Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Herold Creative Commons License 2015.03.20 0 0 1495

Nem állítom, hogy ez a Kaplan nevű figura hazudik, vagy kitalálta az egészet, csak néhány megjegyzés a felsorolt pontok közül néhányra:

1. Azt, hogy Guru Dev kinek mit mondott négyszemközt, csak az érintett felek tudhatják.

3. Nem nagyon értek a jógához, de szerintem létezhet spirituális gyakorlat prána nélkül is. (Ami nem jelenti azt, hogy a TM az.)

7. "A TM technika dekoncentrálttá teszi a gyakorlóját és elszeparálja az élettõl." Ennek pont az ellenkezője igaz.

14. "sok TM-es csak labilisabb és túlérzékeny lesz.." Ez marhaság, legalábbis én semmi ilyent nem tapasztaltam. Bár az tény, hogy vannak emberek, akiknek nem jön be a TM, nekik azt szokták javasolni  tanárok, hogy hagyják abba.

"Az igazi jóga úgy kezdõdne, hogy az ember stabilizálódik a szociális környezetében, megtanulja ellenõrizni az érzelmeit, egyre jobban és teljesebben átéli a valóságát." Igazából a TM-nek is ez a hatása.

Amúgy meg ha valaki 30 év után sem ismeri fel, hogy rossz úton jár, és nem azt kapta, amit ígértek neki, az meg is érdemli a sorsát.

A pénzügyi részével nem tudok vitatkozni, az tény, hogy egyeseknek nagyon jó üzlet horribilis áron eladni egy stresszoldó gyakorlatot megvilágosodás címen. Azt tudom a magam részéről, hogy ha nem tanultam (és gyakoroltam) volna a TM-et, akkor már vagy a diliházban, vagy börtönben, vagy a föld alatt lennék.

Előzmény: tigristomi (1491)
tigristomi Creative Commons License 2015.03.20 0 0 1494

Transzcendentális meditácó - a jóga meditációját nem lehet 1 hétvége alatt megtanulni.
A meditáció nem olyan, amit megtanul az ember, hanem egy elkötelezett folyamat eredménye.
Ebben a folyamatban, nem mindegy, hogy milyen technikát mikor használunk. Az ember pl.
nem úgy tanul zongorázni, hogy egy kész művet elkezd tanulni, ez sehol a világon nem mûködik.
A TM-ben ellenben úgy gondolják, így kell meditálni, hogy egy kész komolyzenei kottát bámulnak. Az elsõ meditálóknak
a 60-as 70-es években azt mondta Mahesh, hogy a 4. tudatállapot 5-8 év múlva stabilizálják, ami a kozmikus
tudatállapot lenne (CC), amiben tudnak levitálni. Mekkora átverés! 5-8 év alatt eljuttottak oda a TM-esek, hogy bármekkora
zöldséget be lehetett adni nekik. Utána meg mûködött a tömeg effektus, ha az utcán néhány járókelõ elkezdi nézni a semmit, akkor
hamarosan sok bámészkodó lesz körülöttük, és így már sokan együtt nézik a semmit. - Ez mégjobban mûködik, ha Mahesh démonokkal paktált le: ez elrugaszkodottnak hangzik, de a megjegyzésem enélkül is elég teljes. Ha vki hisz ezekben a dolgokban, és lehetõsége van rá, kérdezzen meg egy médiumi képességû embert a TM mozgalomról ... -
Ennek fényében elég mókás a TM-es dal: happy CC happy GC happy Unity (C) to you. :)) , :((
Sokkal idevágóbb az Abba éneke: Money money money ...

TM-Siddhi program - soha sehol senki nem tud levitálni a TM-esek közül, ami az egyik legkönnyebb siddhi.
Mirõl beszélünk? Vannak emberek, akik a felnõtt koruk felét, 30-40-évet töltöttek már el azzal, hogy purushák és mother divine-ok,
megint ugye a hangzatos nevek. Nekik ez az életük elment erre, hogy egy kitalált és rosszul alkalmazott technikát gyakorolnak évtizedeken keresztül, napi aktivításuk teljes idejében. Ez hasonló egy olyan indiai aszkétához, aki 30 évig a magasba emelve tartja a kezét. Persze ha vannak olyan csoportok, ahol csak felemelt kezû emberek vannak, akkor a csoporton belül ez okozhat emelkedett hangulatot.
30 év után nyilván nehéz beismerni valakinek, hogy 30 éven át amit csinált annak nem sok haszna van.
Ezt még a TM-Siddhiseknek is nehéz beismerni, hogy 10 éven át hiába vesztegettek el napi 1-2 órát.
A személyiség tiltakozik egy ilyen felismerés beismerésétõl. Van Magyarországon is olyan, aki napi 8 órát TM-Siddhizik évek óta ...
Persze ha vki meg tud így élni, akkor mindegy, hogy rejtvényt fejt, vagy órákon át a magasban tartja a kezét.

