Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Biga Cubensis most Creative Commons License 74405

én azt hittem, hogy ez már rég kész van....

"Vernooij said besides narrowing down the coordinates, the FDR would also reveal additional information about the status of the engines, the aircraft’s altitude, acceleration force and the status of the onboard systems.

It can also help investigators determine the position of flight control surfaces, such as the flaps, aileron, horizontal stabilisers, slats, spoilers and rudder."

http://www.nst.com.my/node/39380

elemes2 10 perce Creative Commons License 74404

a cikkben elhangzott egy utalás a kékségre és az én fejemben ez összekapcsolódott, de lehet, hogy semmi köze a kettőnek.

Előzmény: Vgyuri (74403)
Vgyuri 15 perce Creative Commons License 74403
Na ez a kérdés. Azt nem mondta a néni, hogy kék volt.
Előzmény: elemes2 (74402)
elemes2 10 órája Creative Commons License 74402

az ritkán kék

Előzmény: Vgyuri (74401)
Vgyuri 10 órája Creative Commons License 74401
És ha egy haragosa oda űrítette a szippantókocsi tartályát.:-)

Akkor off.
Előzmény: elemes2 (74400)
elemes2 11 órája Creative Commons License 74400

mára ez jutott

A fejünkre szart egy repülő

Mondta az új-zélandi nő, amikor kilépett az ajtón. Tovább »

forrás: Index.hu

"Hasonló dolgok előfordulhatnak, ha kilyukad egy repülő tartálya" – persze, kilyukad.

Vgyuri 1 napja Creative Commons License 74399
Ekkora újságírói kummantást nem is lehet mindennap látni. A helikoptert nem a plazmabubrék pusztította el, hanem a hegytetőről kilőtt RPG. Illetve a kezelője.

Amúgy biztsan hallottál légköri zavarból eredő rádiókimaradásról. Annak egyik fajtája a plazmabuborék.

Ezért kell tóbb csatornán közvetíteni, ha lehet. És ha nem hallom a figyelmeztetést, akkor meg kell szakítani a nyomulást, míg pozitív megerősítést nem kapok. Ha elektromágneses zavar van, akkor a frekvencia nem tiszta.

De a "hurrá, előre" katonákat nem lehet késleltetni:-(
Előzmény: Lexes (74398)
Lexes 1 napja Creative Commons License 74398

No, erről sem hallottam még...

Plazmabuborék ölte meg az amerikai katonákat

A légköri zavarokban elveszett rádióüzenet okozta a csapatszállító gépen utazók vesztét 2002-ben. Tovább »

XANTIi 4 napja Creative Commons License 74397

Mi meg gyakoroltunk ILS-t. Mikor már a 4. karikát csináltuk hol az egyik, hol a másik hajtányt vitorlába húzva, betelefonált valaki, hogy borzasztó bajban lehet egy repellő, mert 1 motorral sem tud leszállni.......

Előzmény: Miocsó (74396)
Miocsó 4 napja Creative Commons License 74396

Üdv!

Az bizony iskolakörözött.

Mifelénk is ugyan így csinálták a múltkor.

Üdv

Előzmény: XANTIi (74393)
trizs77 5 napja Creative Commons License 74395
RNZoli 5 napja Creative Commons License 74394

Ez a népesség általános elbutulásának a jele lenne már?

Ha magasan száll, mérget permetez.

Ha alacsonyan, akkor éppen lezuhan.

Ha köröz, akkor üzemanyagot fogyaszt ki.

Ha leszáll, akkor bepereljük és bezáratjuk a repteret, mert túl hangos kell hogy legyen (bár nem halljuk a nappaliban üvöltő TV-től).

Előzmény: elemes2 (74381)
XANTIi 5 napja Creative Commons License 74393

Nem biztos, hogy iskolakör. Például műszeres, ILS megközelítést gyakorol.

Előzmény: elemes2 (74381)
Utas2 5 napja Creative Commons License 74390

Az nem csupan egy vicc volt, hanem egy kiserlet...

egyebkent meg nem eri meg vitatkozni a hulyesegekkel, csak nehezen all ellen az emberfia a provokatoroknak.

