Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Idlet Creative Commons License 2019.01.28 0 0 315

Köszi, azért az jól hangzik ,hogy csökken a deposit is. Elolvastam a linkeket, valszeg közvetlenül a kölcsönzőtől kötöm meg a biztosítás még ha így drágább is lesz egy kicsit.

Előzmény: dundalk (314)
dundalk Creative Commons License 2019.01.28 0 1 314

Egy világ város repterén nem érdemes a kis görög családi kölcsönzőket meg azok lazaságát keresni. 

 

Az SCDW biztosítással a letét is csökkenthető. Erről egy okosító itt és itt. A letétet nem a közvetítő, hanem a kölcsönző kéri. 

Előzmény: Idlet (313)
Idlet Creative Commons License 2019.01.28 0 0 313

 

Nyáron szeretnék autót bérelni BCN felvétel - leadással. Tudtok ajánlani esetleg valami kisebb céget?

A gyüjtőoldalakon(pl carrentals) nagyon magas depositot kérnek. Érdemes a helyszínen az adott szolgáltatótól kérni a biztosítást, és akkor ezáltal csökken a deposit? Azt hittem ezzel csak az önrészt lehet csökkenteni.

Eddig a görög szigeteken béreltem ahol a kis irodáknál nem volt semmi letét.

 

Köszi előre is.

Előzmény: dundalk (312)
dundalk Creative Commons License 2018.11.23 0 0 312

Nem teljesen világos a sztori. A Centauro-t a spanyoloktól ismerem, de olyan nincs, hogy 45e forintos letét, van viszont 1200 eurós. Letét akkor nincs, ha helyben veszel biztosítást, ami kb. mindenhol napi 25 euró. Szerintem eladtak neked egy biztosítást a letét helyett.

Nézd meg a bérleti szerződésed, hogy azon mi van, ott kell lenni minden tételnek.

Előzmény: Évc78 (311)
Évc78 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 311

Sziasztok, én negatív tapasztalatot szeretnék leírni, illetve segítséget kérni, hátha tud valaki segíteni. A rentalcarson keresztül béreltem autót, Rómában a Centauro cégnél. Röviden visszavittül használat után az autót (épségben, tele tankkal) és nem kaptuk vissza a kauciót. Egy hónapja leveletiétek a céggel (Rentalcars) most azt allitjak adminisztrációs költségként vontak le 45000 forintot és meg ki akarnak számlázni 50 eurót. Azt mondjak ők ebben nem tudnak több információval szolgálni, forduljak sz olasz céghez, és velük egyeztessek. Kitől lehet segítséget kérni? 

Csabee82 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 310

Sziasztok,

 

Ha autót vagy kisbuszt szeretnétek bérelni bátran merem ajánlani nektek Liszt Ferenc reptérhez közel található céget és honlapot:

 

 

https://www.gamerentacar.com/

 

 

Legyen szép napotok,

 

 

 

dundalk Creative Commons License 2018.11.13 0 0 309

mennyi most náluk a super Casco naponta?

Előzmény: napleon (308)
napleon Creative Commons License 2018.11.13 0 0 308

Hello,

 

végül Malpensai reptéren béreltem autót a Sicily by Cartól. Kaptam egy kb 1 éves citröen c4 cactust. Nagyon jó kis autó. Minden volt benne, kivéve szőnyeg. Super cascoval kértem a kocsit, így csak 200 euró biztosítékot zároltak a kártyán. Mivel reggel 6 körül vittem vissza az autót (ugyanoda kellett, ahonnan felvettem) így nem személyesen adtam át a kocsit, hanem bedobtam a kulcsot egy boxba (ami a parkolóban lévő irodájuk falában volt kiépítve). Most egy hét után feloldották a zárolást a kártyán. Eddig csak jó tapasztalatom van a Sicily by carral.

 

köszi a tippeket

Előzmény: dundalk (296)
neftete Creative Commons License 2018.11.09 0 0 307

Szia, Mi ugyan külföldön béreltünk, de ezen az oldalon, már többször is: http://economybookings.com Szicíliában pl. nagyságrendekkel olcsóbban kaptuk meg ugyanazt az autót, mintha csak besétálunk a kölcsönzőbe.Vicces is volt, mert besétáltunk adott kölcsönzőbe, 3 napra 245 EUR árat mondtak. Erre bementünk egy szállodába, vettünk egy óra internetet, fent ajánlott oldalon foglaltunk egy autót, recepcióssal kinyomtattattuk a vouchert, majd mentünk átvenni az autót: kiderült, hogy ugyanoda, ahol az előbb a 245 EUR-t mondták. Vittük a vouchert 150 EUR-ról, és annyiért is kaptuk ugyanazt az autót. 

dundalk Creative Commons License 2018.10.30 0 0 306

?

