Keresés

Részletes keresés

elemes2 Creative Commons License 2 órája 0 0 82669

mennyi vodka kell ahhoz, hogy a 05C pálya helyett a (lezárt, XX-szel megjelölt) 05R-re szálljon le valaki egy 737-tel...? délelőtt, tiszta időben.

(a 05L pálya az épületek közelében van, a 05C féknyomokkal teli, a 05R rekonstrukciós munkák miatt lezárva)

sualsidal Creative Commons License 2 órája 0 0 82668

"Ha szemét = szemét, akkor egy szárnydarab mitől lett hirtelen érdekes az írástudatlan vadembernek?"

A legújabb hírek szerint a jóember saját bevallása szerint nem él TV és rádió-híreken, a már régebben megtalált flaperont (szárny-elemet) horgászásnál asztalnak használta. Nyilván most se ő jött rá, milyen drága és extrém bútordarabja van, hanem megláthatta valami képzettebb és jobban tájékozott, jobb emlékezőtehetségű és kombinációs képességű polgártárs vagy turista.

Előzmény: doncike (82654)
Az-Él Creative Commons License 5 órája 0 0 82667

Például a Golf-áramlat átlagos sebessége valahol 6km/h körül van. Tehát a lent leírt napi 13 km abszolút reális az óceánon sodródó dolgoknak, még akkor is, ha nem pont valami gyors áramlat közepébe esett.

Előzmény: doncike (82666)
doncike Creative Commons License 6 órája 0 0 82666

Mondjuk 6e km, (mondjuk) 15 hónap alatt, az havi 400 km, ami átlagosan napi 13 km.

De ha előbb vízbe zuhant (tehát messzebbről sodródik a roncs), akkor is messze nem lehetetlen sebesség, szerintem.

Majd az oceonográfusok gondolom kiszámolgatják, hogy az áramlatok ismeretében kb. hol lehettek a roncsok az eltűnés időpontjában.

Ebben persze baromi nagy szórás lesz, viharok, lokális időjárás stb.

Előzmény: trizs77 (82664)
trizs77 Creative Commons License 6 órája 0 0 82665

a vízreszállással való fenyegetőzést nem értem, hiszen repteret célzott meg.

---------

Azért nézd csak meg a térképen, éppen hol voltak amikor kiütött a bálhé ?

Nagyon a két homok, Japán meg Alaszka között félúton.

Onnan még Anchorage is több mint 2000 km, ami inkább három mint két óra.

Ott bizony csak a nagyon sötét Óceán volt alattuk.

Keletre is előre, meg nyugatra is (vissza felé) sokezer km víz.

Nagyon okos volt a kapitány, hogy számításba vette, hogy nagy eséllyel ebből vízre szállás lesz.

Szar dolog lehet meghozni ilyen döntést.

Ez az az eset amit minden kapitány megtanul, közben bízik benne, hogy a szimulátoron kívül, élesben, igazi gépben ülve, sohasem kell kimondania.

Az már csak cseresznye a habos torta tetején, hogy a hidegháborúban, pont oda, az óceán kellős közepére, még Anchorangétől is nyugatra 2000 km-re az USA légiereje épített egy repülőteret.

Most nagyon jól jött.

Előzmény: elemes2 (82662)
trizs77 Creative Commons License 6 órája 0 0 82664

Egyébként Reunion milyen messze van attól a ponttól, ameddig az MH370 a levegőben eljuthatott?

-------------

Talán ha 5000-7000 km lehet ?

doncike Creative Commons License 6 órája 0 0 82663

"a vízreszállással való fenyegetőzést nem értem, hiszen repteret célzott meg"

Szerintem elővigyázatosság: ha menet közben kiderülne, hogy tényleg komoly baj van és nem érnek el a szigetig, akkor nem biztos, hogy van idő a vízreszállásra való felkészítésre.

Előzmény: elemes2 (82662)
elemes2 Creative Commons License 7 órája 0 0 82662

az avheraldon hemzsegnek a "füst" és "égett szag" jellegű incidens riportok.

vagy azért, mert ennyire gyakori -- vagy azért, mert ennyire kritikus eset.

a vízreszállással való fenyegetőzést nem értem, hiszen repteret célzott meg.

félreérthették szegény utaskisérők (hacsak nem annyira rövid a pálya, hogy...)

Előzmény: trizs77 (82658)
Hosszú G. atya Creative Commons License 7 órája 0 0 82661

Ki vagy xelve és amit műveltél, az szimpla trollkodás.

