Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pierre elois jún. 11. © 24762

Senki által nem ismert, nyilvánvaló depressziós ok.

Előzmény: pierre elois (24761)
pierre elois máj. 26. © 24761

Üdvözletem!

Az elektroszmog egyik tünete a depresszió. Ha felmerült Önökben már ez az ok, ha nem, nézzenek bele a honlapomba. Amit biztosra mondok, hogy sok idegrendszeri betegségnek jöttem már rá az egyszerű okára. Legtöbbször ez a számítógép, illetve az utcai -normál 400 voltos- villanyvezeték. ?

estressz.hu

Magda Péter

bipol márc. 5. © 24760

A gödör aljáról nézve, mindig teljesen kézenfekvő megoldásnak tűnik az öngyilkosság.

Mindent megold, és elrendez egyben.

bipol márc. 5. © 24759

Nem szedek semmit.A szerencsést a változásokra értettem (hogy nem sűrűn váltják egymást).

Gondolom másfél évig a gödör alján nem "szerencsés"

Egyszer voltam dokinál.

Egy fiatal srác volt, akinél ráadásul bent ült az asszisztens is.

Így kellett beszélnem arról, hogy mi nyomja  a "szívemet"

Egy fél évig szedtem valamit, már nem tudom mit, de az első hét után szörnyű volt.

Egy hétig happy voltam tőle, aztán utána éreztem magamon, hogy le vagyok lassulva.

Szinte láttam magam kívülről, és éreztem, hogy többet jobban és gyorsabban tudnék csinálni, de a gyógyszer gátol benne.

Olyan volt, mintha egy lassított felvételen néztem volna magam, és nem tudok ellene tenni.

cyanne márc. 4. © 24758

gondolom, nem szedsz semmit, vagy tévedek?

Előzmény: bipol (24756)
cyanne márc. 4. © 24757

másfél év masszív depressziót azért nem neveznék szerencsének

Előzmény: bipol (24756)
bipol márc. 4. © 24756

Szerencsés vagy :)

Vannak olyan időszakaim, mikor több évig is "nyugi" van, de mostanában elég sűrűn változik sajnos. :(

cyanne márc. 3. © 24755

nem, ellenkezőleg. hónapok, évek.

Előzmény: bipol (24754)
bipol márc. 3. © 24754

sokkal sűrűbben váltakozik?

cyanne márc. 3. © 24753

ennél komolyabbra. de nekem nem is napokban, sőt nem is hetekben mérhető az egyik meg a másik fázis.

Előzmény: bipol (24752)
bipol márc. 3. © 24752

Milyen csapásra gondolsz?

Nekem elég az is, ha nem úgy alakul a napom, ahogy elterveztem, és teljesen befordulok tőle.

cyanne febr. 28. © 24751

nekem a depressziót vmi csapás, a mániát meg az, h egyszercsak vége lesz a depressziónak:)

és persze egyre rövidebb a mánia és egyre hosszabb a depresszió.

Előzmény: bipol (24750)
bipol febr. 28. © 24750

Néha én sem hiszem el, hogy olyankor mennyire tudok pörögni.

Hihetetlen, hogy milyen tartalékok vannak az emberben.

Én a mániás időszakban annyira pörgök, hogy néha már elhiszem, hogy jól vagyok :)

Aztán jön a fekete leves

Van olyan időszak, mikor akár 1-2 évig sincs gondom, de néha hetenként ülök a hullámvasúton.

Kinél mi váltja ezt ki?

Én még nem tudtam rájönni.

Pedig ha visszatekintek, már 25-30 éve vannak problémáim.

cyanne febr. 26. © 24749

van, akinek csak a környezetét:)

(én azt utáltam, h nem tudtam aludni, akkor se, ha fáradt voltam.)

Előzmény: bipol (24748)
bipol febr. 26. © 24748

Mindenkit megvisel a mániás időszak?

Én olyankor annyira pörgős és produktív vagyok, hogy magam sem hiszem el.

bipol febr. 26. © 24747

Sziasztok

Mahavishnu jan. 21. © 24745

Nem állt szándékomban megbántani senkit. Csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy ebben a gondolatban "lehet valami". Próbálhatnánk jobban örülni a kisebb örömöknek stb. ezt a szöveget mindenki jól ismeri, mégis biztosan van benne igazság. Egyébként Nietzschének is voltak olyan hangulatváltozásai, amelyek bipoláris zavarra utalhatnak.

