd - ha nem is az elejéről kezdve hanem visszafelemenni az oldalakkal, mert tényleg sok hasznos információt osztanak meg :) Viszont egy ilyen adatbázis se tartalmazza sztem az összeset. Egyik dédnagyapámról, aki elesett a II. VH-ban nem találtam semmit, sőt volt egy kedves ismeretlen :) aki egy nagyobb könyvet is átnyálazott, hogy segítségemre legyen, de nem talált semmi adatot ő se. A familysearch viszont nagy segítségemre volt :D

Illetve még a radixforum keresgéltem (én egy távoli rokontól nagyon sok információt kaptam, amiért igazán hálás lehetek), no meg Nagy Iván Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal c. könyv sorozat.

Viszont azt hiszem a többi fórumozó még több segítséget tud nyújtani. 2 év még nem sok idő egy családfakutatásnál :)

Előzmény: vadász1 (9607)
vadász1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9607

Üdvözletem (mindenkinek)!

 

Én csak most kezdtem hozzá a családfakutatáshoz (egyelőre rácuppantam a familysearch-re;-)

Érdeklődhetem, hogy milyen más internetes adatbázisokat találtál, ahol érdemes kutakodni?

(említetted, hogy vannak adatok a katonaviseltségre...)

Köszönettel.

Előzmény: sylem24 (9606)
sylem24 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9606

Szia!

A többiággal elég jól haladtam már internet adta lehetőséggekkel (kb. 2 éve csinálom) de mivel eddig a többiággal eltudtam babrálódni (sőt még mindig nézelődöm hát ha lelek vmi újabb kincsre :) ) úgy voltam mindig, hogy velük majd később foglalkozom. De most már eljutottam oda, hogy idegesít, hogy nem találok sehol semmit XD A halotti anyakönyvikivonatról tudtam ezeket de azért köszönöm a segítségedet ;) csak levéltárba elmenni egyedül... hm... családba csak én vagyok ennyire a családfakészítés megszállotja, így nehéz bárkit is rávenni hogy elkisérjen XD A Benyiczky családdal azt hittem szerencsém lesz és könnyebben nyomukra lelek, mert nemesi család volt, de már jártam így más családnévvel is :( de azért a remény hal meg utoljára :D

A levéltárnál arra voltam kíváncsi hogy nincsenek e jogszabályilag pl levédve, hogy 19xx ig adnak csak ki iratokat a személyiségi jogok védelme miatt.

Előzmény: werebel (9605)
werebel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9605
:-) Udv!
Ha Miskolcon haltak meg,akkor a halotti anyakonyvuk meg kell,hogy legyen.Abban benne van a szuletesi hely,ev,szulok neve.Onnan lehet haladni visszafele.Leveltar nelkul nemigen megy,,szerintem.Igen,be kell jelentkezni,be kell iratkozni,es nem art tudni,mit is szeretnel:-)
Ha el szeretned kezdeni,sztem vagj bele,mert legtobb helyen szunet lesz par hetig.
Előzmény: sylem24 (9603)
werebel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9604
http://www.csaladeve.szentistvanradio.hu/leveltar/fondjegyzek.html
Ez itt az egri erseki leveltar fondjegyzeke.Azert tettem ide,mert a keziratos konyvek,ill anyakonyvek kozott lehet erdekesseg.Tiszapuspokire gondolok.Van ott nevtelen,,csak evszam.Hatha az lesz az?
Sajnos,a leveltaros bar nagyon udvarias,de egyedul van,es nem nagyon rohangal megnezni az iratokat.Azert egy probat meger.Mindjart megkeresem a szamat,mire gondolok.
sylem24 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 9603

Már korábban is írtam ide, akkor leírtam, hogy mely családokat keresem.

Sajonos továbbra se akadtam dédszüleimmel kapcsolatos adatokra. (persze eddig csak az internet adta lehetőségekből építettem családfámat, de eddig nem akadtam el ennyire mint most). Ezért fordulok hozzátok hát ha valaki találkozott már a nevükkel kutatásotok során.

Dédnagyapám Juhász István (1905-1978) felesége Benyiczky Borbála (1909-1977) ők Miskolcon éltek és haltak is meg. Négy lányuk született: Erzsébet; Éva; Ilona és Mária. Éva a nagymamám volt, sajnos nem volt szerencsém őt megismerni, így nem sokat tudok a múltjáról.

A mormonon átnéztem az 1905-ben Miskolczon születteket, de nem találtam rá dédnagyapámra. Persze elképzelhetőnek tartom azt is, hogy később lett bejegyezve, vagy nem is miskolci születésű, bár anyukám és keresztanyukám is úgy emlékszik, hogy Miskolcon születtek mind a ketten. Az egyetlen biztos dolog, hogy Miskolcon haltak meg, meg tudom hol laktak. Próbáltam utána nézni úgy is dédnagyapámnak, hogy esetleg katonaként bejegyezték volna, de nem találtam róla adatot, sőt anyukám emlékei szerint a II. VH-ban biztos nem volt katona, viszont volt egy lőtt sérülése, viszont ennek okát nem tudom. Egyenlőre csupán ennyi információt sikerült összegyűjtenem, ha esetleg vki rendelkezik felőlük információval vagy ha esetleg a Juhász vagy a Bernyiczky/Beniczky család Miskolci (környéki) ágáról tudna valamit nagyon, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem :).

Bár úgy érzem muszáj leszek a levéltárat meglátogatni. Annyit viszont kérdezhetek a levéltárakat látogatóktól, hogy oda előre be kell e jelentkezni, meg kell e írni mit szeretnék kikérni, ill. nincs e ott vmi olyan szabály, hogy bizonyos adatokat nem adnak ki az oda látogatóknak? Ezekről a levéltár oldalán úgy féléve láttam szabályzatot (akkor úgy voltam vele majd akkor átfutom, ha mennem kell oda), de már vagy 1-2 hónapja nem működik a honlapjuk... :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!