Keresés

Részletes keresés

Andreas de Szered Creative Commons License 2012.02.09 0 0 8718

Sziasztok!

 

Egresy Lajos (1783-1841) Budán kir. igazgatósági ügyész volt. Pusztazámoron élt őseimnek ő intézte a hivatalos ügyeit. Egy dokumentum már előkerült, de sajnos több nem. Arra gondolok, hogy Egresy papírjai közt talán lehetnek még információk az őseimről. Mit gondoltok, hol kéne az iratok után kutatni? Amúgy az említett papír a Pest megyei levéltárban van.

 

Köszi!

H.K.F. Creative Commons License 2012.02.08 0 0 8717

Ezúton szeretnék tájékoztatást adni arról, hogy a szajoli Hegedüs család történetét bemutató internetes oldal elindult, amely a www.szajolihegedus.hu címen található.

 

Az oldal célja, hogy ennek a régi családnak a történetét feltárja és megismertesse azt a ma élő sok száz leszármazottal, valamint az érdeklődőkkel és emlékeztessen arra, hogy minden szajoli gyökerű, Hegedüs nevet viselő, közeli, vagy távoli unokatestvérként egy családba tartozik.

 

Az is cél, hogy a megmaradt fontos családi dokumentumok (pl.: a királyi birtokadományozó levél, a címeres nemeslevél és a családi levéltár 1778-as másolata) mindenki számára megismerhetőek, hozzáférhetőek legyenek az Interneten keresztül.

 

Úgy tűnik, hogy a családi levéltár sok eredeti dokumentuma az idők folyamán nem megfelelő kezekbe került. 1997-ben antikváriumban tűnt fel Hegedüs Gergely 1701-es címerkérő folyamodványa, amely korábban a család tulajdonát képezte. Az iratot a Magyar Országos Levéltár megvásárolta. Szeretném legalább másolatban összegyűjteni a még fellelhető magánkézben lévő több száz éves családi dokumentumokat, ezzel kapcsolatban minden információt szívesen fogadok.


Üdvözlettel,
Hegedüs Ferenc

karancsijudit Creative Commons License 2012.02.08 0 0 8716

Szia Vaclav,

 

az osztrák hadilevéltár email-je: ukadel@freemail.hu . Nyugodtan írhatsz nekik magyarul is; én bőszen megírtam a levelet németül, és ma (2nappal később, szóval gyorsan reagálnak) jött egy magyar válasz, sajnos számomra nem jó:

"Megkeresésére ................... és ...................... első világháborús sorsával kapcsolatban sajnálattal kell közölnöm, hogy a kutatás nem járt eredménnyel. A bécsi Kriegsarchiv több millió veszteségi (halotti-, betegségi-sebesülési- és hadifogoly) kartont őriz ugyan, de ezek igen hiányosak, gyakran pontatlanul lettek felvéve, s egyáltalán nem teljes körűek. Megértésében bízva tisztelettel üdvözlöm: dr. Lenkefi Ferenc kirendeltségvezető-helyettes"

Előzmény: vaclav (8710)
canonfan_448 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 8715

Sziasztok!

 

Új vagyok itt... lenne egy kérdésem mert látom, hogy páran azért dolgoznak a familysearch indexeken.

 

A magyar ref. és katolikus bejegyzéseknél a teljes szkennelt adatbázishoz hozzá lehet férni a prémium hozzáféréssel, avagy csak ahhoz amely már indexelve van? Úgy értem, hogy nyilván az indexelt neveknél megnézhetem az image-eket is, de azokat amelyek nincsenek (még) indexelve?

 

Azért kérdem, mert az indexelt adatok csak mankónak jók, sokszor semmire nem megy velük az ember.

Összehasonlítva legalábbis a felvidéki (SK) és más országok szkennelt bejegyzéseivel, vagy akár a magyar polgári szkennelt  anyakönyvekkel.

entonio92 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 8714

Köszönöm szépen, igen halottiból van a kép.

Előzmény: rkyra (8712)
rkyra Creative Commons License 2012.02.07 0 0 8713

Lehetett valami különleges oka annak, hogy egy 1788-as házasságot nem csak latinul írtak le, hanem magyarul is? Se előtte, se utána nem volt erre példa. Ráadásul a magyar szöveg alatt ott van a két apa neve is feltüntetve. Ami a többinél szintén nem volt.

rkyra Creative Commons License 2012.02.07 0 0 8712

Szerintem a defuncta=elhunyt, néhai rövidítése (dftae). Már ha halotti anyakönyvből van a kép.

Előzmény: entonio92 (8711)
entonio92 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 8711

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Helenae szó elötti mit jelent?
 

vaclav Creative Commons License 2012.02.07 0 0 8710

Hahó!

Átküldöd nekem is a címet amit kaptál?