Előzmény: eekeili (24744)
eekeili jan. 18. © 24744

A butaságot és az írigységet milyen pirulával lehet gyógyítani ??

Mahavishnu jan. 16. © 24743

Érdemesnek tartom megosztani Friedrich Nietzsche gondolatát: " Nem az öröm a kicsapongás szülőanyja, hanem az örömtelenség."

Tzp 2 2013. dec. 17. © 24742

"A betegségeinket az agyunkban rosszul működő biokémiai folyamatok hozzák létre"

Inkább fordítva. A lelki betegségek következménye a rossz biokémiai folyamatok. Ezért is terelődik a pszihiátriai gyógyítás a gyógyszerek felől a pszihoterápia irányába. Nem titkoltan azért írnak fel sokszor gyógyszert a pszihiáterek, mert nincs elég kapacitásuk a pszihoterápiára. De azért a biokémia-lélek dolog erősen korlátozott mértékben fordítva is működik. Némi gyógyszerezés segíthet a lelki baj orvoslásában. Ezért is van pozitív hatása néhány gyógyszernek, ugyanakkor még véletlenül sem találták fel a különböző lelki betegségek gyógyszereit.

Előzmény: kamanda (24740)
farand80 2013. dec. 17. © 24741

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ, majd írok, most nagyon kivagyok. :( Üdv, minden sorstársnak!

Előzmény: kamanda (24738)
kamanda 2013. dec. 7. © 24740

Szia hééé!

Hidd el, az öndiagnózis nagyon veszélyes is tud lenni, így valóban azt tudom javaslni, ha anyagilag bírod, menj el maszek áterhez - a tbésekben én már nem bízom -, de ha drágállod, vannak alapítványok is - Napkör Alapítvány -, ahol barátibb árak vannak.

A betegségeinket az agyunkban rosszul működő biokémiai folyamatok hozzák létre, a gyógyszerek ezeket szabályozzák, ne üljünk a hullámvasútban, egyszer lent, egyszer fent.

A mély, depressziós szakaszok rendkívül mocskosak tudnak lenni, na nem mintha a mániás annyira szuper lenne. :-(

Mintha valahol olvastam volna, a bipoláris mániás depressziót az azt megelőző depressziós szakaszok hozzák leginkább elő. Nálam egy élethelyzet volt, ami a felszínre hozta, ekkora pörgés nélkül csak összezuhantam volna, nem lettem volna képes végigcsinálni a projektet.

Előzmény: hééé... (24734)
kamanda 2013. dec. 7. © 24739

Engem különösebben nem zavar a kórház, ha több időt kell bent lennem, elvagyok, nem hospitalizálódom, elvagyok mint a befőtt. Exem elvolt a gyerekkel, így nem okozott gondot, ha hosszabb ideig nem voltsm otthon.

Még a régi T. hegyen voltam többször a 90-es évek elején, azelőtt csak kezelgettek, evvel-avval, fogalmuk nem volt, mit csináljanak velem. Először a "se kép se hang" szindrómával kerültem be - ezt csak én hívom így -, ca. 1,5 hét alatt kiszedtek ebből a mérhetetlen befelé fordulásból. Ezért szoktam írni meggyőződéssel azoknak, akik azt mondják"bölcs hozzáértéssel", mi blondok vagyunk, ma én, holnap te. Megnézném, sokan mit lépnének, ha este lefekszenek, és reggel azt sem tudják, kicsodák-micsodák, és mindent elfelejtenének.

Csak a szokásos csoportok voltak abban az időben is, kiscsoport, nagycsoport, műhely (művészetterápia most), volt valamilyen csoportfoglalkozás, ahol imagináltunk, érdekes dolgokkal foglalkoztunk, és még volt nekem pszichodráma.

Még megvan lefűzve egy olyan anyag, ahol ugyanarról a képről kellett verset írnia mindenkinek, nagyon érdekes feladat volt. 

Nekem is volt pszichoszomatikus tünetem az ottani kajától, de én nem fogytam annyit mint te, viszont nagyon bekavart a terápiámba.