Erre nem lehet válaszolni...

bármelyik aki az adott helyen nem fogad el betéti kártyát. Fordítva kell keresni lehetőséget..

Előzmény: szmxx (305)
szmxx Creative Commons License 2018.10.29 0 0 305

Meg tudnatok mondani konkretan melyik kolcsonzo (gondolom a lokacio is fontos) NEM adott dombornyomott DEBIT kartyara autot?

dundalk Creative Commons License 2018.10.29 0 0 304

Kérdezd meg. Közvetítők talán tudnak valamit.

Előzmény: barrix (303)
barrix Creative Commons License 2018.10.29 0 0 303

Sajnos 2 hét az ügyintézés, még sürgősséggel is max. jövő hét szerda, csütörtök. Szerda hajnalban utazunk. Kutakodok még. Találtam egy ilyent: https://debitcardcarhire.com/israel-car-hire-with-a-debit-card/

 

Előzmény: dundalk (301)
barrix Creative Commons License 2018.10.29 0 0 302

Köszönöm, futok a bankba, de félek, az ünnepek miatt...

Előzmény: dundalk (301)
dundalk Creative Commons License 2018.10.29 0 0 301

Hitelkártyát a bankodnál kérdezd, nulla számla előzménnyel máshol nem hiszem, hogy adnak hitelkártyát. 7 nap alatt sürgősségivel lehet, hogy meg lesz.

Jordániáról nem tudok semmit, de Izraelről annyi infóm van, hogy egy rokon volt többször 1 -2 napra béreltek, de hitelkártya nélküli opció nincs. 

 

 

Előzmény: barrix (300)
barrix Creative Commons License 2018.10.29 0 0 300

Sziasztok! 

 

10 nap múlva utaznánk Izraelbe és Jordániába, mindkét helyen autót szeretnénk bérelni, de most szembesültem vele, hogy credit kártyát kérnek mindenhol. Mindannyiunknak dombornyomott debit kártyája van, van is rajta pénz, lehetne zárolni, vagy cash-ben tudnánk fedezetet hagyni. Létezik valahol ilyen lehetőség? Vagy van, ahol ennyi idő alatt tudnék credit kártyát csináltatni?

napleon Creative Commons License 2018.09.28 0 0 299

köszönöm szépen!

Tényleg hasznos, amit belinkeltél. Valószínűleg azon az oldalon foglalok majd Milánóban, amit a blogjában ajánl.

Aztán majd megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: dundalk (296)
napleon Creative Commons License 2018.09.28 0 0 298

ezt akkor félrenéztem

Előzmény: omaha80 (295)
dundalk Creative Commons License 2018.09.28 0 0 297

Értem. Nyilván ha a sérülést rádverik, mert nem volt lejegyezve, akkor biztosítás nélkül az a te felelősséged. Így valszel nem is foglalkoztak vele. se előtte se utána.

Előzmény: omaha80 (293)
dundalk Creative Commons License 2018.09.28 0 0 296

Ez nem így van. CDW nélkül nem tudsz autót bérelni sehol a világon.

 

Ezek a feltételek az amcsiknak szólnak, mert ők tudnak, ugyanis a hitelkártyájuk vagy a saját autójuk biztosítója fedezi helyettük az esetleges kárt. Cserébe persze kaphatnak több ezer dolláros letétet is.

 

CDW a közvetítőknél tutira az árban van és magyarországról foglalva elvileg a kölcsönzők oldalán is, de figyelni kell, mert a .com-os oldalak van, hogy csak az amiknak szólnak. 

 

mielőtt beleállsz bármibe, itt és itt olvass utána, hogy mi micsoda. Segíteni fog.

Előzmény: napleon (294)
omaha80 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 295

Ez az excess csak a felelősség, önrész mértéke kár esetén, nem a deposit.

