Keresés

Részletes keresés

grandpaa Creative Commons License 2011.01.26 0 0 7715

Kedves werebel!

 

Köszönat a kramerius linkért.

 

Segítséget kérnék a szöveg dekódolásához:

 

II. Radamesz Creative Commons License 2011.01.26 0 0 7714

Kedves rodokmen és milyennincs!

 

rodokmen: Ön jó tippet adott, van esély rá, hogy ott lehetnek anyakönyvezve. Mindenesetre holnap ellátogatok az Óbudai Levéltárba, és utánanézek, feltéve, ha bent lesz a film. Ha nem találok semmit, akkor is egy helyet kizárhatok a kutatásból. Sajnos Vitárius (amely a Vitális név régi változata; erre egy másik példa Zala megyei felmenőim részéről: Kustátonból Kustán) Borbála származási helyét, de még vallását sem ismerem. Egyes gyerekeknél Rácz Borbálaként szerepel az anyakönyvben, de halottiban sem Vitárius, sem Rácz néven nem találtam - a ref. anyakönyvben. Egyébként köszönöm a többi tippet, nagyra értékelem, és hálás vagyok érte:) És persze, továbbra is számítok Önre!

 

milyennincs: köszönöm Önnek is az információkat. Geréb nevű őseim, legalábbis az anyaköny szerint, mindvégig Besenyődön voltak megtalálhatók, ámbár egy idő után egyre kevesebbszer fordultak elő benne, mígnem végleg eltűntek. Szerintem nemességükhöz nem fér kétség, hiszen csak nemesi családokkal házasodtak - persze, ez nem kizáró ok. Pl.: ns. Geréb Borbála hozzáment ugyanott (Besenyődön) nemes és nemzetes Laskay (v. Laskai) Zsigmond birtokos András fiához. Ettől függetlenül megpróbálok minél több helyen utánanézni.

 

Üdv.: II. Radamesz

Előzmény: rodokmen (7672)
werebel Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7713

Tristam!

Itt a link,hamarosan levél is megy!

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do

Előzmény: tristram (7706)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 7712

Van valaki itt regisztrálva?

 

http://rokonkereso.hu/

 

Ha igen, mik a tapasztalatok?

Pélyi Creative Commons License 2011.01.24 0 0 7711

Sziasztok,

 

Csak azt szeretném kérdezni, hogy még mindig nincsenek olyanok akik a Pélyi, Izsold, Szmulai, Rusz, Stefánkó/Hornyák (Imi téged leszámítva;)) családokat kutatják?

 

Péter

werebel Creative Commons License 2011.01.24 0 0 7710

Djurika,nagyon szépen köszönöm!!!!

Reménykedem,hiszen én születési évet,lakhelyet,szülőket,mindent tudok.Csak....egyszerűen eltűnt,a hírek szerint Olaszországban.Szeretném megtudni,mi is lett vele.

Még egyszer szívből köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (7709)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 7709

Itt megvan adva három email cím (az ukadelesre célszerű írni):

 

http://nagyhaboru.blog.hu/2010/11/29/csaladfakutatas_a_hadtortenelmi_leveltarban

 

Válasz, ha minden igaz, egy hét alatt érkezik Dr. Lenkefi Ferenctől.

 

Én annyit tudtam meg a, hogy hány éves volt, honnan vonult be (a viszonylag gyakori név ellenére kizárásos alapon nem lehetett más), melyik egységhez volt beosztva, hol és mikor került hadifogságba, hová internálták, és feltételezhetően hol és mikor halt meg.

 

Előzmény: werebel (7705)
grandpaa Creative Commons License 2011.01.23 0 0 7708

de a születési év nem stimmel

 

Időnként bizony elírták a dátumokat. Nagyapám testvére mindenütt 1883-as születésűnek van jegyezve, de az anyakönyv szerint 1882-ben született. Javaslom vizsgáld még a neveket, környezetüket.

Előzmény: werebel (7707)
werebel Creative Commons License 2011.01.23 0 0 7707

Nekem az is jó,ha ide válaszol,csak...nem tudom,mennyire publikus,meg untatni sem szeretnék senkit.