1 hónapos megvilágosodás kurzus - ennek volt az ára 1 millió dollár. 4 kurzusban kb. 100-an végezték el,
majd a 100 millió dollárt ellopták, valószínû Mahesh családja, a Shrivastava család. Mahesh nyilvánosan elismerte, hogy a 100 millió
dollár (20 milliárd forint) eltûnt, azt mondta a TM mozgalom hivatalosan, ez a legnagyobb kegy a gazdagoknak, amikor a mester széttépi
a pénzüket. Ezután sokan ott hagyták a TM mozgalmat, azon csodálkozom, ez akkor miért nem volt egy "Nincs rendben vészcsengõ"
mindenkinek aki a TM-et csinálta? Természetesen 1 hónap alatt senki sem világosodott meg. Ehhez anno Szidhárta hercegnek aki Buddha lett,
3 év jógázásába telt. Õ napokig lélegzet nélkül, kumbhakában meditálva érte el a samadhit. Buddha testnyílásait ugye betömték, az orrát is ...

Megvilágosodott vezetõ képzés - mirõl beszélünk? Ki van megvilágosodva és ki lesz megvilágosodva? Miért nem hívják magukat
TM olimpiai mûkorcsolyázó vezetõ képzésnek? Mert a megvilágosodáshoz is kb. annyi közük van.

Vannak gyárak, ahol a betanított munkást operátornak nevezik, az még rendben van.
De a fenti kifejezések azért ezen jóval túlmennek, ezzel a hozzászólásom elsõ mondatára utalok vissza.

tigristomi Creative Commons License 2015.03.20 0 0 1493

A 3-as és a 7-es mellett nem erősködöm, de nem nagyobb marhaság, mint hogy vki levitál. Ha már vki tud levitálni, annyi erővel a feketemágia is létezhet.

Régebben nem tulajdonítottam ennek a démonosdinak nagy jelentőséget, de ennek is utána lehet nézni.

A 14-essel nem tudom mi a gond.

Láttál már purushákat, vagy mother divineokat?

Én láttam szép számmal, ezért is mertem bátran mondani, amit Kaplan is mondott, aki még több purushát látott mint én.

Előzmény: Herold (1492)
Herold Creative Commons License 2015.03.18 0 0 1492

Lehet, hogy több pontban igaza van, de azért vannak benne égbekiáltó baromságok is. Pl. 3, 7, 14.

Előzmény: tigristomi (1491)
tigristomi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 1491

Újra elolvastam Kaplan, a TM hajdani legnagyobb szponzorának a levelét,

aki több mint 30 milliárd forinttal (állj meg és gondold végig a számot,

nem millió, milliárd - 150 millió dollár) támogatta a TM movementet,

többek között õ hozta létre a North Caroline-i purusha központot.

Miután rájött 30 év után, hogy más a TM mint aminek hirdetve lett, a milliárdos testvérével egy kutatást végzett,

aminek röviden az alábbi pontok az összefoglalásai. A teljes szöveget a lenti linken olvashatod.

http://tmfree.blogspot.hu/2008/04/earl-kaplans-letter.html

Additional reading: http://www.cultnews.com/2012/09/pandits-for-nonprofit/

Megjegyzésem: Aki nem tud angolul, az ne akarjon komolyan jógázni, vagy meditálni, hanem elõször

tanuljon meg rendesen angolul, ez a spiritualitásban az elsõ lépcsõ. Ha idáig nem jut el vki,

akkor miért jutna tovább a spiritualitásban?

Én több mint 10 éve olvastam ezt a történetet, de nagy öröm volt újra elolvasni, teljesen

feltöltött és megerõsített önmagamban, másrészt szórakozásnak is nagyon jó volt, mint egy

izgalmas tudományos-spirituális leleplezés, ami ráadásul igaz és tudom mirõl szól, hogyan nézett

ki, mivel én is részese voltam.

1. Guru Dev sohasem mondta Mahesnak, hogy taníthat másokat.

2. Mahesh valószínû megmérgezte Guru Devet, utána pedig démonoktól kapta a manipulásra ható hatalmát.

3. A TM nem spirituális gyakorlat, mivel a jógában a pránával dolgoznak, amit Mahesh meg sem említ.

4. Az igazi jóga gyakorlatokkal hónapok alatt változást lehet elérni, nem úgy mint a TM-eseknél,

akik évtizedek alatt sem tudnak igazi tapasztalatokat felmutatni.

5. Mahesh Shrivastava családja ultra gazdag és befolyásos lett Indiában.

6. Mahesh nem védikus mester, szexuális viszonyban volt több tanítványával.

A Beatles is azért hagyta ott, mert rámozdult Mia Farrowra és több és több pénzt akart.