Ha publikus, neked mit hoztak ki az aanalízisükkel? Nálam minden foglalkozáson az "engem nem szabad elhagyni" jött ki, tehát minden problémámnak az életem során bekövetkezett elhagyások rakódtak egymásra, hogy a végén a se kép se hang megjelenhetett. (Akkor éppen a munkahelyemen 20 kollegámat rúgták ki, engem nem, mert én voltam a vámkezelő.)

Hipomániával kezdtem én is, aztán az évek alatt átfordult durva mániába a probléma, mélységes depresszióval fűszerezve. Volt több öngy. kísérletem, ezelből talán 1 volt "indokolt" - véleményem szerint - a többit nem tudom, mine csináltam. Az a jó, ha kontroll alatt vagy, van dokid, aki figyeli, nincs-e nagyobb változás, mert akkor változtatni kell a gyógyszeres terápián. 3 antidepit szedek, egyik antipszichotikum, hangulatdtabilizálókat, így már 1 éve nem voltam kórházban, ami nálam nagy szó.

Maszek pszichiáterem van, ő az egyik kürházban volt a kezelőorvosom.

Régi Tündérhegy (XII. Szilassy út 6.)

Előzmény: Meerkat35 (24735)
kamanda 2013. dec. 7. © 24738

Ebben nem vagyok biztos, de mintha beutaló nélkül is be lehetne esni hozzájuk, saját kérésre. Emiatt visont fel kellene őket hívni, ne menjél potyára.

Előzmény: farand80 (24736)
kamanda 2013. dec. 7. © 24737

TB-alapon megy, házhiorvostól elég egy beutaló. Szombatonként van ún. riport, amikor felmérik, fel tudnak-e venni, vagy ha tudod vállalni, akkor lehetsz bejárós is. (Foglalkozásokon ott kell lenni, meg a többiekkel csevegni, az is a terápia része, ha felvesznek.) Már az új helyükön vannak, én itt kicsit eltévedtem, mert hatalmas az a terület, ahol van az épületük. A Moszkva térről megy fel a busz.

Ha felvesznek, megmondják, milyen orvosi leletek kellenek nekik, pl. teljes labor, tüdőröntgen, másra most nem emlékszem.

Velem rendesek voltak, mert mondta, még véletlenül sem szeretném, felvegyenek, mert nekem csak ajánlotta egy kórházi orvosom. Megkapta az 1 oldalas szakvéleményt, és békén hagyott. Éppen mániás szakaszom volt, jól fel voltam pörögve, tele vágyakkal, tervekkel, stb. szóval tök normálisnak látszottam.

Előzmény: farand80 (24736)
farand80 2013. dec. 6. © 24736

Sziasztok!

Majd írok hosszabban is, nem vagyok új "darab" csak korábban más néven voltam (Andikozmi, Andee80), de most csak az lenne a gyors kérdésem, hogy ez a Tündérhegy ez maszek v. esetleg tb-s úton is be lehet jutni? Mi a menete? Leírná vk.?

Előre is köszönöm, jó éjszakát!

Meerkat35 2013. dec. 6. © 24735

Sziasztok!

Kamanda, Tündérhegy jó volt, csak...szerintem nagyon egyénfüggő, észre kell venni mikor elég. Nagyon jók az orvosok, pszichológusok, mindenki mindnekivel egyeztet, több aspektusból, csak sokan "hospitalizálódnak", én 2 hónap után magamtól eljöttem.

Igazából a bipolt nem is ők állapították meg, nagyon nehéz éveim voltak minden téren, és súlyos depresszióval, személyiségzavarral kerültem be, 2 hónap alatt 15 kilót fogytam ( amúgy se voltam sok, 60ról lementem 45re). Minden szervi vizsgálatot elvégeztek, makk egészséges vagyok, bár magamtól is tudtam hogy pszichoszomatikus.

Bár biológiai téren végeztem, de elég labilis vagyok, sok mindnebe belefogtam aztán nem csináltam végig, plusz túl ragaszkodó, kihozták hogy érzelmileg labilis személyiségzavar, persze ez nem volt meglepő, de ebben hálisten semmi "súlyos " tünet nincs. Anno voltak a bipol depresszióból mániás szakaszam, de lightosak, így nem is gondoltam rá sokáig. Semmi hadarás, idétlen tervek, agresszió, ilyesmi nem volt, csak enyhe hipománia, időszakosan simán fent voltam hetekig hajnalig a hobbim, munkám miatt, aztán reggel keltem frissen, sokat szerveztem stb... de konkrétan most a depressziós szakasz volt nagyon durva, ennyire még sosem ütött ki.