Előzmény: napleon (294)
napleon Creative Commons License 2018.09.28 0 0 294

köszi, megnéztem amit belinkeltél, de itt ez áll:

 

How much is the excess?
Customer is liable for an amount ranging from  5681 Euro to 32103 Euro, depending on the car group rented, if Collision Damage Waiver (CDW) is not taken. If CDW is purchased, the renters liability is reduced to an amount ranging from 1000.00 Euro to 2000.00 Euro, depending on the car group rented.

tehát ha megkötöm a plusz biztosítást, akkor 1000-2000 euró között lesz.

ez nekem még mindig sok

Előzmény: omaha80 (292)
omaha80 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 293

Nem, csak a bérleti díjat fizettem a rentalsnál. Hogy vannak ilyen extrák, azzal tisztában voltam, hogy akartam is-e...nem úgy indultam útnak. De most sem tudom azt mondani, hogy többet nem beszélnek rá vagy nem kérek. Az utólagos sérülést nézve, lehet, hogy megérte, de lehet, hogy simán visszajött volna a deposit.

Előzmény: dundalk (289)
omaha80 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 292

Szia, úgy emlékszem a rentalcars-on a Budget és az Avis pl. 250 és 300 EUR kauciót tüntet fel, hogy ez mennyire valós az úgyis helyben derül ki.

 

Illetve pl. Budgetnél a helyi kondíciókat itt meg lehet nézni, de a deposit mértéke az nem nagyon szerepel ahogy nézem. Amit küldtek emailt abban van ilyen, hogy a pre-authorisation és a deposit mértéke ugyanannyi: becsült bérleti díj + becsült megrendelt extrák + benzin- kivéve a fuel up opciót -, ezek csökkentve a voucher értékével. 

 

https://www.budget.com/en/locations/it/milan/mx4

 

 

Előzmény: napleon (288)
napleon Creative Commons License 2018.09.27 0 0 291

köszi,

 

esetleg van valakinek tapasztalata a Sicily by Car kölcsönzővel?

Előzmény: dundalk (290)
dundalk Creative Commons License 2018.09.27 0 0 290

feldob párat? szerintem mindet. kb. ennyi az opciód is olaszoknál nincsenek kis sarki kölcsönzők 10 autóval. a választ pedig itt találod:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147904154&t=1001762

 

A biztosításról picit lentebb van sztori, alacsony letétes pl. Europcar, de van még néhány szerinten 500 euró alatt. nézegesd meg a feltételek között.

Előzmény: napleon (288)
dundalk Creative Commons License 2018.09.27 0 0 289

A prepayments itt nem előleget, hanem előrefizetett bérleti díjat jelent. 

 

kötöttél-e a RC-nél biztosítást?

akartál-e a helyszínen SCDW biztosítást kötni? Tudtad, hogy lesz ilyen opció?

 

nekem úgy tűnik, hogy kifizetted a bérleti díjat előre és a helyszínen pedig az extrákat + adókat adták el.

Előzmény: omaha80 (287)
napleon Creative Commons License 2018.09.27 0 0 288

Sziasztok,

 

én autót szeretnék bérelni, Olaszország Milánó, Malpensai reptér T1-nél.

Nem tudom, hol nézhetnék korrekt kölcsönzőt, mert a rentalscar oldal feldob párat, de ugye ők csak közvetítenek.

 

Valakinek van esetleg személyes tapasztalata itt? hogy melyik a korrekt kölcsönző, és hol nem kérnek több kauciót, mint 500 eur

 

Érdemes teljes körű biztosítást kötni? vagy az inkább a lehúzás része?

 

 

köszi, még nem béreltem autót külföldön, csak belföldön

omaha80 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 287

Szia,

 

a bérlés rész így nézett ki a számlán: 

 

Rental Costs Group B (€) Quantity Net Price VAT (22.00%) Gross Price
Product 1H                                        84.43      18.57        103.00
11 day group B rental, including Damage Waiver, Theft Protection and unlimited free mileage
20 % discount (on time and mileage only) -16.89 -3.72 -20.61

 

És a rentalcars-os megrendelést meg így vonta le:

Prepayments (Voucher) -101.57 -22.35 -123.92

 

Ill. ezt utalta vissza végül a rentalcars:

Fees and Surcharges
Location surcharge 41.66 9.17 50.83
Road Tax 22.55 4.96 27.51

 

Előzmény: dundalk (286)
dundalk Creative Commons License 2018.09.24 0 0 286

"úgy hogy a 40-et beszámították előlegként" úgyérted átvertek?

Mert én úgy..

Előzmény: omaha80 (285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!