Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tshu-hash Creative Commons License 2019.03.07 0 0 325

Sziasztok!

 

Velence/Trevison melyik cegeket ajanljatok? Fokent Nemetorszagban, Usaban es Magyarorszagon szoktam autot berelni, az olaszokhoz egyszer volt szerencsem Milanoban, de mar nem tudom kitol vittem a kocsit. Alamo merult fel egyik opciokent, jo aron van, a deposit sem horror, es az ertekelesuk is 7,6-on all a rentalcarson.

Zegzug Creative Commons License 2019.02.19 0 0 324

Megtettem! Írtam neki amiben javasoltam, hogy foglalkozzon tovább a témával, tartsa napirenden, mert a média erejével így el lehetne tántorítani e nagy cégeket is az aljas lehúzási próbálkozásaiktól. Kíváncsi leszek lesz -e folytatása, elvégre már a tavasz küszöbén vagyunk, pláne beindul a nagy utazási szezon és akkor igazán aktuális lesz a probléma.

Előzmény: dundalk (323)
dundalk Creative Commons License 2019.02.19 0 0 323

Írd meg a sztoridat te is a cikk szerzőjének!

Előzmény: Zegzug (322)
Zegzug Creative Commons License 2019.02.19 0 0 322

Mostani cikk az Index-ről. Ugyanezzel a módszerrel húztak le a rohadékok tavaly Nizzában az autóbérléssel, ahogy most ezt a Sziget Fesztivál társalapítóját és ezt ő most helyesen újságírókkal megjelentette.

 

https://index.hu/gazdasag/2019/02/19/ovatosan_a_hitelkartyas_autokolcsonzessel/

Előzmény: Zegzug (247)
dundalk Creative Commons License 2019.02.07 0 0 321

így: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150457400&t=9021369

 

A válaszom második fele egy alternatíva, ha mégis igényelsz egy hitelkártyát, akkor tudsz egy reptéri kölcsönzőtől bérelni 50 euróért 180 helyett, igaz a nulla letét helyett lenne EUR500, de rögtön megspórolsz kb. 40.000 forintot a bérleti díjon, ami azért a hitelkártya éves költségét jó pár évre fedezi. és akkor nem egy 15 éves autóval, hanem egy szinte új autóval közlekedsz.

 

Ha ez nem opció, akkor válassz egy csomagot a 3 közül az általad talált kölcsönzőnél.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150358524&t=1001762  <-- Itt linkeltem autóbérlés segítőket.

Előzmény: Krámlik Attila (320)
Krámlik Attila Creative Commons License 2019.02.07 0 0 320

Ha jól értelek, akkor azért fizetek az egyes opcióknál naponta többet, hogyha baj lenne az autóval, akkor csökkenjen az akkor fizetendő részem. De letét nélkül minden opciónál. Viszont ha ez így igaz, akkor a következő mondatod nem értem: "Hitelkártyával kb. 50 euró, nulla önrészes biztosítással meg 500 eurós letéttel egy új vagy szinte új autó". Akkor hogy érted az 50 eurós hitelkártyás és 500 euros letétet?

Előzmény: dundalk (319)
dundalk Creative Commons License 2019.02.06 0 0 319

Van egy 1850, egy 600 és egy nulla euró önrészes csomag. Letét egyiknél sincs.

 

Egyébként nem értem, hogy ennyiért miért ragaszkodsz ehhez a kölcsönzőhöz, meg a 15-20 éves autójához? Hitelkártyával kb. 50 euró, nulla önrészes biztosítással meg 500 eurós letéttel egy új vagy szinte új autó pl. ez. 40ezer forinttal azért sok mindent lehet csinálni. Ha nagyon ragaszkodsz a hitelkártya nélküliséghez, akkor is lehet szerintem ennél jobb ajánlatot találni.
KP-re viszont tényleg szinte az egyetlen opció.

Előzmény: Krámlik Attila (318)
Krámlik Attila Creative Commons License 2019.02.06 0 0 318

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi mit jelent ezen az oldalon? elvileg ez egy bevált deposit és hitelkértya zárolás nélküli kölcsönző.

 

https://www.autonoleggioone.it/index.php?option=com_vikrentcar&task=showprc&caropt=123&days=4&pickup=1552509600&release=1552813200&place=3&returnplace=3&Itemid=775

 

Három különböző biztosítási opció van, három különböző Casco. Mi a különbség közöttük? Bár nincs hitelkártyás lekötés, az első kettőnél kp-ben ott kell hagyni többszáz eurot? Vagy azok az összegek csak akkor élnek, ha baj történne az autóval és utólag?

dundalk Creative Commons License 2019.02.05 0 0 317

Kettővel lentebb linkeltem a témával kapcsolatban. A "kis sarki kölcsönzők" délen léteznek üdülőhelyeken, de ahogyan jösz északra vagy nagyvárosba utazol úgy fogyanak ezek az opciók. Szóval nem mindegy a "külföld" mit jelent.

