Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647850

hát ja, bizony. de ez azért nem azt jelenti, hogy bármely európai, bármely nemzetiségű ember genomja ne lehetne pontosan lebontható az eredeti ősökre. pontosan megmondható ki honnan "jön";)

Előzmény: candle (647838)
Bateman Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647849

OFF

 

tegyük tisztába a nemzet és a nemzetség, nemzetiség fogalmát. az egyikből következik a másik.

 

nemzetség, nemzetiség olyan emberek csoportja, akik közös őstől származnak, a nemzetközi etnológiai szakirodalomban fiktív vérrokonságon, általában leszármazáson alapuló társadalmi csoport.

 

a nemzet, az egy nemzetiségbe tartozó, egy államot alkotó nép, azonos nyelvű, kultúrájú, közös történelmi gyökerű, azonos jogú polgárok tartós közössége. 

 

a vita tárgyát Rosberg nemzetisége vagy nemzeti hovatartozása jelenti? én az előbbiről beszéltem, mint látom, te inkább az utóbbiról. az előbbi nem lehet választott. egy svéd-német szülők gyermeke kettős nemzetiségű, genetikailag német és finn származású szülők gyermeke. mindkét nemzetség genetikai örökségét hordozza. ha ő Németországban született és magát németnek vallja, akkor az ő nemzeti hovatartozása német. ez az ő választása, az ő kultúrális, nyelvi stb. identitása. joga van megválasztani. 

Előzmény: Törölt nick (647835)
Bateman Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647848

mindjárt közelebb vagyunk a megoldáshoz:)

Előzmény: candle (647837)
fitosi Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 647847

A Vettel hisztit honnan vetted? Éppenséggel agyon dicsérte Ricsit és elismerte, hogy ő maga szarul megy. Mikor láttál ilyet Alotól?

Előzmény: Törölt nick (647800)
fitosi Creative Commons License 2015.07.29 -1 1 647846

2012-es teljesítményét könnyű elbagatellizálni, ráfogni az autóra, hogy csak amiatt nem nyert 40+ pontos előnyről...

Igazság szerint egy szar autóval sosem szerzett volna +40 pontot. Amikor valóban szar autója volt 2009-ben, láttuk, hogy mire ment vele.

De vissza 2012-höz, ha hozta volna azt a szintet, amit Massa Suzukától kezdve, akkor ő a bajnok. Elég lett volna egy okos versenyzés Suzukában. Massa mégis hogy a fenébe lett második? Mondhatod, ez egy verseny, de nem, mert utána sem volt a topon. Mitől van az, hogy a legjobbnak kikiáltott versenyző két vb címet bukott el nagy előnyből?

Előzmény: Törölt nick (647795)
fitosi Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 647845

Miért fura? Hill világbajnok, be tud állítani egy autót, jobban, mint Diniz, ráadásul mindig is jól ment a Hungaroringen. De hidd el, a Bridgestone gumik nélkül a fasorban sem lett volna. Viszotn nagyon szép futama volt, neki kellett volna nyernie.

Előzmény: Törölt nick (647785)
candle Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647844

" de a te definíciód meg túl kevés ehhez."

 

Olvasd el, amit én emeltem ki.

Előzmény: Törölt nick (647840)
jedi1 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647843

Azt értem hogy vezetéstechnikailag másként kellett menni a befújt diffúzoros autóval. Na de a tavalyi és az idei autó technikája már ugyan az. És tavaly gyakorlatilag sehol nem volt, idén meg újra élmenő. Ezt hogy?

Előzmény: Törölt nick (647818)
nohab Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647842

sok csapatrádiózás, amit hallhatunk, így is semmitmondó, egy olyan hírértékű dolgot, mint egy panaszkodás, szinte biztos, hogy bejátszanak.

 

ne viccelj már, van olyan, hogy a verseny elvileg legizgalmasabb jelenetét nem tudják képben utólag sem lejátszani a közvetítés alatt, majd pont a hiszti lesz az, ahol 100%-os a merítés.