A Cseh Nemz.Könyvtár oldalán lévő veszteséglistát láttad?

Én több olyan nevű katonát találtam,akit én keresek,sőt még heves megyeit is,de a születési év nem stimmel,két évvel fiatalabb:(

Előzmény: tristram (7706)
tristram Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7706

Kedves Djurika!

 

Ez engem is érdekelne. Elküldenéd nekem is, ha írsz werebel-nek? Köszönöm.

Előzmény: werebel (7705)
werebel Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7705

Djurika!

Ez ígéretesen hangzik :DLehetne részletesebben?Akár emailben is...

Minden érdekelne!Milyen nyelven írtál,mennyi konkrétumot tudtál,mennyi idő múlva jött válasz,stb...

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (7696)
tristram Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7704

Kedves kutatótársak!

Két kérdés:

  1. Nem tudja véletlenül valaki, hogy a válásokkal kapcsolatos dokumentumok kutathatók-e valahol (és ha igen, hol)? Időpont: 1920-es évek, település: Nyíregyháza.

  2. Egyik dédnagyapám kései éveiről csak annyit tudok, hogy valamikor 1925 és 40 között egy vonat gázolta halálra valahol Magyarországon. Ezt megelőzőleg már évekkel korábban eltűnt a képből, azaz nem tudom, melyik településen, országrészen élhetett, hol temették el stb.

    Véleményetek szerint ezzel az információval lehet valamit kezdeni? Arra gondoltam, esetleg a MÁV-nak lehet valamilyen nyilvántartása a halálos balesetekről. Van valakinek ezzel kapcsolatos tippje?

tristram Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7703

A rövid válasz: kis szerencsével eljuthatsz az 1715-ös összeírásban található potenciális felmenőkig. Persze az sem ritka, hogy ez lehetetlennek bizonyul. A legegyszerűbb a dolog, ha legalább 1715-től van anyakönyv. Ennek hiányában esetleg segíthet egy-egy végrendelet, perirat vagy hasonló. De ha nincs ilyen másodlagos forrás, akkor bizony bajban vagy. Még ha biztosnak is érzed, hogy az összeírásban szereplő személy egyenes ági rokon (pl. egy nagyon ritka családnév alapján), azt nem tudhatod, hogy az összeíráskor mondjuk 25 vagy 50 éves volt-e. Más szóval: bizonytalan, hogy az 1750 körül felbukkanó felmenőd apjáról vagy nagyapjáról van-e szó (a nagybátyjáról, testvéréről stb. nem is beszélve). Ilyenkor legjobb levonni az óvatos következtetést, hogy a család már 1715 körül is a helységben élhetett, és esetleg egy másik ággal foglalkozni egy ideig.

 

Előzmény: rkyra (7702)
rkyra Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7702

Hűha, köszönöm. Bevallom még annyira kezdő vagyok, hogy nem is gondoltam, ilyesmit is találok a neten. Már nézegetem is, és találtam is olyat, aki talán rokon lehet.

 

Viszont ezzel kapcsolatban. Amennyiben az anyakönyvek legutolsó adata szerint egy ősöm 1750 táján született és az 1714-es összeíráskor találok olyan vezetéknevű egyént, akkor azt hogy kötöm össze? Vagy csak találomra, hogy lehetett ő is a rokonom? Valakinek sikerült már ezekben az összeírásokban szereplő emberekkel rokonságba hoznia magát?

Előzmény: tristram (7700)
erdospal25 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7701

régebben a nemeseket megillető cím, rendesen egyéb címzéssel kapcsolatban: nemes, nemzetes és vitézlő. Szélesebb értelemben véve a nép olyanokat is illet e címzéssel, akik nem nemesek, de a társadalomban nagyobb helyet foglalnak el.

 

Forrás: Pallas Nagy Lexikona

Előzmény: rkyra (7699)
tristram Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7700

Kedves Rkyra!