7. A TM-Siddhi programnak semmi köze Patanjali jóga szutráihoz. A jógában mindenhol használt

univerzális Om mantrát pedig azért nem használja a TM mert ez gyengítette volna a Mahesht segítõ démonok erejét.

A TM technika dekoncentrálttá teszi a gyakorlóját és elszeparálja az élettõl.

8. Mahesh azért vitt fiatal panditokat az USA-ba, mert õket tudta kontrollálni, mivel az igazi panditoknál

félõ volt, hogy az USA-ba érve elmennek és találnak egy jobban fizetõ állást.

9. Mahesh saját magának fizetett egy Shankaracharját akit fondorlattal és pénzzel segített a posztjára.

Az igazi Shankaracharják szóba sem állnak a Mahesh által pénzzelt Shankaracharjával.

10. Mahesh annyi pénzt akar mindenkitõl amennyit tud. Kaplanról megjegyezte, hogy a fél vagyona még Kaplannál maradt.

11. Sokan akik közel álltak Maheshoz vagy magas rangban voltak a TM szervezetben, felismerték a TM igazi arcát és otthagyták a TM-et.

12. Mahesh azért mondta, hogy ne menjenek az emberek médiumokhoz, mert egy igazi médium látja Mahesh démoni kapcsolatait mint ahogy ez be is bizonyosodott több médiumnál is.

13. Több magas tudattal született gyerek van akik szintén látják Mahesh démoni jellemét.

14. A purushák és mother divine-ok közül sokan szánalmas fizikai állapotban vannak 20, 30 év TM gyakorlás után.

Az igazi jóga úgy kezdõdne, hogy az ember stabilizálódik a szociális környezetében, megtanulja ellenõrizni az érzelmeit, egyre jobban és teljesebben átéli a valóságát. Nem úgy, mint a TM-ben, ahol elvonulnak hogy jól érezzék magukat, sok TM-es csak labilisabb és túlérzékeny lesz és csak TM-es közegben tudják jól érezni magukat. Ezt az utolsó pontot (is) én is meg tudom erősíteni. Visszamentem nemrég az egyik TM központba, ahol korábban hosszabb ideig voltam. Gyanakvó, elvont, barátságtalan idős emberekkel találkoztam, mother divineokról van szó. Volt aki kedves és jóságos volt, de ő volt a kivétel.

Úgylátom, ennek ellenére nagyon megy a TM külföldön és itthon is. Külföldön David Lynch gerjeszti a TM mozgalmat.
Úgylátszik, vannak még olyanok, akiknek érdeke, hogy az igazi spiritualítás ne terjedjen, az emberek maradjanak agymosott
bábok, másrészt valószínű a TM még mindig nagyon jó üzlet.

tigristomi Creative Commons License 2015.02.02 0 0 1490

Ez egy korábbi, TM-es levélből van, ahol a TM-Siddhi tanfolyamra próbálnak tagokat toborozni, ezzel a lenti szöveggel:

"A Síva Szamhita a következőket említi a „jógarepülés” fokozatos kialakulását kísérõ, a test szintjén megjelenő tapasztalatokról:
- III. fejezet, 40. vers: „(A jógarepülés) elsõ szint(jén) … a jógi teste izzadni kezd.”
- III. fejezet, 41. vers: „(A jógarepülés) második szint(jét) … a test akaratlan mozgása (jelzi), majd a békaszerű ugrálás. Amikor a gyakorlás még előrehaladottabb, (a jógi) a levegõben sétál.”
- III. fejezet, 42. vers: „Amikor a jógi lótuszülésben* maradva képes felemelkedni a talajról a levegőbe, azt “vájúsziddhinek” (a „levegőelem” irányításának képessége) nevezik, ami elűzi a sötétséget a világból.”
* A lótuszülés nem feltétele a TM-szidhi program sikeres gyakorlásának."

Ez egy nagyon blőd csúsztatás a TM-Siddhi és a Shiva Samhita összepárosításáról.
Anélkül, hogy pontonként végig mennék mind az 5 mondaton (, amit kihagyok, mert nem megyek le óvodás szintre) és kielemezném,
hogy miért nem igaz egy pont se belőle, csak annyit írok, hogy ez kb. olyan,
mintha egy csirkére meg próbálnának ráhúzni egy orrszarvú bőrt.
Sehol és sehogyan sem passzol ....

E.A. .sk Creative Commons License 2015.01.23 0 0 1489

Sziasztok!