Előzmény: doncike (82657)
doncike Creative Commons License 7 órája 0 0 82660

Egyébként Reunion milyen messze van attól a ponttól, ameddig az MH370 a levegőben eljuthatott?

doncike Creative Commons License 7 órája 0 0 82659

"az emberek nagyobb része hallott is a balesetről"

Igen, pont ezt írtam én is.

Hogy a részleteket már nem ismerik (ha tudták egyáltalán valaha), de a tényt ismerik.

Előzmény: DIE_ROBOTER (82645)
trizs77 Creative Commons License 7 órája 0 0 82658

majdnem ON

http://www.origo.hu/utazas/hirek/20150803-drama-tizezer-meterrel-a-csendes-ocean-felett-boeing-cathay-pacific-kenyszerleszallas.html

Azééé szar 30-40 perc lehetett.................:-((

A térkép szerint nagyon az Óceán közepén voltak.

doncike Creative Commons License 7 órája 0 0 82657

Bringás kispajtás, kicsit nagy még rád ez a trollozós mellény.

Ráadásul még szövegértési problémáid is vannak: nem tudod megkülönböztetni a leírt szöveget a saját képzelgéseidtől.

Javaslom, hogy ikszelj ki, ha már érdemben nem tudsz hozzászólni, csak hisztizni.

Előzmény: Hosszú G. atya (82655)
doncike Creative Commons License 7 órája 0 0 82656

"kismintás közvéleménykutatást végeztem (szülőanyámat kérdeztem meg). nem emlékszik a tavalyi balesetre"

És ebből a tényből milyen következtetést lehet levonni arra a nézve, hogy úgy általában az emberek mire emlékeznek és mire nem?

Szerintem semmilyet.

Egy újabb érdekes adat.

Előzmény: elemes2 (82644)
Hosszú G. atya Creative Commons License 7 órája 0 0 82655

Jobb helyeken erre mondják, hogy troll...

Nem akarsz semmit, csak sanda célozgatásokat teszel rá, hogy valakik hazudnak a megtalált roncsokkal kapcsolatban. Magyarán egyetlen célod, hogy vitát szíts -> troll.

Előzmény: doncike (82654)
doncike Creative Commons License 7 órája -1 0 82654

Most már csak azt kellene eldönteni, hogy akkor nem tudják, hogy busz vagy repülőülés ... vagy tudják hogy repülőülés, csak nem hallottak az MH370-ről.

Ha nem hallottak, akkor most mitől lettek olyan tájékozottak?

Ha szemét = szemét, akkor egy szárnydarab mitől lett hirtelen érdekes az írástudatlan vadembernek?

Nekem egyébként nagyjából tökmindegy, hogy ki milyen mesevilággal pótolja ki az általa nem ismert részleteket, csak egy műszaki orientációjú topikban kicsit több igényességet feltételeztem. Nem a fantázia-faktort (az rendben van), hanem a logikai konzisztencia iránti igényt illetően.

De majd feldolgozom valahogy.

Akarni meg végképp nem akarok semmit.

Felkaptam a fejem egy számomra furcsának tűnő momentumra (az idézett hír szerint májusban bőröndöket és repülőgép üléseket vetett partra a tenger -- ezek szerint akkor megismerték, hogy mi az), és most boldog-boldogtalan nekiáll és egy egyrészt kiderül, hogy itt mindenki Reunion szociológiájából és jelenkori történelméből írta az akadémiai székfoglalóját, másrészt két olyan magyarázatot ad párhuzamosan, amiből egyszerre csak az egyik lehet igaz.

Előzmény: trizs77 (82648)
Biga Cubensis Creative Commons License 7 órája 0 0 82653

oké köszi, kicsit félreértelmeztem.

ugyanakkor azok alapján, amit a pilótákról tudnak, kevésbé tartják valószínűnek, hogy ők tették volna.

szóval van egy jelentésük, de azt a pórnép nem láthatja :)

Előzmény: Syracusa (82651)
doncike Creative Commons License 8 órája 0 0 82652

Tehát magáról az eseményről tudnak, csak a részleteket keverik.

Én is így gondolom.

