Keresés

Részletes keresés

MacAshinna Creative Commons License 2012.02.03 0 0 8696

Igazad lehet:) Mindenesetre egy 'C.'-vel egyelőre elintéztem a családfában, talán sikerül megtalálnom a szül., vagy a hal. anyakönyvi kivonatát, esetleg további gyermekeknél hátha felbukkan az anya pontos neve.

Előzmény: skoumi (8691)
vaclav Creative Commons License 2012.02.03 0 0 8695

Köszönöm a válaszokat! Megnéztem a női családneveket, nagyon úgy néz ki, hogy valóban testvérek lesznek!

És köszönöm az ötödik testvért is, akit már én is kerestem, de csak annyi információm volt, hogy állítólag volt egy Mici nevű testvér is, el lesz a Mária Anna!

Belefutottam viszont ebbe a családba. Itt mi kellene, hogy biztosra lehessen venni az itt említett Sz. Mária a fenti Sz. Mária Anna azonosságát? (Ami okot ad a gyanúra, hogy az egyébként igen ritka Agamal családnév nem csak itt bukkan fel, hanem egy másik Szathmári testvérnél is, illetve a földrajzi közelég.)

Előzmény: Prelleg (8694)
Prelleg Creative Commons License 2012.02.02 0 0 8694

Szia,

még egy testvér: Szathmáry (Szarmaty néven) Mária Anna 1809-ből.

Előzmény: vaclav (8692)
gammask Creative Commons License 2012.02.02 0 0 8693

Szia,nálam is volt ,van ilyen.Elvileg igen, ha a női név családnevének változása nem mutatható ki más családban.

Előzmény: vaclav (8692)
vaclav Creative Commons License 2012.02.02 0 0 8692

Sziasztok!

Szerintetek familysearch keresésnél milyen egyezőség fogadható el? Nagyon sok az elírás, pl. azt gondolom, hogy ők négyen testvérek lesznek, bár ahányan vannak, annyiféle képp írták a szüleiket. A negyedik a listában viszont biztosan Szathmáry Mihály 48-as honvédezredes, akinél más forrásból tudom, hogy Levendovics Ágnes és Szathmáry Mihály a szülei, illetve a születési időpontja is azonos egy anyakönyvi kivonati forrással. Szóval ők elfogadhatók testvéreknek?

Köszi,

skoumi Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8691

Szerintem maradjunk a C-nél :)

Előzmény: MacAshinna (8690)
MacAshinna Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8690

Szia,

 

Köszönöm, elképzelhető a Cecília is! familysearch keresőben megnéztem a keresztneveket a településen, Lorin, Lorina, vagy Luci, Lucia alak sem zárható ki rövidített formában. Gyanús az első betű, könnyen lehet akár még 'L' is. 

Előzmény: skoumi (8687)
marcsipanka Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8689

A hivatkozott tanulmányt megtaláltam a "magyar digitális múzeumi könyvtár" oldalon. Micsoda kincsek vannak ott....!!!

Előzmény: marcsipanka (8688)
marcsipanka Creative Commons License 2012.02.01 0 0 8688

Hű! Köszönöm a segítséget. Megpróbálom ezt a tanulmányt beszerezni...Arra már rájöttem, hogy bizonyos fokú történelmi ismeretek felelevenítése, megtanulása nélkül semmire nem nagyon lehet jutni.:)

Előzmény: mátyásaházimanó (8685)
skoumi Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8687

Szia,

 

mivel nemigen van viszonyítási alap az írásképhez, ezért csak tippelem, hogy inkább Cecília lesz a név Coec. vagy Caec. rövidítéssel.

 

Próbáld megtalálni a házasságukat a pontos válaszhoz.

Előzmény: MacAshinna (8680)
rkyra Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8686

Az "alias" elnevezéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Miért is használták ezt, illetve egy egyszerű, könnyen kiejthető német nevet, mint a Pekel (?) miért változtat át a betelepülő Kerékgyártóra? A többi családtól való megkülönböztetést kizártam, mert egyetlen más ilyen nevű család nem érkezett ezzel a névvel.

