Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632438

Muhahaha :D Szerintem hagyjuk...

Előzmény: candle (632436)
Levike Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632437

Nem tudom sajnos de benyomásaim alapján bőven lenne helye a mezőnyben.

 

Előzmény: vakrepulo2 (632433)
candle Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632436

"Én ha látom valakin, hogy siet vagy nagy cucca van, akkor előre engedem. Nőt, férfit egyformám."

 

Mint általában a magyar emberek. Vagy te másik országban élsz?

Előzmény: BZoltan (632431)
candle Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632435

"ugyanarról az országról beszélünk amikor Magyarországot említjük?"

 

Dehogy. Azt csak te látod pontosan. :-)

Előzmény: BZoltan (632430)
candle Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632434

"a genderneutrális nevelés nem semleges nemű gyerek nevelését jelenti"

 

Kanálban a mélyedés megvan, hurrá. :-DDDDDDDD

 

"nemnem nincs jelentősége ott nem differenciálnak nemek szerint."

 

Ahol pedig van, ott bebizonyítják, h nincs rá szükség. :-) A versenylóról bebizonyítják, h tud úgy terhet húzni, mint egy gyenge hidegvérű ló és egy hidegvérűről pedig azt, h tud úgy futni, mint egy elhízott telivér. Remek.

 

Keverjük csak a szabadságot a szabadossággal. :-)

Előzmény: BZoltan (632431)
vakrepulo2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632433

azt mondják a versenyzőt a csapattársával lehet legjobban lemérni, megvan valakinek fejből, hogy Vergne hogy szereplt a csapattársaival szemben? illetve m let a csapttársakkal?

 

valami olyasmi rémlik, hogy mindenkit lenyomot pontban az év végére és nagyrészük tovább lépett ő meg nem ,majd a végén kirugták

nem tud szponzort szerezni?

Levike Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632432

Látom a topicban kitört a kultúra.. :D

BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632431

" nyugodtam neveljen semleges nemű gyereket, aki szeretne"

Cseles módon a genderneutrális nevelés nem semleges nemű gyerek nevelését jelenti: http://en.wikipedia.org/wiki/Gender_neutrality#In_education

Röviden, ez kimerül abban, hogy olyan helyzetekben és helyeken ahol a nemnem nincs jelentősége ott nem differenciálnak nemek szerint. Például nem csinálnak fiús meg lányos játékoknak külön helyet.


De az egész téma onnan indult ki, hogy szerintem a felnőtt társadalmak nemi szerepeinek már a gyerekkorban rakjuk le az alapjait. Vagyis egy csomó olyan közhelyszerű különbségnek nem biológiai oka, hanem szociális oka van. Például a nők nem azért vezetnek rosszabbul mert genetikailag alkalmatlanok a vezetésre, hanem azért mert a legtöbb családban csak egy autó van, az pedig az apué... vagyis apu évente többtucatszor annyi km-t vezet mint anyu... így nylván rutinosabb is lesz. 

"Ja és Svédországban is képesek megköszönni az előreengedést. Vagy csak tolerálnak. ;o)"

Minden értelmes és jól nevelt ember megköszöni, ha előre engedik. Előzékenynek és udvariasnak lenni nem feminista vagy hímsovén dolog... De a nemi egyenjogúságot gyakorló ember pont annyi férfit enged előre mint nőt. Én ha látom valakin, hogy siet vagy nagy cucca van, akkor előre engedem. Nőt, férfit egyformám. Akkor lehe, hogy én buzi vagyok?

 

Előzmény: Supercafone (632426)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632430

"te fogalmazol folyamatosan pejorativan. Ugye van Magyarország, meg a fejlett, szerencsesebb resze a vilagnak."

Pusztán érdeklődésképpen, megkérdezném, hogy ugye ugyanarról az országról beszélünk amikor Magyarországot említjük?

"ha vki hoz egy peldat, hogy vmiben jobbak a ferfiak (pl ero),"

Huszonmillliomodik alkalommal mondo, hogy nincs olyan, hogy abszolut mértékű emberi erő.

