Keresés

Részletes keresés

toto Creative Commons License 1999.01.30 0 0 26
Denes S. Varady
2030 Hale Court
Wyomissing, PA 19612
USA
610-670-1635

Email: dsvarady@epix.net
Nickname: SirDenes

Additonal E-mail Addresses
denesv@metawave.com

Home Phone: 610-670-1635

Place of Work:
Metawave Comm. Corp
8700 148th Ave, NE, Redmond, WA 98052 USA
Work Phone: 425-702-5870

Education:
College/University Tech. Univ. of Budapest
Előzmény: Soknevü (25)
Soknevü Creative Commons License 1999.01.30 0 0 25
"Sajnos" 5 napig Floridában vagyok.
Folyt. köv.
Előzmény: mérnök (24)
mérnök Creative Commons License 1999.01.29 0 0 24
Így igaz. Aki egyszer kurva lett kurva is marad. Ha egy rendőr pl. átlép morális gátjain és saját zsebre kezd birságolni, hiába emelik 5 %-kal a reálbérét, nem igazán fog leállni.
Szerintem az olasz példa elgondolkodtató, kéne egy jó nagy bukta nagyon magasan, az helyrerázna mindnyájunkat.
mama Creative Commons License 1999.01.29 0 0 23
Egyfelől köszönöm Soknevűnek a kellemes meglepetést.
Másfelől pedig egyetértek Bettissel abban, hogy remélem, ez csak gyermekbetegség.
De ugyanakkor félek attól, hogy ez nem így van. Ha jobban belegondolunk, ebben az országban nagyon sok mindent a csalásra építettek. Ott a korrupció, ami csaknem mindenhol megjelent, az állandó sunnyogás, az össznépi adócsalás, mely csaknem dicsőség...
Talán egyszer, ha normális társadalmi értékrend lesz, és a dolgozó emberek tényleg meg tudnak majd élni, másképpen lesz.
De ez ellen szól az, hogy aki egyszer elkezdett adót nem fizetni, kis trükkökkel nagy pénzhez jutni, stb, az szerintem nem fog vele leállni.
hát ennyi, és várom a folytatást Soknevű.
Bettis Creative Commons License 1999.01.29 0 0 22
Hrotov, akkor mondd meg, miért csak itt szitkozódunk? Miért nem teszük valamit ellene? Neked eszedbe jutott mondjuk valami törvényes megmozdulás, hogy leváltassuk az ilyen szemeteket, és ne hajtsunk fejet nekik? Eszébe jutott valamelyik hőbörgőnek, hogy a napvilágot látott Fidesz-botrányok után aláírást gyűjtsön a kormány visszahívására? Senkinek! Mindenki csak méltatlankodik, és utánna mint a birka teszi tovább a dolgát, és ha majd letelt a négy év, újra belelendül, és az előzöre köpködve újat választ. Ennyi.
Az emberek kollektív apátiába zuhantak.
Tulajdonképpen tök mindegy, mert nincs senki, akiben megbíznék mint vezető politikus...
Bettis
Előzmény: Hrotov (21)
Hrotov Creative Commons License 1999.01.29 0 0 21
Sajnos Raginak teljesen igaza van. Ebben az orszagban mindenki csal, lop, hazudik, es meg eszre sem vesszuk.
Politikusaink nap mint nap a szemunkbe hazudnak, rablok, csalo vilagbajnokok vezetik az orszagot, igy Mo. megint a Balkan resze marad, mint eddig is.
Orban meg az egesz kurva partja elhuzhat a picsaba. Gecik!
ragaszkodo Creative Commons License 1999.01.28 0 0 20
Bettis!

ez tokeletes volt. no comment!
de mondjatok csak? azok akik most 100 milleert "lakasatalakitast" vegeznek nem tudjak a kepletet???
akik vezeto rendori beosztasban csempeszaranyat vasarolnak, majd rohogve bele hazudjak a kepetekbe, hogy " kell benne lenni femjelnek?" amikor a legnagyobb AFA kofa, beta csalo az adohatosag elso embere, amikor a belugyminiszterre csak a gyanu arnyeka vetitodik, hogy esetleg koze van ketes piszkos ugyekhez ugyletekhez, akkor mondjatok meg kit kovessen az egyszeru POLGAR?? kit tekintsen peldanak?
egyszerre elszomorito es nevetseges:-(((