Dr. Weninger Antal _ Az idő partján – Jóga és személyiség, 348 oldalas könyv,
Nagyon értelmesen, minden misztifikáció nélkül, kimerítően, élvezhetően írja le, amit a jógárál tudni lehet haladó szinten. Köztük az elején valahol a hullapózt( savászana) is. A könyv tárgymutatójában az oldalszámokat megtalálhatod a hullapóz lexához. Nagyon ajánlom, hogy keresd meg magadnak pl. a könyvtárból, az antikvariátban, interneten.

Vinpocetine Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1488

Az ember azért nem emlékszik a 3-4 éves kora előtti időszakra mer kb olyan mint egy kétlábonjáró,vagy éppen még járni sem tudó tudatalatti.Kontexus szükséges az emlékezéshez.Tapasztalás ,ismeretek.Ezért van az hogy idősebb korra bár nehezebben tanulunk,mert ez egyben akadály is de nehezebben felejtünk,mert kontexusba helyezzük a dolgokat,vagyis élettapasztalat.A kontexus miatt van,ugyanugy mintha nyelvet tanulsz.Ha az új szót mondatba rakod ha lehet többe könyebben megjegyzed.Ha nincsennek szavaink:3-4 éves kor-ha nincsennek megtanult szavak nem tudod hova rakni ezért nem emlékezel.

Előzmény: tigristomi (1487)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1487

Számomra egy kertész, vagy kovács szava ugyanannyira fontos a meditációt illetően, mint egy pszihológusé.

Megfordítva, egy pszihológus kb. annyira szakértő a meditációt illetően, mint egy kertész, vagy bármilyen más átlag ember.

A pszihológusok mások viselkedését elemzik, alapban az állati ösztönök szintjén tanulmányozzák az embert, régi pszihológusok munkájára építve.

Freud azt mondta, azért nem emlékszünk 3-4 éves korunk előtti időszakra, mert akkor olyan szexuális fantáziáink voltak, amiket felnőtt korunkban szégyelnénk.

Szerintem ha Freud ezt komolyan így gondolta, akkor ő beteg volt.

Aki a cikket írta, utána néztem, 1975-77-ben a svájci TM központ vezetője volt. Ez azt jelenti, hogy 40 éve TM-zik. Aki TM-zik, az nem csinálhat más mentális technikát. Aki TM tanár, azzal ezt alá is íratják. Emiatt valószínű nincs semmi komoly tapasztalata más meditációs technikákat illetően a cikket író szerzőnek.

Ez azt jelenti, hogy távolról tudományosan, ami nekem áltudomány, próbál szakértőnek látszódva tudományos cikket írni.

Ez egy hatásvadász saját propaganda anyag, nem több.

Előzmény: Normandie (1479)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1486

pökhendi, arrogáns, s lelki kiegyensúlyozottságtól mentes ember

szerintem én teljesen normális hangrendben válaszoltam, nem minősítettem őt magát, csak a hozzám intézett stílusát. Nem oktattam, ki, nem fikáztam le dolgait

Olvass már vissza. A meditációs tudásodra leírtam, hogy, hiányos és, hogy miért, plussz hogy miért üres félig az, amit beírsz. Ezekre nem tudtál válaszolni, ehelyett csak személyeskedtél. Nem írok finomkodva, bocs, hogy nyersen megírtam a mondanivalód hiányosságait.

Ebből te arra jutottál, hogy pökhendi és kiegyensúlyozatlan ember vagyok. Azért mert, megírtam, hogy tévedsz.

Most meg azt írtad, hogy nem személyeskedsz. Elemezd légyszí a saját stílusod, és légy következetess.

A témához hozzá tudsz még érdemben szólni? Kiváncsi vagyok arra amit írtál, hogyan hat szerinted a mantra meditáció az elmére.

Milyen tapasztalatok alapján szólsz hozzá a meditációhoz?

Előzmény: asamprajnata (1484)
Eperfautca Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1485

Sziasztok!

Ezt találtam:

Mi ez?

A transzcendentális meditációt Maharishi Mahes jógi terjesztett el a világon. Nevét úgy választotta meg, hogy az egyben működésére is utaljon. Transzcendentálni – latin szó, jelentése: túllépni. Meditálni – szintén latin szó, jelentése: gondolkodás. Vagyis azt jelenti:túllépni a gondolkodáson. Hogyan lehetséges ez?

Hogyan gyakoroljuk?

A Transzcendentális meditáció első ránézésre nem sokban tér el a többi hasonló technikától. Nem más, mint egy egyszerű mentális gyakorlat, amit naponta kétszer gyakorolunk, kényelmes helyzetben ülve, csukott szemmel, 15-20 percig. Nem igényel semmilyen külső feltételt, csupán néhány percet, amit csukott szemmel tudunk eltölteni, így bárhol elvégezhető: otthon, a szabadban, utazás közben, munkahelyen.