Egyébként van valakinek tapasztalata, hogy a kiegyezés és az I. vh közötti osztrák katonai nyilvántartásból hogy lehet adathoz (pl. személyi karton) jutni? Mindenképp ki kell menni Bécsbe levéltárazni, vagy ha megadok atatokat, akkor késztenek digitális kópiát? Megtaláltam két esélyes ősömet is a Militär-Schematismus des österreichischen Kaiserthumes néhány évfolyamában. Egyébként a Google Booksnak köszönhetően remekül lehet névre is keresni a digitalizált példányokban, még a göt betős szövegekben is, bár nincs meg minden évfolyam, de így is nagy segítség. Szintén jól jöl jöhat a Hof- und Staats-Schematismus des Österreichischen Kaiserthumes, ha valaki osztráki állami alkalmazottat keres.

Üdv,

Előzmény: karancsijudit (8709)
karancsijudit Creative Commons License 2012.02.06 0 0 8709

Szia,

sajnos az I.vh-s adatok zöme az enyészeté lett a II. vh alatt... és persze az enyém pont köztük van. Na mindegy. A Hadtörténeti Intézet És Múzeum Központi Irattárától kaptam egy bécsi címet, ahol elméletileg megvannak a KuK adatai, remélem, ez is, pont most írtam nekik egy másik, szintén I.vh-ban elesett ősömmel kapcsolatban nekik és beleírtam ezt is. Majd meglátjuk, írok, ha megjött a válasz.

Üdv

JUDIT

Előzmény: mátyásaházimanó (8708)
mátyásaházimanó Creative Commons License 2012.02.06 0 0 8708

Szia!

 

Pont ilyeneket keresgettem mostanában, csak a második világháborúból. Na... Maga a bírósági végzés nem igen tartalmaz semmilyen adatot a halál okáról és helyéről,lévén ez csak jogi dolog, katonai adatok hiánya miatt volt rá szükség. (Nagyapám testvérének az első férje a Don kanyarban halt meg, az első gyerek még tőle való, a többi hiába született más apától, amíg nem nyilvánította a bíróság halottá a gyerekek az első férje nevét kapták, a végzés után kapták meg az igazi nevüket.) A végzés pont azért kellett, mert nem igen rendelkeztek katonai adatokkal a halálról. Nekem három ilyen végzésem is van(illetve lenne, mert a levéltárakban nincsen, mert a bíróságok mielőtt átadták az iratokat a leváltárnak selejteztek és ezek általában feleslegesnek minősültek... . ez egy levéltári infó Szolnokról) de a pontos tartalma nincs meg. Megnéztem egy meglévőt, de abban sincsenek konkrét adatok. Kérdezz rá esetleg az igazolas@hm-him.hu címen van-e valami adatuk az illetőről. Ez a Hadtörténeti Intézet És Múzeum Központi Irattára. Nem tudom az első világháborúról vannak-e adataik, nekem két rokonom adatait előbányászták a másodikból.

Előzmény: karancsijudit (8707)
karancsijudit Creative Commons License 2012.02.06 0 0 8707

Sziasztok,

korábban volt szó a háborúban elesettek anyakönyvezéséről, de nem találom a hsz-eket. A kérdésem a következő: az I.vh-ban elesett egy ősöm, a halottiban megjegyzésként ez van:

 

Ezt meg lehet vhol keresni? Az érdekel, hogy hol halt meg pontosan?

Köszi

JUDIT

MacAshinna Creative Commons License 2012.02.05 0 0 8706

Igazad volt!:) 'Ceciliaként' megtaláltam a familysearch keresőben, igaz, hogy a vezetéknév nem szerepelt, de a férj neve nagyon hasonló alakkal volt, egy alakváltozatával a későbbi anyakönyvekben szereplő névnek, és a lányuk keresztneve is egyezett. Ezzel pont került a keresztneves kérdésre, megtaláltam az autentikus családnévi alakot az apai oldalon, + rögtön 8 személyt hozzá is tudtam adni a családfámhoz!:) Köszönöm mégegyszer!

 

üdv,

M

Előzmény: skoumi (8691)
Prelleg Creative Commons License 2012.02.05 0 0 8705

Mást nem találtam az adatbázisban, aki Sz. Máriaként anyja lehetett volna a gyermekeknek. Egy kicsit gyanús nekem, hogy az első és második gyerek születése között ilyen nagy időbeli távolság van, lehet, hogy onnan hiányzik néhány gyerek. 

 

Előzmény: vaclav (8695)
Prelleg Creative Commons License 2012.02.05 0 0 8704

Anno 1638 Feria 5tã proxima post Festum Visitationis B[eatae] M[ariae] Virginis = 1638. július 8. (ha jól számoltam ki.)

 

Előzmény: neofrix baszmacs (8700)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2012.02.05 0 0 8703

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (8702)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 8702

Petrus Klebertz modo pis abrisum Kelepcsics dictus prodneit Ferdinandi 2di Armales  ........ Aristrik DIO 21 Juni 1633 pro Petro cond... Klebertz no p........ Frateibus ejusdem utermis et carnalibus Paulo et Joanne Klebertz emanat ac Anno 1638 .... 5ta proxima post Festum Visitationis D. M. Originis in comitatii Posoniensi pribtiesit.....