(Az első gyerekénél még a Pekel név volt feltüntetve a következőknél már a Kerékgyártó, majd halálánál Georgius Pekel alias Kerékgyártó)

mátyásaházimanó Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8685

Sztem minden településnek van saját helytörténeti kiadványa azokban biztosan találsz nyomokat a betelepülésre. És ajánlom Benedek Gyula:Szolnok megye újjátelepülése a török hódoltság után című tanulmányát ami A Szolnok megyei múzeumok évkönyve 1981. számában jelent meg. Abban tényleg sok infó van.Szóval sok olvassással fog járni mire előrébb jutsz. :)

Előzmény: marcsipanka (8678)
MacAshinna Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8684

Sikerült lefordítanom a latin szöveget az ide beszúrt online szótárakkal, nagyon köszönöm a megosztásokat! Tehát valami ilyesmi lehet, hogy "a (következő) házasság útján legitimálva". 

Előzmény: MacAshinna (8680)
MacAshinna Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8683

Köszi! Igen, szerepel. 

Előzmény: Törölt nick (8682)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8682

Ha szerepel az apa neve, akkor inkább házasságon kívüli gyermek volt.

Előzmény: MacAshinna (8680)
MacAshinna Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8681

Az első kép egy kicsit nagyobb méretben: http://oi40.tinypic.com/izuhpu.jpg 

Előzmény: MacAshinna (8680)
MacAshinna Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8680

Kedves Kutatók!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szépnagyanyám születési anyakönyvében a név alatt szerepel az 'illegitima'. Ezalatt azt kell érteni, hogy az apa nem ismerte el lányának? ((Esetleg az egyház nem nézte jó szemmel, hogy az apa ágostai hitvallású, az anya pedig katolikus? Vagy a szülők nem voltak házasok és emiatt került oda ez a szó?)) Íme a kép, talán a hozzáértők tudnak néhány hasznos dolgot írni:

 

 

 

 

A követkő képen sehogysem sikerül kitalálnom az ősszülőm keresztnevét. Talán Cath >> Catharina Holper?

 

 



Előre is köszönöm a segítséget!

 

üdv,

MacAshinna Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8679

Köszönöm az információt, utánanézek!:)

Előzmény: karancsijudit (8677)
marcsipanka Creative Commons License 2012.01.31 0 0 8678

Ezeket az összeírásokat néztem, mag a familysearch-ot is, de nem lettem okosabb. Arra gondoltam, hogy valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy honnan történtek betelepítések.Vagy valami....Köszönöm a segítségedet:)

Előzmény: Andreas de Szered (8674)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.30 0 0 8677

MacAshinna,

az országos levéltár adatbázisában vannak a fondok (település szerint), én onnan kerestem ki anno, amire szükségem volt és azt diktáltam be a megyei levéltárosoknak

Üdv

JUDIT

Előzmény: MacAshinna (8672)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.30 0 0 8676

Szia,

ne haragudj, hol látom én azt itt, hogy honnan kerülhettek az adott településre az emberek? Írja, hogy új telepesek, de továbblépni nem enged; a település nevére kattintva behoz ugyan egy bescannelt oldalt, de ebből nem tudok kivenni új telepesekre vonatkozó adatokat.

Köszi a segítséget

JUDIT

 

Előzmény: Andreas de Szered (8674)
zasztavadelux Creative Commons License 2012.01.30 0 0 8675

A Familysearch indexelés működik, köszönöm a segítséget. Az indexelésért kapott pontok használhatók valamire vagy csak pusztán statisztika?

Andreas de Szered Creative Commons License 2012.01.30 0 0 8674

Szia, én ilyen esetekben (főleg az utolsó három, ami korainak mondható) azt próbálom kideríteni, hogy honnan kerülhettek oda a telepítettek, ebben segítenek az országos összeírások adatbázisai meg a familysearch.org

 

http://193.224.149.7/adatbazisokol/adatbazis/2

http://193.224.149.7/adatbazisokol/adatbazis/52

 

Üdv

Előzmény: marcsipanka (8673)
marcsipanka Creative Commons License 2012.01.30 0 0 8673

 

 

Sziasztok! Még új vagyok a listásn, de máris segítséget szeretnék kérni.

 

Majzik-Bekker-Négyesi-Házi családkutatásaimban eljutottam arra a pontra, hogy nem tudom ki hogyan,honnan került az adott településre.