A reggeli meditációval felkészítjük elménket a napi tevékenységünkre. Nyugalmat teremtünk magunkban, és előkészülünk arra, hogy szellemi tevékenységünk a legkevesebb erőfeszítéssel a legnagyobb teljesítményt nyújtsa. Az esti meditáció, amit nem közvetlenül elalvás előtt, hanem a napi tevékenységeink befejeztével végzünk, feloldja bennünk a napközben felhalmozódott feszültséget, fáradtságot. Így figyelmünket szeretteinkre, kedvteléseinkre, feltöltődésünkre fordíthatjuk a nap hátralevő részében.

Hogyan működik?

A gyakorlat az éber gondolkodás szintjéről indul. A lényege egy mantra ismétlése – amely egyénre szabott. Az oktató mindenkinek saját mantrát ad, ami számára megfelel. A meditáció célja azonban nem az, hogy ezen a mantrán meditáljunk. A mantrát egyszerűen ismételgetjük, elménkben tartjuk, egészen addig, amíg átlépünk egy határon. A mantra ismétlése közben megtapasztaljuk a gondolkodás egyre finomabb állapotait, míg végül átlépünk a legfinomabb gondolati tevékenységen, és megtapasztaljuk a gondolatok forrását: a tiszta tudatot.

Ebben az állapotban megtapasztaljuk a teljes boldogságot, nyugalmat, tiszta csendet. Rend keletkezik elménkben. Feloldódnak a mindennapi feszültségek, sikertelenségek, feloldódik a stressz és visszaáll a szervezet természetes egyensúlya. Ebben a rendben, egyensúlyban élénkebb, nyugodtabb, logikusabb gondolatok születnek, és a kreatív, új és friss gondolatok révén hatékonyabbakká, kiegyensúlyozottabbakká válunk cselekedeteinkben.

Itt:

http://alternativa-iskola.hu/meditacio

asamprajnata Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1484

igen, visszaolvastam, hogy mire értheted, mert szeretem az emberek szavát komolyan venni...

nos, ha jól láttam, bizony tigris t  erősen beszólt, ehhez képest, szerintem én teljesen normális hangrendben válaszoltam, nem minősítettem őt magát, csak a hozzám intézett stílusát.

Nem oktattam, ki, nem fikáztam le dolgait, s még olyan kedves is voltam vele ellentétben hogy a nevébe sem kötöttem bele...

ellenben mindezt ő megtette.

Hát, ha neked ezzel ellentétben ez jön le......

egyébként ez a kis vita itt köztünk jól megmutatja, hogy bizony hiába "gyakorol" valaki 15-20 évig valamit, ami elvileg kiegyensúlyozottá, normális gondolkodásúvá, elfogadóvá tenné az elmét, bizony ennek pont az ellenkezője tükröződik...

Az elme megzabolázása bizony nagyon hosszú és nehéz folyamat, s hiába hirdeti magáról valaki itt nagy szavakkal a tudást, meglátszik a valóság...

(magamra is értem ezt, természetesen)

A stílus maga az ember, s a stíluson megmutatkozik az ember lelkének, elméjének kiegyensúlyozottsága...

Az alábbi minták jó példák erre, ha valaki elfogulatlanul tud olvasni.

Remélem nem törlik ki, mert nagyon jól szemlélteti a sértettség, az önteltség, a tiszteletlenség mintáit...

További szép napokat.

Előzmény: Herold (1483)
Herold Creative Commons License 2014.12.09 0 0 1483

"A stílus maga az ember." Igen, ez látszik a postjaidon.

Előzmény: asamprajnata (1481)
Herold Creative Commons License 2014.12.09 0 0 1482

Inkább neked arrogáns és lekezelő a stílusod. Nem veszed észre?

Előzmény: asamprajnata (1481)
asamprajnata Creative Commons License 2014.12.09 0 0 1481

"""Javíts ki, ha nem így van."""

Kedves Tomika? minek javítsalak ki??

Szerinted van értelme itt egymással parttalan vitát erről folytatni??

Szerintem nincs....!

Hogy nekem merre tart, vezet és visz az utam, azt nem szeretném megosztani veled, úgy sem értenéd...

Ha a meditációról, technikákról, tapasztalatokról szeretnél kérdezni valamit, abban esetleg van értelme kommunikálunk, arról szól a topic is...

De a sértegetéseid, lekezelő stílusod talán másoknak is itt megmutatják, hogy bizony egy dolog meditációról, jógáról, stb. beszélni, és más művelni azt... A stílus maga az ember, s ez itt fényesen meg is mutatkozik.

Azonban ne haragudj, de van egy szint, ami alá nem szeretnék menni.

További szép napot, és fejlődést!