Előzmény: _KGR_ (316)
_KGR_ Creative Commons License 2019.01.29 0 0 316

Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek tájékozódni egy kicsit a külföldi autóbérlés rejtelmeiről! 

Eddig minden külföldi utazásunk során béreltünk autót 2-3 napra. Ezeket mindig a helyi, városban található kisebb kölcsönzőktől béreltük potom áron. Általában 100 EUR-nál többet nem fizettünk összesen a 3 napért és mindig normális, viszonylag új autót kaptunk full-to-full üzemanyag policy alapján. Az bérléskor mindig külön kiemeltem, hogy full biztosítással kérem, azaz nem szeretnék semmit sem fizetni amennyiben kár keletkezne az autóban, erről mindig megerősítettek, illetve a papírokon is szerepelt, hogy a biztosítás mindenre kiterjed, önerő nélkül (kivétel persze, ha pl. ittasan vezetek). Deposit egy esetben sem volt!

Ehhez képest mindenhol azt olvasom, hogy még full biztosítás esetén is szoktak zárolni egy bizonyos összeget a hitelkártyákon. 

Felmerült bennem a kérdés, hogy mi lehetett a buktató az eddigi autóbérléseim során (soha nem volt porblémám)? Vagy esetleg nem éri meg előre lefoglalni a kocsit, hanem továbbra is csak a kis helyi autóbérlő cégeket használjam?

 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Idlet Creative Commons License 2019.01.28 0 0 315

Köszi, azért az jól hangzik ,hogy csökken a deposit is. Elolvastam a linkeket, valszeg közvetlenül a kölcsönzőtől kötöm meg a biztosítás még ha így drágább is lesz egy kicsit.

Előzmény: dundalk (314)
dundalk Creative Commons License 2019.01.28 0 1 314

Egy világ város repterén nem érdemes a kis görög családi kölcsönzőket meg azok lazaságát keresni. 

 

Az SCDW biztosítással a letét is csökkenthető. Erről egy okosító itt és itt. A letétet nem a közvetítő, hanem a kölcsönző kéri. 

Előzmény: Idlet (313)
Idlet Creative Commons License 2019.01.28 0 0 313

 

Nyáron szeretnék autót bérelni BCN felvétel - leadással. Tudtok ajánlani esetleg valami kisebb céget?

A gyüjtőoldalakon(pl carrentals) nagyon magas depositot kérnek. Érdemes a helyszínen az adott szolgáltatótól kérni a biztosítást, és akkor ezáltal csökken a deposit? Azt hittem ezzel csak az önrészt lehet csökkenteni.

Eddig a görög szigeteken béreltem ahol a kis irodáknál nem volt semmi letét.

 

Köszi előre is.

Előzmény: dundalk (312)
dundalk Creative Commons License 2018.11.23 0 0 312

Nem teljesen világos a sztori. A Centauro-t a spanyoloktól ismerem, de olyan nincs, hogy 45e forintos letét, van viszont 1200 eurós. Letét akkor nincs, ha helyben veszel biztosítást, ami kb. mindenhol napi 25 euró. Szerintem eladtak neked egy biztosítást a letét helyett.

Nézd meg a bérleti szerződésed, hogy azon mi van, ott kell lenni minden tételnek.

Előzmény: Évc78 (311)
Évc78 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 311

Sziasztok, én negatív tapasztalatot szeretnék leírni, illetve segítséget kérni, hátha tud valaki segíteni. A rentalcarson keresztül béreltem autót, Rómában a Centauro cégnél. Röviden visszavittül használat után az autót (épségben, tele tankkal) és nem kaptuk vissza a kauciót. Egy hónapja leveletiétek a céggel (Rentalcars) most azt allitjak adminisztrációs költségként vontak le 45000 forintot és meg ki akarnak számlázni 50 eurót. Azt mondjak ők ebben nem tudnak több információval szolgálni, forduljak sz olasz céghez, és velük egyeztessek. Kitől lehet segítséget kérni? 

Csabee82 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 310

Sziasztok,

 

Ha autót vagy kisbuszt szeretnétek bérelni bátran merem ajánlani nektek Liszt Ferenc reptérhez közel található céget és honlapot:

 

 

https://www.gamerentacar.com/

 

 

Legyen szép napotok,

 

 

 

dundalk Creative Commons License 2018.11.13 0 0 309

mennyi most náluk a super Casco naponta?

Előzmény: napleon (308)
napleon Creative Commons License 2018.11.13 0 0 308

Hello,

 

végül Malpensai reptéren béreltem autót a Sicily by Cartól. Kaptam egy kb 1 éves citröen c4 cactust. Nagyon jó kis autó. Minden volt benne, kivéve szőnyeg. Super cascoval kértem a kocsit, így csak 200 euró biztosítékot zároltak a kártyán. Mivel reggel 6 körül vittem vissza az autót (ugyanoda kellett, ahonnan felvettem) így nem személyesen adtam át a kocsit, hanem bedobtam a kulcsot egy boxba (ami a parkolóban lévő irodájuk falában volt kiépítve). Most egy hét után feloldották a zárolást a kártyán. Eddig csak jó tapasztalatom van a Sicily by carral.