Még egy tipp: érdemes lenne alaposan szétnézned a Sz-Sz-B megyei levéltár honlapján. Több összeírás, úrbárium is szerepel ott, ami érdekes lehet a kutatásban.

Előzmény: rkyra (7699)
rkyra Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7699

Úgy néz ki, hogy megtalálom Huszti Zsuzsanna születését, ahogy sejtettem egy másik településen. Végig böngésztem Nagyhalász minden anyakönyvét, és a fellelt 11 Huszti gyerekből (csak ez az egy család élt itt ilyen néven) 2 született, 5 meghalt, és 4 házasodott ezen a településen. De mind összesen csak egynél volt beírva, hogy hova valósi, és pont annál, aki Zsuzsanna első gyerekének a keresztanyja volt. Viszont komoly fejtörést okozott az a település, hogy Keresztur, vagy Keresztut, mivel semmi értelmét nem láttam. Hazafelé jövet még megnéztem a Levéltárban a helységnévtárat, és ott találtam meg, hogy a közeli Kótaj nevű település régi neve volt Keresztút. Szóval van még némi esélyem, hogy nem kell messzire mennem a kutatásban.

 

Viszont lenne még egy kérdésem. Mi a különbség a 'nemes' és a 'nemzetes és nemes' megnevezések között?

bauermarcell Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7698

Üdvözlet !

 

Szintén a Kajdacsy családot kutatom én is.

Örülnék,ha kapcsolatba tudnánk lépni.

Ha lehet az e-mail címemre irj:

bauermarcell@gmail.com

 

Előzmény: jolineni (5471)
merylee Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7697

Kedves Tristram!

Köszönöm az infot.

Előzmény: tristram (7694)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7696

Én sikerrel jártam, próbáld meg te is.

Előzmény: werebel (7695)
werebel Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7695

Sziasztok!

Egy régebbi hozzászólásban valaki említette,hogy az első világháborúban eltűnt katonák adatait esetleg a bécsi adatbázisban lehet fellellni.

Kérdés:Van közületek valaki,aki megpróbálkozott ezzel,és sikerrel járt?

Küönben a dédnagyapám tűnt el,de nem volt tiszt :(,és csak annyiról szóltak a hírek,hogy elesett,gránát ölte meg,Olaszországban.

Előzmény: tristram (7694)
tristram Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7694

Az említett állami anyakönyveket nem a településen, hanem a megyei levéltárban találod.

Előzmény: merylee (7693)
merylee Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7693

 Kedves Tristram!

 

Köszi az ötletet,de sajnos elég messze lakom Kötelekhez,igy majd ha jobb idő lesz csak akkor fogok eljutni.

De addig is fpolytatom itt  a mikrofilmekkel.

Előzmény: tristram (7692)
tristram Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7692

Kedves Merylee!

Ez nem is olyan kevés. Amit írtál, abból kiderül, hogy (1) Sz. Klára 1855. előtt születhetett, mivel 1870-ben már szült, és (2) legalább 18 évet élt Kőtelken. Ez alapján legalábbis könnyen elképzelhető, hogy ott is halt meg. Azt javaslom, nézd át az ottani állami halotti anyakönyvet 1895-1930 között. Ha szerencséd van, és megtalálod Klárát, akkor sinen vagy a felmenőket illetően is. Azt is érdemes figyelni, hogy nem szerepel-e egy másik rovatban (azaz mint egy elhalt házastársa vagy anyja). Sok sikert!

Előzmény: merylee (7691)
merylee Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7691

Sajnos igazából nincs semmi olyan adatom ami közelebb vinne. A nagyapám 1885.10.06-án született Kőtelken .Az utolsó gyermek 1888. március 28.-án született ugya ott.Neki sajnos már neve sem volt  az anyakönyvbe, a bejegyzés csak annyi volt ,hogy szabó Klára halva született törvénytelen gyermeke.1895.végéig itt az anyakönyvbe semmi mást nem találtam.

Egyébként minden gyermek Kőtelken született. Az első 1870.-ben de ő csak egyhónapot élt.Most megyek majd még újból kutatni.