Végülis, ezek tudatában lehet okosabban dönteni, emellett Szertralint kaptam ami nagyon bevált.

Hééé-nek:

Általában oké, hogy az ember kerüli a gyógyszereket, hiszen egy antibiotikum tönkreteszi a bélflórát, sima fájdalomcsillapítóknak is rengeteg mellékhatása van, paracetamol is rákkeltő....DE, szerintem az "agyi" gyógyszerektől nem érdemes félni, sokkal rosszabb nélküle. A depresszió, bipol. depresszió simán kémiai elváltozás, ahol -hiába értjük meg a dolgot, persze ez is fontos, a terápia- de ettől nem fognak biokémiai mechanizmusok beindulni. Nekem pl a Szertralin nagyon bejött, sima szerotonin visszaszívást gátló szer, nagyobb részben annak köszönhető hogy jól vagyok, kisebb részben a terápiának. Helyesbítek, jól sosem leszünk, meggyógyulni nem fogunk, de a kezelés jót tesz, ehhez meg szerintem szükséges a gyógyszer, sokkal kevésbé ártalmas egy olyan cucc, aminek normál esetben az agyunkban kéne rendben lezajlania, és ebben segít valami gyógyszer, mintha nem szednéd, ezerszer károsabb a sok stresszhormon, kortizol, stb.

hééé... 2013. dec. 5. © 24734

Sziasztok!

Nem is tudom, hogy kezdjek neki ennek a témának, vagy problémának.

30 éves koromra eljutottam odáig, hogy beismerjem, valószínűleg mániás depressziós vagyok.

Nem sokat olvastam eddig a témáról, de amit eddig megtudtam, teljesen egybevágnak a tünetek, bár ezt most nem részletezném.

Mostanság (egy-két hónapja), mintha a mániás szakaszban lennék.

Amit nem igazán értek, hogy mi válthatja ki ezt a szakaszt? Mi hatására kerülhetek ebbe?

Lehetséges, hogy ez egy olyan személy, aki iránt erős érzelmeket táplálok?

Gyógyszert nem szedek, és nem is szeretnék.

Most akkor jön a buta kérdés, hogy mégis mit tanácsolnátok nekem? Feltételezem, a legértelmesebb választ az lesz, hogy forduljak szakorvoshoz :)

Ha esetleg van itt, akinek van kedve erről beszélgetni, azt szívesen venném, akár üziben is.

Zs.

kamanda 2013. nov. 30. © 24733

Szia Meerkat!

Vippa vagyok, ezen a fedőnéven, mert az indapass nem enged be másként.

Utóbbi 2 alkalommal nagyon mély depresszióval kerültem be kórházba, azóta lekopogom, jól vagyok, mániás szakaszom sem volt.

Neled mik voltak a tünetek, hogy bipolt állapítottak meg?

A búrából ismersz? 

Nekem most ugyan kevert fázisom van, az Abilify-tól kezdek kikecmeregni a depisebb, tehát nem mély depis állapotomból. 6x sokkoltak - ECT -, ezzel eltűntek az öngy. késztetéseim, csak halvány vonalakban vannak meg, ha éppen olyanom van. Havonta járok a maszek dokimhoz.

Írjál, milyen volt T. hegy, jó átert fogtál-e ki magadnak? Milyen bogyókkal kezelnek most?

Mélezni nem szívesen mélezek, meg privizek. 1x ellenem fordították, azóta 100x meggondolom, mit és kinek írok le valamit. (Kuckó)

Vigyázz magadra!

Előzmény: Meerkat35 (24732)
Meerkat35 2013. nov. 29. © 24732

Üdv, 36 éves vagyok, nemrég jöttem ki Tündérhegyről, kissé ambivalens érzésekkel. de okosabb lettem, azt hittem sima depresszióval kerültem be, a border lineos barátnőm miatt, de kiderült hogy bipol. vagyok én is. Vippa, vagy valaki , ha van kedvetek írni, tapasztalatokat, vagy akár Th-ről, írjatok privit. pythonprof77@citromail.hu