Előzmény: trizs77 (82646)
Syracusa Creative Commons License 8 órája 0 0 82651

Szerintem itt a hangsúly azon van, hogy szerintük "úgy tűnik", szándékos beavatkozás miatt tért le a gép az útvonalról. Nem igazán egy harmadik személyről beszélnek ill. nem feltételezik hogy volt ilyen, csak azt mondják, hogy valaki a pilótafülkében tett szándékosan valamit, amitől a gép útiránya megváltozott. Tehát a pilóták, esetleg valaki más is.

Előzmény: Biga Cubensis (82650)
Biga Cubensis Creative Commons License 8 órája 0 0 82650

Erről a médiás vitáról, szerintem az MH370 hír akkoriban tényleg sok mindenkihez elért, akár egy eldobott ottani Blikk magazin címlapképe által. Abban lehet valami, hogy az ülést nézhették akármilyen ülésnek és nem kötötték össze. Elemes kollégának is igaza lehet, hogy egy év is sok idő, akit amúgy nem érdekel a repülés és a rejtélyek, már elfelejthette, neki nem volt fontos. 

Viszont most megint belekerültek a hírekbe, állítólag rengetegen mászkálnak a parton, hogy találjanak valamit, amivel bekerülhetnek a hírekbe :)

más:

az amerikai hírszerzés vizsgálja, hogy a pilótákon kívül volt még valaki a pilótafülkében

"A preliminary assessment by U.S. intelligence agencies, produced in the wake of the MH370 disaster, suggested it was likely someone in the cockpit deliberately caused the aircraft's movements to go off course before the Malaysian airliner disappeared."

http://edition.cnn.com/2015/07/30/politics/mh370-cockpit-activities-u-s-intelligence/index.html

Syracusa Creative Commons License 9 órája 0 0 82649

Egyetértek, távolabbi rokonságot kérdeztem az előbb, és csak halovány emlékképeik voltak. Össze is kevertek három - annak idején - híreket vezető eseményt. Hely, idő, stb. abszolút elveszett nekik, illetve Ukrajna beugrott végülis, de ennyi. Kb annyit jelentett nekik, mint bármely más hír.
Asszem mi sem nagyon emlékszünk mondjuk egy konkrét tavalyi túszdrámára az afrikai kontinensről, vagy egy tetszőleges tankhajó elleni kalóztámadásra, ami tény más számára szentségtörésnek tűnhet.

Szerintem egy olyan helyen, ahol napi rendszerességgel pakol ki a víz mindenféle hordalékot, vízbe esett konténer tartalmát, hajódarabot, stb.,  teljesen természetes hogy nem kapcsolnak össze egy térben és már időben is igen távoli katasztrófával egy ülést, vagy bármi mást.
A kialakuló asszociációknak komoly előfeltételei vannak.

Előzmény: elemes2 (82644)
trizs77 Creative Commons License 9 órája 0 0 82648

Fogalmam sincs mit akar döncike.

Egy harmadik világbéli szeméttelepi turkáló szakmunkástól elvárja (??), hogy ha a helyi kukás autó kiborít a szeméttelepre két széket, akkor a guberálók hellyi mestere felkiálltson, hogy :

......Hééé ! Emberek ! Ez nem szakadt busz ülés, hanem az MH 370-es röpüllő 22B ülése .....

S azonnal riadóztatnák a világsajtót !

----------------------

Nem.

Ott Réunion szigetén élnek vagy 800.000-n. Közülük a bevándorlók, szeméttelepi alkalmi munkások (90%-a) indiai, pakisztáni, tamil, stb. írástudatlan, vagy írni-olvasni alig tudó valaki.

számukra szemét = szemét.

Az, hogy most azt a 2-3 ülést most májusban, vagy januárban sodorta oda az óceán, nekik mindegy.

Ők egy dologban tudnak segíteni.

Tételezzük fel most keresnek napi 10 fabatkát.

Kihirdetjük nekik, hogy napi 100 fabatkát kap mindenki, minden megtalált olyan tárgyért ami bizonyíthatóan az MH370-es járatról származik.

akkor majd feltúrják, átszitálják nem csak a sziget szeméttelepeit, de keleti partjait is.

Előzmény: Hosszú G. atya (82647)
Hosszú G. atya Creative Commons License 9 órája 0 0 82647

Ennek az egésznek mi jelentősége van? Én tényleg nem értem, doncike mit akar kihozni mindebből.

Az még belefér, hogy a firkász mást írt, mint amit mondtak neki. De ez az egész olyan, mintha tudatos ferdítéssel vádolná a roncsdarabok megtalálóit.