Előzmény: tigristomi (1480)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1480

A tisztánlátási próbálkozásod helyett inkább írnál magadról, hogy mit gyakorolsz. Enélkül amit beírsz, az eleve fél információ.

Számomra ez szakértő jellegű topik, amiben van tapasztalatom, olvasott, szerzett, megemésztett felismeréseim.

Már a fórum neved is túl kapás, te is egy vagy azok közül, akik esetleg egy fajta meditációt gyakorolgatnak évek óta, semmit sem értek el vele, hozzá olvastak teljesen más forrásból valamit, amiből felépítettek egy intellektuális légvárat.

Fogalmad sincs valószínű, merre kellene tovább indulnod a jógában, vagy mit kellene máshogy csinálnod.

Javíts ki, ha nem így van.

Előzmény: asamprajnata (1478)
Normandie Creative Commons License 2014.12.04 0 0 1479
asamprajnata Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1478

tigristomi, látom az arcod nem lett kisebb, de a tudásod sem nagyobb az évek során:)))

nem baj, én ezen jót mulatok, de véletlen sem fogok itt veled szópárbajt vívni sem arról hogy a mantra alatt akár kezdetben akár később hogy viselkedik az elme, s hogy akár az 100-1-es variáció, akár más variáció alatt pl az agykontrollban...pláne nem a pratyharara és a dharana, de említhetnék akár a meditáció vagy samadhi lépcsőket is...

számomra már ez nem jelent sem örömet, sem késztetést, hogy egy pökhendi, arrogáns, s lelki kiegyensúlyozottságtól mentes embert győzködjek bármiről is...

úgyhogy bocs, de meghagylak a magad kis világában, bizonyára nem véletlenül vagy ott ahol, sok sikert és több alázatot kívánok neked a jövőben is, meg a hátra levő hosszú út alatt is...

minden jót!

Előzmény: tigristomi (1477)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1477

Helló.

Számomra nincs nagy különbség abban, hogy kezdetben, vagy később, mivel a két technika kezdetben is különböző.

Igy ez teljesen lényegtelen abból a szempontból, amit írok a hozzászólásodra, úgymond semmit sem változtat rajta.

Irsz te jókat is, elméleti szinten. Ezzel az elmélettel viszont az a baj, hogy nincs mögötte tapasztalati tudás. Attól, hogy semmit sem tudok rólad érdemben, hogy mit mennyi ideig gyakoroltál, ettől ez az egész amit írsz, ráadásul a levegőben lóg számomra, megfoghatatlan.

Nincs nagy kedvem ahhoz, hogy elképzelt elméleti tudásról vitatkozzak.

Nézeteim szerint, maximum annyit írhatnál, hogy mindkét technika relaxációs technika kezdetben. Ezzel az a baj, hogy pl. a TM 2x20 perc mantrás gyakorlása, messze jobban relaxáltat, mint az, hogy elszámolok 100-ig.

Habár némelyik mondatod nem ezt mondja, más kijelentéseid viszont arra utalnak, hogy nálad a meditáció a dharanaval kezdődik. Legalábbis, ha klasszikus értelemben beszélünk a jógáról, akkor ott nekem a koncentráció a dharanat jelenti.

A meditációs gyakorlatok első lépcsője a pratyahara. A pratyahara és a dharana gyakorlatok végzésében és tapasztalatában is fontos és jelentős különbségek vannak. Ez számodra úgy látom, hogy nem ismert.

Szálljunk le a földre, és beszéljünk a relaxációról. :)

Előzmény: asamprajnata (1476)
asamprajnata Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1476

tigristomi, ha idézel, akkor ne vágj szét mondatokat, mert hamis lesz a dolog...

"""

mindkét elem egy koncentrációt fejlesztő gyakorlat...

Szerintem rengeteg különbség van, már kezdetben is, később meg mégtöbb, de én se megyek most bele..."""

az általam idézett részből lehagytad azt a jelentős szót, hogy kezdetben..!!!!! Nem mindegy, hogy kezdetben-re értem vagy az egész folyamatra...

nyilván sok különbség van a kettő között, de a kezdetekben mindkettő csak a koncentrálási képességet fogja fejleszteni szükségszerűen, hiszen enélkül nem lehet később semmit sem elérni...

Előzmény: tigristomi (1472)
asamprajnata Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1475

"""Ennél tovább nem nagyon jutnak az emberek, szerintem ... :)"""

akkor meg minek a mantra med.???

erre mondom azt, hogy tökéletesen elég bármely világi koncentrációs technika...

de lényegtelen, ha valaki épp szanszkrit vagy egyéb nyelvezetű szövegeket, tartalmakat szeretne magában pörgetni ám tegye azt...

Mindezt csak azért vetettem fel egy naaaagy zárójelben, hogy jelezzem, a mantra meditáció több, sokkal több egy egyszerű koncentrációs technikánál, mellyel az ember relaxálgat...