Most,hogy említed megnézem mégegyszer a halottiba az 1870-es évet.Nagyon jó lenne fel lelni ezen őseimet.

Üdv: Éva

Előzmény: tristram (7690)
tristram Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7690

"A nagyapám törvénytelen gyereknek született,tudom az édesanyja nevét". Ha csak a dédnagymama nevét tudod, akkor a legjobb lenne megkeresni a halotti bejegyzését. Mivel viszonylag friss halálesetről van szó, ebben benne lesz, hogy hol és mikor született, kik voltak a szülei és volt-e házastársa. A kérdés tehát: van-e valami kézzelfogható adatod arról, hogy hol és mikor halhatott meg? Például: mikor született az utolsó gyereke? Egyáltalán: melyik településről van szó?

 

Említetted a cselédkönyveket. Sajnos ezek (még ha fenn is maradtak) nem túl informatívak. Az általam látottak például csak a születési évet helyet tartalmazzák, a szülők neveit és a pontos dátumot nem. Tehát miondenképpen azt kellene megtudnod, hogy hol és mikor halt meg.

Előzmény: merylee (7685)
werebel Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7689

Mint már többen említették,akkoriban a házasságok a menyasszony lakhelyén köttettek legtöbbször.Emiatt nem találok én is egy házaságkötést,majd a környező falvakat kell néznem.Gondolom,a tieid is ezért hiányoznak.Jó esetben meglesz az,csak máshol!

:D

Előzmény: rkyra (7687)
werebel Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7688

Helló!

Igen,a halotti anyakönyv is hasznos lehet,mert jó esetben szerepel a szülők neve,meg a lakhely.Remélem,eredményes leszel!

Előzmény: rkyra (7687)
rkyra Creative Commons License 2011.01.18 0 0 7687

Köszönöm a választ!

Bár tudom, hogy a FamilySearch adataiban hatalmas tévedések vannak (főleg az emberek korát illetően), de legalább némi kiinduó pontot ad. Találtam egyébként itt egy esetleges másik testvért is, aki elméletileg szintén Nagyhalászban született ca. 1833-ban viszont a legutóbbi levéltári keresésem alapján őt sem találtam. Szóval jól belefutottam a dologba. Ráadásul Huszti József szüleit sem találtam Nagyhalászban a házasultak között, ezért feltételezem, hogy máshol laktak. Ami a keresztszülőket illeti, én eddig nem találkoztam olyannal, hogy ugyan azok lettek volna a keresztszülők bármelyik másik testvérnél. Bár tény, hogy míg az egyik gyereknek x.y volt a keresztapja, addig a másiknak x.y. felesége a keresztanyja.

Most csütörtökön megyek megint, de azt hiszem inkább a halálozási adatoknak fekszek előbb neki, hátha...

Ezt a házassági tanu dolgot meg figyelem majd, mert idáig ezeken át is siklottam. Köszi a figyelmeztetést.

 

 

 

Előzmény: milyennincs (7680)
kodosalbion Creative Commons License 2011.01.18 0 0 7686

Tisztelt Fórumozók,

ha netán bárkit érdekel: szombaton megalakult a  Magyar Családtörténet-Kutatók Egyesülete. Szerény tagdíj ellenében (évi 2500 Ft.) tag lehet bárki, aki akár magánszorgalomból, akár vállalkozás keretében foglalkozik családtörténeti kutatással. Az Egyesület célja részben az, hogy közös erővel lépjen fel a kutatás jogszabályi korlátozásaival szemben, szorgalmazza a jogszabályok egységesítését, valamint, hogy adatbázisok összeállításával, szakmai fórumokon és kiadványok segítségével támogassa a családtörténeti kutatást. Önálló honlapunk már készül, az érdeklődők azonban addig is jelentkezhetnek Hunyady László elnöknél (Magyar Családtörténet-kutató Egyesületet (MACSE) 1022 Budapest, Bimbó u 55. email: hunyady.laszlo@chello.hu

 

ködösalbion

alias Hirschler András

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!