Soknevü Creative Commons License 1999.01.28 0 0 19
Vanek úr, Mr. Rejtö valóban nem taglalta ezt a témát.
Amit igazán sajnálok.
A Nerscape-on circa 70000 címszó található.
Pl:Advanced Forest Technologies Program -
Research group in the Pacific Forestry Centre,
Canadian Forest Service, of the Department of Natural
Resources in the Canadian Federal Government.
African Wild Dog Conservation Fund
Applied Ecology Research Group (AERG) Herp
Page
Aquatic Ecology Group
Base de Dados Tropical (Tropical Data Base)
BC Spaces for Nature
Bear Essential - Nonprofit organization using the
creative arts to explore environmental themes.
Bermuda Biological Station for Research. Inc. -
Information about BBSR's scientific projects and
educational outreach.
Biodiversity and Biological Collections WWW
Server - A well-organized, searchable and quite
massive collection of information and links of interest to
"systematists and other biologists of the organismic
kind." review
Biodiversity and Conservation - Hypertext book.
Biodiversity and Ecosystems NEtwork (BENE)
Biodiversity Information Network, BIN 21
Biodiversity, Ecology and the Environment
British Antarctic Survey - Environmental
management, climate, marine and atmospheric studies,
and reports on "what it's like to live there."
C.A.U.Z for Wildlife Conservation - International
consortium of aquariums, universities, and zoos.
California Department of Conservation - Guardian
of California's earth resources.
California Environmental Resources Evaluation
System
Caribbean Conservation Corporation - Protects sea
turtles and tropical birds in the Caribbean and Costa
Rica.
Center for Aquatic Ecology
Center for Ecological Health Research - At the
University of California, Davis.
Center for Wildlife Ecology
Centre for Alternative Technology - Welsh
educational charity striving for a sustainable future.
Charles Sturt University Landscape Ecology and
Biogeography
Chula Vista Nature Center
Compassion in World Farming - British agency
promotes humane treatment of factory farming animals.
Conservation Ecology - A Publication of the
Ecological Society of America.
Conservation International - Promotes biodiversity
conservation in rain forests and other endangered
ecosystems.
Cooperative Institute for Research in
Environmental Sciences - At the University of
Colorado at Boulder.
Duke University Nicholas School of the
Environment
The E.P.A. and Ozone Depletion
Earth and Environmental Science (USGS) Earth
Science Index - Great compendium of geology
resources on the Net
Earth Environmental Sciences Center - Pacific
Northwest Laboratory
Earthshots: Satellite Images of Environmental
Change - Stark evidence of humankind's influence on
the environment. review
Eco-Home
Eco-Rating International
EcoLogic - A Student Pugwash Project - Student
organization at Rensselaer Polytechnic Institute that
calls on scientists and engineers to solve global
problems through responsible use of technology.
Ecological Society of America
Endangered Wildlife Trust - Nongovernmental
organization that protects and conserves endangered
species in South Africa.
EnviroLink - Well organized and annotated directory of
all things green. review
Environment Canada
Environmental Assessment Division of Argonne
National Laboratory
Environmental Management Technical Center
Environmental News Network (ENN) - The latest
information on the state of the environment.
Environmental Research Laboratories
European Centre for Nature Conservation (ECNC)
- A network of nature conservation institutes from all
over Europe.
Global Network of Environment and Technology
Great Lakes Environmental Research Laboratory -
A National Oceanic and Atmospheric Administration
(NOAA) research program. review
Independent World Commission on the Oceans -
Promotes sustainable uses of the oceans and calls
attention to their role in planetary survival.
Information Center for the Environment