A Bekker név 1822-ban jelenik meg először Kenderesen, 
a Majzik név 1711-ben Nagykörűben, 
a Házi név 1740-ben Tiszabőn, 
a Négyesi név 1753-ban Tiszabőn.(születési anyakönyvben) 

A konkrét adatoknak különösen - de bármilyen segítségnek is - örülnék. M.M.

MacAshinna Creative Commons License 2012.01.29 0 0 8672

Szia,

 

Köszi! Akkor jól éreztem, hogy ilyen nem létezik egyelőre..:) Eddig háromszor voltam abban a levéltárban és minden alkalommal megkaptam, hogy konkrétan neki nincs semmi baja a családfakutatókkal, de mennyire elfoglaltak, milyen pörgősek a napjaik... ennek ellenére minden alkalommal, amikor ott voltam, azért szakított rá időt, hogy a kollégájával órákon át csak beszélgessenek:D Nem tudom mennyire jó ötlet elkérni a fondjegyzéket egy ilyen fontoskodó alaktól, de egy próbát megér:) Köszi a segítséget!

 

üdv,

M

Előzmény: skoumi (8671)
skoumi Creative Commons License 2012.01.29 0 0 8671

Szia,

 

még nem találkoztam ilyen levéltári honlappal (és gyanítom, még sokáig nem is fogok/fogunk...) Javaslom, a következő ilyen alkalomnál kedvesen kérd meg a telefon végén lévő levéltárost, hogy szíveskedjen emailben megküldeni a tételes fondjegyzéket, hogy a megfelelő jelzetekkel felvértezve tudj érdeklődni. (kíváncsi leszek, megkapod-e? :) )

 

Üdv:

Skoumi

Előzmény: MacAshinna (8667)
Kolibri1803 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 8670



Megpróbáltam összeállítani egy ppt. fájlt azok megsegítésére, akik nem tudták miképp kell telepíteni és használni a FamilySearch Indexer programot.
Amennyiben lennének továbbra is homályos foltok, abban az esetben szívesen segítek, valamint várom az észrevételeket az esetleges korrigálásra szoruló dolgokban.

http://www.2shared.com/document/dyCcKr4y/Indexels_a_FamilySearch_progra.html
(a link esetében természetesen a "download" ikonra kell kattintani)

Atomantiii Creative Commons License 2012.01.29 0 0 8669

A közrendű az milyen foglalkozású lehetett?

cecilke Creative Commons License 2012.01.29 0 0 8668

Köszönöm a segítségeteket, akkor átnézem azt az évet.

Előzmény: Törölt nick (8663)
MacAshinna Creative Commons License 2012.01.29 0 0 8667

Sziasztok!


Léteznek bizonyos netes adatbázisok, ahonnan ki lehet keresgélni, hogy X településnek a mikrofilmen tárolt adatai milyen pontos jelzettel vannak meg az adott intézményben. Ezeket gyakorta nézem és használom is.

 

Az lenne a kérdésem, hogy ugyanígy léteznek-e olyan adatbázisok, amiben megtalálhatók az eredeti (könyv alapú) anyakönyvi kivonatokat gyűjtő jelzetek? Vagy ilyenek csak abban az adott megyei levéltárban található meg?

 

A kérdés azért merült fel bennem, mert eddig csak szóban annyit mondtam a levéltárban, hogy X településről szeretném megtekinteni az 1827-1895-ös római katolikus születési anyakönyvi.... stb stb, és néhány percen belül hozta is a kedves levéltári kezelő a kért dolgot. Most azonban egy másik levéltárban a telefonos érdeklődés közben azt a tájékoztatást kaptam, hogy pontos fond szám, megnevzés, stb. szükséges. Persze azért másnap ennek ellenére megkaptam a kért anyakönyveket. Nem szeretnék többet ilyen szituációt, mert az volt az érzésem, hogy nekem ezt tudnom kéne... szóval az lehetséges, hogy egy megyei levéltár összes iratanyagának a pontos jelzete fent legyen egy adott oldalon? A hivatalos weblapon sajnos nem találtam, ezért kérnék itt segítséget. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!