Előzmény: neofrix baszmacs (8698)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2012.02.04 0 0 8701

Nekem most működik.

Előzmény: neofrix baszmacs (8700)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2012.02.04 0 0 8700

Ajaj, megpróbálom újra...

Előzmény: skoumi (8699)
skoumi Creative Commons License 2012.02.04 0 0 8699

hát, nekem egyszerűen lefordította a böngészőm: a kiszolgáló nem található :D (hiányzik a domain, ahol a kép található...)

Előzmény: neofrix baszmacs (8698)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2012.02.04 0 0 8698

Sziasztok! A helyi silabizációs és latin készségeink kimerültek, és az eredmény nem valami fényes. Tudnátok benne segíteni?

 

Ezt silabizáljuk.

 

Petrus Klebercz modo nos (por?) armam(?) Kelepsics dictus prodnas Ferdinandi 2nd Ármates Kimor Anstrir  xxx 21 junius 1633 pro Petro condmn Klebersz no per emor Fratribus cipadium utermis et carnatibus Paulo et Jonne Klebersz emanavit in Anno 1638 Feria 5ta proxima post Festum Cristiatium B. M. Originis comitatu Posonienti p......

 

Klebercz Péter ????????? Kelepsicsnek nevezett ?????????? II. Ferdniánd ????? valami címer 1633 június 21 Péternek és Pál és János testvéreinek ????????? Klebercz Kiadva az 1638-as évben valami keresztény szent ünnepéhez kötött időszámítás szerinti 5. napon a pozsonyi küldöttség ???????.

 

vörösvári Creative Commons License 2012.02.04 0 0 8697

Szia !

 

Én vörösvári vagyok. Nekem is vannak ilyen nevű őseim. Mit szeretnél tudni konkrétan ?

Előzmény: david_majerczyk (8549)
MacAshinna Creative Commons License 2012.02.03 0 0 8696

Igazad lehet:) Mindenesetre egy 'C.'-vel egyelőre elintéztem a családfában, talán sikerül megtalálnom a szül., vagy a hal. anyakönyvi kivonatát, esetleg további gyermekeknél hátha felbukkan az anya pontos neve.

Előzmény: skoumi (8691)
vaclav Creative Commons License 2012.02.03 0 0 8695

Köszönöm a válaszokat! Megnéztem a női családneveket, nagyon úgy néz ki, hogy valóban testvérek lesznek!

És köszönöm az ötödik testvért is, akit már én is kerestem, de csak annyi információm volt, hogy állítólag volt egy Mici nevű testvér is, el lesz a Mária Anna!

Belefutottam viszont ebbe a családba. Itt mi kellene, hogy biztosra lehessen venni az itt említett Sz. Mária a fenti Sz. Mária Anna azonosságát? (Ami okot ad a gyanúra, hogy az egyébként igen ritka Agamal családnév nem csak itt bukkan fel, hanem egy másik Szathmári testvérnél is, illetve a földrajzi közelég.)

Előzmény: Prelleg (8694)
Prelleg Creative Commons License 2012.02.02 0 0 8694

Szia,

még egy testvér: Szathmáry (Szarmaty néven) Mária Anna 1809-ből.

Előzmény: vaclav (8692)
gammask Creative Commons License 2012.02.02 0 0 8693

Szia,nálam is volt ,van ilyen.Elvileg igen, ha a női név családnevének változása nem mutatható ki más családban.

Előzmény: vaclav (8692)
vaclav Creative Commons License 2012.02.02 0 0 8692

Sziasztok!

Szerintetek familysearch keresésnél milyen egyezőség fogadható el? Nagyon sok az elírás, pl. azt gondolom, hogy ők négyen testvérek lesznek, bár ahányan vannak, annyiféle képp írták a szüleiket. A negyedik a listában viszont biztosan Szathmáry Mihály 48-as honvédezredes, akinél más forrásból tudom, hogy Levendovics Ágnes és Szathmáry Mihály a szülei, illetve a születési időpontja is azonos egy anyakönyvi kivonati forrással. Szóval ők elfogadhatók testvéreknek?

Köszi,

skoumi Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8691

Szerintem maradjunk a C-nél :)

Előzmény: MacAshinna (8690)
MacAshinna Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8690

Szia,

 

Köszönöm, elképzelhető a Cecília is! familysearch keresőben megnéztem a keresztneveket a településen, Lorin, Lorina, vagy Luci, Lucia alak sem zárható ki rövidített formában. Gyanús az első betű, könnyen lehet akár még 'L' is. 

Előzmény: skoumi (8687)
marcsipanka Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8689

A hivatkozott tanulmányt megtaláltam a "magyar digitális múzeumi könyvtár" oldalon. Micsoda kincsek vannak ott....!!!

Előzmény: marcsipanka (8688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!