Keresés

Részletes keresés

Alkonyvarázs Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7350
Köszönöm a segítséget, időközben meglett az első családbeli Pikó is.=)


Még egy kis segítségre lenne szükségem. Egy 1879-es házassági anyakönyvi kivonaton (pontosabban annak 1939-es másolatán) nem tudok kiigazodni.

a kivonat




Házasodó felek: Surinyi László kovács | Horváth Anna
Szülőik: néhai Bayer Mária férje | néhai Illés András csizmadia neje


Kérdés: Illés András hogy kerülhet ide, amikor H.A. apja Horváth Ferencként van jegyezve egy másik adatlap alapján? Bayer Mária férjéről ugyan nem találtam még adatot, de ha már a fia Surinyiként lett anyakönyvezve, valószínű, hogy az apja is az volt, nemde? (Úgy tudom, törvénytelen gyerek esetén az anya nevén anyakönyveztek.)


Valamint a "származás" rovatnál nem tudom kibetűzni az első nevet a kötőjel előtt. Mlinaróczra tippelek, de nem vagyok benne biztos. Modern térképen nem találtam ilyen helységet.



Renyó Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7349
Az Én felmenőim a Trencsén megyei Beczkó községből származnak Kriskó vagy Kriska nevűek
Előzmény: Törölt nick (7346)
kerub Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7348

Halmiak vannak az én puttyomban is Cegléden élnek, de ez arrafelé elég gyakori név!

 

Előzmény: Renyó (7344)
Renyó Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7347

Üdv.

 

Nekem is vannak Alsónémedi és Ócsai felmenőim ezek római katolikus vallásúak

Horváth, Nagy és Nemes családok.

Előzmény: fuleric (7345)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7346
Az én családomban vannak felvidékiek.
Előzmény: Renyó (7342)
fuleric Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7345
Én a Bugyi-Alsónémedi-Ócsa aranyháromszöget kutatom. Bár ezek a nevek nekem nem ismerősek a saját kutatásimból, a hely közelsége miatt gondoltam írok!

Üdv, fuleric
Előzmény: Renyó (7344)
Renyó Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7344

Hát ezeket a családneveket keresem:

Kriskó Trencsén megye, Bakó Kklacháza, Szekeres Pereg, Huszár Kklacháza,

Bak Kklacháza, Jaksa Kklacháza, Olasz Ráckeve, Faragó Dömsöd és Tass,

Ács Dömsöd, Kocsis Örkény, Kovács Pereg, Rózsa és Horváth Szalkszentmárton,

Halmi Nagykőrös, Deák Kklacháza srb.

Előzmény: kerub (7343)
kerub Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7343

http://www.radixindex.com/indexhu.htm

Itt kezdheted, találsz biztosan valamit.


Ha közzé teszed milyen nevet/eket kutatsz akkor biztosan kapsz innen  ebből a topicból is reagálást.

Előzmény: Renyó (7342)
Renyó Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7342

Tisztelt Családfakutatók!

 

Mivel Én most csatlakozom a forumhoz így érdeklődnék, hogy van e olyan kutató közöttetek aki Kiskunlacháza és környezetében kutatja felmenőit.

Illetve a felvidéken mert velük szerenék elsősorban értekezni.!

 

jó hír Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7341
szóval én is így tanulok...

...csak kiszáradtam...
Előzmény: Törölt nick (7340)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7340
Kattints a letöltésekre és ott pedig kattints az "ingyenes letöltés" gombra.

Mint ahogy qwycx írta a 7333 hozzászólásában, létezik itt a fórumon egy MyHeritage oldal. Érdemes lenne az ezzel kapcsolatos kérdéseket ott megtárgyalni.
Előzmény: husvétikarácsony (7334)
jó hír Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7339
Tisztelt Qwyc X!

Rácuppantam a 'Family Tree Builder'-re....mit mondjak...? egyszerűen marhajó....

Visszaolvastam a topic elejétől, így vettem a bátorságot...

...jó tudni, ha elakadok, csak beleolvasok valahol, és megvilágosodom...most a levéltári kutatás(is) következik...