Előzmény: trizs77 (82646)
trizs77 Creative Commons License 9 órája 0 0 82646

Szerinted egyébként -- tényleg érdekel --, az öngyilkos Germanwings pilótáról se hallott "Abádszalók világváros lakosainak több mint fele"?

-------------

De halottak.

Ha ma megkérdezzük :

- kb 600 fő úgy emléxik, hogy : Egy francia pilóta nekiment egy hegynek,

- a  másik 600 kontrázik : Nem igaz ! Spanyol volt a pilóta és nem hegynek ment neki hanem egy háznak.

- a  harmadik 600 pedig azt válaszolja : Én is hallottam. A sánta Balogh fia repülő volt és a polgári kanyarban nekiment az ótójával a körte fának.

DIE_ROBOTER Creative Commons License 9 órája 0 0 82645

Valami ilyen butaságot gondolhatnak magukról a celebek is.

Ha a repülés annyira érdekelne, mint a politika, akkor valószínűleg nem tudnék a maláj gép balesetéről.

Nagyon-nagyon el vagy tájolódva. Ha még az emberek nagyobb része hallott is a balesetről, a gép származásáról, esetleg indulási és célállomásáról, az eltűnésének feltételezett helyéről (mivel óriási területről van szó) egy nagyon kis töredékük tud. Pedig művelt, sokszor többdiplomás emberek vannak körülöttem.

Előzmény: doncike (82642)
elemes2 Creative Commons License 9 órája 0 0 82644

kismintás közvéleménykutatást végeztem (szülőanyámat kérdeztem meg). nem emlékszik a tavalyi balesetre, "volt valami... de mindig van valami, ki tudja azt megjegyezni." semmi konkrétumot nem tudott (feleletválasztós kérdések alapján) a repülőgép eltűnésének helyéről, nemzetiségéről stb. egyébként az ősök rengeteget néznek tévét (sajnos tévéshopból származó értelmetlenül viszont haszontalan cuccokból is rengeteget vásárolnak), de talán épp a sok tévézés miatt nem emlékeznek már rá, hiszen a friss cuccok kiöblítik a régieket.

nagyon nehéz ám elképzelni, hogy a többi ember (= mindenki, aki nem én) más gondolkodásmódot, már értékrendet képvisel, más dolgok iránt érdeklődik. pedig.

Előzmény: doncike (82641)
Hosszú G. atya Creative Commons License 9 órája 0 0 82643

A kérdés továbbra is az, hogy mit akarsz mindebből kihozni?

Erősen konteós szaga van ugyanis. 

Előzmény: doncike (82642)
doncike Creative Commons License 9 órája 0 0 82642

A kedves ismerősöd kiváló példa a remetére.

Az eltűnt maláj gép, a lelőtt maláj gép, az öngyilkos GW-pilóta -- ezek nem repülési hírek.

Aki ezekről még csak nem is hallott, azt nem a repülés nem érdekli, hanem úgy általában a világ, amiben él.

Előzmény: elemes2 (82640)
doncike Creative Commons License 9 órája 0 0 82641

"Még azt is megkockáztatom (nem nagy vállalás), hogy Abádszalók világváros lakosainak több mint fele, halvány lila segéd fogalmi szinten se tud semmit az MH 370-ről."

Ebben a kérdésben mindketten csak tippelni tudunk.

Én abból indulok ki, hogy minden létező médián ez jött napokig vezető hírként (aztán még hetekig téma volt), tehát a remetéken kívül mindenki, aki legalább heti rendszerességgel tévét néz vagy internet elé kerül, az tudott róla.

Te meg abból, amit itt idéztem ... és abból a premisszából persze az a következtetés adódik, hogy egy vállrándítással elintézték a tengerparton talált repülőgép ülést.

Szerinted egyébként -- tényleg érdekel --, az öngyilkos Germanwings pilótáról se hallott "Abádszalók világváros lakosainak több mint fele"?

Előzmény: trizs77 (82639)
elemes2 Creative Commons License 13 órája 0 0 82640

Kedves ismerősöm (PhD biológus) nem néz tévét, nem olvas újságot. Internetes hírlapokat sem. Hobbija a faházépítés a házi kecskesajt készítés és a novellaírás. Nem érdekli a repülés. A technikából is csak a szerszámok. Fegyverekből a maga készítette nyíl. Szerintem sokan vannak, akik nem repülésbuzik :) színes a világ.

Előzmény: trizs77 (82639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!