Előzmény: Törölt nick (647816)
Inner Circle Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647841

Egyébként friss pletykák szerint Buttont a BBC kerülgeti, hogy vele indítsák újra a Top Gear-t. Egy Chris Evans nevű pasast már találtak - azt hittem, ő Amerika Kapitány, de kiderült, hogy csak névazonosság :D

Előzmény: Inner Circle (647839)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647840

"az a nemet aki annak tartja magat"

 

Én értem, hogy az európia keveredés miatt genetikailag nem teljesen leírható a nemzet, mint fogalom, de a te definíciód meg túl kevés ehhez. Ha Magyarországra jött tegnap egy eritreai, és ő most azt mondja, hogy ő magyarnak vallja magát, attól ő még nem lesz magyar. Az a kiegészítés is téves, hogy ha a magyarok is annak tartják, mert egyik magyar elfogadja magyarnak, a másik nem, harmadik lesz@rja, a negyedik meg nem is hallott róla.

Előzmény: Törölt nick (647835)
Inner Circle Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647839

Ő honosította meg (sajnos aztán Vettelre is átragadt, de Button az igazi mestere ennek) a csapatrádión történő hisztizést és mószerolást.

 

Ja, ilyesmi addig nem volt, csak úgy egyszerre lett. Már Rousseau is megmondta:

 

Az első pilóta, akinek eszébe jutott, hogy a rádión a csapathoz így szóljon: büntit a másiknak, s aki elég együgyű csapatot talált, hogy ezt elhiggyék, volt a mószerolás megalapítója. Mennyi bűntől, háborútól és gyilkosságtól, mennyi nyomorúságtól mentette volna meg a Forma 1-et, aki ekkor kikapcsolja a rádiót, szerződést bont Buttonnal, s azt kiáltja felebarátainak: őrizkedjetek attól, hogy erre a csalóra hallgassatok!

Előzmény: Törölt nick (647782)
candle Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647838

"A nemzet fogalma Europaban egyertelmuen kulturalis hatteru es nem genetikai. Vannak a Foldon genetikailag tobbe-kevesbe homogen nemzetek, pl. a japanok, Europaban nem sok van, es sem a magyar, sem a nemet, sem a francia nincs kozottuk."

 

Ja.

Előzmény: Törölt nick (647835)
candle Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647837

Ha genetikailag vizsgálod, akkor a Rosbergre a svédet, a zsidót hozhatod, de a finnt nem. :-)

Előzmény: Bateman (647820)
candle Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647836

Egy dolgot hagytál le. Édesanyja német. :-)

Előzmény: wégé (647823)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647835

OFF:

 

A nemzet fogalma Europaban egyertelmuen kulturalis hatteru es nem genetikai. Vannak a Foldon genetikailag tobbe-kevesbe homogen nemzetek, pl. a japanok, Europaban nem sok van, es sem a magyar, sem a nemet, sem a francia nincs kozottuk.

 

Errefele a nemzethez tartozas pusztan kulturalis gyokereket es hovatartozast jelent. 

 

Ebbol lehet levezetni hogy az a nemet aki annak tartja magat. En ehhez hozza szoktam tenni: es a nemetek is annak tartjak.

 

Ugyanez igaz a magyarokra is.  A magyarsag sem egyseges genetikailag, gyakorlatilag a Karpat-Medenceben folyamatos a genkeveredes mar tobb ezer eve. A honfoglalo genek is feloldodtak a katyvaszban, szinte teljesen.

Előzmény: Bateman (647832)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647834

A mai politika és polkorrektség egyre inkább elhomályosítja a genetikai hovatartozást. Néhányan annyira belelovalják magukat az egyenlőségbe, sőt egyformaságba, hogy számukra teljesen elfogadhatatlan a genetikai hovatartozás szerinti különbség. Elfelejtik, hogy az, hogy nem bánunk másképp emberekkel származásuk miatt, nem egyenlő azzal, hogy nem beszélünk róla.

Előzmény: Bateman (647832)
zerberus Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647833

Nem figyelsz a közvetítésekkor. "Most pedig hallgassuk meg Nicót édes anyja nyelvén."