Institute for Environmental Toxicology
La Trobe University Wildlife Reserves
Lawrence Berkeley Labs Energy & Environment
Division
Live From Antarctica - Information from the original
Live From Antarctica program, which was active from
November 1994 to February 1995. review
The Lloyd Center for Environmental Studies
Materials Corrosion and Environmental Effects
Laboratory
Nansen Environmental and Remote Sensing
Center (NERSC)
National Environmental Data Index - Project of
several government agencies.
Natural Resources Research Information Pages
(NRRIPS)
Niwot Ridge Long-Term Ecological Research
P.E.P. National Directory of Computer Recycling
Programs
Pacific Marine Environmental Laboratory
Plastic Bag Association/Plastic Ban Environmental
Clearing House
Purdue - NSCORT on Controlled Ecological Life
Support Systems - Dedicated to designing
Bioregenerative and Controlled Ecological Life Support
Systems for long-duration manned space and terrestrial
applications.
Smithsonian Institution's Conservation and
Research Center (CRC) - Information about wildlife,
Appalachian ecosystems, lab training, the center's staff
and associates, publications, newsletters, annual
reports, memorabilia, and the NOAHS Center.
Sustainable Communities Network
Sustainable Economic and Educational
Development Society
Tropical Field Ecology
USGS: Biology - A vast series of alphabetized links to
things ecological, biological, and generally
earth-related. review
World Forum for Acoustic Ecology
World Marine Fish Conservation Network -
Educates on fisheries issues and lobbies for
environmentally sustainable reforms.
Bettis Creative Commons License 1999.01.28 0 0 18
Soknevű kedves, te sokkal jobban tetszel nekem mint elődeid...:o))
Nézd, abban igazad van, hogy a fülünkig ér a szmötyi, de hidd el ezeket mi is tudjuk. A viselkedés minták pedig mind túlélési reakciók. Miért ir a cég papírjára, miért telefonál a munkahelyéről, miért lop a pincér, miért korrupt a rendőr?! Szerintem ezt te ugyanolyan jól tudod mint mi. Mert jobban akar élni. És mivel mindenki csak azt látja, hogy ha becsületes akkor éhenhal, ezért szarik a morálra, és megpróbálja így vagy úgy kiegészíteni a jövedelmét. Gondolj bele...A redszerváltással beáramlott sok olyan csoda, amit addig csak a filmeken, vagy az osztrák szomszédunknál láttunk. Viszont olyan jövedelem nem áramlott be hozzá, hogy ezekhez mindenki hozzáférjen. És ki az, aki azt mondja, hogy engem nem zavar, hogy a szomszéd mercivel jár, én meg száraz kenyeret eszem...Szóval most még ott tartunk, hogy egyenlőre mindenkinek fontosabb az egyéni boldogulása, mint a társadalmi jólét. Szerintem ha stabilizálódik a helyzet valamennyire, ha az emberek nem érzik úgy, hogy bármelyik percben kicsúszik a lábuk alól a talaj, Szóval ha BIZTONSÁGBAN lesznek, akkor majd ráérnek arra, hogy a többiekre, az erkölcsre, a morálra is figyeljenek. Szerintem ezen a legtöbb ország végigment a fejlődése során, és remélem, hogy ez valóban csak "gyermekbetegség". Nem tud az emberek gondolkodása egyik napról a másikra hip-hop átalakulni...
Bettis
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.01.28 0 0 17
Nem hiszem hogy soknevü ügyvédet keresne, de mint "kívülálló" csendesen megjegyezném, hogy komoly dolgokról ír értelmesen, és szomorú, hogy öt-hat ember ilyenkor is csak kötekedni képes, nem a tartalmat nézi, hanem azt, hogy milyen felszínes dolgokba köthet bele.
Hogy hogy jöhet szóba az ökológia? talán arra gondolt az illeto, hogy ha még húsz év eltelt volna, azalatt olyan károkat okoztak volna a keleti oldalon a környezetben, hogy azt iszonyú összegek árán sem lehetett volna helyrehozni. Végülis melyik ország akar egyesülni egy hulladéktemetovel?
Palánk
Soknevű Creative Commons License 1999.01.28 0 0 16
Soknevű!
"Nincs szükség hozzászólásokra, bár megengedett."
Talking to yourself, dear? That's the first sign of madness, you know.