S ezért érdemes a célokat is az elején tisztázni...

Ha csak relaxálgatás a célom, akkor a több száz egyéb technika is majd mindegyike megfelelő, ha magasabb rendű céljaim vannak, akkor meg vélhetően úgyis tovább tudakozódom, keresgélek....

Előzmény: tigristomi (1471)
zsivany4 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1474

https://www.facebook.com/vipassana.magyarorszag?ref=ts&fref=ts

Előzmény: Aniko444 (1457)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1473

Sajnos. :)

Előzmény: Herold (1468)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1472

mindkét elem egy koncentrációt fejlesztő gyakorlat...

Szerintem rengeteg különbség van, már kezdetben is, később meg mégtöbb, de én se megyek most bele...

Előzmény: asamprajnata (1469)
tigristomi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1471

mantra meditációt nem ezekért a célokért érdemes már elkezdeni - szerintem..

Ennél tovább nem nagyon jutnak az emberek, szerintem ... :)

A tapasztalatom az, ha a mantra meditációban tovább is jutna egy egy alkalomal vki, az életében a többi cselekedete, összeszedettsége nem olyan, hogy ez tartósan meg is maradna.

Előzmény: asamprajnata (1469)
asamprajnata Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1470

divat mindig is volt, és lesz...

ezek a dolgok azért vannak jelen az életben, hogy az erre alkalmas ember megkülönböztető képessége fejlődjön, megtanuljon küzdeni, elérni valamit, kifejlődjön benne az érdeklődés, stb...

Azaz jelen világunk szükséges rossz dolgai...

A kereső embernek sok megtapasztaláson és küzdelmen kell felülkerekednie, mire elér vagy legalább meglátja azt az utat, ami egész addig belülről mozgatta őt valamiért...

Én magam is oktattam jógát.... minden fizetség és ellenszolgáltatás nélkül, szervezetben is, meg magánban is.... úgy gondolom, a valódi (azaz nem a "fittness jóga") olyan fontos, alap tanításokat tartalmaz, hogy akár iskolában is taníthatnák...

Aki érez késztetést a tm után, hát kezdje el.... ne úgy kezdje el, hogy ez megadja a végső megoldást, hanem az útjának egy állomása.... a pénz nagyságrendje meg mindig relatív... kinek sok, kinek kevés, kinek lényegtelen.... az adott élethelyzetünkben találjuk meg azt, ami számunkra szükséges...

Előzmény: tigristomi (1466)
asamprajnata Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1469

Nagyon nem szeretnék belemenni, meg az agykontrollt sem akarom védeni, de a cél mindig az egyéntől függ...

Ha valaki leül mantrázni (utcáról beesve) valószínűleg fel sem fogja azokat a finom erőket, amiket e műfaj megadhat neki....

Azaz kezdetben mindkét elem egy koncentrációt fejlesztő gyakorlat... S a mai intellektusú ember részére kézzel foghatóbb egy agykontroll szerű tudatos vezetés - ami korántsem jelenti, azt, hogy anyagi, fizikai javak felé törekvő gondolat vezérel - mint egy elvontabb mantra meditáció...

Egyébként az agykontroll s számos más relaxációs technika is oldja a streszt, relaxál, pihentet, hisz ezért fejlődött ki.... mantra meditációt nem ezekért a célokért érdemes már elkezdeni - szerintem..

De ez "csak" személyes tapasztalatokon alapszik...

üdv

Előzmény: tigristomi (1463)
Herold Creative Commons License 2014.11.30 0 0 1468

Ja bocs, ezt nem te írtad.

Herold Creative Commons License 2014.11.30 0 0 1467

Honnan volt neked több száz milliód ilyesmire?

tigristomi Creative Commons License 2014.11.30 0 0 1466

Ezek nagyon tetszenek, kicsit körülnéztem TM ár ügyben és ezeket találtam, amerikai írások, ott most ugye nagyon nyomják a TM-et, ki tudja miért ...

1 linkről:

Körülbelül 50 000 dollárt adományoztam a TM szervezetnek, de ebben nincs benne a TM Siddhi ára, 3 drágakő (gyémánt, smaragd, sárga zafír), 1 év a Maharishi Egyetemen (a tandíj kb. 5000 dollár volt). Vettem egy stapathya véda házat Nort Carolinában (950 000 dollárért, megj.: ott volt a purushák egyik központja) amit már csak veszteségesen tudnék eladni mert a TM mozgalom elment onnan. Több jhotish konzultációm volt, yagják (kb. 5000 dollárért), évenkénti panchakarma 4 éven keresztül (kb. 5000 dollár). Adományoztam a mother divine-oknak, purusháknak, egy barátomnak fizettem a TM tanárképzőjét, egy másiknak a TM-Sidhi tanfolyamát (akitől azóta is bocsánatot kérek). Azt hiszem ez minden.

