Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Inner Circle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657599

Nico-n kívül mindenki egy szekönderivel az oldalán érte el a négy nyitó győzelmet.

Előzmény: F1 Hierro (657582)
Bateman Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657598

Kvyat nekem olybá tűnik, mint a fiatal Vettel, aki hasonlóan tüzesbikaként viselkedett és öklelt fel ezt azt a pályán sok esetben.

Előzmény: f197 (657591)
Cold Heart Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657597

Alonso 5., Button 8. Impresszív.  és mindketten az etap legvégén.

Alonso elmondása szerint a fogyasztás nagyon nagy problémájuk, főleg itt, ezért igencsak takarékon mentek, de 1 körben megszegte.

Buttonnak is ez okozott gondot az előre jutásban.

Ha a két RBR és Vettel is bejön Alonso elé, úgy is pontszerző, de mezőnyből nem hiszem, hogy fel bírt volna jönni, nagy mákja volt a futammal.

F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657596

Amúgy magát a rajt-cél győzelmet sem mindenki egységesen értelmezi, mert valahol már azt is annak ismerik el, ha valaki az összes kört az élen fejezi be, míg mások csak a "klasszikus" rajt-cél győzelmet ismerik el, vagyis ha valaki ténylegesen minden méteren át élen halad.

Előzmény: F1 Hierro (657593)
candle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657595

Ez most hogy jön ide? :-)

Előzmény: F1 Hierro (657594)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657594

Versenyzett Lanciával, meg annak beszállásáig privát Maseratival, de egyikkel sem sikerült világbajnoki futamot nyernie.

Előzmény: candle (657587)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657593

Angolban úgy szokták mondani, hogy pole + l.k. + győzelem = hat trick, ha mindehhez még a rajt-cél győzelem is jön, akkor Grand Slam vagy Grand Chelem.

Előzmény: Cold Heart (657585)
f197 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657592

akkor sikerult belenyulnod az elso unalmas futamba iden...

Előzmény: Rumcice (657570)
f197 Creative Commons License 2016.05.01 0 1 657591

a futam eleg unalmas volt, az elso helyek hamar eldoltek.  Kvyat egy idiota barom,  nem elég egyszer kilokni Vettelt..még nem estél ki?? akkor kiloklek meg1szer !!   Vettel félelmetesen peches....  elfogultsag nelkul allithatom ez valami elkepeszto. elfustol a motor, meghal az elektronika, nem rakjak fel normalisan a kereket, eltaktikazzak a gyozelmet, valtocsere miatt buntetest kap, kilokik a rajt utan.....  és meg csak 4 hétvége telt el.... Kvyatot illene eltiltani 1 futamra, akkor talan észhez térne, a sajat csapattársa versenyet is elcseszte ! A merci elonye sajnos oriasi,  Rosbergnek pedig  durvan kezére jatszik minden, Hamilton amint nem lesz peches, elkezdi megverni, akkor szoros lehet a vb. Most nagyon durvan dominal...Kimitol tobbet vartam, tegnap fel mp-t kap  Vetteltol 1 koron es ma sem ment tul jol, de hozta a kotelezot..

candle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657590
Jogos. :-)
Előzmény: Inner Circle (657561)
candle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657589
Nekem volt problémám azzal, hogy egy verseny alatt ne matinézzanak, hanem közvetítsenek.
candle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657588
Szerintem to volt.
Előzmény: appache10 (657544)
candle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657587
Nekem Ascari kakukktojás.
JarnoTrulli Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657586

kérdés hogy ez a fejlődés mennyire motiválja Aloékat, lehet ennél többet vártak idén

mondjuk ahol tavaly voltak már az előrelépés ha kibirják a futamot

Előzmény: LordPole (657569)
Cold Heart Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657585

Az +1? akkor az. végig ő vezetett, boxoknál is

Előzmény: F1 Hierro (657584)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657584

Sőt, nem mesternégyes volt? Állt élen más rajta kívül?

Előzmény: Cold Heart (657555)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657583

Sőt, van még egy rekord, amire ráhajthat Rosberg, bár ez kicsit funfact kategória: az eddigi 18 győzelméből mindegyiket Mercedesszel versenyezve ért el.

Csak két pilóta van, aki ennél többet nyert kizárólag egyféle autóval: Jim Clark/Lotus - 25 (ő nem is versenyzett mással) és Mika Häkkinen/McLaren - 20.