Vanek:
"Nincs szükség hozzászólásokra, bár megengedett."

vanek Creative Commons License 1999.01.28 0 0 15
Soknevu barátunk!
Megpróbáltam többször, figyelmesen elolvasni a hozzászólásodat, de nem egészen értem, hogy mit is akarsz kihozni belole. Úgy tunik, hogy te egyszerre ?utálod? és sajnálod a magyarokat. Vagy mi itt a helyzet. Mindenesetre a magyarságról és az országról alighanebb célszerubb lenne olyanok véleményét megkérdezni, aki nem csak írott forrásból ismeri kishazánkat, vagy legalábbis valamilyen szinten érinti az általunk elkövetett sokféle marhaság. Tehát ez esetben szerintem egy magyar, vagy román, vagy osztrák, netán egy francia véleménye is sokkal mérvadóbb, mint egy nagyon okos, de hazánkat csak hírbol ismero amerikai.
De amit igazán nem értek az a következo:
"Lényege, ha Németország egyesítésére 15-20 év mulva került volna sor, a téma már fel sem merült volna. Az újraegyesülés hívei addigra egyszerüen kihaltak volna, s a távolság "e"kológiailag, ideológiailag, stb olyan nagy lett volna, hogy az egyesülés fel sem merül. Történelmileg a Német Birodalomnak nincs túl hosszú históriája."
Hogy a fenébe jön ehhez az e(ö)kológia? Az valami egész más ügy abban aztán totál nincs szerepe a politikai (területi) hovatartozásnak.
Szóval kérlek írj érthetobben.
Vanek
ui.: kedves Soknevu Ragika! Remélem nem bánod, hogy nem hülyéztelek le…
Soknevü Creative Commons License 1999.01.28 0 0 14
Mielött folytatnám, csak annyit, hogy írásomat nem helyesírási gyakorlatnak szántam. Söt el sem kell olvasni. Csak lehet(amig lehet). Vitatkozni, Sulinetesekel a továbbiakban nem fogok. Irásom tájékoztató jellegü.
Mit akartok még?
Ismétlés a tudás annya.

Soknevü
99-01-28 4:51 adatok | e-mail

"Visszakanyarodva" a 100 egynéhány hozzászólást megért és a szemétkosárba dobott témára,
kialakult az a véleményem, hogy a T. Asztal a lebaszók és labaszottak helyévé vált.
De nem erröl akartam beszélni.
Ma beszéltem valakivel, született bunkó amerikai, egyetemi tanár (igaz, hogy nem
kandidátus, mert az az orosz minta) faggatam, mi a véleménye a keleteurópai azaz
magyar helyzetröl.
Kijavított.
Magyarország - mondta - nem kelet, hanem közép Európában van. Azt is elárulta,
hogy Európa mértani közepe valahol Ungvár körül van. Igy aztán még inkább
Magyarország a Nyugathoz tartozik. Legalább is földrajzilag.
Professzorom nem járt soha Mo.-on. Igy aztán felvilágosítottam, hogy ott bizony
még a posztkommunista érában élnek. Minden választásnál ugyan a mérleg
nyelve kissé kissebbet leng ki, de kileng. Dekádoknak kell eltelnie, hogy a kilengés
elérje a nyugateurópai amplitúdót. Olyan sérülésekbe szenved az ország -
gazdasági, politikai, erkölcsi, ekológiai - hogy ma nincs olyan Mashall terv ami ezt
rövid távon helyrehozná. Az emberek nem, hogy útálják egymást, de nem is
kommunikálnak egymással. A közbiztonság kriminális. A Taxisok és pincérek
kicsit, a bankárok és politikusok nagyot lopnak. Mindenki lop és nem is tudja. A
kórházi orvos a kórház papírján irja magán leveleit, a varosi bürokrata a
polgármester faxán faxol, az adóhivatalnok a hivatalból hívja vidéki rokonait, a
rendöröket erösen meg lehet vesztegetni ( és kit nem?).
Megszakított.
Gyermekbetegség - mondta.
Majd egy érdekes cikkre hívta fel a figyelmemet.
Lényege, ha Németország egyesítésére 15-20 év mulva került volna sor, a téma már fel sem merült volna. Az üjraegyesülés hívei addigra egyszerüen kihaltak volna, s a távolság "e"kológiailag, ideológiailag, stb olyan nagy lett volna, hogy az egyesülés fel sem merül. Történelmileg a Német Birodalomnak nincs túl hosszú histöriája.
Magyarázta, s mind ezt azzal kapcsolatban említette meg, hogy Magyarországnak mit jelentett a 45 év "társutazás". Teh.5t a régi formákat nem lehet és nem is kívánatos visszacsinálni, s a mai generáción a sor, hogy milyen országot, "hazát" alakít ki magának. A manipulatív nacionalizmus, sovinizmus, rasszizmus igen sok kár tételére alkalmas. Ezért - mint mondta - ö a kis nemzetek híve. Utalva a Csecsenekre, Kurdokra, Palesztínokra, etc. Erdéllyel kapcsolatban is az a véleménye, hogy Románia jobban tenné, ha Erdélyt szabadjára engedné. Csak valamiféle terorral lehet egy nemzeiségileg nem összetartozó államot összetartani. Lásd Jugoszlávia. Viszont - szerinte - az sem lenne jó, ha Magyarország tenné rá a kezét a trianoni területekre. Tül nagy az ellenállás és sok a rizikó. Nem éri meg.
Amerikára és az Elnök körüli dolgokra tereltem a szót. Hogyan látja az USA jóvöjét? Úgy általánosságban.
Folyt köv.
(Nincs szükség hozzászólásokra, bár megengedett.)