...mégegyszer, köszönöm a bátorítást...


Üdvözlettel:jó hír
Előzmény: qwycx (7333)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7338
Most látom, hogy az 5126-os hozzászólásban (2007.09.29 19:20:02) már volt erről szó:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=71770195&t=9000502

Előzmény: boger (7335)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7337
Úgy hallottam hogy nem kutathatóak, de rá kéne kérdezni. Elméletileg a KSH-nál vagy annak a könyvtárában érdemes érdeklődni.
Előzmény: boger (7335)
jó hír Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7336

Tisztelt Qwyc X !
Köszönöm a tanácsot, elolvasom...(kezdő vagyok)..még bele kell jönnöm...mindenesetre sok-sok érdekes történet kerül felszínre, ahogy kezdem vakargatni a múltat...

jelentkezem, ha ragadt rám valami..

Üdv.jó hír
Előzmény: qwycx (7333)
boger Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7335

Sziasztok!

Tudtok valamit az 1910, 1920, 1930-as népszámlálásról? Menyire részletes? Konkrét személyekre rá lehet keresni benne? Hol található meg?

 

Köszönöm!

husvétikarácsony Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7334
Tisztelt qwycx!

"Különben a 'Family Tree Builder' rész csak a saját gépen van, bármikor variálhatom, hozzáadhatok, törölhetek személyeket, dátumokat, stb, ha nem rakom ki a nettre nincs darabhatár."

Szeretném megkérdezni,mint kezdő,hogy a saját gépre hogy tudom kitenni,megkerülve a netet.

A neten a db határnál nem enged tovább.
Köszönöm

husvétikarácsony
Előzmény: qwycx (7333)
qwycx Creative Commons License 2010.09.26 0 0 7333
Tisztelt jó hír!

A 'Family Tree Builder', azaz My Heritage egy kissé bonyolult, de nagyon sokoldalú program. Az index.hu fórumon is van topikhely, ahol van számtalan jótanács. Végig kell olvasni.

Fórum » Technika és használata » Internet » My heritage

Különben a 'Family Tree Builder' rész csak a saját gépen van, bármikor variálhatom, hozzáadhatok, törölhetek személyeket, dátumokat, stb, ha nem rakom ki a nettre nincs darabhatár.

A netten lévő 'Web'-oldalra meg minden kikapcsolásnál rákérdez a program a frissítésre. Ha nem látogatom, egy hónap után automatikusan törlődik (vagy ameddig tart az előfizetés). Persze a nett a lényeg. Volt már sikeres értesítésem, és találatom az USA-ból, Argentínából, az Egyesült királyságból, és persze Magyarországból is.

És persze a legjobb, hogy soknyelvű, és választható a magyar is.

Üdv Qwyc X
Előzmény: jó hír (7322)
I8JQWD Creative Commons License 2010.09.23 0 0 7332

MISHPATIM

 

Kérlek küldd el nekem a mail címedet, (domanits@gmail.com) a Domonics, Domanics családról szeretnék értekezni, megosztani Veled az én családkutatási anyagaimat...!

 

Előre is köszönöm!

 

András

Előzmény: Mishpatim (6835)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7331
Időben visszafelé haladni sokkal egyszerűbb.
A halálozási bejegyzéseknél magyar nyelvterületen 1853-tól már 99%-ban fel van tüntetve a születési hely, de a keresztelésiekhez nagyon ritkán jegyzik be hogy ki hol kötött házasságot vagy halt meg, így, ha az illető időközben elköltözött a szülőfaluból (akár az ország másik végébe is mehetett), és máshol is házasodott, akkor szinte lehetetlen az időben előrefelé haladva követni a sorsát.
Istencsapása viszont az 1853 előtti és az 1907-tól 1952-ig terjedő időszak magyar halotti anyakönyvezési rendszere is, ahol csak életkor van megadva, de születési hely nincs (érdekes módon 1895-től 1906-ig szerepel a születési hely, aztán valamiért 1953-ig nem tartották lényegesnek feljegyezni), ilyen esetben meg kb. találgathatsz hogy a több ezer helységből vajon hol születhetett a keresett személy. Először ugyanazon a településen életkor alapján visszaszámolod a születést, ha nincs adat róla, akkor házasságot kell megkeresni, hátha ott találsz valamit hogy honnan származott el. Ha az sincs, akkor meg el lehet kezdeni egyre nagyobb körzetben "körbelőni" a falvakat, amire több emberélet sem elég......... (Esetmben előfordult, hogy kb. a 40-ik helyről került elő egy házasság, most pedig egy születést keresek, amit eddig már vagy 25 helyen néztem meg sikertelenül - baromi jó szórakozás...)
Előzmény: Alkonyvarázs (7329)
jó hír Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7330
Tiszteletem mindenkinek!

