Keresés

Részletes keresés

werebel Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7761

Szia!

Nem kérdeztél marhaságot.Igen,előfordult,nem csak az apa keresztnevével,más névvel is.Akkoriban sajnos többször megesett,hogy a gyermekek meghaltak,még csecsemőként,vagy pár évesen.Akkor azt a nevet gyakran megkapta egy másik újszülött a családban.Láttam olyat egy anyakönyvben,hogy a harmadik Clara nevű kislány maradt életben ugyanazon családban.Szóval nem csak a fiúnevekkel volt így.

W.

Előzmény: Aegopolis2 (7759)
plmari Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7760

Szia Aegopolis2!

 

Nem kérdeztél marhaságot! Igen, szokták ugyanazt a keresztnevet adni a következő gyermeknek, ha az első meghalt! Elég gyakran találkoztam ilyen esettel!

Előzmény: Aegopolis2 (7759)
Aegopolis2 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7759

Sziasztok,

XVIII. századi névadással kapcsolatban kérdeznék. Elképzelhetőnek tartjátok-e, hogy egy generáción belül egyazon keresztnevet többször is felhasználjanak? Arra gondolok, hogy pl. ha egy családfő első szülött fia viszi tovább apja keresztnevét,  viszont csecsemőkorában meghal, újabb fiúgyermeknek adták-e vajon ugyanazt a nevet?

 

Elnézést, ha nagy marhaságot kérdeztem... :)

 

 

tiburtius1 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7758

hello tristram,

 

kössz az infot.

Az ingyenes verzión kivül tudnál valamilyen fizetős programot is ajánlani, ill. hol vásárolható meg.

köszönöm

 

 

 

Előzmény: tristram (7754)
rkozma Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7757

Szia!

 

Most vettem észre, hogy meg lehet nézni a beszkennelt oldalt. (Eeelőtt fél évvel ez nem volt még így.)

Tehát: ha lejön a találat, akkor a legelső sorra kattintva (Veszteség lajstrom....) meg lehet nézni az oldal fotóját. Ehhez a djvu plugint kell telepíteni a böngészőhöz.

A füzetben sincs a katonákról több adat.

Így nem kell az eredetit megnézni.

 

Robi

Előzmény: werebel (7749)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7756

Már 46 % igen.

Előzmény: Hbezy79 (7755)
Hbezy79 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7755

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy érdekel-e valakit, de a MOL honlapján, most szavazást tartanak, hogy nyitva legyenek-e szombaton.

Sajnos elég gáz az állás, eddig 58 % mondja, hogy nem, és csak 42 %, hogy igen.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem sokunk azért nem tud mikrofilmeket kutatni, mert szabadságot kell kivennie. Így viszont akár szombaton is tudnánk családfát kutatni.

Ezért szeretnék mindenkit felkérni, hogyha tud, akkor szavazzon arra, hogy legyen szombaton nyitva a kutatóterem.

 

Hátha meg tudjuk fordítani a mérleg nyelvét, és az igenek aránya elég meggyőző lesz ahhoz, hogy fontolóra vegyék a szombati nyitvatartást.

 

Előre is köszönöm!

 

 

tristram Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7754

Amennyiben a Myheritage alatt a Family Tree Builder-t érted (azaz nem az online, hanem a saját gépre telepített, és összehasonlíthatatlanul sokoldalúbb programot), akkor ott szabadon beállíthatod a nevek sorrendjét. A program tud magyarul (egy-két kisebb beszédhibával), és szerintem nem találsz jobb ingyenes megoldást.

Előzmény: tiburtius1 (7753)
tiburtius1 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7753

sziasztok,

 

a Világi/Világhy család után nyomozok, jelenleg a XVII. sz-ig jutottam. Keresek egy normalis szoftvert a családfa elkeszitesehez. A myheritage kezdetben jónak tűnt, de a neveket fordiva irja/ kereszt-és vezetéknév/, sőt a végleges szerkesztéskor az ábrázolás és a nyomtatás is elég alacsony szinvonalu.

Ha lehet magyar programot keresek, főleg olyat, ami tobb ezer nevet tud normális módon feldolgozni illetve megjeleniteni, akár legyező formában is.

 

kössz a segitséget

 

üdv

 

Tiburtius

rkyra Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7752

Az alábbi település megfejtését szeretném kérni tőletek. Kicsit rossz a felvétel, de erre volt lehetőségem.

Egy szász bányászcsalád tagjának születési helye érdekelne, tehát bárhol lehet. Ez itt most a tapolcsányi anyakönyvből van. A Tapolcsány feletti település nevét nem tudom kiolvasni. 1800-as évek másdik fele, az illető Stubner Mátyás, és amit idáig megfejtettem: M. ... vár (szerintem).