Solya Creative Commons License 1999.01.28 0 0 13
Ok, a helyemen vagyok, vegyük úgy, hogy nem szóltam, csak ne vitatkozzunk, merasztnemszeretem :-)

Solya

mekklátja Creative Commons License 1999.01.28 0 0 12

Ja, mekk aztán nem is vitatkozom a csatárral.....:((((((

mekk

mekklátja Creative Commons License 1999.01.28 0 0 11
Vanek!

Kösz, vettem.

A célom nem a szőrszálhasogatás volt, az a csatár előző egy-két napi szerplése alapján asszem nyilvánvaló.

Úgy hogy a lista felnyomása előtt nem folytattam részletes e/ökológiai tanulmányokat, hogy ne hasogassam a szőrt. De, mondom az adást vettem.

mekkÜdv

vanek Creative Commons License 1999.01.28 0 0 10
Mekklátja!
Abszolút nem szándékozom belefolyni a vitátokba, de egy észrevételem lenne az első hozzászólásoddal kapcsolatban (ahol a helyesírást taglaltad)
ekológia=ökológia
Ez részben igaz részben nem. Tulajdonképpen mindkettő helyes. Angolszász nyelvterületen ecology-nak hívják, egyértelműen "e" vel. Nálunk Ökológiának terjedt el, így szoktuk meg és nekem is jobban tetszik így. De ha szőrszálat akarunk hasogatni, akkor tudok Neked ajánlani egy magyar szakkönyvet, ahol a nyelvhelyességre igencsak adó szerző kb. fél oldalt szentel ennek a kérdésnek és szerinte az ekológia a helyes és ezt mindenféle érvekkel alá is támasztja.
mekklátja Creative Commons License 1999.01.28 0 0 9
retenetesen Amerika ellenes =
rettenetesen Amerika-ellenes bocs

mekk

mekklátja Creative Commons License 1999.01.28 0 0 8
Solya!

Nem, éppen ő nem tudná mekkmondani ebben sajnos tévedsz!!! Egyrészt azért nem, mert ő volt az egyetlen aki nem képletesen használta, hanem komolyan gondolta, másrészt azért nem, mert kevés az agya sz az egész T. Asztalon ő a legutcsó csatár, ak iegy kérdést értelmesen meg tudna válaszolni. Egyébként ezt nem mérgesen, hanem iszonyúan nyugodt tárgyilagossággal mondom, mielőtt még elszabadult indulatokkal vádolnál meg. Bizonyítékul: én retenetesen Amerika ellenes vagyok, de az inkriminált kifejezést én tettem először idézőjelbe...

mekkÜdv

Solya Creative Commons License 1999.01.28 0 0 7
Azt hiszem, a "született bunkó amerikai"-jelző ebben a szövegkörnyezetben pontosan ellentétes jelentéssel bír, számomra legalábbis ez derült ki.

Valószínűleg azért írta ezt, mert időnként magasra csap körünkben az amerikaellenesség és rá akart mutatni, hogy nem minden amerikaira áll a fenti jelző...
Bocs, hogy közbekotyogtam, ha tévednék, javítsatok ki. (Ezt leginkább Soknevű mondhatná meg)

mekklátja Creative Commons License 1999.01.28 0 0 6
hehe...

mekkÜdv

ZöPö Creative Commons License 1999.01.28 0 0 5
Ja, és még egyet!