"kozben boszen jossz altalons kijelentessel, hogy a nok miben jobbak"

Ez nem igaz. Ilyent nem mondtam. Azt az egyet említettem, hogy tandem oktatóként azt figyeltem meg, hogy a nők általában jobb kondiban voltak és emiatt rugalmasabbak is. Ez kizárólag életmódbeli különbségek miatt van. A férfiak életmódja nagy átléagban egészségtelenebb mint a nőké. Ez elsősorban még mindig a nemi szerepek közötti különbségnek köszönhető.

Azt pedig, hogy jobban bírják a gyorsulást nem írtam.

"lehet, hogy te nem az egyformasagot tamogatod elvileg, de a hszeid nem errol tanuskodnak"

Ez simán nem igaz.

Előzmény: Cold Heart (632424)
Cold Heart Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632429

hát ja, egyértelműen a motor miatt ráadásul

de ők az utolsó teszten bírtak csak normálisan körözni, addig még van 3 hónap.

ha a köv teszten is így égnek, na akkor lenne baj.

Előzmény: Törölt nick (632428)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632428

a szezon visszaigazolta az RB teszteredményeit, zsinórban négy WCC után idén szereztek három futamgyőzelmet, de a tempójuk ezeken a versenyeken sem volt jobb, mint a Mercié. Ricsitől nagy dolog volt, hogy lenyomta Vettelt, de WDC-re nem volt esélye, az meg, hogy ez lesz az eddigi legjobb szezonja, előre borítékolható volt.

Előzmény: Supercafone (632423)
Cold Heart Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632427
jaja, korrelt volt! nem jatszotta meg magat :)
Előzmény: Inner Circle (632408)
Supercafone Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632426

Hát én egy ilyen konzervatív hungarisztáni soviniszta vagyok, de az igazság kulcsa nincs nálam; felőlem nyugodtam neveljen semleges nemű gyereket, aki szeretne.

 

Az általánosítás nem kenyerem, úgyhogy a saját példámat tudom hozni:

A bölcsődében rám volt szállva két gyerek: egy szemüveges Melinda és egy cigány Vince; gyakran megruháztak. Ennek ellenére nem buzultam be (noch dazu a csajom Melinda és szemüveges!) és rasszista sem lettem.

Annak ellenére lettem heteró, hogy legalább annyi plüssöm volt, mint vonatom/autóm/katonám, ráadásul megannyi örökölt baba is volt otthon. Utóbbival csak megpróbálkoztam, de nem érdekelt. A kutya se mondta, hogy "ne babázz".

 

A témához még annyit, hogy van egy feminista kolléganőm. Egyszer a családon belüli erőszak volt a téma, hogy ezek a disznó férfiak mit nem művelnek.

A reakcióm csak az volt, hogy bár én ritkán futamodok megy egy kocsmai verekedéstől, egy nőt nem ütnék meg; az köcsögség, mert általában gyengébbek. Feminának itt lefagyott a szoftver, hogy most én rendes fickó vagyok-e vagy hímsovén. (kicsit bizonyára mindkettő)

 

Ja és Svédországban is képesek megköszönni az előreengedést. Vagy csak tolerálnak. ;o)

Előzmény: Titi120 (632401)
Cold Heart Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632425
ezek gyerekbetegsegek. nyilvan jobb lett volna, ha nem.igy alakul, de azert nincs egybol.vege a vilagnak. ha minden popecul mukodne, csak a loero hianyozna, az aggasztobb lenne
Előzmény: keménykalap és ... (632367)
Cold Heart Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632424
te fogalmazol folyamatosan pejorativan. Ugye van Magyarország, meg a fejlett, szerencsesebb resze a vilagnak. Egy az egyben azt muveled, amit szamon kersz masokon.

azt meg azota is tolod, hogy ha vki hoz egy peldat, hogy vmiben jobbak a ferfiak (pl ero), gyorsan megveded a noket extrem peldakkal, kozben boszen jossz altalons kijelentessel, hogy a nok miben jobbak (jobbam birjak a gyorsulast, ruganyosabbak (itt mire is gondolsz pontosab?)),
erre en irhatnam, hogy az elhanyagolt, elhizott nonel biztos jobbam birja egy kisportolt ernyos.
lehet, hogy te nem az egyformasagot tamogatod elvileg, de a hszeid nem errol tanuskodnak

Előzmény: BZoltan (632323)
Supercafone Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632423

Azt, hogy az idei RB is égett a teszteken, aztán Ricsi meg milyen szezont ment.