(TM-re költött összeg: kb. 1 millió 30 ezer dollár = kb. 206 millió forint)

2. linkről:

A barátom szörnyülködött, hogy 2500 dollárt fizettem ki a TM-ért. Az ő kurzusa 50 dollár volt 1973-ban és kiderült, hogy rég eltávolodott a mantra-üzlettől. Egyszerűen egy képre fókuszál amikor leül meditálni, ami nem más mint egy hang gyerek korából amikor az ablak sötétítője kopogtatta az ablakot. Ez az a hang ami őt relaxáltatja. Tehnikailag ő nem a TM-et csinálta, egyszerűen relaxált napi egy órát. Hasonló eredményért néhányan szundítanak egy kicsit. Mások sétálnak egyet. Hozzáadhatsz te mindenfajta lenyűgöző elemet a relaxáló aktivításhoz, mint a sétához. Hívhatod Univerzális Tudat Körüljárásnak vagy hasonló baromságoknak és követelheted, hogy motyogjanak speciális szavakat és öltsenek magukra speciális viseletet, de ez attól még sima séta marad. Az elsődleges hatása egyszerűen abból jön, hogy relaxáltatja a testet és az elmét és ha rendszeresen csinálja vki, akkor hatékonyan struktúrálja a napot. Öltöztesd fel 1000 tudományos tanulmányba, ez akkor is csak egy közönséges séta marad.

A TM pusztán tudományos borítást ad egy egyszerű technikához és úgy csinál, mintha valami különleges lenne benne. De semmi különös sincs benne. Valószínű lesétálhatsz a város központodba és 10 dollár adományért megtanulhatod a meditáció gyakorlatát. Én 2500 dollárt fizettem egy mantráért, ami idiótaság volt. Azóta számos meditációs formát kipróbáltam és tulajdonképpen más technikákat hozzám közelebb állónak találtam. Hétvégi elvonulásokért fizettem néhány száz dollárt és bagatel összegeket csoport találkozokért különböző központokban, mindig adomány formájában. De sohasem érzem jól magam amiatt a nevetségesen magas összeg miatt amit Maharishi Mahesh Yogi és az ő celeb reklámjai miatt fizettem ki.

http://tmfree.blogspot.hu/2013/01/how-much-does-tm-cost-including-extras.html

1. hozzászólás a cikk után, amúgy érdemes végig nézni a cikket ….. :

I've donated approx. $50,000 but that doesn't include the Sidhi's, three gemstones(diamond, emerald, yellow sapphire), one year of MUM(can't remember the amount of the loans maybe $5K?), bought one sthapatyavedic home in North Carolina($950,000) can't sell because the movement moved out or probably could for a HUGE loss, multiple jyotish readings, yagyas(at least 5K), annual panchakarma for 4 years approx. $5K, donated to mother divine, purusha, and paid for a friend to become a TM teacher and another friend to get the sidhis(have since apologized for that one!).  I think that's it:).

http://www.alternet.org/economy/transcendental-meditation-how-i-paid-2500-password-inner-peace?page=0%2C1

2.oldalon, de tanulságos az egész cikk:

My boyfriend was horrified that I had paid $2,500 to learn TM. His course cost him a mere $50 back in 1973, and as it turns out, he had long ago dispensed with the mantra-business and simply focused on an image when he sat down to meditate, which happened to be the sound of the blind on his childhood window tapping in the wind, a sound that to him signaled relaxation. Technically, he wasn’t even doing TM; he was simply relaxing for an hour a day. To achieve a similar result, some people take a nap. Others go for a walk. You could add all kinds of fancy components to a relaxing activity like walking, and call it Globally Conscious Perambulation or some such BS and require the muttering of special words and the donning of special attire, but it would still be a walk. Its primary benefits would still come from relaxing the body and mind, and if done regularly, adding some purposeful structure to the day. Dress it up in a thousand scientific studies and it’s still just a freaking walk.

TM merely adds a scientific veneer to a simple technique and pretends that there is something unique about it. There isn’t. You could stroll down to your local community center and learn to practice meditation, perhaps for a donation of ten bucks. I paid $2,500 for a mantra, which, I will now tell you, is idiotic. I’ve tried several forms of meditation since, and I actually find other techniques better suited to me. I’ve paid a couple of hundred bucks for weekend retreats and trivial amounts for group sessions at various centers, always in the form of voluntary donations. I don’t meditate regularly these days, but when I do, I often feel refreshed. But I will never feel good about the ridiculous amount of money I forked over to the Maharishi Mahesh Yogi and his merry band of hustlers.  

Előzmény: tigristomi (1465)