A "született bunkó amerikai" professzornak ismeretlenül is megbecsülésem! Egy máris kiderült róla: van empátiája. Ez a képessége minden bizonnyal nagyban segítette a "született bunkót", hogy a tudományos ranglétrán a professzori fokozatig vigye. (Amit gondolom a Korlátlan Lehetőségek Hazájában sem adnak ingyen. Vagy mégis?)

ZöPö Creative Commons License 1999.01.28 0 0 4
Höhö... :-))

Most majd az jön, hogy mekklátja=ZöPö meg hogy josarien=ZöPö... :-))) Előre röhögök!

Soknevű! Amiket megpróbáltál itt leírni, az egész világon problémák. Van persze, ahol kisebb mértékben, ez igaz. Hogy te arra a helyre köpködsz távolról, ahol születtél: megértjük, tudjuk miért teszed.

irokéz Creative Commons License 1999.01.28 0 0 3
:-)
josarien Creative Commons License 1999.01.28 0 0 2
Soknevü! Te mi a frászról írsz??
Amiket soroltál, az az egész világon probléma. Élj még néhány évet és gyűjtsd a tapasztalatokat. A profkónak meg mond meg, hogy caplasson egy kicsit szeretett hazájában
úgy este 8.-után...
mekklátja Creative Commons License 1999.01.28 0 0 1
kelet Európa = Kelet-Európa
közép Európa = Közép-Európa
kissebbet = kisebbet
nyugateurópai = nyugat-európai
sérülésekbe szenved = sérülésekben szenved
ekológiai = ökológiai
útálják = utálják
irja = írja
magán leveleit = magánleveleit (máson is)
megszakított = félbeszakított

A többit elütésnek meg a klaviatúrának tudom be. A "született bunkó amerikai" biztos jobban tud angolul, mint te a tiéden. Az biztos, hogy agya több van...

mekk

originalqszi Creative Commons License 1999.01.28 0 0 0
Jééé egy 0-ás!!!!HURRRRÁÁÁÁ!!!!
És hová kell visszakanyarodni???? KELETRE????
Soknevü Creative Commons License 1999.01.28 0 0 topiknyitó
a 100 egynéhány hozzászólást megért és a szemétkosárba dobott témára, kialakult az a véleményem, hogy a T. Asztal a lebaszók és labaszottak helyévé vált.
De nem erröl akartam beszélni.
Ma beszéltem valakivel, született bunkó amerikai, egyetemi tanár (igaz, hogy nem kandidátus, mert az az orosz minta) faggatam, mi a véleménye a keleteurópai azaz magyar helyzetröl.
Kijavított.
Magyarország - mondta - nem kelet, hanem közép Európában van. Azt is elárulta, hogy Európa mértani közepe valahol Ungvár körül van. Igy aztán még inkább Magyarország a Nyugathoz tartozik. Legalább is földrajzilag.
Professzorom nem járt soha Mo.-on. Igy aztán felvilágosítottam, hogy ott bizony még a posztkommunista érában élnek. Minden választásnál ugyan a mérleg nyelve kissé kissebbet leng ki, de kileng. Dekádoknak kell eltelnie, hogy a kilengés elérje a nyugateurópai amplitúdót. Olyan sérülésekbe szenved az ország - gazdasági, politikai, erkölcsi, ekológiai - hogy ma nincs olyan Mashall terv ami ezt rövid távon helyrehozná. Az emberek nem, hogy útálják egymást, de nem is kommunikálnak egymással. A közbiztonság kriminális. A Taxisok és pincérek kicsit, a bankárok és politikusok nagyot lopnak. Mindenki lop és nem is tudja. A kórházi orvos a kórház papírján irja magán leveleit, a varosi bürokrata a polgármester faxán faxol, az adóhivatalnok a hivatalból hívja vidéki rokonait, a rendöröket erösen meg lehet vesztegetni ( és kit nem?).
Megszakított.
Gyermekbetegség - mondta.

Folyt köv - Ha lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!