Előzmény: elemes2 (74386)
elemes2 5 napja Creative Commons License 74389

Szerintem néha egy kis off, viccelődés, vagy háttér boncolgatása mindenütt elfér.. Néha. Ám az (ismert) érzékeny pontok rugdosása szükségképpen flamewarhoz vezet, ami meg aztán sehol nem jó.

Előzmény: GabikA (74387)
krézi zoli 5 napja Creative Commons License 74388

OK!

GabikA 5 napja Creative Commons License 74387

erdekes, hogy most nem szaladt az olvtars a sebeszhez, hogy offot irkalnak egy topikban... :P

elemes2 5 napja Creative Commons License 74386

de itt már kétszer fröcskölődő politikai vitává fajult és nem szeretnénk harmadszor is. tudom, most úgy érzed magad, mint a viccbeli majom, aki nem tudja, miért veri meg a többi, ha felmászik a ládára a banánért. de mi még tudjuk :)

Előzmény: krézi zoli (74385)
krézi zoli 5 napja Creative Commons License 74385

Bocsi de olyan f@szságokat ír...

Előzmény: elemes2 (74383)
RNZoli 5 napja Creative Commons License 74384

Szerintem se!!!!

Előzmény: elemes2 (74383)
elemes2 5 napja Creative Commons License 74383

ne...

Előzmény: krézi zoli (74382)
krézi zoli 5 napja Creative Commons License 74382

LOL!!!

Voltál te már Záhonytól keletre?

Előzmény: Platon (74347)
elemes2 5 napja Creative Commons License 74381

off

Alacsonyan köröz egy utasszállító Pápa felett

Legalább egy órája ír le köröket a gép, ami néha szokatlanul alacsonyan repül. Gyakorol. Tovább »

200-300 méteren iskolakörözni _MÉG_ nem témába vágó hír, de minek?

elemes2 6 napja Creative Commons License 74380

görbe este maradéka? vagy a reggeli whiskey?

Előzmény: Lazy Jack (74379)
Lazy Jack 6 napja Creative Commons License 74379

Úgy értem, a jelentésben azt írta, hogy enyhén ittas. Nyilván az emlegetett faktorokat is beszámítva mert ilyen kijelentést tenni. Plusz mint mondtam ott a vizelet alkohol is.

Előzmény: Töck Jenő (74378)
Töck Jenő 6 napja Creative Commons License 74378

Terészetesen tudja, csak nagyon nehéz mérni, mert függ a hőmérséklet(változás)tól, a vér kezdeti cukortartalmától, az eltelt időtől és az Egyéntől. Ebből kevés ismert pontosan.

Előzmény: Lazy Jack (74377)
Lazy Jack 6 napja Creative Commons License 74377

Vizelet alkohol szintet is mértek, írja a jelentés. Gondolom ah orvosszakértők is tudják ezt és gigyelembe veszik a megállapításoknál.

Előzmény: Töck Jenő (74376)
Töck Jenő 6 napja Creative Commons License 74376

A halál beállta után a vérben levő cukor véralkohollá alakul szép fokozatosan. Van rá táblázat, de az mérsékelten megbizható, túl sok a változó benne.

Előzmény: Lazy Jack (74373)
angyalhentes 6 napja Creative Commons License 74375

Kapkodás, pánik, na meg egy élet, amit úgy élsz le, hogy ha elég hangosan ordibálsz, az történik, amit akarsz.

Előzmény: BJani (74372)
RNZoli 6 napja Creative Commons License 74374

Mifelénk az a vélemény járja, hogy a 6000 Ft-os hangártárolási díjat mekkora marhaság volt az élete árán megtakarítani...  

Ha csak abból indulok ki, milyen rémisztő volt amikor egyszer párásság miatt a navigációs irányokat elvesztettem, és csak "éreztem" hogy rossz irányba megyek (pedig nem is), hát a horizont elvesztése még rosszabb lehet, főleg forduló közben meg plána.

Mellesleg nemrég repültem néhány kört Tökölön, és a földről a lakihegyi adóra nézve látszott egy inverziós réteg, ahol egy ködcsík gyűlt össze. Ezért a műhorizontnak jó nagyot köszöntem előre felszállás előtt, mert nem voltam benne biztos, hogy nem-e kell váratlanul átállnom rá.

Előzmény: Lazy Jack (74373)