Belevágtam a családfakutatásba a MyHeritage segítségével...egész pofásra sikeredett eddig, de egyben izgalmassá is vált a dolog...mehetek a Bécsi úti MOL-ba...azt hallottam, hogy az az igazi szöszmötölős meló...

jó hír
Alkonyvarázs Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7329
Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni. Családi szájhagyomány, hogy apai ágról őseink közé tartozik a Pikó család. Valamilyen szinten ez igazolva is van, mivel a kincstárban (értsd: padlás =) ) van egy szépen megmunkált kerámia kulacs, ami a rajta lévő írás alapján az 1800-as években egy Pikó nevű férfié volt (pontosabb évszámot és nevet majd csak hétvégén tudok mondani, amikor haza látogatok).

Namost, a családfánkat apai ágról eddig otthon lévő anyakönyvek és egyebek alapján az 1800-as évekig, ill. az 1700-as évek legvégéig tudtuk visszavezetni, pontos évszám sajnos itt sincs. Eddig Pikóba még nem botlottunk. Radixos kalandozásaim során kiderült, hogy a Pikó fészek mégis a mi városunkban volt (Békés), szóval nem lehetetlen a rokoni kapcsolat. A legrégebbi konkrét név, amit eddig találtam, Pikó Tamás, egy 1640-ben kelt periratban található, mint a városi tanács ill. bírák vezetője.

Tehát a kérdés: érdemesebb-e ettől a Pikó Tamástól visszafele elindulni, információt felkutatni gyerekeiről/unokáiról és lefele haladni, amíg talán beleakadok bizonyítható rokonba, vagy inkább maradjak csak a saját igazolt családfámnál, és addig menjek visszafele az időben, amíg valamelyik ágon csak belebotlok egy Pikóba?


/Bocs, hogy ennyire bő lére eresztettem. :S
jó hír Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7328
Köszönöm a segítő válaszokat....megpróbálom...

jó hír
hhx Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7327
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (7321)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7326
Én is a MyHeritage programot használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Szerintem az egyik legjobb családfakészítő oldal. A 250-es limitet pedig ki lehet kerülni.
Előzmény: jó hír (7322)
extekergo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7325
Van. Én is használom már régen. Folyamatosan újítják. Ügyes, jó program.

(Valóban nagy kár, hogy 250 személyt tud csak ingyenesen kezelni. Bár fotók nélkül lehet ügyeskedni nagyobb létszámmal is. Vagy megbontott limiten belüli családfákat kell létrehozni.)
Előzmény: jó hír (7322)
grandpaa Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7324
Én használom a pc-re telepített családfa-programot sokrétű keresője van, sok találatot hozott, elsősorban az USA-ból. Az online családfájuk is jó, bár 250 név felett fizetős.
Próbáld ki.
Előzmény: jó hír (7322)
skoumi Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7323
ez mit jelent, rokonok jelentkeztek, akivel van közös pont, vagy a MH talált be, hogy mennyire fasza az oldaluk és milyen új fejlesztések vannak?

S.
jó hír Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7322
Kedves fórumozók!

Megtalált egy MyHeritage.com családfás csapat....van-e tapasztalatotok velük?

Köszönöm, ha valaki válaszol.

jó hír
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7321
Előzmény: hhx (7320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!