Köszönöm

grandpaa Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7751
Előzmény: Törölt nick (7745)
werebel Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7749

Szia,rkozma!

Még egy kérdés:

Ha a krameniuson találok egy nevet,mellette egy számmal.gondolom a veszteségi lista száma,akkor azzal lehet kezdeni még valamit?

Lehet,hogy a számhoz  hozzárendelhető valamilyen dokumentum,és az megvan Kecskeméten?

w.

werebel Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7748

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.

Ezt a nagyon szűkszavú iratot kellene értelmezni,főleg a legalsó szót nem tudom elolvasni,a dátum mellett.

Ha van tipp,előre is köszönöm!

w.

werebel Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7747

Szia!

Nekem kicsit messze van Kecskemét,de kösz a tippet,meg a segítséget is,tényleg többen örültünk neki.

Előzmény: rkozma (7738)
tristram Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7746

A beregszászi levéltárral annak ellenére nem jutottam semmire, hogy az egyik levéltáros távoli rokonom. Igaz, csak az anyakönyvekkel kapcsolatban kérdeztem, de azok gyakorlatilag kutathatatlanok, függetlenül mindenféle időszaki megkötéstől. (Ez pár éves info, azóta esetleg változhatott valami, de én nem fogadnék rá). Azt nem tudom, más dokumentumok milyen feltételek mellett kutathatók, de összességében érdemes szkeptikusnak lenni. Azt tudom, hogy pár éve beindult egy együttműködés a nyíregyházi és a beregszászi levéltár között. Ennek részeként digitalizáltak bizonyos beregi dokumentumokat, amikből így Nyíregyházán is van példány. Azt javaslom, ha a beregszásziak nem válaszolnak érdemben, kérdezd meg Nyíregyházát.

 

Más: Beregszászon és Munkácson kívül esetleg foglalkoztál más kárpátaljai településsel?

Előzmény: Törölt nick (7744)
grandpaa Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7743

Királyi könyvek:

Ardey család, Gömör megye, nemesség igazolás Bécs, 1789. máj. 25. LIX kötet, 792.old.

 

Ennyit talaáltam. Jó kutatást!

Előzmény: Törölt nick (7741)
tristram Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7742

Rendben, szívesen megnézem ezeket, de könnyen eltarthat pár hétig. Egyébként mormon mikrofilmeken fogom kutatni az anyakönyvet.

Előzmény: Törölt nick (7740)
grandpaa Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7739

Jó hír, köszönöm. Megkérdem a veszprémi levéltárban meg van-e.....

Előzmény: rkozma (7738)
rkozma Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7738

Szia!

 

Ennek a veszteséglistának az eredetije megvan a kecskeméti megyei könyvtárban. Igaz, nem az összes, néhány kötet hiányzik.

 

Én úgy kutattam, hogy a Kramerius adatbázisba többféle variációban beírtam a keresett nevet, mert a szkennelés és OCR olvasás miatt a szövegben sok a torzulás. Miután megtaláltam, a szövegkörnyezetet kiírtam, majd a könyvtárban kikerestem az eredeti kötetet, és abból ki tudtam írni a pontos adatokat.

 

Abból írtam ki a német rövidítéseket is.

 

Robi

 

Előzmény: werebel (7717)
rkozma Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7737

Szia!

 

Pompos József a (császári és királyi) 48. gyalogezred 5. századában szolgált.

"Csemadel" 1886 - a születési hely és idő.

krank - betegség - a hír róla

k. u. k. Garnspit - császári és királyi 19. honvéd (kaszárnya) kórház, Pozsony. Valószínűleg itt kezelték.

 

Üdv

Robi

 

Előzmény: grandpaa (7715)
tristram Creative Commons License 2011.02.03 0 0 7736

A következő pár hétben Beregszász református anyakönyveit fogom kutatni. Ha valakinek szüksége lenne valamire, bátran jelezze.

rkyra Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7735

Érdekelne, hogy egy nemes ember gondviselője tulajdonképpen mit csinált? Az alábbi szöveget találtam az anyakönyvben:

"1793.04.06 temettetett nemes Vajay Vaj László Úr helybeli gondviselője Hódi János"

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7734

Ajjaj!

Majdnem azt írtam, hogy erre nincs orvosság, de végülis néhány információt adhatnak még a községi adó- és egyéb összeírások, periratok, végrendeletek stb., Mindez a megyei levéltárban Nyíregyházán. Többnyire van betűrendes mutatójuk is, így nem annyira hosszadalmas a kutakodás bennük. Minden esetre sok szerencsét.