Előzmény: RyanHunterRay1 (647831)
Bateman Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647832

ha genetikailag senki sem köthető egy nemzethez, nemzetséghez sem, akkor milyen nemzetekről beszélünk? benne van a szóban. nem-zet. születettség. ami nehezen választható el a genetikai örökségtől. ha genetikai alapú nemzetségről nem beszélhetünk, akkor kultúrális, nyelvi klaszterekről maximum. a nemzetdefiníciónak a genetikai származás az egyik alapja. na, ezért idejét múlt nemzetállamokban gondolkodni manapság, mint inkább kultúrális, nyelvi régiókról. de ez már egy másik téma:) tehát azért, hogy valaki épp milyen nemzetiségű, nekem azért még mindig a származása, az ősei általi hovatartozás az, ami mérvadó. 

Előzmény: Törölt nick (647821)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647831

Német himnusz szól neki, szóval német. Németül is beszél ennyi, viszont ha egy percet nem töltött németországban akkor nem értem miért az az "anyanyelve" vagy többet használja az olaszt vagy az angolt? 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647830

a szülők kicsit csodálkoztak is, amikor a kis Nico első szavai ezek voltak: "adóelkerülési szándékkal monacói állampolgárrá szeretnék válni", dehát ugye a gyerekért mindent, ráadásul pont akkor olvasták Robin Cooktól a Mutációt.

Előzmény: Törölt nick (647828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647829

Miért idióta? Ez is egy szempont. Engem például érdekelne, ha nem tudnám magamról.

Előzmény: Törölt nick (647821)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647828

Egyébként furcsállom az ilyen mentalitást. Ha én x nemzetiségű és állampolgár vagyok és egy versenyző is, akkor ugye magától értetődik, hogy drukkolok neki. Viszont ha adóelkerülési szándékkal ő y állampolgárrá válik, akkor az az én olvasatomban sértés x nemzetnek és országnak.

Tudom, hogy ez nagyon nyers megközelítés, de szerintem logikus.

Előzmény: Törölt nick (647819)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647827

Franciaországban?

Előzmény: zerberus (647825)
zerberus Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647826

Most már német liszensszel versenyez... nem volt ez mindig így. Volt mikor monacoi, később finn színekben is indult.

 

Előzmény: wégé (647823)
zerberus Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647825

Talán mert ott nevelkedett és ott éli az életét. Finnül pedig nem beszél.

Előzmény: Törölt nick (647817)
Degeczi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647824

A ferdítés nélküli tényleges nyilatkozata ez volt tavaly, amiben semmi rosszat nem állított Rosbergről, és ezek nagyjából vitathatatlanok is:

“Let me tell you this: I come from a not-great place in Stevenage and lived on a couch in my dad’s apartment and Nico grew up in Monaco with jets and hotels and boats and all these kind of things, so the hunger is different,” said Hamilton.

“I want to be the hungriest guy in the cockpit of all 22 of us - even if every driver has to believe that he’s the hungriest – because if I were to come here believing Nico is hungrier than me then I might as well go home. So I’ve got to be the hungriest. To win the world championship you need to be the hungriest.”

Előzmény: Törölt nick (647809)
wégé Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647823

Rosberg mitől német? Mondjuk pl. Wiesbadenben született, és kettős állampolgárként pont annyira német, mint finn. Német liszensszel versenyez, és monacoi lakosként leginkabb tipikus kozmopolita, de hontalan semmiképp. Ráadasul egy monacói eléggé magára venné, ha franciának titulálnád.

Előzmény: zerberus (647811)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647822

Nicónak személy szerint nem sok köze van Finnországhoz, amúgy is csak azért van pörgés ezen a témán, mert az apja ugye finnként lett WDC. ott van Grosjean, aki ugye valójában svájci, de ez senkit nem foglalkoztatott különösebben a közvéleményben akkor sem, amikor jobban ment neki.

Előzmény: Bateman (647820)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 647821

ne haragudj, de aki genetikailag akarja elemezni valakinek a nemzeti hovatartozasat a XXI. szazadban az egy idiota.

Előzmény: Bateman (647820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!