Előzmény: Rumcice (632416)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632422

Ne haragudj, te miről beszélsz?

Előzmény: candle (632420)
Rumcice Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632421

Azért mi lenne itt, ha még nők is írnának ide?

 

Nyitni kéne egy topicot valahol, ahol sok nő irkál.

candle Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632420

"Nettó fassággal nyitott mindkét cikk."

 

Minden eddigi szimpátiám mellett illetve ellenében, te kezdtél egy méretes fassággal, úm.:

 

"....de azért a fizetéseket legyen kevesebb, a gyerekkel maradjatok csak ti otthon, ebéd után mosogassatok csak el ti és teregetni meg takarítani is a nők dolga...".

 

Ez a te prekoncepciód, amit kivetítesz másokra. Viszont ezen prekoncepció miatt pedig magyarországon sokan kinevetnének téged.

 

 

Előzmény: BZoltan (632419)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632419

Nem mindeni, csak az aki májszpészesre színezett nóném brazil és legendásan szánalmas a médiának bohóckodó britt tudósokkal jön elő ... Nettó fassággal nyitott mindkét cikk... hogy a férfiak jobbak matekból. Haggyukmá az ostobaságot. Rendben? De tényleg, minden sovén kreténségnek be kell dőlni? 

Igen vaze, más a férfi mint a nő... ehhez aztán kell  PhD, nekünk pöcsünk van, nekik meg puncijuk. Váz, ezt kell ám kutatni. Direk mondtam korábban, hogy az egyenjogúságot sokan összekeverik az egyformasággal. 

Előzmény: candle (632415)
candle Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632418

Éppen nézem a top gear-es Senna adást, amiben Hami beszél róla és erről jutott eszembe, a Michelisz-féle Totalcar-os műsor nincs meg vkinek vagy nem tudjátok honnan lehet letölteni?

candle Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632417

Gyenge főpróba után nagyszerű előadás jön! :-)

Előzmény: Rumcice (632416)
Rumcice Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632416

Bocs, hogy itt beleoffolok, de mit szóltok a Mclaren Honda gigaégéséhez Abu Dhabiban?

candle Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632415

Egy, ami tény. A genderneutrális fasságoddal szembe menve itt mindenki hülye, csak te vagy villamos. :-)

 

 

Előzmény: BZoltan (632402)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632414
Előzmény: Titi120 (632412)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632413

Én sem azt mondtam hogy hasbaszúrnak ha előre engedsz egy nőt. De nem elvárás, nem téma, nem szempont.. konkrétan leszarják ezt a kérdést. Az idősebb korosztályban és a vidékibb, kevésbé iskolázott körökben esetleg jobban élnek ezek a reflexek.

 

Egyébként én is megkérdeztem a feleségemet aki pár évtizedet élt skandináviában.. azt mondja, hogy ő csomószor előre szokott engedni nőket. Szóval lehet, hogy tényleg igazad van és van abban valami, hogy a nőket előre illik engedni :D

Előzmény: Inner Circle (632410)
Titi120 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632412

A BBC az elég fejlett? Vagy ők sem elég jók?

 

http://www.bbc.com/news/science-environment-29405467

Előzmény: BZoltan (632409)
Inner Circle Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632411

A Toro elköszönt Vergne-től.

Inner Circle Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632410

Egyébként megkérdeztem a feleségemet, aki pár éve majd' egy évig élt Németországban többfelé, eléggé progresszív közegben (multinál, huszonévesek, multikulti), hogy hogyan is van ez az ajtóban elengedésről való vélekedés. Szerinte a kozmopolitább dajcs helyeken, pl. Kölnben elképzelhető, hogy nem néznek ki azért, mert nem engeded előre a hölgyeket az ajtóban, de hogy azért sem, ha előreengeded, az teljesen biztos.

A franciáknál meg felesleges is ilyesmiről beszélni.

BZoltan Creative Commons License 2014.11.26 0 0 632409

Rákattintottam... aztán majdnem kiköptem a teámat a röhögéstől. Vegyük már komolyan magunkat :)

Előzmény: Titi120 (632405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!