Előzmény: tristram (7733)
tristram Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7733

Kedves vyvien!

Nagyon köszönöm. Ez igen jó hír, mert éppen az 1840-es évekből hiányzik néhány ősöm Gelénesen, tehát lehet, hogy az általad említett anyakönyvekben felbukkannak. Egyébként a gelénesi református anyakönyv az egyik leghiányosabb, amit eddig láttam. Egy árulkodó bejegyzés, mint érdekesség: "Az előző lelkész hanyag trehánysága miatt két évig nem anyakönyveztetett".

Előzmény: Törölt nick (7729)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7732

Megnéztem az evangélikusok anyagát, filmjük nincs Zalalövőn, s kétlem, hogy gyülekezetük is lenne (Zalaistvándon van). Szőce volt még evangélikus központ a korai időkben, de sajnos felégették, iratai megsemmisültek, s szerintük is Kormendre jártak.

Előzmény: II. Radamesz (7728)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7731

Ami a Besenyőd reformátusainak anyakönyvezését illeti én sem írhatok mást, mint kollégám (márcsak azért sem, mert annakidején megkonzultáltuk a választ), tehát Nagykálló és jobb tippekért debreceni ref. levéltár.

Hegyhátszentjakab evangélikus anyakönyveit 1842-től valszínűleg Őrimagyarósdon vezették  A 2680-81 filmek., ez előtt  Körmend (1783-tól anyakönyvez)  A 2643-A2644 filmek. de nem lenne ördögtőlvaló ötlet belenézni Nagyrákos református anyakönyveibe, mert protestáns egyházak nem zárkóztak el a "keresztbe" való anyakönyvezéstől sem. Itt a refomátusok 1783-tól anyakönyveztek, filmjeik az A 1539-40-41 számúak.

Talán az Evangélikus Országos Levéltár tud még jobb tippet adni, Bp., VIII. Üllői út 24. Tel: 1/ 317-1826  mobil 20/991-0064  e-mail:  eol@lutheran.hu.

Előzmény: II. Radamesz (7728)
merylee Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7730

Kedves II.Radamesz

Nemtudom milyen vezeték nevet kutatsz de Hegyhátszentjakabra több családot telepítettek Ausztriából.

De szerintem érdemes lenne Zalalövőt is megnézni.

Üdv Merylee

Előzmény: II. Radamesz (7728)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7729

Gelénest anyakönyvezték a következő helyeken:

Barabás (anyakönyvez 1764-től)  film: A 2472-2473

Csaroda (anyakönyvez 1781-től) film:  A 2478

Vámosatya  (anyakönyvez 1763-tól)  film: A 2586

a katalógus szerint mindhároim helyen elsősorban 1840-es években fordulnak elő gelénesi ref.lakosok. Ez annál is érdekesebb, mert Gelénes maga is 1776-tól anyakönyvez. Ez a A 2490 filmen van.

Minthogy azonban nem nagyok az egyes anyagok, érdemes mindhármat-négyet végignézni.

De mit mond a helyi lelkész:  Nt.Kanyó László   45/705 477 ? hátha van még valami jobb ötlete!

Előzmény: tristram (7726)
II. Radamesz Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7728

Kedves vyvien!

 

Jó, hogy van egy ilyen katalógus-féle, mert sokan vagyunk úgy, hogy amikor a Levéltárba megyünk, potyára kérünk ki a MOL honlapja alapján egy filmet.

 

Ha nem jelent problémát, esetleg megnéznél két adatot?

 

- hol anyakönyvezhették a besenyődi ref. lakosokat korábban (kb. az 1770-es évektől van besenyődi anyakönyvezés)?

- hol anyakönyvezhették a hegyhátszentjakabi evangélikusokat az őrimagyarósdi lelkészség előtt?

 

Köszönöm előre is!

 

Üdv.: II. Radamesz

Előzmény: Törölt nick (7724)
tristram Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7727

Az online mormon katalógusban (www.familysearch.org) Nyíregyháza (és sok más magyar nagyváros) neve alatt szerepel az alábbi tétel, minden további információ (pl. mikrofilmszám) nélkül:

 

Katonai nyilvántartási jegyzék, 1873-1916 / Nyiregyháza. Hadkiegészítő Parancsnokság

 

Van valakinek ezekkel kapcsolatban valamilyen tapasztalata? Milyen adatokat tartalmaznak a jegyzékek? És melyik magyar levéltár tulajdonában vannak az eredeti dokumentumok?

 


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!