 

köszi a tippeket

Előzmény: dundalk (296)
neftete Creative Commons License 2018.11.09 0 0 307

Szia, Mi ugyan külföldön béreltünk, de ezen az oldalon, már többször is: http://economybookings.com Szicíliában pl. nagyságrendekkel olcsóbban kaptuk meg ugyanazt az autót, mintha csak besétálunk a kölcsönzőbe.Vicces is volt, mert besétáltunk adott kölcsönzőbe, 3 napra 245 EUR árat mondtak. Erre bementünk egy szállodába, vettünk egy óra internetet, fent ajánlott oldalon foglaltunk egy autót, recepcióssal kinyomtattattuk a vouchert, majd mentünk átvenni az autót: kiderült, hogy ugyanoda, ahol az előbb a 245 EUR-t mondták. Vittük a vouchert 150 EUR-ról, és annyiért is kaptuk ugyanazt az autót. 

dundalk Creative Commons License 2018.10.30 0 0 306

?

Erre nem lehet válaszolni...

bármelyik aki az adott helyen nem fogad el betéti kártyát. Fordítva kell keresni lehetőséget..

Előzmény: szmxx (305)
szmxx Creative Commons License 2018.10.29 0 0 305

Meg tudnatok mondani konkretan melyik kolcsonzo (gondolom a lokacio is fontos) NEM adott dombornyomott DEBIT kartyara autot?

dundalk Creative Commons License 2018.10.29 0 0 304

Kérdezd meg. Közvetítők talán tudnak valamit.

Előzmény: barrix (303)
barrix Creative Commons License 2018.10.29 0 0 303

Sajnos 2 hét az ügyintézés, még sürgősséggel is max. jövő hét szerda, csütörtök. Szerda hajnalban utazunk. Kutakodok még. Találtam egy ilyent: https://debitcardcarhire.com/israel-car-hire-with-a-debit-card/

 

Előzmény: dundalk (301)
barrix Creative Commons License 2018.10.29 0 0 302

Köszönöm, futok a bankba, de félek, az ünnepek miatt...

Előzmény: dundalk (301)
dundalk Creative Commons License 2018.10.29 0 0 301

Hitelkártyát a bankodnál kérdezd, nulla számla előzménnyel máshol nem hiszem, hogy adnak hitelkártyát. 7 nap alatt sürgősségivel lehet, hogy meg lesz.

Jordániáról nem tudok semmit, de Izraelről annyi infóm van, hogy egy rokon volt többször 1 -2 napra béreltek, de hitelkártya nélküli opció nincs. 

 

 

Előzmény: barrix (300)
barrix Creative Commons License 2018.10.29 0 0 300

Sziasztok! 

 

10 nap múlva utaznánk Izraelbe és Jordániába, mindkét helyen autót szeretnénk bérelni, de most szembesültem vele, hogy credit kártyát kérnek mindenhol. Mindannyiunknak dombornyomott debit kártyája van, van is rajta pénz, lehetne zárolni, vagy cash-ben tudnánk fedezetet hagyni. Létezik valahol ilyen lehetőség? Vagy van, ahol ennyi idő alatt tudnék credit kártyát csináltatni?

napleon Creative Commons License 2018.09.28 0 0 299

köszönöm szépen!

Tényleg hasznos, amit belinkeltél. Valószínűleg azon az oldalon foglalok majd Milánóban, amit a blogjában ajánl.

Aztán majd megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: dundalk (296)
napleon Creative Commons License 2018.09.28 0 0 298

ezt akkor félrenéztem

Előzmény: omaha80 (295)
dundalk Creative Commons License 2018.09.28 0 0 297

Értem. Nyilván ha a sérülést rádverik, mert nem volt lejegyezve, akkor biztosítás nélkül az a te felelősséged. Így valszel nem is foglalkoztak vele. se előtte se utána.

Előzmény: omaha80 (293)
dundalk Creative Commons License 2018.09.28 0 0 296

Ez nem így van. CDW nélkül nem tudsz autót bérelni sehol a világon.

 

Ezek a feltételek az amcsiknak szólnak, mert ők tudnak, ugyanis a hitelkártyájuk vagy a saját autójuk biztosítója fedezi helyettük az esetleges kárt. Cserébe persze kaphatnak több ezer dolláros letétet is.

 

CDW a közvetítőknél tutira az árban van és magyarországról foglalva elvileg a kölcsönzők oldalán is, de figyelni kell, mert a .com-os oldalak van, hogy csak az amiknak szólnak. 

 

mielőtt beleállsz bármibe, itt és itt olvass utána, hogy mi micsoda. Segíteni fog.

Előzmény: napleon (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!