Akkor már jöjjön a rangsor folytatása (az egyszeres győzteseket értelemszerűen nem sorolom fel):

Ascari/Ferrari - 13

J. Villeneuve/Williams és Massa/Ferrari - 11

Webber/Red Bull - 9

Rindt/Lotus, Laffite/Ligier, G. Villeneuve/Ferrari, R. Schumacher/Williams - 6

K. Rosberg/Williams - 5

Irvine/Ferrari - 4

Hawthorn/Ferrari, Collins/Ferrari, P. Hill/Ferrari, Boutsen/Williams, Ricciardo/Red Bull - 3

Vukovich/Kurtis Kraft (Indy 500), González/Ferrari, von Trips/Ferrari, Jabouille/Renault, Tambay/Ferrari, de Angelis/Lotus - 2

F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657582

A múltkori statbomba frissítve, illetve szűkítve:

A zsinórban hetet nyerő pilóták:

Alberto Ascari - 1952 Belga, Francia, Brit, Német, Holland, Olasz GP, 1953 Argentin GP. Ha nem számítjuk az ezt követő Indy 500-at, amin ő nem (sem) vett részt, akkor 9 futamos a széria: 1953 Holland, Belga GP

Michael Schumacher - 2004 Európa, Kanadai, USA, Francia, Brit, Német, Magyar GP

Sebastian Vettel (9) - 2013 Belga, Olasz, Szingapúri, Koreai, Japán, Indiai, Abu-Dhabi, USA, Brazil GP

Nico Rosberg - 2015 Mexikói, Brazil, Abu-Dhabi, 2016 Ausztrál, Bahreini, Kínai, Orosz GP

Szezonkezdet négy győzelemmel:

1991 - Ayrton Senna - USA, Brazil, San Marinó-i, Monacói GP

1992 - Nigel Mansell (5) - Dél-afrikai, Mexikói, Brazil, Spanyol, San Marinói-i GP

1994 - Michael Schumacher - Brazil, Csendes-óceáni, San Marinó-i, Monacói GP

2004 - Michael Schumacher (5) - Ausztrál, Maláj, Bahreini, San Marinó-i, Spanyol GP

2016 - Nico Rosberg - Ausztrál, Bahreini, Kínai, Orosz GP

F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657581

Közben arra gondoltam, hogy Bergernek, vagy Szujónak/Wégének nem lehet-e problémája a tévé vezetése felől később, hogy Berger is ott van a kommentátor fülkében

Miért lenne? Hírverésnek nem rossz. Vagy arra gondolsz, hogy állandóra le akarnák cserélni egyiküket Bergerre? :)

LordPole Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657580

Aha, ez azt mutatja hogy nem rossz ez a meki.

Előzmény: dokeee (657578)
Cold Heart Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657579

1:40,3-t írtam, a control+f használatával legalább fél mp-ig tartott kikeresni a hszem

Előzmény: LordPole (657577)
dokeee Creative Commons License 2016.05.01 -1 0 657578

És ettől most magömlésed lett? :)

LordPole Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657577

Valaki írta hogy Alonso 1:40-es kört ment a végén ,azért érdekel ez mert Raikkönen legjobb köre is 1:40.1-es.

Rumcice Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657575

Németül tudom, hogy anyanyelvi szinten beszél, még a németeket is mindig meglepődnek rajta.

Gondolom akkor az angolja se lehet rosszabb.

Amúgy meg szerintem Putyin Oroszországban oroszul beszél és kész.

Előzmény: Cold Heart (657574)
Cold Heart Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657574

nem vagyok jártas a protokollban, és fura, hogy így illik. de elhiszem

Előzmény: Törölt nick (657567)
Inner Circle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657573

Nem választottál túl jól, messze ez volt a legócskább futam.

Inner Circle Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657572

Nem is lesz itt jó futam. Jellemzően a csapattársak követik egymást, ha nincs kavarodás. Most volt, de ez se sokkal jobb, csak vonatoznak.

Előzmény: LordPole (657566)
Cold Heart Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657571

miért megint? most igen. legutóbbit kár a nyakába varrni

egyébként lehet, hogy Vettel hirtelen nagyon lelassult az íven, gyanúsan nagy tempóban szállt bele

Előzmény: Törölt nick (657568)
Rumcice Creative Commons License 2016.05.01 0 0 657570

Idei első futam, amit megnéztem. Rajt utáni kavarodás volt rendesen, de botrányosan későn jött az ismétlés, legalább 6 kör lement, mire kiderült, ki ütötte bele a gumifalba Vettelt, mert addig csak Kvyjat első ütését láttuk, a másodikat nem.

Nekem tetszett, hogy ott volt velük Berger, és érdekes meglátásai voltak. Nem is volt még olyan magyar közvetítés, hogy korábbi F1-es pilóta van a kommentátorok között.

Szerintem Szujónak és Wégének is emlékezetes lett így ez a futam, én nézőként nagyon értékeltem ezt a különlegességet!